Czy zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób poprawić swoją kondycję? Wiele osób uważa, że praca biurowa czy jakakolwiek inna praca siedząca ogranicza nasze możliwości utrzymania schludnego i przede wszystkim zdrowego wyglądu. Nic bardziej mylnego. Jeżeli nie mamy czasu na siłownię, a chcielibyśmy poćwiczyć w domu, to bardzo dobrym wyborem może być właśnie bieżnia do biegania. W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy dla was zestaw bieżni o kompaktowych rozmiarach, aczkolwiek bardzo dobrym parametrach. Dzięki temu nie będziemy musieli wybierać kompromisu i zakupimy taką maszynę do ćwiczeń, która nie tylko okaże się bardzo dobrym wyborem do mieszkania, ale również pomoże nam osiągnąć wymarzoną sylwetkę i poprawi naszą kondycję. Poświęciliśmy dużo uwagi kilka charakterystycznym elementom podczas wyboru bieżni do rankingu 2024. Przede wszystkim upewniliśmy się, że każda maszyna oferowała odpowiednią moc silnika oraz prędkość. Do tego wzięliśmy pod uwagę nośność pasa oraz jego rozmiar (zarówno długość jak i szerokość). Nie zapomnieliśmy oczywiście o funkcjonalności, dodatkowym wyposażeniu oraz o cenie!

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Zipro Roam

9.9

Średnia


HMS S3033

9.8

Średnia


Gymtek XST700

9.7

Drogi

HMS S3092

9.6

Średnia

HMS S085

9.6

Średnia

Hop Sport HS45s

9.5

Średnia

”Bardzo

stepper cwiczenia

Jeżeli zależy nam na najlepszych efektach, stepper firmy HMS będzie jednym z najlepszych, na jaki możemy sobie pozwolić. Idealnie łączy on bardzo dobrą jakość wykonania z przystępną ceną oraz właściwymi funkcjami i wyposażeniem dodatkowym. Opisywany model to stepper skrętny, a wiec korzystanie z niego jest bardziej wymagające niż w przypadku stepperów prostych. Z funkcjonalności należy przede wszystkim wymienić materiały, jakie zostały wykorzystane do konstrukcji tej maszyny. Przede wszystkim otrzymujemy tutaj bardzo dobrej jakości pedały okryte antypoślizgowym materiałem. Z funkcjonalności należy wymienić możliwość regulacji oporu. Polega ona na tym, że regulujemy sobie wysokość stopni, jaką pokonujemy. Odpowiada to oczywiście za zwiększanie poziomu trudności. Komputer dołączony do urządzenia pozwala nam monitorować liczbę kroków pokonanych oraz liczbę powtórzeń na minutę i czas. Dodatkowo w funkcjach znalazła się informacja o spalonych kaloriach. Co ciekawe, do wyposażenia dołączone zostały linki, które zaktywizują dodatkowe partie mięśni. Jedynym minusem produktu może być maksymalna waga użytkownika. Wynosi ona 100 kilogramów, a więc w przypadku osób tęgich polecamy jedną z alternatyw.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie; • Możliwość regulowania wysokości stopni; • Niska cena; • Wyposażenie dodatkowe w postaci linek.
Q

Wady

  • Niska nośność.

STEPPER SKRĘTNY STEPER NORDIC WALKING + SKAKANKA

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jest to bardzo podobny produkt do zwycięzcy, gdyż przygotowała go ta sama marka. W porównaniu jednak do zwycięzcy, ćwiczenia steppera są o wiele bardziej zaawansowane i pozwalają nam na aktywację większej liczby mięśni. Niestety, wiąże się z tym również wyższa cena. Produkt pod względem wykonania jest praktycznie identyczny. Znów otrzymujemy dosyć małą nośność. Jedynie użytkownicy do 100 kilogramów będą mogli korzystać z tego urządzenia. Jednakże, istnieje szereg zalet, jakie wiążą się z tym produktem. Przede wszystkim funkcjonalność – otrzymujemy tutaj mały monitor z najważniejszymi informacjami dotyczącymi treningu. Oprócz tego, w zestawie znajdują się dwie linki – ekspandery do rozwijania górnych mięśni ciała. To, co jednak wyróżnia ten produkt od poprzednika, to zastosowanie dwóch ruchomych ramion. Pozwalają nam one na symulację nordic walkingu. W połączeniu z linkami, ramiona rozszerzają aktywność fizyczną i sprawiają, że podczas ćwiczeń trenujemy całe ciało. Na tym stepperze ćwiczenia są o wiele efektywniejsze. Oczywiście warto zauważyć, że linki można w bardzo prosty sposób odłączyć, co pomoże nam jeśli nie będziemy chcieli intensyfikować treningu. Jako kolejną zaletę można wymienić skakankę z licznikiem. Duża długość i piankowe uchwyty pozwalają nam na dodatkowe zaangażowanie oraz zrobienie odpowiedniej rozgrzewki przed treningiem zachowując wysoki komfort.

R

Zalety

• Gratis w zestawie; • Bogate wyposażenie dodatkowe w postaci linek • Ruchome ramiona angażujące całe ciało podczas treningu; • Bardzo dobre wykonanie.
Q

Wady

  • Wysoka cena.

Stepper skrętny Nordic walking z linkami HS45s

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Ćwiczenia stepperem od firmy Hot-Sprot będą najbardziej pożądane w przypadku osób, które oczekują najwyższej jakości, a cena spada na drugorzędną pozycję. Jest to jeden z najlepiej wykonanych stepperów w tym zakresie cenowym. Wysoka nośność wynosząca 120 kilogramów oraz płynna regulacja obciążenia stepów sprawia, że model HS-40S jest jednym z najbardziej pożądanych maszyn fitness. Oferuje nam kompleksowy trening zarówno nóg, rąk, jak i klatki piersiowej, barków, brzucha czy pośladków. Wszystko to dzięki ruchomym rączkom oraz ekspanderom. Funkcjonalność w tym urządzeniu nie ogranicza się do podstawowych informacji, takich jak czas ćwiczenia, spalone kalorie czy zrobione kroki. Oprócz tego, znajdziemy tutaj również licznik sumaryczny oraz licznik kroków na minutę. Pamiętajmy także o innych funkcjonalnościach, jak na przykład regulacja obciążenia kroków czy możliwość wyboru dwóch płaszczyzn pracy. Sprawia to, że opisywany model jest zdecydowanie najefektywniejszym urządzeniem tego typu. Niestety, jest to również bardzo droga opcja, która kosztuje niemalże dwa razy więcej, niż zwycięzca dzisiejszego rankingu 2024.

R

Zalety

• Duże możliwości regulacyjne; • Duża maksymalna waga użytkownika; • Bezstopniowa regulacja oporu; • Linki oraz ruchome rączki w zestawie.
Q

Wady

  • Bardzo wysoka cena.

HMS STEPPER Prosty z linkami i Licznikiem HMS3092

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Produkt oferowany przez firmę HMS pozwala nam na bardzo małej powierzchni ćwiczyć w głównej mierze dolne partie ciała. Jednakże, warto zauważyć, że wyposażenie przyrządu w linki sprawia, że będziemy mogli również zaangażować górne partie mięśniowe. Tak jak w przypadku wielu innych urządzeń, maksymalna waga użytkownika wynosi 100 kilogramów. Warto jednak zauważyć, że samo urządzenie waży jedynie nieco ponad 7 kilogramów. Jest to bardzo proste urządzenie, które oferuje nam regulację oporu w postaci regulacji wysokości stopni. Z funkcji warto wymienić liczbę powtórzeń na minutę, gdyż nie jest to standardowa funkcja znajdująca się we wszystkich stepperach. Pamiętajmy jednak, że oprócz tego znajdziemy również licznik kroków oraz licznik spalonych kalorii. Wadą z pewnością jest krótki okres gwarancyjny wynoszący jedynie rok. Oprócz tego, nie znajdziemy tutaj możliwości wyboru płaszczyzny ćwiczeń. Dodatkowo producent nie uwzględnił możliwości zmiany oporu pedałów. W tej cenie jest to jednak ciekawa opcja.

R

Zalety

• Niska cena; • Regulacja oporu – wysokości stopni; • Linki odczepiane w zestawie.
Q

Wady

  • Krótki okres gwarancyjny.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru stepera?

Stepper to bardzo fajne rozwiązanie do użytku domowego, szczególnie dla osób o słabej kondycji oraz małej ilości czasu. Należy jednak wiedzieć czym się kierować podczas wyboru steppera, aby wybrać właściwe dla siebie urządzenie i nie popełnić pomyłki.

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, żeby zwrócić uwagę na rodzaj steppera. Oprócz tego, pamiętajmy o materiałach użytych do wykonania maszyny oraz o jej funkcjonalności. Maksymalna waga użytkownika również ma wpływ na wybór. Oprócz tego, opinie i cena za stepper będzie miała ważny wpływ, nie wspominając o długości i rodzaju gwarancji. Więcej informacji znajdziecie natomiast na https://wformie24.poradnikzdrowie.pl/stroj-i-akcesoria/sprzet-i-akcesoria/stepper-jakie-sa-zalety-i-efekty-cwiczen-na-stepperze-aa-3Gy4-os6y-cYTN.html

Stepper czy orbitrek?

Orbitrek i stepper to bardzo podobne do siebie urządzenia. Nie dziwi więc, że wiele osób zastanawia się czy wybrać stepper czy orbitrek. Tutaj najważniejszą rolę odgrywać będą trzy czynniki – stan naszego zdrowia, ilość miejsca dostępnego w mieszkaniu oraz możliwości finansowe. Stepper i orbitrek mają wiele podobnych funkcji. Przede wszystkim ich zadaniem jest pobudzenie dolnej części ciała, w tym mięśni nóg i pośladków. Oprócz tego, obie maszyny pozwolą nam na spalenie podobnej ilości kalorii w tym samym czasie.

Najważniejszą różnicą jest jednak angażowanie kolan. Osoby, które mają problemy ze stawami kolanowymi powinny unikać korzystania ze steppera. Orbitreki natomiast są o wiele delikatniejsze dla naszego ciała i nie obciążają w tak dużym stopniu kolan jak steppery.

Jeżeli nie mamy problemów z kolanami, a problemem będzie miejsce w mieszkaniu, to lepiej będzie zdecydować się na stepper. Zajmuje on mniej miejsca, jest bardziej mobilny, a na dodatek po każdym treningu będziemy mogli go schować. Dodatkowo steppery są tańszym rozwiązaniem, a co za tym idzie są idealne na początek naszej przygody z domowymi treningami.

Rodzaj steppera

Jeżeli chodzi o rodzaj steppera, to wyróżniamy przede wszystkim steppery proste oraz skrętne. Te pierwsze są mniej wymagające i idealnie nadają się dla początkujących. Steppery skrętne, jak sama nazwa wskazuje, oferują nieco innych ruch niż stepper prosty. Ten przypomina bardziej ruch, jaki wykonujemy jeżdżąc na łyżwach. Stepper skrętny bardziej angażuje mięśnie, a więc jest nieco wymagającym rozwiązaniem. Oprócz podziału na stepper prosty i skrętny, należy także wziąć pod uwagę linki oraz ramiona. Są to dodatki, które poprawiają efektywność treningu i sprawiają, że angażujemy całe ciało podczas treningu.

Funkcjonalność

Regulacja oporu poprzez zmianę obciążenia stepów czy zmianę wysokości kroków to jedne z ważniejszych funkcji dodatkowych. Oprócz tego, pamiętajmy także o możliwości wyboru pracy w dwóch płaszczyznach – pracy góra-dół oraz na boki.

Funkcjonalność to również monitor, który zbiera informacje o naszym treningu. Pomiary dotyczą czasu, jaki poświęciliśmy na trening, ilość zrobionych kroków oraz ilość spalonych kalorii. Te bardziej zaawansowane maszyny oferują nam również możliwość sprawdzenia ilości kroków na minutę oraz licznik sumaryczny.

Nośność urządzenia oraz jakość wykonania

Maksymalna waga użytkownika to kolejny element, o jakim powinniśmy pamiętać. Minimalna nośność urządzenia powinna wynosić 100 kilogramów. Zachęcamy jednak szukać urządzeń, które oferują maksymalną wagę użytkownika na poziomie 120 kg.

Im większa nośność, tym większe prawdopodobieństwo, że urządzenie zostało wykonane z bardzo dobrych materiałów. Jeżeli mowa o materiałach, to najlepszym połączeniem jest stal oraz elementy PCV i ABSu.

Steper opinie

Opinie to kolejny element, na jaki każdy z nas powinien zwrócić uwagę. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że model z bardzo dobrymi opiniami został sprawdzony przez użytkowników, którzy byli zadowoleni z wyników. Warto natomiast mieć na uwadze fakt, że nie każdy komentarz może przedstawiać obiektywne odczucia.

Z tego względu należy najpierw upewnić się, że czytana przez nas opinia została zweryfikowana zakupem bądź użytkownik dołączył do wpisu zdjęcie produktu. Oczywiście należy również pamiętać o szukaniu produktów z wieloma pochlebnymi opiniami – im więcej, tym lepiej.

Stosunek jakości do ceny

Kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za stepper, to kolejny czynnik, o którym należy pamiętać. Przede wszystkim pamiętajmy, że w wielu sytuacjach płacimy dodatkowo za renomę danej firmy. Jeśli jednak ta firma oferuje nam bardzo bogate wyposażenie i funkcjonalność, a na dodatek każdy użytkownik pochlebnie wypowiada się na temat konkretnego modelu, to warto wydać trochę więcej niż martwić się o jakość wykonania po wybraniu budżetowego steppera.

Długość gwarancji oraz jej typ

Im dłuższa gwarancja, tym większa pewność, że zakupiony przez nas stepper okaże się sprawdzonym i rzetelnie skonstruowanym narzędziem fitness. Dwa lata to standard dla tego typu urządzeń. Im dłuższa gwarancja, tym większe prawdopodobieństwo, że model posłuży nam przez wiele lat.

Stepery z trzyletnimi gwarancjami są bardzo pożądane, chociaż ich cena może przekraczać budżet niejednego z nas. Oprócz okresu gwarancji, warto również szukać gwarancji typu door to door. Dzięki temu w przypadku jakiejkolwiek usterki, nasze zaangażowanie w odesłanie produktu będzie minimalne i ograniczy się do poprawnego zapakowania przysyłki i poczekania w domu na kuriera.

Podsumowanie rankingu najlepszych steperów do ćwiczeń w 2024 roku

Stepery to świetne urządzenia, które w bardzo niskiej cenie pomogą zadbać nam o nasz ogólny stan zdrowia. Są one bardzo proste w użyciu, nie nadwyrężają naszych stawów, a na dodatek zajmują bardzo mało miejsca. Oczywiście cenowo różnią się od siebie i to nawet bardzo. Znajdziemy jednak budżetowe rozwiązanie, jeśli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z treningami.

Zwycięzcą rankingu 2024 jest HMS S3033 STEPPER Skrętny Steper Licznik LCD LINKI, który oferuje przystępną cenę, bardzo dobre wykonanie, wielofunkcyjność oraz prostotę obsługi. Dodatkowe linki w zestawie pomogą nam w jeszcze efektywniejszym trenowaniu.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki stepper wybrać
Average rating:  
 0 reviews