Coraz częściej spotykamy się w naszym życiu z sytuacją, w której to nie mamy po prostu czasu na ruszanie po pracy na siłownię, czy też korzystanie z możliwości innych sportów. Z tego właśnie powodu coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju programy treningowe, które możemy wykonywać w swoim domu. Mowa tutaj jest zarówno o damskich, jak i męskich możliwościach samodzielnego prowadzenia swojego rozwoju fizycznego. Oczywiście prędzej lub później każdy z was zauważy, że wykonując różnego rodzaju ćwiczenia bardzo łatwo narażamy się na różne uszkodzenia ciała, czy też po prostu niewygodnie nam jest kłaść się na gołej ziemi i na przykład robić brzuszki, czy też inne zaawansowane elementy treningowe. Co więcej do tego także dochodzi hałas, który z pewnością nie raz przeszkadzał naszym sąsiadom, a Ci raczej nas o tym powiadomić. Właśnie w takiej sytuacji istotne jest to, aby zadbać o swoje zdrowie i zdrowie innych wykorzystując odpowiednią mate treningową. Rzecz jasna na rynku spotkamy się z różnego rodzaju tego typu produktami i zanim wybierzemy pierwszy lepszy warto zapoznać się nieco bliżej z ich możliwościami, a także tym co oferują.

Poniżej specjalnie dla państwa przygotowaliśmy ranking kilku wybranych produktów, które naszym zdaniem są aktualnie jednymi z topowych na rynku w 2024 roku. Ranking ten można wykorzystać także jako punkt wyjścia do dalszego już samodzielnego poszukiwania tego typu rozwiązań.

Nasz wybór - PUZZLE MATA PIANKOWA

mata treningowa

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

PUZZLE MATA PIANKOWA

9.9

Tania


 

MATA FITNESS 4FIZJO

9.8

Średnia

MATA FITNESS HS

9.8

Średnia


 

MATA JOGA HS

9.7

Średnia


 

MATA PHOENIX FITNESS

9.6

Droga

UNIWERSALNA MATA ANTYPOŚLIZG

9.5

Średnia


 

PUZZLE MATA POD SPRZĘT DO SIŁOWNI ĆWICZEŃ PIANKOWA to bardzo ciekawe rozwiązanie, które w stosunku do szerokiego zakresu innych mat składa się z puzzli. Stanowią one znakomitą ochronę podłóg i jest nie tylko idealne do ćwiczeń, ale także jako podłoże pod sprzęt fitness. W zestawie znajdziemy cztery sztuki wraz ze specjalnymi listwami obiciowymi, które są niezwykle proste i łatwe w złożeniu, a także bardzo wytrzymałe. Całość została stworzona w taki sposób, aby zapewnić jak największy komfort podczas intensywnego treningu. Stykamy się tutaj ze specjalną konstrukcją, która stanowi naturalna i bezpieczną podstawę o dużej przyczepności. Co ciekawe owe puzzle nie będą się drzeć, rozszczepiacz, rozciągać, czy też pękać . Z tego też powodu sprawdzą się nawet przy najbardziej brutalnych treningach. W ostatecznym rozrachunku dostajemy tutajniezwykle interesującą mate, która ma satynowy wygląd, który nie blaknie dzięki temu wzbogaci każde pomieszczenie, a na dodatek pochłonie wszelakie wstrząsy.

R

Zalety

– wysoka jakość wykonania;
– łatwość montażu;
– duża powierzchnia do ćwiczeń;
– Wygoda w użytkowaniu;
Q

Wady

– podłoże jest nieco twarde;

GRUBA MATA DO ĆWICZEŃ JOGA FITNESS 4FIZJO

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy
GRUBA MATA DO ĆWICZEŃ JOGA FITNESS 4FIZJO 1CM to niezwykle interesujące rozwiązanie, które z pewnością zachwyci was swoją niepowtarzalną grubością. Wykonana jest z amortyzującą tego tworzywa NBR, które zapewni wysoki komfort oraz dużą wygodę podczas ćwiczeń. W efekcie sama mata znakomicie sprawdzi się nie tylko do treningu w domu, ale także w gabinecie, czy też w sali treningowej. Dostajemy tutaj produkty o właściwościach antypoślizgowych, które zapewniają duże bezpieczeństwo i płynność ćwiczeń. W efekcie sprawdzi się ono idealnie do treningów jogi, pilatesu, aerobiku, jak i szeregu innych ćwiczeń.
R

Zalety

– duża grubość;
– stonowany kolor;
– Wygoda użytkowania;
– jakość wykonania;
Q

Wady

– brak informacji od strony klientów;

Mata do ćwiczeń gruba 1,5cm FITNESS JOGI 185cm HS

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Mata do ćwiczeń gruba 1,5cm FITNESS JOGI 185cm HS to produkt, który cieszy się bardzo dobrymi opiniami, a wszystko za sprawą i jego jakości wykonania, która amortyzuje każdy ruch. Produkt dostępny jest w czterech kolorach to jest czarnym, szarym, czerwonym i fioletowym. Co więcej dostajemy do tej bardzo dużą grubość na poziomie aż półtora cm, która zapewnia skuteczną izolację od różnego rodzaju podłoża. Oprócz tego owa mata jest niezwykle elastyczna dzięki temu z łatwością można ją przetransportować, czy też przechować, a także wykazuje właściwości pod kątem odporności na wodę. W oferowanym zestawie oprócz maty znajduje się także specjalny worek pozwalający na jej łatwe przechowywanie i przemieszczanie. Dzięki tamu w przerwie pomiędzy ćwiczeniami nasza mata nie zakurzy się.

R

Zalety

– jakość wykonania;
– bardzo duża grubość;
– unikalny Design;
– funkcjonalność;
– duża długość;
Q

Wady

– brak informacji od strony klientów;

Mata do ćwiczeń gruba 1cm FITNESS JOGI 185cm HS

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów
Mata do ćwiczeń gruba 1cm FITNESS JOGI 185cm HS to niezwykle podobne rozwiązanie do tego , które było omawiane wcześniej. Tak naprawdę dostajemy tutaj również interesującą mate o bardzo dużej długości i dostarczającej odpowiednią stabilność, jak i bezpieczeństwo podczas treningów. Dostępna jest ona w trzech kolorach to jest czarnym, czerwonym i niebieskim. Oprócz tego mata owa jest niezwykle elastyczna dzięki czemu łatwo się ją przechowuje, czy też przewozi, a także ma dość dobrą grubość na poziomie 1 cm. Tutaj można dostrzec różnicę od jej poprzedniczki dzięki temu decydując się na ten lub na poprzedni model z łatwością dostosujemy go do naszych indywidualnych potrzeb. Oczywiście mata jest także wodoodporna. Istnieje również możliwość zakupienia jest w zestawie wraz ze specjalną piłką do trenowania koordynacji ruchowej, jak i balansu naszego ciała.
R

Zalety

-jakość wykonania;
-wygląd;
-średnia grubość;
-korzystny stosunek jakości do ceny
Q

Wady

-brak informacji od strony klientów;

PHOENIX FITNESS Mata do Ćwiczeń Jogi Yoga Pilates

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

PHOENIX FITNESS Mata do Ćwiczeń Jogi Yoga Pilates to produkt, który zachwyci każdego kto uwielbia jogę lub pilates. Dostajemy tutaj specjalnie zaprojektowaną matę, która wyróżnia się nie tylko unikalnym wyglądem, ale także odpowiednią grubością nie większą niż 0,6 cm. Materiał z jakiego wykonana jest rozwiązaniem TPE. Jest to specjalny rodzaj materiału, który jest wolny od lateksu i PVC, dzięki czemu idealnie nadaje się on do wykorzystywania przez alergików. Mata ta ma za zadanie chronić nasze ciało przed działaniem niekorzystnych warunków bijących od podłogi, jak i zapewnić warunki antypoślizgowe podczas wykonywania skomplikowanych ćwiczeń. Zapewnia ona doskonałą przyczepność i nie rozciąga się dzięki czemu idealnie sprawdza się podczas gimnastyki, czy jogi. Produkt dostępny jest w trzech kolorach: pomarańczowo-czarnym, niebieskim i zielono-czarnym.

R

Zalety

– unikalny wygląd;
– niewielka grubość;
– trwałość;
– nie rozciąga się;
Q

Wady

– niekorzystny stosunek jakości do ceny;

UNIWERSALNA MATA DO ĆWICZEŃ JOGI YOGA ANTYPOŚLIZG

Poszukując czegoś uniwersalnego nie sposób przejść obojętnie wobec produktu, jakim jest UNIWERSALNA MATA DO ĆWICZEŃ JOGI YOGA ANTYPOŚLIZG. Stykamy się tutaj z rozwiązaniem wykonany z miękkiej pianki PCV o grubości do 5 mm. Produkt ten jest niezwykle łatwy w czyszczeniu, a także jest elastyczny i łatwy w przechowywaniu oraz przenoszeniu. W efekcie znajduje swoje zastosowanie zarówno w ćwiczeniach, jak i możliwości wykorzystywania go jako sprzęt plażowy. Jego długość to 173 cm Przez co nie nadaje się on do dla osób wysokich. Dostępny jest on także w czterech wersjach kolorystycznych to jest czarnym, niebieskim, czerwonym i różowym.

R

Zalety

– korzystny stosunek jakości do ceny;
– łatwość czyszczenia;
– wygląd;
Q

Wady

– niewielkie wymiary;
– trwałość;

Mata treningowa, czyli jaka jest dobra mata do ćwiczeń?

Mata treningowa to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego, kto chce uprawiać sport w swoim domu, a także podstawowe asortyment każdego sklepu sportowego. Jeżeli myślisz, że maty różnią się od siebie tylko ceną i kolorem to jesteś w dużym błędzie, gdyż możesz spotkać się naprawdę z bardzo dużym zróżnicowaniem, a wszystko to zależy od rodzaju ćwiczeń jakie zamierzasz wykonywać. Z tego też powodu maty dzielimy na cztery główne rodzaje, które teraz pokrótce opiszemy.

MATY DO JOGI

Maty do jogi, często mylone sa z uniwersalny matami do ćwiczeń. Cechują je dość niewielkie grubością z reguły na poziomie do 3,5 mm. Nie da się ukryć, że ten rodzaj mat nie poprawia komfortu za to skupia się głównie na zwiększeniu przyczepności podczas wykonywania ćwiczeń, jak izolowania podłoża od naszego ciała. W efekcie nie nadają się one do niczego innego, gdyż na przykład nie dadzą nam odpowiedniego komfortu podczas treningu siłowego.

MATY OCHRONNE

Maty ochronne te głównie przeznaczenie skupione na ochronie podłoża przed działaniem i ewentualnymi uszkodzeniami sprzętu sportowego. Ponadto dają właściwości antypoślizgowe dzięki temu i nam wygodniej się ćwiczy.

MATY GIMNASTYCZNE

Maty gimnastyczne, czyli maty, które mają o wiele większą grubość, jak i wielkość, gdyż muszą chronić przed uderzeniami oraz kontuzjami. Trzeba być świadomym, że maty gimnastyczne wykorzystywane są głównie do treningów w pozycji leżącej, gdyż o wiele trudniej zachowuje się na nich równowagę.

MATY TRENINGOWE

Maty treningowe są najbardziej popularne i uniwersalne. Ich celem jest ochrona przed poślizgiem, a także otarciami i stłuczeniami. Dodatkowo izolują ciało osoby ćwiczącej od podłogi, a także zwiększają komfort samych ćwiczeń. Cechują się także dość dużą wytrzymałością mechaniczną, dzięki temu możemy ich używać przez długi czas

Mata do ćwiczeń cena, wygląd i inne parametry

Owszem cena ma znaczenie, jednak nie tylko na nią powinniśmy patrzeć, gdyż istnieje szereg innych parametrów, które są równie istotne. Pierwszym z nich są wymiary. Oczywiście chodzi tutaj przede wszystkim o wzrost użytkownika. W efekcie optymalne maty mają długość około 180 lub 190 cm. Musimy mieć jednak świadomość, że znajdują się na rynku także modele znacznie krótsze.

Ponadto powinniśmy patrzeć na element, jakim jest grubość. Tutaj wszystko zależy od tego, jakie ćwiczenia chcemy wykonywać. Wiadomo im grubsza mata tym bardziej komfortowo się na niej leży, lecz z drugiej strony większa grubość nadaje się bardziej do ćwiczeń siłowych niż do jogi, czy do pilates (pod kątem dużej grubości warto zainteresować się produktem: mata do ćwiczeń gruba 1,5cm FITNESS JOGI 185 cm HS.)

Kolejny element to elastyczność. Elastyczność ma znaczenie w momencie, gdy chcemy przemieszczać się naszą matą do różnych miejsc. Będzie miała ona również wpływ na to jak łatwo i szybko będzie można ją zwinąć. Oprócz tego powinniśmy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonana mata dzięki czemu będziemy wiedzieli, czy na przykład nadaje się dla alergików, a także, czy łatwo się czyści.

Dodatkowo tego powinniśmy również uwagę na to, czy jest ona odporna na wodę, by jakby nie patrzeć, podczas ćwiczeń będziemy się pocić i nie chcielibyśmy, aby nasza mata przechowywała w sobie jakikolwiek płyny. Ponadto warto zwrócić uwagę na szereg dodatków jak na przykład specjalne worki do przechowywania, czy też przenoszenia mat dzięki, którym będzie to o wiele prostsze i łatwiejsze (dowiedz się więcej na: https://www.sklep-presto.pl/wiadomosc/mata-do-cwiczen-jaka-wybrac-ktora-bedzie-najlepsza/4430/).

GRUBOŚĆ MATY

RODZAJ ĆWICZEŃ

Maty cienkie do 0,5 cm

Do jogii i pilates

Maty średnie do 1cm

Uniwersalne do ćwiczeń ogólnorozwojowych

Maty grube powyżej 1 cm

Idealne do ćwiczeń siłowych i gimnastycznych

 

Kilka słów podsumowania – mata do ćwiczeń opinie

Tak naprawdę bardzo ciężko jest wskazać jeden uniwersalny produkt, który sprawdzi się dla każdego, gdyż jak już wspomnieliśmy każda mata, a dokładnie grubość nadaje się do innego rodzaju ćwiczeń. Niemniej, jednak gdybyśmy mieli uogólniać, to ze wszystkich dostępnych produktów faktycznie warto zainteresować się rozwiązaniem, jakim jest mata do ćwiczeń gruba 1,5cm FITNESS JOGI 185 cm HS. Dostajemy tutaj niezwykle ciekawy produkt oferujący odpowiednią grubość i nadający się do większości różnego rodzaju domowych ćwiczeń, a ponadto w zestawie jest także worek, dzięki czemu z łatwością przeniesiemy go w dowolne miejsce, czy też przechowamy w szafie. Całość jest bardzo elastyczna, miękka i trwała, a to przecież najważniejsze przy tego typu produktach.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką matę do ćwiczeń wybrać
Average rating:  
 13 reviews
 by Kasiek

Ja polecam też matę do akupresury Layzzzy 🙂 przyda się na relaks po ćwiczeniach. A po jodze czy stretchingu najbardziej 🙂 Pomaga na bóle pleców oraz na to by się zrelaksować i pomęczyć mięśnie aby nie były spięte

 by rodzic

Dbając o swoje zdrowie postanowiłam zacząć ćwiczyć i do tego z pewnością przyda mi się taka specjalna mata do ćwiczeń. Więc szukam takiej i przy okazji natrafiłam na świetny ranking w którym to zebrano najlepsze maty i ich oceny.

 by michalinka

Jak dobrze pamiętam, to ja tę matę od 4Fizjo dostałam od rodziców, kiedy im powiedziałam, że zacznę o siebie w końcu dbać. I wiecie co, całkiem dobrze się spisuje. Jest gruba, dzięki czemu nie czuję twardości podłoża. Na razie jej nie zamieniam.

 by matus

No to u mnie ta mata piankowa nie zdałaby egzaminu, bo ja jestem raczej z tych, co ceni sobie wygodę przy ćwiczeniach. Nic nie może mnie uwierać, dlatego też nie czułbym sie dobrze na twardej macie. Co do tego to nie mam żadnych wątpliwości.

 by mask

Aby ćwiczenia były udane warto zastanowić się nad kupnem takiej maty dzięki której nie będziemy się ślizgać. Ja już wybrałam swoją matę dzięki takiemu rankingowi jak ten. Także uważam, że warto spojrzeć na takie rankingi.

 by czkam

I to jest bardzo dobre pytanie. Bo jak wybrać jedną matę skoro na rynku jest ich aż tyle? I czym one między sobą się różnią oprócz ceny? Tego można dowiedzieć się po zapoznaniu się z takim rankingiem. Także warto z takich rozwiązań korzystać.

 by dudziak

Niektórzy myślą, że to nie ma różnicy, na jakiej macie ćwiczymy. Potem, za przeproszeniem, buble kupują i sprawa ma się tak, że niemalże nie mają ruchu, bo mają problem ze swoimi matami. I to jest duży problem. Ja mam przynajmniej to, co potrzeba.

 by piotrek michalski

Ta mata piankowa, ala puzzle nie jest wygodna, ja też mogę to powiedzieć. U mnie na siłowni ludzie narzekali, a musiałem ją wyjmować jako awaryjną, kiedy te lepsze się skończyły, bo tyle miałem ludzi. Musiałem je wymienić na lepsze. 

 by kociara

Prawdą jest, że bez prawdziwej maty nie da się ćwiczyć. Sama jestem przykładem na to, że kiedy kupiłam sobie porządny sprzęt, to nagle polubiłam sport. I jestem z tego dumna. Mam matę FITNESS JOGI 185cm HS i mi tam ona w pełni odpowiada. I ten kolor… 

 by Liwia

Wybierając się na jogę powinnam mieć matę. Kupiłam jedną lecz okazała się niezbyt trafionym wyborem. Więc tym razem chcę kupić coś bardziej dopasowanego. I tak dzięki takim opiniom spisanym w jednym miejscu bardzo szybko znalazłam super matę.

 by stasia

No ja byłam jedną z tych osób, co myślała, że nie potrzeba dobrej maty na ćwiczenia, że byle karimata wystarczy… No, po pierwszych wygibasach całkowicie zmieniłam zdanie. Koleżanka się ze mnie śmiała, bo ona zadowolona i wszystko, a ja załamana i połamana w sumie 😉 . 

 by konku

Mata do ćwiczeń to super rozwiązanie dla każdego bo zajmuje mało miejsca i można zabrać ją praktycznie wszędzie ze sobą. To też zależy mi na jak najlepszej macie. A że jest taki ranking to łatwiej można podjąć decyzję.

 by lokaj

Mata do każdego rodzaju ćwiczeń bardzo się przydaje. Ale pod warunkiem, że kupimy dobrej jakości. Ale skąd wiedzieć czy dana mata jest dobra? I tego między innymi dowiemy się z tego rankingu. To właśnie tutaj zamieszczone są wady i zalety niektórych mat.