Spis Treści

Szukasz akcesoriów do domowego treningu? Ekspander 2024 – czyli trening bez siłowni

Ekspander gumowy to doskonała alternatywa dla ćwiczeń z ciężarami, gdyż stosując odpowiednie techniki, trenujący jest w stanie wpłynąć na każdą partię mięśni. Doskonałym rozwiązaniem będzie także zastosowanie ekspandera do ćwiczeń jako uzupełnienie treningu. Jeśli zdarzyło Ci się, że z powodów jakiegoś wyjazdu (np. wakacyjnego) Twój trening musiał zostać przerwany, to prawdopodobnie potrzebujesz rozwiązania, jakie proponujemy Ci w niniejszym tekście.

Został w nim zawarty ranking ekspanderów zawierający różnorodne zestawy do ćwiczeń, charakteryzujące się różnymi częściami. Nasz opis powinien dostarczyć Ci niezbędnych informacji, potrzebnych podczas podejmowania decyzji dotyczącej zakupu. Sam ranking to nie wszystko, ponieważ zaraz za nim, został zawarty krótki poradnik dotyczący tego, czym warto się kierować podczas wyboru swojego kompletu gum oporowych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

ZESTAW 5 GUM

9.9

Tania


 

Gumy oporowe 5sztuk

9.8

Średnia

ZESTAW GUM EKSPANDER

9.7

Tania

URZĄDZENIE DO ĆWICZEŃ

9.6

Droga

HIP BAND MINI

9.5

Droga


 

Gumy Sportvida SV-HK0351

9.4

Droga


 

Gumy Wozinsky

9.2

Średnia


 

W zestawieniu zostały zawarte produkty o różnej charakterystyce cenowej, dlatego mamy głęboką nadzieję, że każdy z Was znajdzie dla siebie coś, co spełni jego oczekiwania, względem przeznaczonych finansów. Jednocześnie pragniemy nadmienić, iż zwycięzca rankingu został wskazany przez wielu jego użytkowników, którzy zgodnie wskazywali go jako uniwersalny przedmiot z przystępnej półki cenowej.

ZESTAW 5 GUM oporowe do ćwiczeń, ekspander fitness może stać się Twoim partnerem treningowym już dziś

guma ekspander

Zestaw zawiera aż pięć gum oporowych o różnym oporze. Można ćwiczyć używając każdej z nich pojedynczo bądź z kilkoma na raz – co oczywiście wpływa na siłę oporu gum. Oprócz gum, w pakiecie znajdują się dwa wygodne uchwyty, dwie opaski na kostkę oraz kotwica drzwiowa – służąca do zamontowania zestawu w drzwiach (co przyczynia się do poszerzenia możliwości treningowych). Z całą pewnością przydatny okaże się również worek do przechowywania, w który zmieszczą się wszystkie elementy zestawu.

Gumy ekspander charakteryzują się oporami: 4,5; 6,8; 9,1; 11,3; 13,6 kilogramów. Zatem, bez względu na to, na jakim poziomie treningowym się znajdujesz, bez problemu powinieneś dobrać obciążenie dla siebie. Trzeba pamiętać, że jeżeli jedna guma będzie stanowiła dla Ciebie zbyt mały opór, to znaczy, że należy dołożyć kolejną.

Za pomocą tego zestawu można wykonywać treningi zarówno siłowe, jak również funkcjonalne czy treningi typu mobility. Ich użycie zwiększy wytrzymałość a także motorykę i pomoże spalić tkankę tłuszczową.

Warto również zauważyć, że ten produkt został wykonany z lateksu naturalnego, który cechuje bardzo wysoka wytrzymałość przy dużej elastyczności. Decydując się na taki produkt, nabywca może mieć pewność, że posłuży mu on przez długie lata.

R

Zalety

• Posiadają w zestawie uchwyt do drzwi,
• Szeroka gama oporów wywoływanych przez gumy,
• Przydatne elementy znajdujące się w zestawie wraz z gumami.
Q

Wady

• Karabinki mogłyby być lepszej jakości.

Następna propozycja ekspander gumy to Gumy oporowe do ćwiczeń 5szt – ekspander fitness bardzo podobny produkt do pierwszej lokaty

ekspander sprężynowy

Ten produkt to aż pięć gum, które stanowią obciążenia od 14 do 4,6 kilogramów. Zatem w tym przypadku istnieje troszkę większa rozbieżność, ale też możliwość zwiększenia trudności ćwiczeń, poprzez możliwość osiągnięcia jeszcze większego oporu.

Długość każdej z gum to 130 centymetrów, jednak do tego wymiaru doliczyć trzeba uchwyty, co w sumie pozwala osiągnąć długość 175 centymetrów. Dzięki takim wymiarom ekspandera do ćwiczeń, można go zaczepić o stopy stojąc i wykonywać ruchy pozwalający rozwinąć na przykład biceps.

W tym przypadku w zestawie znajduje się uchwyt na klamkę, dzięki któremu treningi z gumami będą mogły być prowadzone w oparciu o drzwi – klamkę. W tym przypadku gumy zostały wykonane przy użyciu naturalnej gumy, cechującej się dobrymi właściwościami. Dzięki taśmom montowanym na kostkach, można jeszcze bardziej rozbudować swój trening, o kolejne ćwiczenia, służące rozwojowi dolnych partii ciała.

R

Zalety

• Aż pięć gum oporowych,
• Wygodne uchwyty do gum,
• Duża funkcjonalność
Q

Wady

• Jakość produktu pozostawia wiele do życzenia.

ZESTAW GUM DO ĆWICZEŃ GUMY OPOROWE EKSPANDER TAŚMY to nasz kolejny ekspander gumowy w tym rankingu 2024

ekspander guma

Tym razem zestaw pięciu gum do treningu oporowego. Zawiera gumy w kolorach – zielony (13,6kg), czerwony (11,5kg), niebieski (7kg), żółty (4,5kg) oraz czarny (15,8kg). Wartości w nawiasie, to oczywiście wytwarzany opór. Suma obciążeń wynosi aż 52,4 kg – to duża waga, która stanowić będzie dobre wyzwanie nawet dla osób zaawansowanych.

Dzięki takiemu zestawowi nabywca będzie w stanie zrealizować kompletny trening całego ciała. Jedyne co ogranicza człowieka podczas wykorzystania takich taśm, to jego własna wyobraźnia, dlatego polecamy zapoznać się z artykułami na temat ćwiczeń z ekspanderami gumowymi bądź filmikami na serwisie YouTube, opisującymi metody oraz konkretne ćwiczenia z wykorzystaniem takich gum.

W tym zestawie również znalazła się taśma, służąca do zamontowania taśm do drzwi. Ten wygodny patent pozwala na osiągnięcie jeszcze lepszych efektów treningowych, dzięki umożliwieniu trenującemu wykonywania większej gamy ćwiczeń. W zestawie tego produktu także nie zabrakło worka, komfortowych rączek z uchwytem czy opasek na kostki.

R

Zalety

• Solidny i pojemny worek na cały zestaw,
• Wygodny montaż na drzwi,
• Suma obciążeń gum pozwala ćwiczyć nawet zaawansowanym osobom.
Q

Wady

• Pianka znajdująca się na uchwytach szybko przechodzi nieprzyjemnym zapachem.

Nieco skromniejsza propozycja gumy ekspander, jednak nadal warta uwagi – URZĄDZENIE DO ĆWICZEŃ MIĘŚNI EKSPANDER HANTLE GUMA

ekspander do ćwiczeń

W tym miejscu możemy odczuć powiew świeżości, bowiem ten produkt, to coś zupełnie innego niż powyżej przedstawione produkty. Jest to zestaw hantelek oporowych zamontowanych na ekspander gumie. Oferowany produkt jest fabrycznie nowy oraz posiada 24 miesięczną gwarancję! Polecany jest głównie do ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha, ale nadaje się do rozwijania innych partii mięśniowych.

Produkt skonstruowano w oparciu o podstawę – poduszkę o wymiarach 42x15x5cm, gumy oporowe o długości około 80 centymetrów oraz koła 25x25cm. Produkt oferowany jest w kolorze czarno-zielonym. Zewnętrzna powierzchnia kół została wyposażona w specjalne rowki, dzięki czemu praca na nich stanowi dodatkowy opór, ale pozwala także zatrzymać się w dowolnym punkcie, bez ryzyka poślizgu.

Ekspander ćwiczenia – jakie w tym wypadku wchodzą w rachubę? Zaczepiając hantelki w odpowiedni sposób, można rozwijać mięśnie pośladków, nóg, modelować plecy, ramiona, jak również brzuch. Doskonałe narzędzie nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn jako uzupełnienie codziennego treningu.

R

Zalety

• Zajmuje bardzo mało miejsca,
• Ciekawa kolorystyka,
• Doskonały na początek.
Q

Wady

• Ograniczone możliwości, jeśli chodzi o gamę możliwych ćwiczeń.

Trochę inny rodzaj ekspandera gumowego do ćwiczeń, wart Waszej uwagi – Ekspander ZESTAW 2 GUM HIP BAND MINI do ćwiczeń

Wydawać by się mogło, że dwie gumy to trochę za mało, aby wykonać trening złożony z kilku ćwiczeń mających wpływ na wszelkie partie mięśniowe. W tym przypadku jest to możliwe, gdyż oferujemy państwu dwie opaski gumowe, charakteryzujące się różnymi oporami.

Opaska czarno-zielona będzie stanowiła opór o średniej sile, posiada długość w obwodzie 860mm, szerokość taśmy to 80mm a grubość to 2mm. Druga taśma charakteryzująca się mocniejszym oporem, posiada takie same parametry, z wyjątkiem długości po obwodzie, która wynosi 780mm.
Oba produkty są dosyć przyjemne w dotyku, gdyż zostały stworzone z tkaniny z użyciem lateksu.

Wyjątkową zaletą konstrukcyjną tego produktu, jest zastosowanie w nim lepkiej gumy, która pozwala pozostać pasowi do ćwiczeń w jednym miejscu. Nie ma więc obaw, że guma podczas ćwiczeń przesunie się, bądź skręci. Tego rodzaju akcesoria często stosowane są podczas rozgrzewek, ale również do ćwiczeń mających na celu rozwinięcie zgrabnych pośladków oraz nóg.

Ważną zaletą tych taśm jest również to, że są one z powodzeniem stosowane przy rehabilitacjach dolnych kończyn, bowiem sprawdzają się świetnie podczas wzmacniania newralgicznych miejsc.

R

Zalety

• Taśmy się nie skręcają,
• Świetnie nadają się do treningów rehabilitacyjnych,
• Genialny sposób na urozmaicenie treningu.
Q

Wady

• Brakuje w zestawie gumy o lekkim oporze.

Produkt przedostatni w naszym rankingu to ekspander sprężynowy – Zestaw gum gumy z uchwytami ekspander gumowy taśmy

To klasyczny zestaw pięciu gum oporowych, bardzo podobny do wielu innych pakietów, jakie znalazły się w niniejszym rankingu. Długość linek to 120 cm. W tym przypadku najmocniejszy ekspander metalowy, stanowi dosyć duży opór, bo aż 22 kg i posiada średnicę 1,1 cm. Pozostałe linki posiadają możliwość wytworzenia oporów: zielona–18 kg (średnica 1,05 cm), niebieska–13 kg (średnica1 cm), czerwona – 9 kg (średnica0,9 cm) oraz żółta – 4 kg (średnica0,8 cm).

Dzięki wykorzystaniu w tym produkcie metalowych karabińczyków, użytkownik może mieć pewność, że kupuje wytrzymały produkt, który go nie zawiedzie. W zestawie znalazły się takie elementy jak: taśmy na kostki, uchwyty pokryte komfortową pianką, taśma pozwalająca zamontować wszystkie gumy na jednym uchwycie oraz worek na wszystkie akcesoria. Musimy natomiast zauważyć, że wykorzystane rzepy mogą obcierać ciało.

R

Zalety

• Gumy nie kleją się i nie lepią do ciała,
• Czarna guma posiada duży opór,
• Wzmocnienia w miejscu zamontowania karabinków
Q

Wady

• Rzepy na nogi obcierają.

Produkt uzupełniający nasz ranking ekspanderów sprężynowych i tych standardowych to WOZINSKY GUMY OPOROWE EKSPANDER FITNESS CROSSFIT

Wyjątkowy pakiet pięciu gum oporowych, służących do wykonywania ćwiczeń firmy Wozinsky. Jest to firma specjalizująca się w sprzedaży artykułów fitness, która zyskała przychylne opinie użytkowników sprzętu, jaki dostarcza na rynek.

Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o oporach, jakie wytwarzają proponowane w tym pakiecie gumy: żółta: 4,5 kg, zielona: 6,7 kg, czerwona: 9,1 kg, niebieska: 11,4 kg, czarna: 13,7 kg. To standardowe wielkości, które pozwalają wykonać dający dobre efekty trening. To na jakie ćwiczenia ekspander ten pozwala, można dowiedzieć się dzięki sprawdzeniu filmików obrazujących technikę oraz pomysły na trening, które można znaleźć w sieci.

Co daje używanie gum tego typu? Wszystko zależy od przyjętego modelu treningowego. Z całą pewnością na progres będzie wpływało stopniowanie trudności, poprzez zmianę gum ze względu na obciążenie przez nie wywoływane. Zestaw jest kompletny i posiada wszelkie elementy niezbędne do wykonania treningów, dzięki zaczepowi na drzwi czy specjalnym i wytrzymałym uchwytom.

R

Zalety

• Wysoka jakość wykonania gum,
• Łatwość realizacji treningu nawet w miejscu o małej powierzchni,
• Wpływają na poprawę formy w wielu dziedzinach aktywności fizycznej, na przykład bieganie
Q

Wady

• To jedna z droższych propozycji w tym rankingu 2024.

Wszystkie produkty wydają Ci się do siebie podobne? Zatem na co warto zwracać uwagę podczas wyboru konkretnego modelu?

Gumy oporowe wykorzystywane w treningach cieszą się co raz większą popularnością. Jest to spowodowane przede wszystkim efektami jakie osiąga się dzięki ich zastosowaniu podczas treningów, ale również niewielką ilością miejsca, jakie jest potrzebne do wykonywania ćwiczeń z nimi. Dodatkowym atutem z pewnością będzie ich kompaktowość podczas przechowywania w domu czy przewożenia. Są zatem doskonałym narzędziem do tego, aby utrzymywać formę zarówno podczas wyjazdów, jak również na co dzień.

Proponowane w naszym rankingu produkty nie różnią się zbyt na pierwszy rzut oka. Trzeba pamiętać, że nalezą one do tej samej grupy przedmiotów treningowych, które działają na podobnej zasadzie. Przed zakupem warto zadać sobie pytanie, jakim budżetem dysponujemy i na co możemy sobie pozwolić w kontekście zakupu takich ekspanderów. Warto dodać, że nie różnią się one znacznie, jeśli chodzi o kwestie cenowe.

Jedne cechują się mocniejszymi gumami, inne wytrzymalszymi karabińczykami. Trzeba także przemyśleć, jak często będą one użytkowane i jak intensywne będą treningi? Oczywiście kluczowym parametrem będzie maksymalne obciążenie i jego różnorodność, a więc i to czy w zestawie znajdziemy tylko jeden ekspander, dwa, a może pełen pakiet pięciu gum. Więcej informacji znajdziemy też tutaj: http://stylzdrowia.pl/gumy-treningowe-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie/

Doskonały stosunek jakość – cena

Wiesz, że nie posiadasz dużych funduszy, a Twoja droga z ćwiczeniami na ekspanderach dopiero się rozpoczyna? Prawdopodobnie powinieneś postawić na zestaw, który leży na niższej półce cenowej, ale pozwoli Ci zrealizować Twoje założenia względem specyfiki treningowej, jaką charakteryzują się opisywane przez nas urządzenia.

Zestaw, znajdujący się w niższym zakresie cenowym nadal będzie posiadał niezbędne elementy do treningu, jaki można zrobić za pomocą takich taśm. Oczywiście musimy też uwzględnić stosunek jakości do ceny, bo czasami lepiej jest dopłacić za bardziej sprawdzony produkt niż wymieniać zestaw gum po kilku miesiącach.

ZESTAW 5 GUM oporowe do ćwiczeń, ekspander fitness

guma ekspander

Gumy oporowe do ćwiczeń 5szt – ekspander fitness

ekspander sprężynowy

Zestaw zawierający gumy o umiarkowanym obciążeniu

Guy wytwarzające opory od 4,6 kg do 14 kg to zestaw standardowy, który będzie odpowiedni dla osób stawiających pierwsze kroki w treningach z gumami. Warto pamiętać, że na początku najważniejsze będzie opanowanie odpowiedniej techniki ćwiczeń.

Jeśli gumy będą wywoływały zbyt duży opór, ćwiczenia będą przychodzić z dużym trudem wtedy początkowy, ważny etap może zostać opanowany niezbyt wystarczająco.

A może potrzebujesz przydatnych akcesoriów?

Nie ma sprawy, w tym rankingu znalazły się także zestawy ekspanderów, które zostały wyposażone w przydatne elementy, takie jak zaczepy do drzwi, które wpływają na powiększenie gamy ćwiczeń, jakie można wykonywać za pomocą gum. Zaczepiając je o drzwi, wytwarzamy dodatkowy punkt oporu, który pomoże nam ćwiczyć kolejne grupy mięśni.

Co więcej, w zestawach takich, zawarto także worki, w które można wsadzić nie tylko same gumy, ale także znajdujące się w pakiecie z nimi uchwyty na dłonie oraz zaczepy na kostki. Dzięki temu, będziesz mógł pozwolić sobie na jeszcze więcej ruchu, który będzie zróżnicowany.

Dwie gumy z hantlami, połączone z wygodną podstawą to minimalistyczne rozwiązanie, które świetnie się sprawdza!

Dzięki specjalnie wykonanym kółkom w hantlach, można ćwiczyć za ich pomocą ćwiczenia polegające na wprawianiu ich w ruch do przodu i do tyłu, co wpływa na rozwinięcie mięśni brzucha i okolic tzw. ABSu.

To oczywiście nie jedyne partie mięśniowe, które można rozwinąć wykonując ćwiczenie na tym zestawie. Podstawa wykonana z odpowiedniego tworzywa, pozwala komfortowo wykorzystywać rozciągliwość gum i pracować na nich wykorzystując opory, jakie oddziałują na hantle.

Ekspander ZESTAW 2 GUM HIP BAND MINI do ćwiczeń

ekspander ćwiczenia

Płaskie i niezsuwające się taśmy

Z myślą o osobach, które wykonują ćwiczenia z taśmami podobnymi do ekspanderów, ale płaskimi – dodaliśmy do rankingu ciekawą propozycję. Dwie taśmy o zróżnicowanym oporze, które z powodzeniem można używać podczas treningów nóg czy pośladków.

Pracuje się na nich komfortowo, ponieważ nie podwijają się ani nie zsuwają podczas wykonywania ćwiczeń. Pozwalają wykonywać również podobne ćwiczenia do tych, które praktykuje się na ekspanderach metalowych.

Jesteś doświadczony, jeśli chodzi o trening z gumami? Potrzebujesz zatem większego obciążenia

W naszym zestawieniu znajduje się także pakiet gum, który oferuje opory od 4kg do aż 22kg. Daje to ogromne możliwości, biorąc pod uwagę chociażby możliwość połączenia kilku gum i uzyskania naprawdę mocnego bodźca treningowego.

Tego rodzaju cechy szczególnie przypadną do gustu osobom, które mają opanowaną odpowiednią technikę ćwiczeń i bez żadnych problemów będą sobie potrafiły poradzić z większymi oporami gum.

WOZINSKY GUMY OPOROWE EKSPANDER FITNESS CROSSFIT

ekspander cwiczenia

Wykonanie z naturalnej gumy – duża wytrzymałość i rozciągliwość

Stawiasz na wysoką jakość? Potrzebujesz produktu, który dotrzyma Ci kroku przez długie lata? Postaw w takim razie na ekspandery wykonane z naturalnej gumy, gdyż charakteryzuje je wysoka wytrzymałość oraz odporność na częstą pracę na nich.

Ważne jest także to, aby nie zawiodły Cię one podczas treningu, a naturalna guma pozwoli mieć Ci pewność, że nawet podczas maksymalnego rozciągnięcia, z gumą nie stanie się nic złego.

Podsumowanie rankingu ekspanderów do ćwiczeń

Zwycięzcą rankingu 2024 został produkt o wystarczających cechach, aby użytkować go w normalnych treningach. Pozwala on na wdrożenie się w tego rodzaju wysiłek fizyczny, a przede wszystkim stanowi bardzo atrakcyjną ofertę cenową. ZESTAW 5 GUM oporowe do ćwiczeń, ekspander fitness to opcja idealna, która przypadnie wielu osobom do gustu.

Mamy nadzieję, że przedstawione opisy w rankingu a także poradnik pomogą podjąć odpowiednią decyzję i już za kilka krótkich chwil będziecie cieszyć się swoimi ekspanderami do ćwiczeń. Ostateczny wybór zależy oczywiście od naszych preferencji i oczekiwań, aczkolwiek wykorzystując zdobytą dzisiaj wiedzę z pewnością sobie z tym poradzimy.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki ekspander wybrać
Average rating:  
 0 reviews