Właściwe obciążenie do ćwiczeń to podstawa i każdy o tym wie. W zależności od tego czy preferujemy treningi typu mobility czy może o wiele bardziej zależy nam na klasycznych ćwiczeniach siłowych, akcesoria treningowe będą się różnić. Niewątpliwie podstawą dla prawie każdego jest zakup odpowiednich hantli. Propozycją, która może przypaść do gustu początkującym osobom są hantle bitumiczne.

Rozwiązanie to ma swoje wady i zalety – tak jak i każdy przedmiot na świecie. Z uwagi na ich niższą cenę i wykonanie nierysujące parkietu, bardzo wiele pozytywnych opinii o hantlach bitumicznych pochodzi od początkujących użytkowników. Nie jest to co prawda tak trwała i odporna na upadki opcja jak hantle żeliwne, lecz na początek zdecydowanie wystarczy. Jak jednak wybrać produkt o prawidłowym wykonaniu, który oferować będzie nam wszystko, czego potrzebujemy?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Bestif 2x10 kg

9.9

Tanie

Trex 2x20kg

9.8

Średnie

4FIZJO Stałe

9.7

Tanie

Hop Sport

9.6

Drogie

FIT-155

9.5

Drogie

W dzisiejszym artykule postanowiliśmy odpowiedzieć na to pytanie poprzez przygotowanie krótkiego zestawienia, w którym przedstawiliśmy najciekawsze hantle bitumiczne 2x10kg, 2x20kg, a także inne konfiguracje gwarantujące ogromne możliwości treningowe. Uwzględniliśmy oczywiście możliwość regulacji obciążenia, samo wykonanie, dodatkowe akcesoria i parę innych gadżetów.

Zestaw hantli Bestif 2×10 kg Ads

hantle bitumiczne

Tym razem mamy do czynienia z hantlami bitumicznymi. Są one wypełnione mieszanką kruszywa i wypełniacza, czyli tzw. masą bitumiczną. Pomimo iż nie są one tak dobrej jakości jak hantle wykonane z żeliwa, ich zaletą jest niska cena.

Hantle bitumiczne marki Care Life to zestaw hantli z możliwością regulacji. Decydując się na zakup produktu otrzymujemy hantle 2x10kg, a dokładniej 4 obciążenia o wadze 1,25 kg każde, 4 o wadze 1,5kg oraz 4 po 2kg. Co więcej, dostajemy także 2 gryfy krótkie o wadze 0,5kg każdy, a także 4 zaciski do tworzywa. Niestety nie mamy możliwości złożyć sztangi.

Wspomniane obciążenia kompozytowe zostały pokryte kilkoma warstwami tworzywa sztucznego. Jest to niezwykle istotne, ponieważ mamy gwarancję, iż produkt nie porysuje ani nie zniszczy paneli lub posadzki w momencie, gdy dojdzie do przypadkowego upuszczenia hantli.

Zestaw jest przeznaczony dla osób, którzy chcą podjąć się ćwiczeń w domowym zaciszu. Ponadto, produkt zbiera wiele pozytywnych opinii.

R

Zalety

• Niska cena;
• Produkt nie niszczy posadzki;
• Pochlebne opinie.
Q

Wady

• Brak możliwości złożenia sztangi.

Hantle 2x20kg bitumiczne, regulowane zestaw 40kg Trex

hantle bitumiczne 2x20kg

Hantle bitumiczne marki Eliton to propozycja nieco droższa, jednakże w zestawie otrzymuje w sumie 40-kilowe obciążenie. Będąc bardziej specyficznym, decydując się na zakup hantli Eliton otrzymamy 4 obciążenia o wadze 5 kg, 4 sztuki po 2,5kg, 4 kolejne o wadze 1,25kg oraz 4 obciążenia po 1kg, a także 2 gryfy o długości 50cm każdy.

Tak bogaty zestaw pozwoli wszystkim użytkownikom dobrać obciążenia na kilka różnych sposobów zgodnie z preferencjami. Co więcej, w pakiecie znajdziemy także zaciski. Komplet zakupimy w uniwersalnym kolorze czarnym. Ponadto, hantle bitumiczne gwarantują bezpieczeństwo użytkowania dzięki specjalnym blokadom zaciskowym.

Poziom bezpieczeństwa podnoszą także antypoślizgowe uchwyty. Jest to także zaleta świadcząca o komforcie podczas treningu. Zestaw jest przeznaczony nie tylko dla profesjonalnych sportowców, ale także dla amatorów, którzy chcą rozpocząć ćwiczenia na własną rękę. Warto również wspomnieć o zabezpieczeniu przed zarysowaniem podłogi. Hantle bitumiczne są bowiem pokryte kilkoma warstwami sztucznego tworzywa.

R

Zalety

• W sumie 40 kg obciążeń;
• Bezpieczeństwo i komfort użytkowania;
• Zestaw przeznaczony także dla amatorów sportu;
• Produkt nie uszkadza podłoża.
Q

Wady

• Zbyt wysoka cena.

Hantle bitumiczne Hop Sport

hantle bitumiczne 2x10kg

Hantle bitumiczne 2x10kg to zestaw hantli regulowanych kompozytowych. Jest to produkt przeznaczony do domowych siłowni, gdzie z dbałością spoglądamy na naszą posadzkę chcąc uniknąć jej zniszczenia. Dlatego też warto rozważyć zakup tego pakietu, gdyż hantle zostały pokryte specjalną powłoką z tworzywa sztucznego, który nie rysuje podłogi ani paneli.

Co więcej, sam zestaw również się nie brudzi ani nie rysuje. Możemy więc tutaj śmiało mówić o solidnym wykonaniu świadczącym o trwałości produktu. Jeżeli chodzi o konfigurację zestawu otrzymujemy 4 obciążenia po 2,5kg, 4 kolejne sztuki po 2 kg oraz 2 krótkie gryfy o długości 45cm każdy oraz 4 zaciski śrubowe.

Ponadto, producent gwarantuje nam bezpieczeństwo użytkowania dzięki antypoślizgowym uchwytom. Co więcej, jest także chętny do odpowiadania na dodatkowe pytania dotyczące hantli bitumicznych i udzielenia o nich bardziej szczegółowych informacji. Warto również wspomnieć o pozytywnych opiniach produktu. Posiadacze chwalą zestaw między innymi za komfort użytkowania oraz dobrą jakość wykonania.

R

Zalety

• Produkt odporny na zarysowania;
• Antypoślizgowe uchwyty;
• Dobre opinie użytkowników.
Q

Wady

• Mało obciążeń w zestawie.

Hantle kompozytowe 2x10kg bitumiczne sztangielka

jakie hantle bitumiczne

Jest to zestaw hantli bitumicznych marki Hop Sport. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów w nowoczesnej technologii. Świadczy to o trwałości i długim użytkowaniu. Komplet to w sumie 20kg obciążenia, a dokładniej otrzymamy 4 talerze bitumiczne po 2,5kg każdy, 8 talerzy po 1,25kg oraz 2 proste gryfy o długości 45cm.

Obciążenia zostały wykonane z masy bitumicznej oraz pokryte warstwą tworzywa sztucznego. Jest to dobre rozwiązanie, dzięki któremu nie będziemy musieli się martwić o potencjalne zniszczenie naszej posadzki, paneli czy kafelków w momencie przypadkowego upuszczenia hantli na ziemię.

Warto również wspomnieć o powierzchni zewnętrznej obciążeń, która również jest odporna na wszelkiego rodzaju zarysowania. Co więcej, specjalne profile wzmacniające umieszczone wewnątrz talerzy nadają produktowi trwałości oraz większej odporności na pęknięcia oraz inne uszkodzenia.
Jeżeli chodzi o sam gryf dołączony do zestawu, został on wykonany ze stalowej rurki oraz posiada ergonomiczny, antypoślizgowy oraz dobrze wyprofilowany uchwyt.

R

Zalety

• Antypoślizgowy uchwyt;
• Wygląd estetyczny;
• Solidne wykonanie.
Q

Wady

• Nieco wyższa cena zestawu.

Czym kierować się przy wyborze hantli bitumicznych 2x20kg lub o innym obciążeniu?

Każdy z nas pragnie kupić sprzęt, który posłuży nam przez wiele lat i nie zawiedzie przy żadnej okazji. Jednakże, jeśli dopiero rozpoczynamy przygodę z ćwiczeniami, to o wiele lepszym rozwiązaniem, z uwagi na niższą cenę i większe bezpieczeństwo powierzchni, na której ćwiczymy, będzie zakup hantli bitumicznych, które pomimo swoich wad są lepiej dostosowane dla początkujących użytkowników.

Jeśli jednak żadna z ofert nie przypadła nam do gustu lub po prostu mamy inne oczekiwania odnośnie obciążeń, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszukać swoich idealnych bitumicznych hantli. Jeśli się na to zdecydujemy, to przede wszystkim musimy uwzględnić w naszych poszukiwaniach właściwy ciężar przyrządu, a także możliwość regulacji.

Ponadto, kluczowym wydaje się różnorodność zestawu i szansa na skonfigurowanie dowolnej wagi, aby zachować progres i z miesiąca na miesiąc powoli zwiększać obciążenie. Nie możemy też zapomnieć o komforcie czy po prostu o cechach dodatkowych, które to wskażą czy produkt jest wygodny i funkcjonalny czy też nie. Więcej informacji na temat hantli bitumicznych i nie tylko znajdziemy tutaj: https://www.fitomento.com/wiedza/sprzet-do-cwiczen/item/612-hantle-regulowane-hantle-zeliwne-czy-bitumiczne-jakie-hantle-kupic

Przede wszystkim pamiętajmy o ciężarach

Pierwszym kluczowym aspektem przy zakupie hantli bitumicznych jest oczywiście waga ciężarów, jakie sobie wybierzemy. Choć na początek wydawać się może, że dziesiątki będą wystarczające, to o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zakup hantli bitumicznych 2x20kg z prostej przyczyny – po kilku miesiącach lub przy ćwiczeniach wymagających większego obciążenia nie będziemy musieli dokupować kolejnego zestawu.

Im więcej ciężarów w zestawie, tym oczywiście większa cena. Warto więc sprawdzić czy stosunek ilości i wagi obciążników do ceny jest satysfakcjonujący, szczególnie jeśli planujemy używać hantli dłużej niż tylko kilka miesięcy i będzie to jedno z ważniejszych narzędzi wykorzystywanych podczas ćwiczeń.

Hantle 2x20kg bitumiczne, regulowane zestaw 40kg

hantle bitumiczne 2x20kg

Hantle kompozytowe 2x10kg bitumiczne sztangielka

jakie hantle bitumiczne

Oczywiście uwzględnijmy też komfort użytkowania

Przeglądając dostępne oferty nie sposób zapomnieć o tym, aby wybrany zestaw oferował nam jak największy komfort użytkowania. Może to się przejawiać na kilka różnych sposobów. Możliwość połączenia hantelek w sztangielkę do bardziej zaawansowanych i, co ważniejsze, zróżnicowanych ćwiczeń? A może odpowiednie wykończenie uchwytu, który poprawia chwyt i redukuje potencjalne odciski?

Wszystko zależy od naszych oczekiwań i od tego na czym tak naprawdę najbardziej nam zależy przy zakupie hantli bitumicznych. Jeśli jednak produkt gwarantuje szereg cech dodatkowych i przy okazji umożliwia nam sporą regulację ciężarków, to jest to z pewnością opcja warta rozważenia. W celu zapewnienia komfortu ćwiczeń warto również sprawdzić jaki pas do ćwiczeń jest najlepszy.

Akcesoria w zestawie, czyli czego tak naprawdę możemy oczekiwać?

Kupując hantle bitumiczne bardzo często nie przykładamy uwagi do tego jakie wartości mają poszczególne obciążniki. A powinniśmy zważywszy na to, że im lepsza konfiguracja, tym stabilniejszy progres podczas zwiększania ciężarów.

Musimy więc upewnić się, że będziemy mogli zwiększać wagę chociażby co 0,5 kg – mając oczywiście na uwadze samą wagę rękojeści, która może mieć od 0,5 do nawet i 1,5 kg. Jeśli producent udostępni nam taką możliwość, to każdy kolejny dzień treningu i każdy kolejny progres będzie odpowiednio odczuwalny bez uczucia, że bierzemy na siebie za dużo.

Hantle bitumiczne 2x10kg kompozytowe regulowane SP

hantle bitumiczne 2x10kg

Zestaw hantli 2x10kg bitumiczne regulowane 20 kg

hantle bitumiczne

Hantle bitumiczne opinie – sprawdź co inni sądzą o produkcie

Choć nie jest to najważniejsza kwestia, to warto też sprawdzić feedback danego zestawu. Sprzęt różni się od siebie i choć na zdjęciach prezentować się może jako trwała i niezawodna produkcja, to rzeczywistość może być zupełnie inna. Dlatego przed zakupem sprawdźmy oceny danego produktu i opinie sprzedającego.

Pomoże nam to ocenić czy mamy do czynienia ze sprawdzoną ofertą. Jeśli tak jest, to sprzęt bez problemu sprawdzi się w naszych rękach, będzie niezawodny, estetyczny, a przy tym oferować będzie wszystko, co producent deklarował w opisie.

Hantle bitumiczne – podsumowanie rankingu 2024

Choć trudno jest wskazać te najlepsze hantle bitumiczne 2x10kg czy też o większym obciążeniu, to i tak przygotowany poradnik pozwala nam zyskać cenną wiedzę na temat tego rodzaju hantli. Jeśli więc wybierzemy odpowiednie obciążenie, które przy tym jest regulowane, funkcjonalne i komfortowe, to z pewnością będziemy zadowoleni.

Zwycięzcą w dzisiejszym zestawieniu został Zestaw hantli 2x10kg bitumiczne regulowane 20 kg. Jeśli więc nie jesteśmy przekonani co do kupna własnego produktu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie skorzystać z ekspertyzy specjalistów i wybrać produkt wysoce rekomendowany, którego trwałość niejednokrotnie została już potwierdzona.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie hantle bitumiczne wybrać
Average rating:  
 0 reviews