Hantle to podstawa w wielu ćwiczeniach. Tak naprawdę przy odpowiedniej technice i wiedzy na temat różnych treningów, jesteśmy w stanie rozwijać większość partii mięśni właśnie przy użyciu tych ciężarów. Jeśli chcemy zadbać o ich uniwersalność, to musimy wybrać hantle regulowane, które pozwolą nam dostosować ciężar do ćwiczeń konkretnych mięśni.

Niestety, wybór idealnego rozwiązania nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Trzeba przede wszystkim wybrać produkt, który spełni wymagania nie tylko ze względu na trwałość, ale też i komfort, możliwości regulacyjne czy po prostu mając na uwadze inne kryteria. To właśnie dlatego przedstawimy jak wybrać zestaw hantli z możliwością regulacji.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Sapphire SG-20C

9.9

Drogie


 

Xylo

9.8

Średnia

Bestif

9.7

Tanie


 

SPORT BLAST

9.6

Średnia

Hantle regulowane stalowe

9.4

Średnia

Eb Fit

9.3

Średnia


 

METEOR

9.1

Drogie

W zestawieniu pojawiło się aż siedem zestawów. Znajdziemy tam zarówno hantle 20 kg z dodatkowymi obciążnikami, jak i o wiele mniejsze i lżejsze odpowiedniki kilku kilogramowe. Przy wyborze tego sprzętu specjaliści wzięli pod uwagę najistotniejsze aspekty, w tym oczywiście wagę całego zestawu, konstrukcję i design, komfort użytkowania, a także opinie kupujących, stosunek ceny do jakości czy też rozmiar gryfa i klasę materiałów wykorzystanych do produkcji sprzętu.

HANTLE REGULOWANE 2x20KG, SZTANGA, ZESTAW +GRYFY

hantle 20 kg

Hantle regulowane uznanej marki Sapphire to zestaw dwóch hantli treningowych po 20 kg każda. Ponadto, kupując produkt dostajemy także dodatkowy łącznik, który w domowych warunkach pozwala nam przekształcić hantle w sztangę. Jest to bardzo efektowne rozwiązanie, które pozwala nam zaoszczędzić miejsce i rozłożyć sztangę w dowolnym przez nas momencie.

Ponadto, warto również wspomnieć o regulowanym obciążeniu, które można dowolnie konfigurować. Dzięki temu mamy możliwość złożyć sobie sztangę mniejszą do treningu bicepsów jak i sztangę dłuższą. Jedyne co należy zrobić to zdjąć talerze od wewnętrznej strony gryfu. Co więcej, hantle zostały wykonane z wytrzymałego tworzywa, które zapobiega zniszczeniu posadzki w momencie upuszczenia przedmiotu na ziemię.

Co więcej, decydując się na zakup produktu zostaniemy także wyposażeni w dwa e-booki z poradami żywieniowymi. Jest to więc nie lada gratka dla wszystkich, którzy chcą nabyć regulowane hantle w konkretnym celu. Ponadto, produkt cieszy się licznymi pozytywnymi opiniami.

R

Zalety

• Dodatkowy łącznik pozwalający na złożenie sztangi;
• Regulowane obciążenie;
• Wytrzymałe materiały;
• E-booki w gratisie.
Q

Wady

• Wysoka cena produktu.

Kolejnym ciekawym produktem są hantle REGULOWANE 2x15KG zestaw hanti + PREZENT

hantle 5 kg

Są to hantle regulowane przeznaczone do użytku domowego. Produkt z linii Sapphire XYLO-Line posiada kilka warstw tworzywa sztucznego, dzięki którym uszkodzenie posadzki czy paneli przy przypadkowym upuszczeniu hantli jest niemalże niemożliwe. Otrzymujemy zestaw 2x15kg oraz 2x gryf o długości 45 cm wraz z zaciskami. Długość części chwytnej wynosi 11 cm, natomiast części na ciężary to po 16 cm.

Co więcej, w zestawie otrzymujemy 8 obciążeń po 2,5kg, 4 obciążenia po 1,25kg oraz 4 obciążenia po 1kg każde. Warto również dodać, że średnica wewnętrzna talerzy jest kompatybilna z większością gryfów dostępnych na rynku w 2024 roku.

Sama linia Sapphire XYLO-Line jest bardzo znana na rynku z produktów takich jak obciążenia kulturystyczne, gryfy, maty i worki bokserskie. Dlatego też produkt jest przeznaczony dla wymagających użytkowników, którzy parają się kulturystyką. Cena produktu również jest przystępna dla kupujących. Użytkownicy chwalą hantle do ćwiczeń za dobrą jakość wykonania oraz kompatybilne ze sobą elementy zestawu.

R

Zalety

• Solidne wykonanie;
• Przystępna cena;
• 16 obciążeń o różnej wadze.
Q

Wady

• Brak wspomnianego prezentu w zestawie.

Inną propozycją wartą rozważenia jest zakup Zestaw hantli 2x10kg bitumiczne regulowane 20 kg

hantle bitumiczne

Są to hantle 20 kg bitumiczne z możliwością regulacji. Cena za 2x10kg jest bardzo przystępna. Solidne wykonanie produktu gwarantuje nam trwałość zestawu oraz chroni przed zniszczeniem lub zarysowaniem podłogi. Dzieje się tak, ponieważ obciążenia kompozytowe zostały pokryte kilkoma warstwami wytrzymałego tworzywa sztucznego.

Warto również wspomnieć, iż hantle regulowane posiadają antypoślizgowy uchwyt. Jest to niezwykle istotna cecha, którą każdy kupujący powinien wziąć pod uwagę troszcząc się o swoje bezpieczeństwo.

Hantle zestaw obejmuje 4 obciążenia po 1,25kg, 4 po 1,5kg, 4 po 2kg, a także 2 gryfy krótkie o wadze 0,5kg i 4 zaciski z tworzywa. Zestaw hantli bitumicznych regulowanych zbiera dobre opinie między innymi za solidność wykonania oraz komfort użytkowania. Idealnie sprawdzą się w domowym zaciszu.

R

Zalety

• Bardzo przystępna cena;
• Antypoślizgowe uchwyty;
• Solidne wykonanie.
Q

Wady

• Ubogi zestaw.

Alternatywą dla innych produktów jest Zestaw hantli 2x10kg żeliwne hantle regulowane

hantle żeliwne

Hantle żeliwne marki Sport Blast to solidnie wykonane hantle treningowe z możliwością regulacji. Zestaw składa się z hantli 2x10kg, z czego dostajemy 4 obciążenia po 2,5kg, 4 po 1,25kg, 2 gryfy krótkie oraz zaciski śrubowe z uszczelkami.

Produkt wykonany jest z solidnych materiałów. Co więcej, otrzymamy także walizkę na elementy zestawu, co świadczy o rzetelności producenta. Walizka będzie zdecydowanie niezbędnym wyposażeniem, które umożliwi wszystkim użytkownikom bezpiecznie przechowywać hantle 10kg. Co więcej, chowanie ich do wspomnianej walizki po każdym treningu zapobiega niszczeniu się hantli żeliwnych.

Warto również wspomnieć o dobrych opiniach wystawionych przez osoby, które zestaw hantli zakupiły. Produkt jest chwalony między innymi za wytrzymałość oraz solidny antypoślizgowy uchwyt.

R

Zalety

• Solidne wykonanie;
• Walizka w zestawie;
• Antypoślizgowy uchwyt.
Q

Wady

• Zbyt wysoka cena zestawu.

Warto również rozważyć zakup Hantle regulowane stalowe

Hantle stalowe regulowane to polski produkt wysokiej jakości. Wszystko to dzięki obróbce CNC. Hantle zostały wykonane ze stali niepowlekanej S235. Ich łączna waga wynosi 30kg. Decydując się na zakup hantli stalowych mamy możliwość regulacji 5, 10, 15, 20, 25 i 30kg. Gryf dołączony do zestawu jest krótki chromowany o długości 40cm. Jeżeli chodzi o same obciążenia jesteśmy wyposażeni 4 sztuki po 5 kg, 2 sztuki po 2,5kg i 2 sztuki po 1,5kg.

Sam gryf ma ryflowaną powierzchnię. Sprawia to, że uchwyt jest bardzo stabilny podczas wykonywanych ćwiczeń. Warto również wspomnieć o estetyce produktu. Jest to możliwe dzięki chromowaniu hantli. Co więcej, gryf posiada specjalne zaciski śrubowe z uszczelkami. Zapewnia to bezpieczeństwo użytkownikom, ponieważ obciążenia nie odkręcają się podczas ćwiczenia.

Ponadto, warto dopowiedzieć o opiniach właścicieli hantli stalowych regulowanych. Produkt zbiera pozytywne opinie między innymi za trwałość i wygląd wizualny.

R

Zalety

• Estetyczny wygląd;
• Stabilny uchwyt;
• Pozytywne opinie użytkowników.
Q

Wady

• Zbyt wysoka cena.

Rozważając zakup hantli warto wziąć pod uwagę REGULOWANE HANTLE 2x10KG Z FUNKCJĄ SZTANGI EB FIT

Hantle treningowe marki Eb Fit to idealnie rozwiązanie dla każdego miłośnika ćwiczeń. Zestaw zawiera 12 talerzy o różnych obciążeniach, 4 zaciski, 2 krótkie gryfy ze specjalnym ich łączeniem w jeden. Dzięki temu ostatniemu rozwiązaniu będziemy w stanie złożyć sztangę. Krótkie gryfy mają po 40 cm długości.

Same obciążenia są w modnym obecnie kształcie heksagonu w kolorze czarno-czerwonym, natomiast uchwyt jest ergonomiczny oraz ma właściwości antypoślizgowe. Świadczy to o bezpiecznym i bezproblemowym użytkowaniu. Łączna waga całego zestawu wynosi 21kg.

Warto również dodać, że hantle treningowe są niezwykle kompaktowe, idealnie nadają się do użytku domowego oraz zajmują niewiele miejsca. Zestaw cieszy się powodzeniem wśród kupujących. Użytkownicy chwalą produkt między innymi za solidność wykonania, walory estetyczne oraz powlekane talerze, które nie rysują podłogi.

R

Zalety

• Antypoślizgowy uchwyt;
• Funkcja sztangi;
• Modny kształt i kolorystyka;
• Zestaw zajmuje niewiele miejsca.
Q

Wady

• Nieco wyższa cena produktu.

Innym ciekawym rozwiązaniem będą HANTLE REGULOWANE ZESTAW HANTLI 2×7,5kg 15KG

Hantle regulowane bitumiczne Meteor znajduje swoje zastosowanie w ćwiczeniach siłowych. Można je wykorzystać zarówno w domu, na siłowni jak i w fitness klubie. 15-kilogramowy zestaw zawiera dwie hantle po 7,5kg każda oraz antypoślizgowe gryfy z chromowanej stali. Co więcej, hantle gumowane zapobiegają otarciom. Przy takim zestawieniu cena produktu może wydawać się nieco wysoka.

Ponadto, same obciążenia zostały wykonane z bitumicznej masy pokrytej PCV. Takie rozwiązanie redukuje hałas oraz chroni podłogę przed ewentualnymi zarysowaniami lub uszkodzeniami. Producent gwarantuje nam wysokiej jakości materiały wykonania oraz długi czas użytkowania całego zestawu.

Zestaw przeznaczony jest jedynie do treningu górnych partii ciała. Pomoże to wszystkim użytkownikom osiągnąć równomierny wzrost mięśni, a także poprawić interakcję całych grup mięśniowych. Co więcej, hantle gumowe poprawią wygląd każdej sylwetki.

Możliwość regulacji wielkości obciążenia pozwala na dostosowywanie wszystkich ćwiczeń do naszych potrzeb. Jest to więc bardzo interesująca funkcja nie tylko dla osób zaawansowanych, ale także dla początkujących.

R

Zalety

• Antypoślizgowy uchwyt;
• Ochrona przed uszkodzeniami podłogi;
• Solidne wykonanie;
• Wygląd estetyczny.
Q

Wady

• Brak możliwości złożenia sztangi.
• Zbyt wysoka cena produktu.

Regulowane hantle do ćwiczeń – która propozycja powinna być dominująca w naszym przypadku?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak trudno jest wybrać ten idealny produkt, szczególnie kiedy każdy człowiek jest inny, ma zróżnicowane oczekiwania, a dodatkowo forma i sposób treningu też się różni. W przypadku hantli regulowanych, problem ten dotyczy przede wszystkim kilku aspektów. Jak więc wybrać produkt, aby nie żałować wydanych pieniędzy?

Przede wszystkim musimy określić sobie to czy jesteśmy dopiero na początku naszej drogi kulturystycznej czy już mamy co nieco doświadczenia. W ten sposób będziemy mogli wybrać spośród hantli o różnej konstrukcji – czy to żeliwnych czy z tworzywa czy z jeszcze innego materiału. Oczywiście oprócz samej konstrukcji, bardzo istotne jest też wybranie sprzętu o świetnym komforcie.

Bezpieczeństwo to kolejna kwestia, jaką należy poruszyć. Oczywiście uwzględnijmy też wagę, ponieważ hantle 10 kg będą z pewnością droższe od hantli 5 kg – to jest pewne. Ilość akcesoriów i dodatkowych obciążników także ma wpływ na finalną atrakcyjność sprzętu. Więcej informacji na temat właściwego wyboru możemy znaleźć w poniższym poradniku: http://sportoweporady.pl/hantle/

Hantle żeliwne, hantle gumowane, a może jeszcze inne?

Pierwszym krokiem podczas wyboru regulowanych hantli do ćwiczeń jest oczywiście podjęcie decyzji odnośnie materiałów, z jakich dany produkt został wykonany. Na rynku jest ich wiele – od tanich tworzyw sztucznych z mocno przeciętnym wypełnieniem, poprzez oferty gumowe, a skończywszy na hantlach żeliwnych, których wykonanie przewyższa konkurencję, ale także różnica ceny jest tutaj bardzo duża.

Produkty gumowe będą tańsze i wystarczająco wytrzymałe, aby osoby początkujące bez najmniejszych problemów radziły sobie podczas ćwiczeń. Co więcej, materiał jest jest wyjątkowo bezpieczny dla podłoża, przez co nawet upuszczenie hantli z wysokości nie powinno narobić szkód, szczególnie jeżeli są to hantle do domu.

Nie zmienia to jednak faktu, że żeliwna oferta będzie najlepsza, szczególnie kiedy planujemy korzystać z hantli przez bardzo długi czas i zależy nam na tym, aby nawet po wielu latach dalej oferowały tą samą trwałość, wytrzymałość i świetne wykonanie. Jeszcze trwalszą propozycją będą hantle stalowe. Te jednak są nieco rzadsze, a ich cena o wiele wyższa od konkurencji.

Hantle regulowane stalowe

hantle zestaw

REGULOWANE HANTLE 2x10KG Z FUNKCJĄ SZTANGI EB FIT

hantle gumowane

Oprócz tego, uwzględnijmy też komfort

Kolejna kluczowa kwestia, jeśli myślimy nad wyborem hantli, to oczywiście komfort użytkowania. Wiadomo, podstawowym aspektem wpływającym na jakość chwytu jest oczywiście wykorzystanie powłoki antypoślizgowej na uchwycie. To standard, który pojawia się nieraz i warto mieć to na uwadze.

Z wyjątkiem tego już dosyć obowiązkowego dodatku, warto też sprawdzić czy propozycja, którą jestesmy zainteresowani, może służyć nam zarówno jako klasyczna sztanga i długi gryf, co umożliwia specjalny łącznik.

Uwzględnijmy też wagę podczas poszukiwań

Jak wszyscy wiemy, odpowiednie obciążenie jest kluczem podczas treningów. Co ciekawe, bardzo często zdarza się tak, że porywamy się na ogromne ciężary nie zdając sobie sprawę, że szybkie i niechlujne wykonywanie powtórzeń będzie o wiele gorsze niż w przypadku stabilnej i wolniejszej pracy. To właśnie dlatego o wiele lepiej jest robić szereg poprawnych powtórzeń z małym obciążeniem niż niemalże rzucać hantlami w powietrze.

Nie zmienia to jednak faktu, że podczas ćwiczeń musimy wybrać odpowiednie obciążenie, a do tego wymagane są różne obciążniki. W zależności od danego modelu, możemy wybrać produkty, których zakres wagowy wynosi od 3 do 15 kilogramów na hantlę. Innym razem znajdziemy produkty z minimalną wagą na poziomie 5 kilogramów i maksymalną 30 kg. Warto więc podjąć decyzję w oparciu o naszą siłę. O wiele lepiej jest zrezygnować z kilku dodatkowych kilogramów, jeśli dzięki temu poprawimy formę podczas treningu.

Hantle REGULOWANE 2x15KG zestaw hanti

hantle 5 kg

Najlepsze hantle regulowane – podsumowanie rankingu 2024

Nieważne czy myślimy nad tym, aby kupic hantle gumowe, bitumiczne, żeliwne czy też i stalowe – każdy zakup będzie dobry o ile prawidłowo będziemy się z hantlami obchodzić i nie dopuścimy do ich uszkodzenia. Oczywiście o wiele lepszym rozwiązaniem, które wytrzyma wiele lat, jest wybór hantli żeliwnych. Jeśli jednak zależy nam na dobrej cenie i akceptowalnej wytrzymałości, warto pójść na kompromis i wybrać właśnie propozycję bitumiczną.

Jeśli nie jesteś przekonany co do konkretnego modelu, to HANTLE REGULOWANE 2x20KG, SZTANGA, ZESTAW +GRYFY powinny przypaść wam do gustu. Spore obciążenie o dużych możliwościach regulacji, komfortowy chwyt, a także specjalna złączka pozwalająca wykorzystać hantle jak sztangę. To wszystko przemawia za zakupem zwycięzcy naszego rankingu.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie hantle regulowane wybrać
Average rating:  
 0 reviews