Długie spacery po szlakach górskich czy też w “miejskiej dżungli” zdecydowanie należą do prostych i średnio-wymagających aktywności. Jeśli dodatkowo rozpoczynamy naszą przygodę z trekkingiem, to warto wyposażyć się w sprzęt, który może znacząco ułatwić nam podróżowanie. I takim właśnie sprzętem będą lekkie kije trekkingowe.

Jak jednak upewnić się, że wybraliśmy dobre urządzenie? Przecież na rynku mamy dostęp do ogromnej liczby produktów. Dodatkowo, musimy pamiętać o tym, aby dobrać długość kijków trekkingowych do wzrostu, a także uwzględnić szereg innych aspektów, w tym komfort użytkowania, funkcjonalność i, co ważniejsze, wytrzymałość. Co więc powinno przykuć naszą uwagę? W celu pomocy w wyborze tej idealnej pary, stworzyliśmy dzisiejszy ranking kijów trekkingowych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

KIJKI NORDIC WALKING

9.9

Tanie

KIJKI DO CHODZENIA

9.8

Tanie

KIJKI TREKKINGOWE KOLORY

9.7

Tanie

KIJKI TREKKINGOWE KOMPAS

9.6

Tanie

KIJKI SP-KIJ-KOREK

9.5

Tanie

KIJKI BEON PRO2

9.3

Drogie

KIJE NORDIC WALKING

9.2

Średnia

W zestawieniu pojawiły się opcje dla każdego. Znajdziemy tu więc bardziej profesjonalne kijki trekkingowe w góry, jak i rozwiązania o wiele tańsze. Choć mniej wytrzymałe, to wciąż idealnie nadające się do codziennego użytku przez mniej doświadczonych kijkarzy. Specjaliści zwrócili uwagę też na to czy są to kijki trekkingowe składane, a także czy wytrzymałość poszczególnych elementów jest odpowiednia. Aspekty poprawiające komfort też miały istotne znaczenie.

KIJKI NORDIC WALKING TREKKINGOWE KIJE KOMPLET 2SZT

kije trekkingowe black diamond

Jeżeli chcemy rozpocząć aktywność fizyczną, warto rozważyć zakup sprzętu, który idealnie dopasowany jest do nordic walking, kijów trekkingowych. Zwycięzca rankingu zdecydowanie spełni oczekiwania niejednego użytkownika. Produkt został wykonany z lekkiego stopu aluminium. Kijki posiadają nowoczesny i bardzo trwały system blokowania, wygodny uchwyt na nadgarstek oraz profilowaną rękojeść. Wszystkie te cechy sprawiają, że produkt jest bardzo poręczny i wygodnie się z niego korzysta.

Co więcej, warto również wspomnieć o bezpieczeństwie. Grot został wykonany ze stali utwardzonej, a jego współpraca ze specjalnymi gumowymi nakładkami zapewnia nam stabilny punkt podparcia. Nie będzie więc miało to większego znaczenia czy kijki będą wykorzystywane podczas długich górskich wycieczek czy podczas dynamicznego marszu. Idealnie sprawdzą się także w sytuacjach, gdzie kijki trekkingowe mają nam pomóc w zachowaniu równowagi.

Ponadto, kijki nordic walking zostały wyposażone w wewnętrzny system tłumienia wstrząsów antishock. Ma to za zadanie chronić przeguby dłoni. Co ciekawe, w zestawie znajdziemy dodatkowe końcówki do różnych warunków terenowych.

R

Zalety

• System blokowania;
• Solidne wykonanie;
• System tłumienia wstrząsów;
• Bogaty zestaw.
Q

Wady

• Brak możliwości regulacji.

KS KIJE KIJKI KOREK NORDIC WALKING DO CHODZENIA

kije trekkingowe

Są to bardzo estetycznie wykonane oraz wytrzymałe kijki nordic walking. Jest to produkt trzysegmentowy o teleskopowej budowie. Kijki zostały wykonane z aluminium, co nadaje im lekkości. Decydując się na zakup kijków korkowych warto również wiedzieć, że posiadają one możliwość regulacji w zakresie od 65 do 135 cm.

Ponadto, kijki nordic walking zostały wyposażone w system Antishock, co przeciwdziała nadwyrężeniu stawów. System ten absorbuje różnego rodzaju drgania podczas pieszej wędrówki. Co więcej, nasze stawy będą bezpieczne nawet podczas bardziej intensywnego marszu.

R

Zalety

• Estetyczny wygląd;
• System Antishock;
• Możliwość regulacji;
• Bogaty zestaw.
Q

Wady

• Przeciętna jakość wykonania detali.

Uchwyty kijków są bardzo ergonomiczne, co wpływa pozytywnie na komfort użytkowania. Warto również wspomnieć o możliwości złożenia kijków korkowych, dzięki czemu zajmują one niewiele miejsca. Pozwoli to na ich bezproblemowe ulokowanie między innymi w samochodzie lub nawet w plecaku. Dużą zaletą jest także fakt, że producent dorzuca nam do zestawu dwa wymienne talerze do miękkiego podłoża.

KIJE NORDIC WALKING KIJKI TREKKINGOWE 2szt. KOLORY

długość kijków trekkingowych do wzrostu

Kijki trekingowe nordic walking idealnie sprawdzą się zarówno na płaskim jak lekko pagórkowatym terenie. Co więcej, będą z nich zadowolenie nie tylko osoby początkujące ale i bardzo wymagający zaawansowani miłośnicy trekkingu. Produkt posiada regulację wysokości. Pozwoli to na dopasowanie kijków do naszego wzrostu oraz preferencji. Kijki możemy wydłużyć maksymalnie do 130 cm, natomiast złożyć do 65 cm.

Ponadto, w zestawie otrzymujemy rączkę gąbkową oraz kompas, który został umieszczony na górnej części wspomnianej rączki. Co więcej, kijki posiadają metalowe groty do naturalnego podłoża oraz gumowe końcówki idealnie do twardych powierzchni, takich jak beton, asfalt czy bruk. Warto również wspomnieć o trzystopniowym teleskopowym mechanizmie oraz systemie Antishock. Dużą zaletą jest takżę antypoślizgowa rączka z zabezpieczającym paskiem.

R

Zalety

• Możliwość regulacji;
• System Antishock;
• Antypoślizgowa rączka;
• Szeroki wybór kolorystyczny.
Q

Wady

• Mało komfortowe uchwyty.

Co ciekawe, producent oferuje nam szeroki wybór kolorystyczny kijków trekkingowych: czarny, czerwony, srebrny oraz niebieski. Cena produktu również jest bardzo przystępna.

KIJKI DO CHODZENIA NORDIC WALKING KIJE TREKKINGOWE

kijki trekkingowe składane

Prezentowane kijki trekkingowe nordic walking zostały wykonane z aluminium. Dzięki temu są one bardzo lekkie, ale także bardzo wytrzymałe. Ich teleskopowa budowa pozwala na ich bezproblemową regulację od 65 do 135 cm. Pozwoli nam to na dobranie idealnej długości stosownie do naszego wzrostu.

Co więcej, produkt posiada bardzo czytelną skalę oraz precyzyjnie wykonany system blokady długości. Sprawia to, że sama regulacja jest o wiele prostsza. Ponadto, kijki nordic walking zajmują bardzo mało miejsca po złożeniu oraz zmieszczą się do naszego samochodu oraz do plecaka.

R

Zalety

• Solidne wykonanie;
• Lekki produkt;
• Podwójny system Antishock
Q

Wady

• Przeciętny materiał wytwarzający nieprzyjemny zapach. 

Warto również wspomnieć, że kijki trekkingowe zostały wyposażone w podwójny system Antishock. Dzięki temu ich użytkowanie staje się bardziej komfortowe, ponieważ kijki są odporne na różnego rodzaju drgania. Producent gwarantuje nam metalowe groty niezbędne do naturalnego podłoża oraz gumowe końcówki do twardszych powierzchni, takich jak asfalt. Co ciekawe, mamy możliwość wyboru koloru produktu.

2X KIJKI KIJE TREKKINGOWE PRO NORDIC WALKING KOREK

Są to nowoczesne kijki trekkingowe nordic walking, które zostały wyposażone w korkowe uchwyty z pół rękawicą. Zabezpiecza ona przed różnego rodzaju kontuzjami. Ponadto, produkt zawiera system Antishock absorbujący drgania. Dzięki temu nie będziemy odczuwali w naszych nadgarstkach uderzeń o podłoże. Gumowe końcówki ze stalowymi drążkami na samym końcu sprawiają, że kijki są bardzo stabilne oraz amortyzuje nierówności terenu. Wszystkie te cechy zwiększają komfort użytkowania.

Ponadto, kijki trekkingowe posiadają trzysegmentowy mechanizm składania i rozkładania. Pozwala nam to na regulację od 65 do 135 cm. Co więcej, mechanizm teleskopowy bardzo ułatwia nam transport kijków, ponieważ umożliwia nam ich złożenie do 55 cm.

Dużą zaletą produktu jest także system blokowania, który uniemożliwia składanie się kijków podczas wędrówki. Co ciekawe, zestaw zawiera skalę pokazującą nam aktualne ustawienie wysokości. Jest to niezwykle przydatna funkcja. Producent gwarantuje nam komplet końcówek pozwalających nam na dostosowanie kijków nordic walking do warunków terenowych.

R

Zalety

• System blokowania;
• Skala pokazującą ustawienie wysokości;
• Zestaw końcówek.
Q

Wady

• Nieco wyższa cena.

KIJE TREKKINGOWE KIJKI NORDIC WALKING # BEON PRO 2

Jeśli słyszeliśmy o kijach trekkingowych Fjord Nansen czy Black Diamond, to marka Beon też będzie nam znana. Jest to nieco droższa oferta, jednakże może ona pochwalić się wieloma zaletami. Kijki trekkingowe marki Pro Black posiadają korkowy uchwyt, który idealnie wpasuje się w naszą dłoń. Została tutaj zastosowana technologia Cork Grip pozwalająca na swobodne oddychanie naszej skóry. Materiał ten jest przyjazny naszej skórze oraz nie powoduje żadnych otarć.

Kijki nordic walking są niezwykle lekkie. Jest tak, ponieważ zostały one wykonane ze stopu aluminium o wyjątkowo niskiej wadze. Ponadto, produkt posiada funkcję regulacji długości, co pozwala nam na dostosowanie kijków do naszych preferencji. Specjalny system Safe Lock pozwala nam z kolei na blokadę wybranej wysokości.

Producent daje nam do zestawu zestaw końcówek 4 Seasons. Oznacza to, żę sprawdzą się one na każdym rodzaju podłoża. Stąd też nazwa kompletu, ponieważ możemy z niego korzystać przez wszystkie pory roku, czy to na śniegu, asfalcie, błocie czy ziemi. Co więcej, produkt cieszy się pozytywnymi opiniami użytkowników. Choć opcja jest bardzo droga, to podobnie jak kije trekkingowe Black Diamond czy Fjord Nansen, te należą do czołówki, jeśli chodzi o jakość wykonania.

R

Zalety

• Technologia Cork Grip;
• Lekki produkt;
• Wymienne końcówki 4 Seasons.
Q

Wady

• Wysoka cena.

KIJKI KIJE DO CHODZENIA TREKINGOWE NORDIC WALKING

Kijki trekkingowe zostały wykonane z aluminium, co nadaje lekkości. Posiadają one profilowaną rękojeść oraz wygodny uchwyt na nadgarstek. Sama rękojeść została zrobiona z trwałego tworzywa oraz posiada rękawiczki z neoprenu. Z kolei grot został wykonany ze stali utwardzanej. Dzięki temu, jest bardziej odporny na uszkodzenia. Ponadto, produkt został także wyposażony w system Antishock tłumiący różnego rodzaju drgania. Wszystkie te cechy pozytywnie wpływają na komfort użytkowania.

Kijki nordic walking są teleskopowe oraz dwusekcyjne. Posiadają regulację długości w zakresie od 100 do 135 cm. Decydując się na zakup kijków trekkingowych otrzymamy w zestawie komplet końcówek do różnego rodzaju podłoża. Co więcej, produkt można nabyć w przystępnej cenie. Kijki cieszą się także dobrymi opiniami użytkowników.

Nie jest to co prawda jakość jak w kijach trekkingowych Black Diamond czy wyżej wspomnianych Beon, lecz niska waga, świetnie opinie i wystarczający komfort pozwoli na miłe użytkowanie sprzętu przez wiele lat.

R

Zalety

• Lekki produkt;
• Komfort użytkowania;
• Komplet końcówek w zestawie.
Q

Wady

• Mniejszy zakres regulacji długości.

Kije trekkingowe a nordic walking – jak wybrać, aby cieszyć się sprawdzonym rozwiązaniem?

Przedstawione w powyższym zestawieniu akcesoria trekkingowe zdecydowanie przypadną do gustu niejednemu użytkownikowi. To popularne i często wybierane rozwiązania, które dodatkowo cieszą się pozytywnymi ocenami i świetnymi opiniami. Jednakże, idealnych produktów nie ma i nie trudno jest domyślić się, że czasami nasze oczekiwania mogą rozmijać się z tym, co oferują producenci.

To właśnie dlatego należy zapoznać się z poniższym poradnikiem zakupowym i kierować się wskazówkami. To one pomogą nam w wybraniu idealnego produktu i zadbają o to, aby nie popełnić gafy podczas wyszukiwania tego idealnego sprzętu. Warto więc, rzecz jasna, zacząć od sprawdzenia wytrzymałości kijków, a na to największy wpływ będzie mieć materiał wykonania. Następnie, kluczowa będzie funkcjonalność, a więc fakt czy są to kijki trekkingowe składane czy też stałe.

Nie możemy zapomnieć o detalach w postaci grotów, talerzyków i nakładek, o amortyzacji wpływającej na komfort, a także o długości kijów. Nie mniej istotna będzie też waga wybranych przez nas gadżetów do chodzenia z uwagi na to, że im jest ona mniejsza, tym lepiej podczas długodystansowych wędrówek. Więcej informacji znajdziemy też tutaj:  http://gorskiewyrypy.pl/kijki-trekkingowe-11-cech/

Materiał wykonania, czyli wytrzymałość

Podczas wybierania kijów do trekkingu bardzo istotne jest sprawdzenie ich wytrzymałości. To tak naprawdę najbardziej kluczowy aspekt, który ma wpływ na niezawodność sprzętu czy też na ich atrakcyjność w korzystaniu. Zginające się kije trekkingowe podczas wspomagania się podczas podejść to problem i to całkiem spory. Choć na mniejszych dystansach nie będzie nam to robić różnicy, to na dalekodystansowych podróżach z pewnością odczujemy spadek komfortu.

Ponadto, takie kije mogą o wiele łatwiej ulec uszkodzeniu, a tego byśmy nie chcieli. To właśnie dlatego należy przede wszystkim szukać produktów, które wykonane zostały z najwyższej klasy aluminium. Stop 7075 to bardzo dobry przykład z uwagi na to, że taki stop wykorzystywany jest też w lotnictwie, a jego niska waga pozwala na uzyskanie niezwykle atrakcyjnej pary kijków.

KIJE TREKKINGOWE KIJKI NORDIC WALKING # BEON PRO 2

kijki trekkingowe w góry

2X KIJKI KIJE TREKKINGOWE PRO NORDIC WALKING KOREK

kije trekkingowe a nordic walking

Kijki trekkingowe składane, a więc funkcjonalność

Następnie musimy uwzględnić też funkcje dodatkowe wybranego przez nas sprzętu. Przez funkcjonalność mamy na myśli wszystkie opcje dodatkowe, które niekoniecznie muszą znaleźć się na liście wyposażenia każdego produktu. Udogodnienia, które oferować mogą nam takie gadżety z pewnością przypadną do gustu niejednej osobie.

O czym dokładnie mowa? Chociażby o możliwości złożenia kijków. Wyróżniamy kije dwu, trzy i cztero segmentowe. Jak możemy się domyślić, dwu segmentowe kije składamy na pół, trzy segmentowo składają się na 3 części, a cztero segmentowe na 4 części. Im oczywiście więcej segmentów, tym mniej takie kijki trekkingowe teleskopowe będą zajmować miejsca po złożeniu.

Nadzwyczaj duże znaczenie na użytkowość danego modelu będzie mieć też wykonanie uchwytów. Co niektórzy decydują się na zastosowanie pół rękawicy z korkowymi uchwytami, inni natomiast stosują jeszcze inne sztuczki. Bardzo często producenci stosują coraz to bardziej wykwintne materiały w celu zachowania jak najlepszego chwytu.

Groty, talerzyki i nakładki – sprawdź detale

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że końcówki, jakie stosuje się w kijkach trekkingowych, powinny być odpowiednio dostosowane do pory roku i od podłoża po jakim się poruszamy. Dlatego jeśli będziemy wykorzystywać kijki w najróżniejszych terenach, to trzeba zakupić sprzęt umożliwiający nam zmianę końcówek na inne.

Te końcówki to tak zwane talerzyki. Ich różnorodność jest z pewnością duża, aczkolwiek wyróżnia się cztery główne grupy: śnieg, asfalt, błoto i ziemia. Jeśli wybierzemy sprzęt ze zmiennymi talerzykami, który dodatkowo oferuje nam cały zestaw w komplecie, to z pewnością zaoszczędzimy całkiem sporo w przyszłości, jeśli zdarzy nam się wybrać na przechadzkę po innym niż zazwyczaj terenie.

Same groty, czyli końcowy element kija, którego design różni się od zastosowanego talerzyka, musi być utwardzony i wytrzymały, aby sama żywotność kijka też była ponadprzeciętna.

KIJE NORDIC WALKING KIJKI TREKKINGOWE 2szt. KOLORY

długość kijków trekkingowych do wzrostu

KIJKI DO CHODZENIA NORDIC WALKING KIJE TREKKINGOWE

kijki trekkingowe składane

Amortyzacja jako kluczowy aspekt komfortu

Następne kluczowy parametr przy wyborze kijków trekkingowych teleskopowych i tych bez regulacji to amortyzacja. Jak wszyscy wiemy, im dalsze trasy pokonujemy i mniej wyrównany teren, tym szybciej i częściej korzystamy z pomocy, jaką taki sprzęt nam oferuje. Niestety, duże wstrząsy bardzo często prowadzą do przeciążenia. To natomiast może wywołać bóle stawów.

Aby więc uniknąć sytuacji, w której opisywany sprzęt mógłby nam zaszkodzić, producenci wpadli na świetny pomysł, a mianowicie amortyzacja. Wykorzystanie systemu anti-shock pozwala na absorpcję wstrząsów i gwarantuje nam odpowiednią ochronę przed przeciążeniami. Dodatkowo sprawia, że przy dłuższych podróżach nie odczuwamy tak szybko zmęczenia.

Dostosowanie długości kijków trekkingowych do wzrostu

Następny parametr związany z komfortem poruszania się związany jest z naszą budową ciała. Jak wszyscy wiemy, ciało każdego z nas jest inne. Niektórzy są bardzo wysocy, inni mają nieproporcjonalnie długie czy też krótkie nogi, a jeszcze inni po prostu są poniżej przeciętnej w kwestii wysokości. To wszystko sprawia, że kijki trekkingowe muszą oferować nam możliwość dostosowania długości do wzrostu, aby komfortowo się z nimi poruszać.

Za małe kijki nie będą spełniały swojego zadania, a za duże zamiast pomagać, będą przeszkadzać i po pewnym czasie zorientujemy się, że zamiast odciążać nas w podróży, tylko dodatkowo nas spowalniają. Dlatego każdy tego typu sprzęt powinien być wyposażony w funkcję regulacji.

KS KIJE KIJKI KOREK NORDIC WALKING DO CHODZENIA

kije trekkingowe

Kijki trekkingowe teleskopowe to świetne rozwiązanie. Bardzo często gwarantują możliwość złożenia, lecz przede wszystkim istotną dla nas funkcjonalnością jest możliwość wybrania sobie wysokości kijków. Sama regulacja może być bardzo zróżnicowana. Im rzecz jasna, większy zakres, tym większe prawdopodobieństwo, żę kijki sprawdzą się w naszym przypadku. Dlatego warto szukać opcji z możliwością regulacji od nawet 65 do aż 130 centymetrów długości.

Lekkie kije trekkingowe to podstawa!

Bardzo często budżetowe rozwiązania charakteryzują się niewiele większą wagą. Może to być 100 czy 200 gramów na jednym kijku. Choć wydaje się to niedużo, to różnica między bardzo dobrymi i polecanymi kijami trekkingowymi Fjord Nansen czy Beon a budżetowym rozwiązaniem może z pewnością być odczuwalna – nawet przy kilkugodzinnej wędrówce.

Wystarczy zrobić sobie test i podnieść jedną ręką dwustogramowy przedmiot i sprawdzić jak długo będziemy w stanie go utrzymać, a następnie zrobić to samo z przedmiotem dwa razy cięższym. Różnica jest kolosalna. To główny powód dla którego warto przyjrzeć się ciężarowi kijków i wybrać produkt o możliwie najlżejszej konstrukcji.

Podsumowanie – teraz wiesz jakie kijki trekkingowe w góry, a jakie do miasta!

Choć z pewnością trudno jest podjąć ostateczną decyzję odnośnie najlepszego zestawu kijków do trekkingu, to musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby wybrać wyposażenie charakteryzujące się jak najlepszym wykonaniem i trwałością. Jakość jest kluczowa, a także i waga kijków i ich funkcjonalność.

To wszystko gwarantuje nam zwycięzca rankingu. KIJKI NORDIC WALKING TREKKINGOWE KIJE KOMPLET 2SZT to produkt, który oferuje nam świetne wykonanie, stosunkowo niską wagę, a przy okazji pozwala nam cieszyć się z bardzo dobrych parametrów w porównaniu do konkurencji. A to wszystko przy zachowaniu atrakcyjnej dla większości użytkowników ceny.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie kije trekkingowe wybrać
Average rating:  
 0 reviews