Każda osoba, która choć przez chwilę próbowała rzeźbić tak zwany sześciopak, wie jak trudno jest wyeksponować mięśnie brzucha. Spowodowane jest to przede wszystkim tkanką tłuszczową, która bardzo lubi zbierać się właśnie na brzuchu. Aby więc wesprzeć ćwiczenia i jak najlepiej zadbać o prawidłowe trenowania tych partii mięśni, należy wyposażyć się w kołyskę do ćwiczeń mięśni brzucha.

Są to bardzo proste i, jeśli nie potrzebujemy zaawansowanego sprzętu, nawet atrakcyjne cenowo rozwiązania. Oczywiście ich zasada działania nie różni się bardzo, jeśli porównamy do siebie modele z niskiej i średniej półki cenowej. Aczkolwiek warto mieć na uwadze, że im droższy sprzęt, tym bardziej zaawansowane funkcje i rozwiązania gwarantuje. Znalezienie idealnej kołyski do ćwiczeń mięśni brzucha nie jest łatwe. Dlatego powstał dzisiejszy ranking 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

AB ROCKET TWISTER

9.9

Średnia

Iso Trade

9.8

Tania

inSPORTline AB Perfect

9.7

Droga


 

PLIANT

9.5

Średnia


 

Na liście pojawiły się tylko cztery produkty. Każdy z nich charakteryzuje się ciekawym wykonaniem i dobrą funkcjonalnością. Podczas wyboru patrzyliśmy na trwałość konstrukcji oraz jej design. Oprócz tego, kluczowe było wybranie urządzeń ze specjalnymi zabezpieczeniami, a także gwarantujące właściwą regulację i spore maksymalne obciążenie.

AB ROCKET TWISTER FITNESS PŁASKI BRZUCH DO ĆWICZEŃ

kołyska do ćwiczeń

Kołyska do ćwiczeń AB ROCKET TWISTER to idealne urządzenie, które pozwoli ćwiczyć mięśnie brzucha, ramion, ud i wielu innych partii ciała. Dzięki temu sprzętowi w prosty, a przede wszystkim szybki sposób wzmocnisz oraz ujędrnisz poszczególne partie mięśniowe.

Kołyska ta powstała na podstawie bujanego fotela, nawiązuje więc wzorem do znanych każdemu standardów. Co jest istotne, w trakcie ćwiczeń urządzenie podtrzymuje głowę i kark, a tym samym minimalizuje ryzyko kontuzji odcinka szyjnego. Dodatkowo umieszczone rolki nagłówka masują kark, tym samym zapewniają więc nie tylko bezpieczeństwo, ale również niesamowitą wygodę.

Urządzenie charakteryzuje się trzema poziomami trudności, dzięki temu może na nim ćwiczyć zarówno osoba, która jest profesjonalistą, jak i ta, która dopiero stawia swoje pierwsze kroki w świecie sportu. Kołyskę można łatwo złożyć, na dodatek bardzo cicho ona pracuje. Ćwiczenia na tym sprzęcie są zatem szybkie i przyjemne, a przede wszystkim nie obciążają stawów.

R

Zalety

• Obrotowe siedzenie;
• Podtrzymanie dla głowy i karku;
• Trzy poziomy trudności.
Q

Wady

• Stosunkowo wysoka cena.

To urządzenie pozwoli przede wszystkim wymodelować mięśnie brzucha, zrelaksować odcinek szyjny oraz plecy, wyrzeźbić mięśnie ramion czy ud, a także uformować szczupłą talię. Kołyska do ćwiczeń AB ROCKET TWISTER, w porównaniu do poprzednich modeli, ma obrotowe siedzenie. Dzięki niemu można ćwiczyć również skośne partie mięśni brzucha.

Kołyska do Ćwiczeń Mięśni Brzucha Brzuszków Roller

kołyski do ćwiczeń

Kołyska do ćwiczeń mięśni brzucha Roller jest to nic innego jak urządzenie, które służy do wykonywania brzuszków. Tradycyjne brzuszki nie są dostępne dla każdej osoby. Przede wszystkim ze względu na ból w odcinku szyjnym. Dzięki kołysce można wyeliminować ten problem, czyli nieprawidłowe wykonywanie ćwiczenia. Dodatkowo sprzęt ten odciąża w znaczący sposób kręgosłup i pozwala wyizolować mięśnie ABS, czyli mięśnie brzucha. Jeżeli jednak ból pojawi się warto zainwestować w domowy roller do masażu.

Urządzenie to, dzięki swojej budowie, doskonale współpracuje z ciałem człowieka. W trakcie ćwiczenia na kołysce tylko brzuch pozostaje napięty. Podczas gdy odcinek szyjny i kręgosłup są nienaruszone, a przede wszystkim nienadwyrężone, co niestety często zdarza się podczas wykonywania brzuszków.

R

Zalety

• Zaokrąglona konstrukcja;
• Zabezpieczenie urządzenia miękką pianką (dla ochrony podłoża);
• Zagłówek pod głowę z ekoskóry;
• Dobra cena.
Q

Wady

• Brak ochrony dla kręgosłupa pod postacią oparcia.

Produkt Roller ma zaokrągloną konstrukcję. Warto zauważyć, że każda część, która ma styczność z podłożem, ale również uchwyt górny i boczne, zostały zabezpieczone miękką pianką. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko uszkodzenia podłogi. Z drugiej strony zaś pianka ta sprawia, że ruchy urządzenia są płynne, a tym samym ćwiczenia bardziej komfortowe.

W kołysce dodatkowo zamontowano zagłówek pod głowę. Jest on wykonany z ekoskóry i ma odpowiednią twardość. Urządzenie to umożliwia wykonywanie następujących ćwiczeń: zwykłych brzuszków, brzuszków odwróconych, brzuszków skośnych oraz brzuszków z podciągnięciem kolan.

Kołyska do mięśni brzucha inSPORTline AB Perfect T

kołyska do ćwiczeń brzucha

Kołyska do mięśni brzucha inSPORTline model AB Perfect Twist to urządzenie, dzięki któremu można efektywnie wzmocnić i rozbudować mięśnie brzucha i pleców. Sprzęt ten charakteryzuje i wyróżnia na tle innych dostępnych na rynku – miękka wyściółka, trzy stopnie oporu oraz ochrona odcinka szyjnego podczas ćwiczeń. Jest to przede wszystkim bardzo dobra alternatywna dla klasycznych brzuszków.

Oparcie kołyski zostało wyposażone w aż pięć ruchomych rolek, które mają trzy stopnie oporu. Dzięki temu zapewniają wygodną i bezpieczną pozycję podczas ćwiczeń dla użytkownika sprzętu. Ruchome rolki są wyłożone miękką wyściółką, co dodatkowo tylko wzmacnia wygodę i komfort podczas ćwiczeń. W trakcie wykonywania treningu, rolki rozmasowują plecy. Co zatem jest istotne – wykazują się one działaniem relaksacyjnym.

R

Zalety

• Oparcie dla pleców;
• Pięć ruchomych rolek masujących;
• Trzy stopnie oporu.
Q

Wady

• Wysoka cena.

Aby skutecznie wzmocnić mięśnie brzucha czy pleców, wystarczy codziennie wykonywać ćwiczenia na kołysce do mięśni brzucha inSPORTline model AB Perfect Twist przez około pięć minut. Połączy się ćwiczenia z odprężającym masażem. Dobry masaż zapewni nam domowy masażer karku shiatsu. Kilka minut ćwiczeń każdego dnia pozwoli nie tylko uzyskać szczupłą sylwetkę, ale również wzmocnić wiele partii mięśni.

Co ważne, kołyska ta została skonstruowana w ten sposób, by rzeźbiąc mięśnie brzucha, nie obciążać jednocześnie kręgosłupa. Sprzęt ten zapobiega wszelkim obciążeniom podczas wysiłku. Oparcie dla pleców to właśnie ten zdrowszy trening. Nośność sprzętu wynosi do 100 kilogramów.

KOŁYSKA DO BRZUSZKÓW ĆWICZEŃ MIEŚNI BRZUCHA PLIANT

kołyska do ćwiczeń opinie

Kołyska do brzuszków marki PLIANT model AB Roller jest to urządzenie, które doskonale kształtuje mięśnie brzucha, szyi oraz ramion. To sprzęt, który każdy powinien mieć w domu. Zwłaszcza poleca się go osobom, które na co dzień lub często wykonują tradycyjne brzuszki. Dzięki tej kołysce skończą się problemy z nadwyrężonym karkiem.

Ćwiczenia na kołysce przede wszystkim ułatwiają wykonywanie skłonów. Uważa się, że jest to jedna z najbezpieczniejszych metod wykonywania ćwiczeń na mięśnie brzucha. Tak, jak zostało już wspomniane, kołyska minimalizuje ryzyko powstawania urazów szyi czy kręgosłupa. Przede wszystkim dzięki temu, że gwarantuje optymalne ułożenie pleców w trakcie wykonywania ćwiczeń na płaski brzuch.

Dodatkowo sprzęt ten został wyposażony w miękką podpórkę na głowę, która utrzymuje kark i odcinek szyjny w odpowiedniej i bezpiecznej dla niego pozycji. Zastosowanie tego elementu w przyrządzie sportowym sprawia, że niweluje się ryzyko powstawania nadwyrężeń szyi, które często towarzyszą osobom robiącym tradycyjne brzuszki.

R

Zalety

• Podpórka pod głowę;
• Kołyska jest pokryta pianką neoprenową;
• Prosta w użytkowaniu.
Q

Wady

• Stosunkowo wysoka cena.

Stabilna konstrukcja kołyski, wykonana ze stali, została pokryta dla wygody użytkownika specjalną pianką neoprenową. To zabezpiecza podłogę, ale także znacząco wpływa na komfort użytkowania sprzętu.

Waga kołyski to zaledwie 4 kilogramy, można ją zatem przenosić bez problemu w dowolne miejsce. Maksymalna waga użytkownika to 100 kilogramów.

Jakie kołyski do ćwiczeń mięśni brzusznych będą najlepsze? Sprawdź poradnik zakupowy 2024!

Jak zapewne możecie zobaczyć ze zdjęć przedstawionych powyżej, opcje te gwarantują nam świetne wyposażenie każdego pokoju ćwiczeń czy siłowni. Oczywiście trudno jest określić który produkt okaże się najlepszy ze względu na zróżnicowane parametry, inne konstrukcje, a także designy. W celu wybrania właściwej kołyski do brzuszków, musimy więc przejrzeć wszystkie dostępne produkty w celu znalezienia tego najlepszego.

Pierwszą rzeczą, na którą musimy uważać, jest oczywiście nośność, czyli inaczej mówiąc maksymalne obciążenie sprzętu. Element ten jest bezpośrednio połączony z jakością wykonania, a także z materiałem, jaki został do produkcji stelażu użyty. Nie możemy też zapomnieć o funkcjach regulacyjnych.

Kolejnym aspektem, które odegra kluczową rolę podczas wyboru kołyski do ćwiczeń jest komfort użytkowania sprzętu. Tutaj warto zaznaczyć, że na to wpłynie zarówno uzupełnienie poszczególnych miejsc pianką, jak i zastosowanie podpórek w różnych miejscach. Opinie, a także cena za produkt będzie ostatecznym wskazaniem jakościowej opcji. Więcej informacji znajdziemy też tutaj: https://wformie24.poradnikzdrowie.pl/stroj-i-akcesoria/sprzet-i-akcesoria/kolyska-do-brzuszkow-jakie-efekty-daja-cwiczenia-z-tym-przyrzadem-wideo-aa-LtA6-s51L-JJYG.html

Pamiętaj o wykonaniu

Przy zakupie jakiegokolwiek sprzętu musimy pamiętać o tym, aby wybrać urządzenie oferujące jak najlepsze wykonanie. To właśnie ten element przełoży się na bezproblemowe użytkowanie przez bardzo długi czas. Konstrukcja musi być trwała, wykonana z najwyższej klasy stali.

Jednym z pośrednich elementów wpływających na trwałość produktu jest deklarowana nośność. To nic innego jak maksymalne obciążenie, jakie sprzęt może wytrzymać. Im jest ono wyższe, tym gwarancja, że opcja przystosowana została do wytrzymania nawet większego obciążenia, a więc mniejsza waga nie powinna uszkodzić produktu. Minimalna nośność, jaka nas interesuje, to 100 kg, lecz bez problemu znajdziemy urządzenia pozwalające na obciążenie na poziomie 150 kg.

Oczywiście skoro mowa o wykonaniu, to gwarancja także może okazać się bardzo ważnym elementem pozytywnie wpływającym na atrakcyjność zakupu. Im dłuższy okres ochronny, tym lepiej wskazuje to na pewność producenta odnośnie niezawodności na przestrzeni wielu lat. Gwarancja może trwać rok, a nawet i 3 lata. Warto jednak wybierać minimum opcję standardową, a więc dwuletnią.

Kołyska do mięśni brzucha inSPORTline AB Perfect T

kołyska do ćwiczeń brzucha

KOŁYSKA DO BRZUSZKÓW ĆWICZEŃ MIEŚNI BRZUCHA PLIANT

kołyska do ćwiczeń opinie

Uwzględnij także komfort użytkowania

Funkcjonalność i dodatkowe regulacje to z pewnością bardzo ważny element jeśli chodzi o wybranie właściwej kołyski do ćwiczeń. Im więcej regulacji, tym lepiej dostosujemy sprzęt do naszego wzrostu i do naszych wymagań, a więc i będziemy w stanie utrzymać poprawną formę podczas ćwiczeń, czyli dobrą technikę.

Komfort to jednak nie tylko regulacja, ale także wykorzystanie dodatkowych elementów i komponentów czy też wyposażenie sprzętu w specjalne podpórki. Jeśli opcja jest dodatkowo pokryta pianką w miejscach, które najczęściej dotykamy, to stosowanie sprzętu będzie jeszcze bardziej komfortowe i wygodne.

Opinie innych także bardzo ważne

Gdy już upewnimy się, że interesująca opcja oferuje nam nie tylko najróżniejsze regulacje czy też możliwość ustawienia oporu, ale także i wysoki komfort i niezawodne wykonanie, to czas zapoznać się z feedbackiem. Komentarze innych kupujących to bardzo często jeden z najlepszych sposobów na zweryfikowanie czy produkt spełnia się w danej roli i czy wszystkie parametry podane przez producenta się sprawdzają.

Oczywiście komentarze innych są subiektywne, a samo używanie sprzętu – szczególnie takiego do ćwiczeń, może być bardzo zróżnicowane i niekiedy (a nawet bardzo często) niewłaściwe. Dlatego powinniśmy pamiętać o tym i wybierać wyłącznie te produkty, których bezproblemowe działanie potwierdzone zostało niejednokrotnie przez innych używających.

Kołyska do Ćwiczeń Mięśni Brzucha Brzuszków Roller

kołyski do ćwiczeń

Kołyska do ćwiczeń – Podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą rankingu zostaje bez wątpienia AB ROCKET TWISTER FITNESS PŁASKI BRZUCH DO ĆWICZEŃ, czyli sprzęt o bardzo dobrych parametrach i nieco większym zaawansowaniu konstrukcji, co pozwala na bardziej zróżnicowane ćwiczenia i pracę nad większą ilością grup mięśniowych. Dodatkowo cena jest tutaj kolejnym plusem.

Jeśli jednak interesuje nas dłuższa gwarancja bądź po prostu nieco mniej skomplikowany sprzęt do prostych ćwiczeń, to warto zapoznać się z alternatywnymi rozwiązaniami. Co ciekawe, w poradniku zakupowym znajdziemy szereg ciekawych maszyn, które to spełnią nawet te bardziej zaawansowane kryteria.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza kołyska do ćwiczeń
Average rating:  
 0 reviews