Chyba nikogo nie zaskoczymy stwierdzeniem, że jakość powietrza nie należy do najlepszych. Z tego powodu warto zrobić coś dobrego dla środowiska, ale i dla siebie. Pomyślcie tylko, że poruszając się samochodem nie tylko generujecie większą ilość zanieczyszczeń, ale też szkodzicie sobie. Dziś podpowiemy Wam, jak przemieszczać się bardziej eko.

Postaw na rower

Jazda na rowerze jest bardzo przyjemna. Jednocześnie wpisuje się w zdrowy styl życia. Warto wiedzieć, że gdy się pedałuje podnosi się tętno, a krew krąży szybciej w żyłach. W efekcie poprawia się praca serca, a także jego kondycja. Regularna jazda na rowerze zmniejsza ryzyko zawału serca, udaru, a także powstawania zakrzepów i żylaków. Oczywiście musimy też wspomnieć, że podczas godziny można spalić od 400 do 500 kcal. Zatem warto zastanowić się nad zamianą samochodu właśnie na rower. Oczywiście na tym zalety się nie kończą. Pomyślcie jeszcze ile wydajecie na benzynę często poruszając się samochodem. Swoją drogą regularna eksploatacja pojazdu wymaga też systematycznych przeglądów czy napraw, w końcu podzespoły się zużywają. Zatem wymieniając samochód na jednoślad rzeczywiście zaoszczędzicie, a przy tym zadbacie o siebie.

Hulajnoga elektryczna – przyjemność i oszczędność w jednym

Elektromobilność podbiła całą Europę. Rzeczywiście coraz więcej osób, choćby w Europie Zachodniej rezygnuje z samochodu na rzecz hulajnogi elektrycznej. Warto wiedzieć, że hulajnoga elektryczna należy do urządzeń transportu osobistego i także ona wpisuje się w zdrowy styl życia. Niewątpliwie jazda sprawia dużą przyjemność. Na hulajnodze można bardzo szybko się poruszać i to nawet 20 km/h. Przepisy stanowią, że maksymalna dozwolona prędkość wynosi właśnie 20 km/h, choć oczywiście dostępne są urządzenia, na których można poruszać się nawet 40 km/h. Hulajnoga elektryczna także wpisuje się w ekologiczny styl życia. Przede wszystkim poruszając się na niej nie zanieczyszczamy środowiska. Możemy też zaoszczędzić sporo czasu. W końcu szybko i łatwo ominiemy nawet naprawdę duże korki. To rozwiązanie polecane jest także dla tych osób, które nie mają dobrej kondycji i niekoniecznie jazda na rowerze się dla nich sprawdzi. Hulajnoga elektryczna nie zajmuje dużo miejsca, zatem łatwo i szybko znajdziecie dla niej miejsce postojowe. Eksploatacja jest także tania i to nawet biorąc pod uwagę fakt, że ceny energii elektrycznej wzrosły. Otóż koszt pełnego naładowania wynosi od 33 do 40 groszy.