Znalezienie idealnego sposobu na poprawę tężyzny fizycznej oraz naszej wytrzymałości nie jest łatwe. Niektórzy z nas decydują się na treningi w klubach fitness bądź siłowniach. Inni natomiast wolą przebieżki bądź jazdy na rowerze. Co jeśli nie znajdziemy wystarczająco dużo czasu na tego typu ćwiczenia?

Odpowiedzią na to pytanie jest wioślarz wioślarz treningowy. To coraz częściej spotykane urządzenie nie tylko na siłowni, ale również w zaciszu domowym. Pozwala ono nam na poprawę naszej kondycji, a nawet rozbudowę mięśni – wszystko zależy od intensywności treningu, jaki sobie wybierzemy. Jeżeli uważałeś, że pozbycie się dodatkowych kilogramów podczas domowych ćwiczeń jest niemożliwe, to maszyna ta udowodni, że się myliliście!

Przygotowane przez nas zestawienie 2024 to lista pięciu ergometrów wioślarskich. W rankingu braliśmy pod uwagę nie tylko odpowiednią cenę czy opinie innych osób, ale również szereg kluczowych parametrów. Mowa tutaj o takich ważnych kwestiach jak rodzaj napędu i oporu, system hamowania oraz funkcjonalność.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Zipro Dash

9.9

Średnia


Hop-Sport HS-095R Spike

9.8

Drogi


Hertz-Fitness Challanger

9.7

Średnia


Zipro Nix

9.7

Tani


Concept2 DPM5

9.6

Średnia

Hop Sport HS-070R Rush

9.6

Tani


A1 JESION

9.6

Drogi


InSportslive Ocean

9.5

Średni


Nasz wybór - Zipro Dash

InSportLine Ocean

Oferowany produkt przygotowany został przez firmę inSPORTline, która para się urządzeniami treningowymi od wielu lat. Wioślarz ten został zwycięzcą tego zestawienia ze względu na swoją funkcjonalność oraz uniwersalność. Ponadto wyposażenie maszyny w wiele dodatków sprawiło, że to najciekawsza oferta ze wszystkich dostępnych na rynku.
Produkt wyposażony został w system koła zamachowego. Waży ono 8 kilogramów i odpowiedzialne jest za nadawanie odpowiedniego oporu. Co ciekawe, sterowanie obciążeniem odbywa się za pomocą specjalnego wyświetlacza elektronicznego, a nie jak w przypadku bardziej budżetowych rozwiązań za pomocą mechanicznego pokrętła.
Na uwagę zasługuje również nośność urządzenia. Każda osoba do 150 kg wagi oraz 200 cm wzrostu może z powodzeniem korzystać z urządzenia. Model ten gwarantuje również 12 programów automatycznych oraz dodatkowe programy ręczne dla osób szukających bardziej spersonalizowanych rozwiązań. Łącznie otrzymujemy zatem aż 18 programów do wyboru.
Wadą tego produktu jest cena, która niestety jest dosyć wysoka, co odrzuci niejedną osobę od tego zakupu. Oprócz tego nie jest to kompaktowe urządzenie i zajmuje dosyć dużo przestrzeni.

R

Zalety

  • Możliwość wyboru aż 16 stopni obciążenia;
  • Dostosowany do bardzo wysokich i ciężkich użytkowników;
  • Łatwy montaż urządzenia;
  • Pulsometr.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Dosyć dużo waży.

Wioślarz magnetyczno-powietrzny HS-070R Rush

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Model Rush działa na zasadzie koła zamachowego opartego na powietrznym systemie oporu. Otrzymujemy tutaj co prawda tylko 8 poziomów regulacji. Dla niektórych, bardziej wymagających osób, taka liczba może być niewystarczająca. Warto natomiast nadmienić, że tego typu system oporu jest niemalże bezawaryjny oraz cichy w działaniu.
Jeżeli chodzi o inne parametry, to producenci upewnili się, że ich urządzenie będzie przede wszystkim lekkim i kompaktowym rozwiązaniem. Oznacza to, że całość zajmuje mniej miejsca niż zwycięzca rankingu, a na dodatek ten ergometr wioślarski waży nieco ponad 30 kilogramów, a więc jest prawie 15 kg lżejszy!
Na uwagę zasługuje również system szybkiego składania oraz specjalne rolki transportowe. Są to podstawowe, aczkolwiek bardzo ważne elementy, która sprawią, że maszyna będzie idealna nawet do małych pomieszczeń. Co ciekawe, w urządzeniu znajduje się również wylot powietrza skierowany w stronę użytkownika, co podczas treningu oferuje bardzo przyjemny i chłodzący nawiew.
Niestety, widoczne braki związane z dosyć ograniczoną liczbą regulacji oraz mniejsza nośność sprawia, że produkt ten przewidziany został dla początkujących, którzy nie mają zbyt dużych wymagań i dopiero rozpoczynają swoją przygodę z treningami. Pamiętajmy jednak, że jest to bardzo tanie rozwiązanie.

R

Zalety

• Bardzo tani;
• Kompaktowy rozmiar;
• Niska waga;
• Przyjemny nawiew podczas ćwiczeń.
Q

Wady

• Małe możliwości regulacyjne;
• Niższa nośność urządzenia.

WIOŚLARZ WODNY HOME A1 JESION /WATERROWER

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Wiele osób zastanawia się czy wybrać wioślarz hydrauliczny czy magnetyczny. Jednakże, istnieje również inna możliwość – wioślarz wodny! Jest to jedno z najlepszych rozwiązań, gdyż oprócz niezwykle cichej pracy oraz bezawaryjności, ergometr wioślarski wykorzystujący system wodny jest również bardzo efektywny i atrakcyjny dla oka.
Waterrower to producent, który gwarantuje nam bardzo dobry produkt ze względu na szereg różnych parametrów. Po pierwsze, zastosowanie wodnego systemu oporu sprawiło, że wioślarz praktycznie nie obciąża stawów. Dodatkowo dźwięk szumiącej wody jest relaksujący i w pewnym stopniu imituje prawdziwe wioślarstwo.
Oprócz tego, należy również zwrócić uwagę na wagę. Bez wody to tylko 28 kilogramów, z czego aż 18 kilogramów waży koło zamachowe znajdujące się w zbiorniku. Bardzo ważna jest również nośność. Wynosi ona 130 kilogramów, a więc istnieją produkty przystosowane do cięższych użytkowników.
Ciekawym dodatkiem jest wykorzystanie drewna, a dokładniej rzecz biorąc jesionu. W ten sposób otrzymujemy bardzo efektywne urządzenie, które wyróżnia się na tle innych maszyn swoim wyglądem.
Wciąż znajdziemy tutaj pełno dodatkowych opcji, jak na przykład pomiar pulsu za pomocą specjalnego modułu bądź pasu telemetrycznego Bluetooth. Cena niestety jest bardzo wysoka – to najdroższe urządzenie w zestawieniu.

R

Zalety

• Ręczne wykonanie;
• Lekkie urządzenie;
• Wodny system oporu;
• Kompatybilność ze specjalnym systemem bezprzewodowym SmartRow.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Funkcja SmartRow jako opcja płatna.

Wioślarz Concept2 D PM5 Ergometr powietrzny czarny

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli poszukujemy najlepszych efektów, wioślarz magnetyczny od firmy Concept 2 to jedno z najlepszych rozwiązań. Recenzowana konstrukcja przygotowana została z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, na co wskazuje sam fakt wykorzystywania tego modelu przez szkoły policyjne, a nawet przez centrum szkolenia astronautów.
Model ten oferuje nam niską wagę przy odpowiednich rozmiarach oraz nowoczesnej technologii. Wykorzystuje ona turbinę powietrzną. Co ciekawe, znajdujące się w urządzeniu koło zamachowe napędzane jest za pośrednictwem specjalnego łańcucha na kole zębatym. Innymi słowy, tego typu rozwiązanie gwarantuje nam zależność oporu od ćwiczącego.
W urządzeniu znajdziemy również zaawansowane funkcje dodatkowe. Mowa tutaj o specjalnym porcie USB, dzięki czemu istnieje możliwość przesłania zapisanych na autonomicznym monitorze LCD danych treningowych. Dodatkowo Concept 2 ma również czytnik kart, na którym również możemy magazynować dane treningowe.
Co więcej, urządzenie kompatybilne jest z różnymi profesjonalnymi programami sportowymi, które wizualizują zawody i oferują indywidualne treningi. Co ciekawe, dzięki możliwej współpracy ze specjalnym oprogramowaniem dla urządzeń mobilnych z systemami iOS oraz Android, możemy tak dobrać ćwiczenia wioślarza, że z powodzeniem wykorzystamy produkt w niemalże każdej konfiguracji.

R

Zalety

• Jeden z najefektywniejszych ergometrów wioślarskich na rynku;
• Używany przez profesjonalistów na całym świecie;
• Pełna konfiguracja treningowa;
• Wiele możliwości regulacji oporu;
• Maksymalna waga użytkownika wynosząca aż 227 kg;
• Kompatybilny z wieloma firmami oraz programami.
Q

Wady

• Jeden z najdroższych wioślarzy na rynku;
• Nawet po złożeniu zajmuje dosyć dużo miejsca.

WIOŚLARZ MAGNETYCZNY HERTZ CHALLANGER 

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Oczywiście nie musimy wydawać kroci na wioślarza, żeby cieszyć się efektywnym działaniem. Poza tym jeśli dopiero rozpoczynamy przygodę z treningami, to zobaczymy efekty na wioślarzu magnetycznym firmy Hertz Challanger 2!
Produkt ten oferuje nam koło zamachowe o wadze 7 kg oraz opór magnetyczny, który możemy regulować w 8 stopniach. Co ciekawe, produkt ten, w przeciwieństwie do innych urządzeń w budżetowym zakresie cenowym, jako jeden z nielicznym oferuje możliwość poziomowania.
Standardowo w ergometrze znajdziemy komputer treningowy, na którym znajduje się szereg informacji dotyczących naszych ćwiczenia wioślarza. Mowa tutaj przede wszystkim o czasie treningu, liczbie pociągnięć oraz o spalonych kaloriach. Dodatkowo istnieje funkcja, która pozwala nam czasowo oglądać wszystkie parametry.
Warto również zauważyć, że możemy zaprogramować trening w oparciu o jeden z powyższych parametrów. Oznacza to, że po osiągnięciu odpowiedniej ilości kalorii, czasu bądź pociągnięć wiosłem, trening się zakończy.
Największą wadą tego wioślarza jest z pewnością brak możliwości złożenia. Oznacza to, że po skończonym treningu będziemy musieli znaleźć miejsce na to urządzenie. Warto pamiętać, że wioślarz nadrabia tę wadę szeregiem innych usprawnień. Na przykład znajdziemy tutaj uchwyt do przenoszenia lub specjalne miejsce na bidon z tym gratisem.

R

Zalety

• Bardzo proste urządzenie w obsłudze;
• Możliwość poziomowania;
• Specjalne miejsce na bidon i bidon w gratisie;
• Możliwość programowania treningu w oparciu o czas, kalorie i liczbę pociągnięć.
Q

Wady

• Brak możliwości złożenia wioślarza;
• Mała regulacja oporu.

Wioślarz magnetyczny gdzie kupić oraz na co zwrócić uwagę?

Każde urządzenie treningowe charakteryzuje się różnymi właściwościami i parametrami. Producenci decydują się wykorzystywać szereg różnych rozwiązań. Na przykład wiele osób zastanawia się czy wybrać wioślarz hydrauliczny czy magnetyczny, czy może wodny.

Aby świadomie dokonać zakupu wioślarza, takiego jak Wiosła Wioślarz Magnetyczny do 150 kg koło 8 kg, należy przede wszystkim zorientować się jaki system hamowania oraz rodzaj napędu i oporu wykorzystano. Do tego powinniśmy pamiętać o nośności urządzenia oraz o regulacji oporu. Dodatkowo funkcjonalność odgrywa bardzo ważną rolę, tak samo jak cena i opinie innych osób. W przypadku dalszych pytań, zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem: https://www.domyos.pl/porady/jak-wybrac-wioslarza-a_150943.

Dobra bieżnia to taka, która oferuje nam właściwą moc, a co za tym idzie prędkość, wielofunkcyjność, możliwość sprawdzenia podstawowych danych biegowych, czy oczywiście możliwość dostosowania bieżni do naszych wymagań. Oprócz tego powinniśmy również pamiętać o cenie i o długości gwarancji. Nie zapominajmy też o opiniach innych użytkowników. Dodatkowe informacje znajdziemy na: https://www.domyos.pl/porady/jak-wybrac-odpowiednia-bieznie-a_169953.

System napędu i oporu

W ergometrze wioślarskim możemy znaleźć hydrauliczny (znany również jako mechaniczny), magnetyczny, magnetyczno-powietrzny, powietrzny czy wodny system napędu i oporu. Każdy rodzaj ma swoje wady i zalety. Warto jednak odnotować, że coraz rzadziej korzysta się z wioślarzy mechanicznych, gdyż efektywność treningów na tego typu ergometrach jest gorsza.

Częściej natomiast spotkać możemy magnetyczne i magnetyczno-powietrzne urządzenia. Te pierwsze stają się coraz częściej dostępne, a co za tym idzie znajdziemy nawet dobrej jakości budżetowe rozwiązanie z tego typu napędem. Magnetyczno-powietrzne są cichsze i gwarantują o wiele większą możliwość, jeżeli chodzi o regulację oporu. Ta zależy kompletnie od intensywności ćwiczeń, więc możemy powiedzieć, że jest to rozwiązanie z nieskończoną ilością opcji i zależy tylko od ćwiczącego.

Systemy wodne są dodatkowo wykonane z drewna, co wyróżnia je od innych ergometrów. Warto zauważyć, że w tego typu urządzeniach opór wytwarzany jest w zbiorniku wody. Oznacza to, że w urządzeniu nie odnotowuje się żadnego zużycia, a na dodatek dźwięk wprawionej w ruch wody relaksuje nas podczas ćwiczeń. Wioślarz wodny ME A1 JESION /WATERROWER to idealny przykład dobrego napędu i systemu oporu.

ćwiczenia wioślarz

Wioślarz wodny ME A1 JESION 

wioślarz magnetyczny

Wioślarz Magnetyczny inSportslive

System hamowania

Jednym z najlepszych systemów hamowania jest system powietrzny, który wykorzystywany jest w najdroższych urządzeniach. Warto jednak zauważyć, że systemy hamowania elektro magnetyczne, magnetyczne oraz oczywiście wodne są również polecane.
Najczęściej spotykany to oczywiście system hamowania magnetycznego. Jeśli jednak zależy nam na jak najlepszym i najefektowniejszym systemie, to poszukajmy ergometru, który oferuje nam wodny bądź powietrzny system hamowania. Biorąc pod uwagę cenę, to zwycięzca, czyli Wioślarz Magnetyczny inSportslive oferuje bardzo dobry system hamowania w niskiej cenie.

Regulacja oporu

W przypadku regulacji oporu, należy pamiętać o tym, że tylko mechaniczne, magnetyczne bądź elektromagnetyczne urządzenia posiadają tę funkcję. Pozwala ona nam dobrać odpowiednią intensywność treningu. Jeśli jednak zdecydujemy się na pozostałe rodzaje napędu, to wtedy regulacja oporu zależna jest całkowicie od wysiłku, jaki poświęcimy, aby wprawić w ruch maszynę. Najlepszą regulację oporu znajdziemy w Concept2 D PM5.

wioślarz hydrauliczny czy magnetyczny

Wioślarz Magnetyczny Concept2 D PM5

Nośność urządzenia

Osoby, które ważą do 100 kilogramów oraz nie przekraczają 190 cm wzrostu, ta rada może nie być tak kluczowa, jak inne w poradniku. Jeśli natomiast wiemy, że z urządzenia będzie korzystać osoba o dużym wzroście bądź dużej wadze, to należy upewnić się, że nośność urządzenia jest odpowiednia.

W wielu urządzeniach maksymalna waga użytkownika wynosi 150 kilogramów, ale znajdziemy równie dobre ergometry wioślarskie, które wskazują na maksymalną nośność wynoszącą 120-130 kg. Istnieją jednak konstrukcje, które oferują nawet do 230 kg nośności. Bardzo dobrym przykładem jest Concept2 D PM5.

Funkcjonalność

Istnieje szereg różnych dodatków, które producenci postanowili zainstalować w swoich urządzeniach. My przede wszystkim powinniśmy upewnić się, że oglądany przez nas produkt ma możliwość złożenia. W ten sposób oszczędzimy dużo miejsca. Oprócz tego warto pamiętać także, że szereg opcji multimedialnych jak połączenie Bluetooth czy miejsce na czytnik kart SD będzie ciekawym ułatwieniem. Ergometr powietrzny Concept2 D PM5 to najlepszy przykład funkcjonalności.

Podsumowanie rankingu najlepszych trenażery wyciągowych wioślarzy w 2024 roku

Znalezienie idealnego urządzenia wioślarskiego nie jest łatwe. Spośród tylu różnych możliwości, znalezienie idealnego może wydawać się niezwykle trudne. Warto jednak zastanowić się nad tym gdzie kupić wioślarz magnetyczny oraz który model okaże się najlepszy, gdyż w wielu przypadkach jest to spory wydatek. Pamiętajmy również, że nie każdy od razu podoła intensywnym ćwiczeniom. Osoby początkujące mogą zacząć od steppera. Propozycje znajdziesz pod linkiem: https://poranaruch.pl/jaki-stepper-opinie-ranking/

My natomiast polecamy zwycięzcę rankingu, czyli Wiosła Wioślarz Magnetyczny do 150 kg koło 8 kg. Urządzenie oferuje nam bardzo dobrą, solidną konstrukcję z dużą możliwością regulacyjną oporu oraz odpowiednią nośnością. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki wioślarz magnetyczny wybrać
Average rating:  
 0 reviews