Czy każdy kolor włosów można ufarbować na platynowy blond?

Nawet ciemna brunetka może mieć jasne włosy, ale nie od razu. Przed nałożeniem trwałej farby musi nałożyć rozjaśniacz. Sęk w tym, że rekomenduje się, aby nie rozjaśniać włosów jednorazowo o więcej niż 1-2 tony, ponieważ można uszkodzić ich strukturę. Dlatego w trosce o stan fryzury lepiej rozłożyć rozjaśnianie na kilka etapów, stopniowo dążąc do chłodnego blond. Kobiety o włosach naturalnie jasnych lub farbowanych na jasne odcienie łatwiej osiągną platynę, ale też muszą trzymać się ściśle określonych zasad.

Jak wybrać farbę, by uzyskać zimny blond?

Zimny blond może być i jasny, i ciemny – chodzi o refleksy, które tworzy. Jeśli włosy mają perlisty, platynowy lub srebrny blask, to odcień jest zimny. Jeśli refleksy są miedziane lub złociste, blond jest wtedy ciepły. Jaką farbę wybrać, aby uzyskać zimny blond? Wybieraj farby oznaczone numerami 1,2 lub 7 po kropce, np. odcień 11.11 lub 8.1 dadzą odcień o platynowym blasku.

Patrz na tył opakowania farby, nie na zdjęcie modelki!

Popatrz na tył opakowania lub informacje podane przez producenta na stronie – tam zobaczysz, jakie efekty możesz uzyskać na swoich włosach. Zdjęcie modelki jest zdjęciem poglądowym. Możesz mieć kolor włosów podobny do niej, o ile wyjściowy odcień jest o 1-2 tony ciemniejszy lub jaśniejszy. Rezultat jest w dużej mierze zależny od wyjściowego koloru Twoich włosów. Włosy ciemniejsze wymagają dodatkowo rozjaśniacza, który nakłada się w pierwszym kroku koloryzacji.

Zawsze kieruj się informacjami na opakowaniu

Stosuj się do informacji podanych przez producenta na opakowaniu farby. Nie trzymaj jej za długo – to nie wzmocni efektów, a może uszkodzić włosy. Zbyt krótkie trzymanie mieszanki również nie da dobrego rezultatu. Czasem producenci podają widełki czasowe, np. 30-40 minut. Jak rozpoznać, czy to już? Należy kontrolować stan farbowania i zmyć farbę w odpowiednim czasie. Przy zmywaniu mieszanki zwilż włosy, żeby spienić farbę i dopiero spłucz. Ważne, by przed koloryzacją zawsze wykonać próbę uczuleniową, nawet jeśli farbujesz włosy nie po raz pierwszy. To kwestia bezpieczeństwa i zdrowia.

Jak dodatkowo ochłodzić blond?

Czy wiesz, że nawet fryzjerzy po farbowaniu nie zawsze otrzymują idealny, zimny blond? Ale od czego są tonery? To środki do półtrwałej koloryzacji, który wnikają płytko pod łuski włosa, ale na tyle głęboko, aby zmienić tonację fryzury. Mogą znacznie ochłodzić kolor, jedynie delikatnie go zmieniając o jeden ton. Można toner nakładać na włosy farbowane, jak i naturalne. Nadaje włosom piękny, platynowy blask. Sięgnij po niego bezpośrednio po farbowaniu lub kilka tygodni po, aby odświeżyć chłodny odcień blond i zatuszować ewentualne odrosty.