Piłka gimnastyczna to niezbędny element domowego zestawu do ćwiczeń, dlatego upewnij się, że kupisz odpowiednią ofertę w 2024 roku!

Trening funkcjonalny, cross, ćwiczenia kalisteniczne to obszary treningu w których idealnie sprawdzi się piłka lekarska. Za jej pomocą można kształcić siłę, wytrzymałość oraz ogólną wydolność organizmu. Jest to narzędzie, które często jest bardzo pomocne w ćwiczeniach rehabilitacyjnych.

rzeszukując Internet bez większego trudu można znaleźć pomysły na różnego rodzaju treningi z wykorzystaniem piłki do ćwiczeń. Wcześniej piłka gimnastyczna mogła być kojarzona z treningami fitness oraz z użytkowaniem jej przez kobiety. Dziś zmienia się to bardzo dynamicznie, ponieważ odkrywane są co raz to nowsze zastosowania tego przedmiotu. Piłki tego typu dzieli się zazwyczaj na różne kryteria. Ważne jest to, z jakiego rodzaju materiału piłka została wykonana, dopuszczalne maksymalne obciążenie oraz średnica piłki.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

PIŁKA GIMNASTYCZNA 80CM

9.9

Droga

PIŁKA 65CM 4fizjo

9.8

Tania


 

PHOENIX FITNESS Półpiłka

9.7

Średnia

Półpiłka Hop-Sport HS-L058B

9.6

Średnia


 

SITsolution

9.5

Tania

Najpopularniejsze są te, które mają 65 cm średnicy, ponieważ są dedykowane osobą o wzroście 166-165cm. Wyższym osobom poleca się piłki o większej średnicy, czyli od 75cm wzwyż. Poniższy ranking oraz poradnik mają na celu wskazać na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru swojej piłki a także przedstawiają kilka rekomendowanych przez nas produktów.

Na pierwszym miejscu rankingu znalazła się piłka gimnastyczna powyżej 75cm, czyli PIŁKA GIMNASTYCZNA DO ĆWICZEŃ FITNESS 80 POMPKA

To klasyczna piłka gimnastyczna o kolorze niebieskim. Charakteryzuje się wykonaniem z wysokiej jakości materiału PVC. Dzięki temu piłka jest bardzo elastyczna a przy tym wytrzymała, jednocześnie będąc bardzo lekką. Piłkę można wykorzystywać głównie do treningów fitness, ale także niektórych ćwiczeń rehabilitacyjnych bądź wzmacniających poszczególne mięsnie.

Jej powierzchnia antypoślizgowa została wyposażona w delikatne zgrubienia liniowe, co ułatwia wykonywanie na niej różnych ćwiczeń. W zestawie z piłką znajduje się także łatwa w obsłudze pompka, przeznaczona do uzupełniania w niej powietrza. Dzięki temu rozwiązaniu, po każdym treningu możemy zmniejszyć objętość piłki oraz zaoszczędzić miejsce potrzebne do jej przechowywania.

Cena produktu w porównaniu do innych tego rodzaju narzędzi treningowych jest bardzo atrakcyjna, zatem warto poświęcić kilka chwil tej ofercie. Piłka gimnastyczna 75+ cm jest polecana nawet kobietą w ciąży, do wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń, jednak po wcześniejszym skonsultowaniu ich intensywności oraz techniki wykonywania ze specjalistą. Maksymalna waga użytkownika to 100 kg.

R

Zalety

• Polecana dla kobiet w ciąży,
• Konkurencyjna cena,
• Posiada możliwość pompowania.

Q

Wady

  • Zabezpieczenie antypoślizgowe mogłoby być lepsze.

Kolejna propozycja w naszym rankingu to PIŁKA GIMNASTYCZNA REHABILITACYJNA 65 FITNESS 4FIZJO – piłka do ćwiczeń 65 cm

piłki gimnastyczne 4fizjo

Bardzo podobny produkt do przedstawionego powyżej, różniący się detalami. Przede wszystkim jej średnica to 65 cm, czyli będzie odpowiedniejsza dla osób o przeciętnym wzroście. W tym wypadku maksymalna waga użytkownika może sięgać nawet 120 kilogramów. Daje to zatem szerokie możliwości wykorzystania, na przykład dla osób otyłych.

Przy okazji warto zaznaczyć, iż piłki do ćwiczeń będą genialnym rozwiązaniem dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną, pomagając im się oswoić z wysiłkiem. Piłka została zbudowana z takiego samego materiału jak zwycięzca naszego rankingu, czyli PVC – wytrzymałego, ale elastycznego materiału.

Producent piłki 4FIZJO zaopatrzył ją także w system anti-burst. Dzięki temu rozwiązaniu nie istnieje ryzyko, że po przebiciu bądź uszkodzeniu piłki, osoba na niej trenująca dozna kontuzji. Dzieje się tak, ponieważ powietrze znajdujące się w piłce będzie uchodziło znaczniej wolniej. To atrakcyjne rozwiązanie realnie wpływa na bezpieczeństwo użytkownika.

R

Zalety

• Posiada nowoczesną pompkę,
• System zapewniający bezpieczne użytkowanie piłki w razie jej uszkodzenia,
• Zaufany producent.
Q

Wady

• Piłka czasem ulega delikatnemu zniekształceniu w kształcie jaja.

W zestawie znajduje się nowoczesna pompka, która pompuje zarówno podczas pociągnięcia tłoka do przodu, jak i do tyłu – dzięki temu w szybki sposób można napompować piłkę. Ta piłka do ćwiczeń 65 cm może być doskonałym kompanem większości treningów, bez względu na płeć czy poziom zaawansowania osoby trenującej.

Jeszcze inna propozycja, to zupełnie coś innego niż zwykła piłka gimnastyczna 65 cm – PHOENIX FITNESS Półpiłka Trener Równowagi Balans

piłka gimnastyczna 75 cm

Nie jest to zwykła piłka do ćwiczeń, gdyż jest to jej połowa, za to dająca ogromne możliwości treningowo-rozwojowe. Średnica trenera równowagi to 58 cm, przy czym średnica bazy wynosi 63 cm, a wysokość 25 cm. Takie wymiary pozwalają na wykonywanie różnych ćwiczeń, mających na celu wzmacnianie równowagi, a także rozwój mięśni głębokich, niezwykle ważnych do utrzymywania prawidłowej postawy, czy zabezpieczających organizm przed kontuzjami.

Przyrząd ten został wyposażony w dodatkowe chwytaki umieszczone na rozciągliwych gumach, które dają możliwość urozmaicenia wykonywanych ćwiczeń. Trzeba także podkreślić, że ten model bardzo dobrze sprawdzi się podczas treningów, które mają na celu przygotowanie organizmu do jazdy na nartach, które w dużej mierze polegają na utrzymywaniu równowagi.

Choć nie jest to piłka gimnastyczna 65 cm, to z powodzeniem można na niej wykonywać dużą część ćwiczeń, które zazwyczaj realizowane są przy pomocy normalnych piłek. Piłka dostępna jest w dwóch kolorach: srebrnym oraz niebieskim. Maksymalna waga użytkownika w tym przypadku może wynosić 150kg.

R

Zalety

• Może być użytkowana z obu stron,
• Szerokie możliwości wykorzystania, dzięki zamontowanym chwytakom na gumach,
• Dobry model, aby zacząć swoją przygodę z treningiem z wykorzystaniem piłki.
Q

Wady

• Najmniejsza atrakcyjność cenowa względem innych propozycji przedstawionych w rankingu 2024.

Kolejny model to Platforma balansująca ćwiczenia trener równowagi, która również jest świetną alternatywą dla piłki rehabilitacyjnej 65 cm.

piłka gimnastyczna

Użytkowość tego modelu jest zbliżona do pozostałych modeli przedstawionych w tym rankingu, jednak pozwala na wykonanie nieco innych, prostszych ćwiczeń. Może się okazać, że będzie to właściwe rozwiązanie dla starszych osób, lub tych, którym ćwiczenie na zwykłych piłkach gimnastycznych sprawiało trudności.

Ćwiczenia na tej poduszce sensorycznej mogą poprawić stabilność całej sylwetki, a także wpłynąć na balans i koordynację ruchową. Co ciekawe, z powodzeniem można ją wykorzystać jako podkładkę do siedzenia na fotelu czy krześle. Jest to także doskonałe narzędzie wspierające poważniejsze i bardziej rozbudowane treningi, które swoim działaniem wpłynie na osiąganie lepszych wyników oraz pozwoli ograniczyć kontuzje.

Średnica poduszki to 34 cm, a maksymalna waga użytkownika, który może na niej trenować wynosi 100 kg. Z jednej strony została wyposażona w specjalne wypustki o długości 7mm każda, oddziałujące na ukrwienie danego obszaru, natomiast druga część jest gładka. Waga platformy to niecały kilogram.

R

Zalety

• Jest wskazywana jako świetny element uzupełniającym wszelkiego rodzaju treningi,
• Może służyć jako podkładka na krzesło,
• Wykonanie z przyjemnego w dotyku materiału.
Q

Wady

• Możliwości jej wykorzystania są dosyć wąskie.

Model z miejsca następnego to klasyczna Piłka do siedzenia gimnastyczna SITsolution 45cm

Piłki tego typu są zazwyczaj dedykowane dla dzieci, w celu kształcenia prawidłowej postawy. Dzięki długotrwałemu siedzeniu na piłce, udaje się zaangażować mięśnie brzucha oraz grzbietu, które są niezwykle ważne dla zdrowia człowieka. Produkt firmy SITsolution sprawdzi się również podczas ćwiczeń rozciągających oraz mających na celu poprawę równowagi i koordynacji a także treningów terapeutycznych.

Podkreślić należy także fakt, że piłka ta, została wyposażona w specjalne nóżki uniemożliwiające jej toczenie się. Takie rozwiązanie może okazać się przydatne osobom, które nie dysponują dużą ilością miejsca i potrzebują umieścić piłkę w sposób stabilny, bądź w miejscach, w których takich piłek znajduje się kilka (np. kluby fitness, sanatoria itd.).

Niezwykle istotne, jest także to, że maksymalne obciążenie dla tej piłki wynosi aż 400 kilogramów. Świadczy to o tym, że do jej produkcji zostały użyte komponenty bardzo wysokiej jakości – nie bez przyczyny ta SitSolution otrzymała certyfikat CE, świadczący o spełnieniu wysokich standardów, regulowanych przez Unię Europejską w tym wypadku dotyczących produktów medycznych pierwszej klasy.

R

Zalety

• Posiada nóżki uniemożliwiające przemieszczanie się piłki, gdy nie jest używana,
• Jej wytrzymałość to aż 400 kilogramów,
• Posiada ważne certyfikaty.
Q

Wady

• Przeznaczona dla osób poniżej 155 cm wzrostu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru piłki rehabilitacyjnej 65cm i nie tylko?

Tego typu przedmioty powinny przede wszystkim gwarantować wysokie bezpieczeństwo użytkownikowi oraz spełniać jego oczekiwania pod kątem jego celów treningowych. Bez względu na to, czy osoba korzystająca z piłki będzie używać jej do rehabilitacji, czy do rozwijania siły i wytrzymałości, trzeba pamiętać o odpowiednim doborze „rozmiaru” pod swój wzrost oraz wagę.

Przed zakupem upewnić się trzeba, że piłka odpowiadać będzie tym ważnym parametrom, aby uniknąć niepożądanych skutków. Oczywiście musimy też mieć na uwadze nowoczesność rozwiązania i technologię, jaką się wykorzystuje do produkcji. Przedmioty muszą też oferować bardzo wysoką wytrzymałość.

Oprócz tego, uwzględnić powinniśmy też akcesoria i gadżety, jakie mogą pojawić się w zestawie. Kolejną rzeczą wartą uwagi jest wybór pół-piłki czy całej piłki. Wszystkie te informacje, wraz z długoletnią gwarancją, świetnymi opiniami piłek do ćwiczeń czy też stosunkiem jakości do ceny będą idealnym uzupełnieniem podczas poszukiwań. W tym artykule znajdziemy więcej informacji: www.wformie24.poradnikzdrowie.pl

Atrakcyjna cena, czyli coś, co przyciąga wielu konsumentów

To ważny czynnik, podczas wyboru wielu produktów. W konkurencyjnej cenie można nabyć produkt, który pod wieloma względami powinien spełniać oczekiwania dużej części odbiorców. Zwycięzca naszego rankingu charakteryzuje się nie tylko odpowiednimi parametrami, ale przede wszystkim bardzo przystępną ceną, dzięki której niewielkim nakładem finansowym, można się wyposażyć w ten ciekawy produkt treningowy.

PIŁKA GIMNASTYCZNA DO ĆWICZEŃ FITNESS 80 POMPKA

PIŁKA GIMNASTYCZNA REHABILITACYJNA 65 FITNESS

piłki gimnastyczne 4fizjo

Nowoczesna pompka w zestawie – czyli jak ułatwić sobie użytkowanie piłki na co dzień

Niestety nie wszystkie produkty oferowane w sprzedaży posiadają załączoną w zestawie pompkę do pompowania piłki. Proces ubywania powietrza podczas ćwiczeń nie jest niczym niewłaściwym, zatem warto zwrócić uwagę na to, czy kupowany przez nas produkt posiada dedykowaną do niego pompkę.

Niepodważalnym atutem takich pompek, jest to, jeśli ich tłoki napełniają powietrzem piłkę, pracując w obie strony. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi piłka napompowana jest bardzo szybko, a z takim procesem jest sobie w stanie poradzić każda osoba.

Jeśli cała piłka jest zbyt dużym wyzwaniem, być może warto sprawdzić się na nieco innej platformie?

Nie każda osoba jest w stanie na samym początku wykonywać określone ćwiczenia na normalnej piłce, w tym celu zostały stworzone platformy tzw. trenerzy równowagi. Jest to połowa piłki lekarskiej, umieszczona na specjalnej podstawie. Dzięki temu można osiągnąć większą stabilność, a w razie potrzeby, obrócić przyrząd, aby ćwiczyć na nim jak na piłce.

Część gumowa w tego typu urządzeniach również jest pompowana, zatem dodatkowym atutem jest to, że zajmują one nieco mniej miejsca, niż normalne piłki lekarskie.

PHOENIX FITNESS Półpiłka Trener Równowagi Balans

piłka gimnastyczna 75 cm

Platforma balansująca ćwiczenia trener równowagi

piłka gimnastyczna

Pół-piłki, które mogą być jednocześnie zdrową poduszką służącą do siedzenia

Tego rodzaju pół-piłki spełniają tylko część zadań, jakie mogą spełnić normalne piłki gimnastyczne, jednak są bardzo dobrymi kompanami, uzupełniającymi bardziej rozbudowane treningi. Trzeba także zauważyć, iż wspierają inne aktywności oraz obszary organizmu.

Wypustki, w jakie są wyposażone tego rodzaju platformy polepszają ukrwienie obszarów organizmu, w których jest ona stosowana. Zatem może być to dobry wybór dla osób starszych, które szukają „zdrowych” poduszek do siedzenia na krześle czy fotelu, a jednocześnie chcą raz na jakiś czas móc wykorzystać ich fitnesowe właściwości.

Piłka do siedzenia gimnastyczna SITsolution

piłki gimnastyczne

Piłka wyposażona w nóżki, czyli brak problemu związanego z toczeniem się piłki

Piłka gimnastyczna może posiadać specjalne mini nóżki zrobione z takiego samego tworzywa, jak cała piłka. Pięć nóżek wystarczy, aby postawić piłkę w pożądanym przez siebie miejscu, bez ryzyka, że piłka będzie mogła je opuścić. Ten element sprawia, że korzystanie z takich piłek jest mało kłopotliwe, co więcej – piłka nie traci swoich żadnych właściwości.

Która piłka jest dla Ciebie? Piłka gimnastyczna do ćwiczeń – podsumowanie rankingu 2024

O tym zdecydujesz sam, jednak mamy nadzieję, że przedstawione wyżej propozycje oraz porady pomogą Ci w tym kroku. Warto także pamiętać o dużej ilości ćwiczeń oraz ich opisie wykonywania, które są zamieszczone w całym Internecie, zarówno w formie szczegółowych opisów, jak również filmików instruktażowych.

Zwycięzca rankingu, a mianowicie PIŁKA GIMNASTYCZNA DO ĆWICZEŃ FITNESS 80 POMPKA, to dobry wybór z powodu wielu cech użytkowych oraz jego atrakcyjnej cenie. Jest to również klasyczna piłka gimnastyczna, która w zestawie posiada także pompkę wspomagającą codzienną eksploatację urządzenia.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza piłka gimnastyczna do ćwiczeń
Average rating:  
 0 reviews