Czy zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób poprawić swoją kondycję? Wiele osób uważa, że praca biurowa czy jakakolwiek inna praca siedząca ogranicza nasze możliwości utrzymania schludnego i przede wszystkim zdrowego wyglądu. Nic bardziej mylnego. Jeżeli nie mamy czasu na siłownię, a chcielibyśmy poćwiczyć w domu, to bardzo dobrym wyborem może być właśnie bieżnia do biegania.

W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy dla was zestaw bieżni o kompaktowych rozmiarach, aczkolwiek bardzo dobrym parametrach. Dzięki temu nie będziemy musieli wybierać kompromisu i zakupimy taką maszynę do ćwiczeń, która nie tylko okaże się bardzo dobrym wyborem do mieszkania, ale również pomoże nam osiągnąć wymarzoną sylwetkę i poprawi naszą kondycję.

Poświęciliśmy dużo uwagi kilka charakterystycznym elementom podczas wyboru bieżni do rankingu 2024. Przede wszystkim upewniliśmy się, że każda maszyna oferowała odpowiednią moc silnika oraz prędkość. Do tego wzięliśmy pod uwagę nośność pasa oraz jego rozmiar (zarówno długość jak i szerokość). Nie zapomnieliśmy oczywiście o funkcjonalności, dodatkowym wyposażeniu oraz o cenie!

Nasz wybór - HMS S3033 STEPPER

stepper cwiczenia

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Zipro Roam

9.9

Średnia


HMS S3033

9.8

Średnia


Gymtek XST700

9.7

Drogi

HMS S085

9.6

Średnia

Hop Sport HS45s

9.6

Średnia

HMS S3092

9.5

Średnia

Jeżeli zależy nam na najlepszych efektach, stepper firmy HMS będzie jednym z najlepszych, na jaki możemy sobie pozwolić. Idealnie łączy on bardzo dobrą jakość wykonania z przystępną ceną oraz właściwymi funkcjami i wyposażeniem dodatkowym.
Opisywany model to stepper skrętny, a wiec korzystanie z niego jest bardziej wymagające niż w przypadku stepperów prostych. Z funkcjonalności należy przede wszystkim wymienić materiały, jakie zostały wykorzystane do konstrukcji tej maszyny. Przede wszystkim otrzymujemy tutaj bardzo dobrej jakości pedały okryte antypoślizgowym materiałem.
Z funkcjonalności należy wymienić możliwość regulacji oporu. Polega ona na tym, że regulujemy sobie wysokość stopni, jaką pokonujemy. Odpowiada to oczywiście za zwiększanie poziomu trudności. Komputer dołączony do urządzenia pozwala nam monitorować liczbę kroków pokonanych oraz liczbę powtórzeń na minutę i czas. Dodatkowo w funkcjach znalazła się informacja o spalonych kaloriach.
Co ciekawe, do wyposażenia dołączone zostały linki, które zaktywizują dodatkowe partie mięśni. Jedynym minusem produktu może być maksymalna waga użytkownika. Wynosi ona 100 kilogramów, a więc w przypadku osób tęgich polecamy jedną z alternatyw.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie;
• Możliwość regulowania wysokości stopni;
• Niska cena;
• Wyposażenie dodatkowe w postaci linek.
Q

Wady

  • Niska nośność.

STEPPER SKRĘTNY STEPER NORDIC WALKING + SKAKANKA

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jest to bardzo podobny produkt do zwycięzcy, gdyż przygotowała go ta sama marka. W porównaniu jednak do zwycięzcy, ćwiczenia steppera są o wiele bardziej zaawansowane i pozwalają nam na aktywację większej liczby mięśni. Niestety, wiąże się z tym również wyższa cena.
Produkt pod względem wykonania jest praktycznie identyczny. Znów otrzymujemy dosyć małą nośność. Jedynie użytkownicy do 100 kilogramów będą mogli korzystać z tego urządzenia. Jednakże, istnieje szereg zalet, jakie wiążą się z tym produktem.
Przede wszystkim funkcjonalność – otrzymujemy tutaj mały monitor z najważniejszymi informacjami dotyczącymi treningu. Oprócz tego, w zestawie znajdują się dwie linki – ekspandery do rozwijania górnych mięśni ciała. To, co jednak wyróżnia ten produkt od poprzednika, to zastosowanie dwóch ruchomych ramion. Pozwalają nam one na symulację nordic walkingu.
W połączeniu z linkami, ramiona rozszerzają aktywność fizyczną i sprawiają, że podczas ćwiczeń trenujemy całe ciało. Na tym stepperze ćwiczenia są o wiele efektywniejsze. Oczywiście warto zauważyć, że linki można w bardzo prosty sposób odłączyć, co pomoże nam jeśli nie będziemy chcieli intensyfikować treningu.
Jako kolejną zaletę można wymienić skakankę z licznikiem. Duża długość i piankowe uchwyty pozwalają nam na dodatkowe zaangażowanie oraz zrobienie odpowiedniej rozgrzewki przed treningiem zachowując wysoki komfort.

R

Zalety

• Gratis w zestawie;
• Bogate wyposażenie dodatkowe w postaci linek
• Ruchome ramiona angażujące całe ciało podczas treningu;
• Bardzo dobre wykonanie.
Q

Wady

  • Wysoka cena.

STEP STEPPER DO AEROBIKU LINKI WYŚWIETLACZ FITNESS

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeżeli ważymy nieco więcej a wciąż chcemy doświadczyć efektów steppera, to kolejna opcja będzie dla nas rozwiązaniem idealnym. Jest to stepper, który oferuje nam większą nośność. W przypadku tego modelu, maksymalna waga użytkownika wynosi 120 kg!
Mamy tutaj do czynienia ze stepperem prostym, a nie jak w przypadku innych opisywanych urządzeń w tym zestawieniu stepperem skrętnym. Jest to zatem bardzo proste i mało wymagające urządzenie, które będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które ważą bardzo dużo i nie mają za dużo ruchu.
Stepper standardowo oferuje nam wyświetlacz z podstawowymi informacjami treningowymi. Znajdziemy tutaj pomiar czasu oraz ilość zrobionych powtórzeń. Warto również pamiętać o tym, że licznik pokazuje nam spalone kalorie. Dodatkowo pamiętajmy o wyposażeniu dodatkowym, a mianowicie o linkach.
Ekspandery pozwalają nam na zwiększenie intensywności i zaangażowanie górnych partii ciała do treningu, co przekłada się na poprawę tężyzny fizycznej. Wisienką na torcie jest cena urządzenia. Jest to bardzo budżetowe rozwiązanie, które na dodatek otrzymuje standardową, 24 miesięczną gwarancję.
Niestety, pomimo długiej gwarancji, jakość wykonania urządzenia nie jest najlepsza, na co wskazują głośno pracujące siłowniki bądź problemy z odpowiednim liczeniem kroków przez licznik. Dodatkowo, brakuje tutaj regulacji oporu.

R

Zalety

• Bardzo tanie urządzenie;
• Wysoka maksymalna waga użytkownika;
• Idealne urządzenie dla początkujących;
• Linki wspierające trening całego ciała.
Q

Wady

• Brak możliwości regulacji oporu;
• Niska jakość wykonania.

Stepper skrętny Nordic walking z linkami HS40s

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Ćwiczenia stepperem od firmy Hot-Sprot będą najbardziej pożądane w przypadku osób, które oczekują najwyższej jakości, a cena spada na drugorzędną pozycję. Jest to jeden z najlepiej wykonanych stepperów w tym zakresie cenowym.
Wysoka nośność wynosząca 120 kilogramów oraz płynna regulacja obciążenia stepów sprawia, że model HS-40S jest jednym z najbardziej pożądanych maszyn fitness. Oferuje nam kompleksowy trening zarówno nóg, rąk, jak i klatki piersiowej, barków, brzucha czy pośladków. Wszystko to dzięki ruchomym rączkom oraz ekspanderom.
Funkcjonalność w tym urządzeniu nie ogranicza się do podstawowych informacji, takich jak czas ćwiczenia, spalone kalorie czy zrobione kroki. Oprócz tego, znajdziemy tutaj również licznik sumaryczny oraz licznik kroków na minutę.
Pamiętajmy także o innych funkcjonalnościach, jak na przykład regulacja obciążenia kroków czy możliwość wyboru dwóch płaszczyzn pracy. Sprawia to, że opisywany model jest zdecydowanie najefektywniejszym urządzeniem tego typu.
Niestety, jest to również bardzo droga opcja, która kosztuje niemalże dwa razy więcej, niż zwycięzca dzisiejszego rankingu 2024.

R

Zalety

• Duże możliwości regulacyjne;
• Duża maksymalna waga użytkownika;
• Bezstopniowa regulacja oporu;
• Linki oraz ruchome rączki w zestawie.
Q

Wady

  • Bardzo wysoka cena.

HMS STEPPER Prosty z linkami i Licznikiem

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Produkt oferowany przez firmę HMS pozwala nam na bardzo małej powierzchni ćwiczyć w głównej mierze dolne partie ciała. Jednakże, warto zauważyć, że wyposażenie przyrządu w linki sprawia, że będziemy mogli również zaangażować górne partie mięśniowe.
Tak jak w przypadku wielu innych urządzeń, maksymalna waga użytkownika wynosi 100 kilogramów. Warto jednak zauważyć, że samo urządzenie waży jedynie nieco ponad 7 kilogramów. Jest to bardzo proste urządzenie, które oferuje nam regulację oporu w postaci regulacji wysokości stopni.
Z funkcji warto wymienić liczbę powtórzeń na minutę, gdyż nie jest to standardowa funkcja znajdująca się we wszystkich stepperach. Pamiętajmy jednak, że oprócz tego znajdziemy również licznik kroków oraz licznik spalonych kalorii.
Wadą z pewnością jest krótki okres gwarancyjny wynoszący jedynie rok. Oprócz tego, nie znajdziemy tutaj możliwości wyboru płaszczyzny ćwiczeń. Dodatkowo producent nie uwzględnił możliwości zmiany oporu pedałów. W tej cenie jest to jednak ciekawa opcja.

R

Zalety

• Niska cena;
• Regulacja oporu – wysokości stopni;
• Linki odczepiane w zestawie.
Q

Wady

  • Krótki okres gwarancyjny.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru stepera?

Stepper to bardzo fajne rozwiązanie do użytku domowego, szczególnie dla osób o słabej kondycji oraz małej ilości czasu. Należy jednak wiedzieć czym się kierować podczas wyboru steppera, aby wybrać właściwe dla siebie urządzenie i nie popełnić pomyłki.

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, żeby zwrócić uwagę na rodzaj steppera. Oprócz tego, pamiętajmy o materiałach użytych do wykonania maszyny oraz o jej funkcjonalności. Maksymalna waga użytkownika również ma wpływ na wybór. Oprócz tego, opinie i cena za stepper będzie miała ważny wpływ, nie wspominając o długości i rodzaju gwarancji. Więcej informacji znajdziecie natomiast na https://wformie24.poradnikzdrowie.pl/stroj-i-akcesoria/sprzet-i-akcesoria/stepper-jakie-sa-zalety-i-efekty-cwiczen-na-stepperze-aa-3Gy4-os6y-cYTN.html

Stepper czy orbitrek?

Orbitrek i stepper to bardzo podobne do siebie urządzenia. Nie dziwi więc, że wiele osób zastanawia się czy wybrać stepper czy orbitrek. Tutaj najważniejszą rolę odgrywać będą trzy czynniki – stan naszego zdrowia, ilość miejsca dostępnego w mieszkaniu oraz możliwości finansowe.
Stepper i orbitrek mają wiele podobnych funkcji. Przede wszystkim ich zadaniem jest pobudzenie dolnej części ciała, w tym mięśni nóg i pośladków. Oprócz tego, obie maszyny pozwolą nam na spalenie podobnej ilości kalorii w tym samym czasie.

Najważniejszą różnicą jest jednak angażowanie kolan. Osoby, które mają problemy ze stawami kolanowymi powinny unikać korzystania ze steppera. Orbitreki natomiast są o wiele delikatniejsze dla naszego ciała i nie obciążają w tak dużym stopniu kolan jak steppery.

Jeżeli nie mamy problemów z kolanami, a problemem będzie miejsce w mieszkaniu, to lepiej będzie zdecydować się na stepper. Zajmuje on mniej miejsca, jest bardziej mobilny, a na dodatek po każdym treningu będziemy mogli go schować. Dodatkowo steppery są tańszym rozwiązaniem, a co za tym idzie są idealne na początek naszej przygody z domowymi treningami.

Rodzaj steppera

Jeżeli chodzi o rodzaj steppera, to wyróżniamy przede wszystkim steppery proste oraz skrętne. Te pierwsze są mniej wymagające i idealnie nadają się dla początkujących. Steppery skrętne, jak sama nazwa wskazuje, oferują nieco innych ruch niż stepper prosty. Ten przypomina bardziej ruch, jaki wykonujemy jeżdżąc na łyżwach. Stepper skrętny bardziej angażuje mięśnie, a więc jest nieco wymagającym rozwiązaniem.
Oprócz podziału na stepper prosty i skrętny, należy także wziąć pod uwagę linki oraz ramiona. Są to dodatki, które poprawiają efektywność treningu i sprawiają, że angażujemy całe ciało podczas treningu.

STEPPER SKRĘTNY STEPER NORDIC WALKING + SKAKANKA

steper opinie

 

Stepper skrętny Nordic walking z linkami HS40s

stepper czy orbitrek

Funkcjonalność

Regulacja oporu poprzez zmianę obciążenia stepów czy zmianę wysokości kroków to jedne z ważniejszych funkcji dodatkowych. Oprócz tego, pamiętajmy także o możliwości wyboru pracy w dwóch płaszczyznach – pracy góra-dół oraz na boki.

Funkcjonalność to również monitor, który zbiera informacje o naszym treningu. Pomiary dotyczą czasu, jaki poświęciliśmy na trening, ilość zrobionych kroków oraz ilość spalonych kalorii. Te bardziej zaawansowane maszyny oferują nam również możliwość sprawdzenia ilości kroków na minutę oraz licznik sumaryczny.

Nośność urządzenia oraz jakość wykonania

Maksymalna waga użytkownika to kolejny element, o jakim powinniśmy pamiętać. Minimalna nośność urządzenia powinna wynosić 100 kilogramów. Zachęcamy jednak szukać urządzeń, które oferują maksymalną wagę użytkownika na poziomie 120 kg.

Im większa nośność, tym większe prawdopodobieństwo, że urządzenie zostało wykonane z bardzo dobrych materiałów. Jeżeli mowa o materiałach, to najlepszym połączeniem jest stal oraz elementy PCV i ABSu.

HMS S3033 STEPPER Skrętny Steper Licznik LCD LINKI

stepper cwiczenia

Steper opinie

Opinie to kolejny element, na jaki każdy z nas powinien zwrócić uwagę. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że model z bardzo dobrymi opiniami został sprawdzony przez użytkowników, którzy byli zadowoleni z wyników. Warto natomiast mieć na uwadze fakt, że nie każdy komentarz może przedstawiać obiektywne odczucia.

Z tego względu należy najpierw upewnić się, że czytana przez nas opinia została zweryfikowana zakupem bądź użytkownik dołączył do wpisu zdjęcie produktu. Oczywiście należy również pamiętać o szukaniu produktów z wieloma pochlebnymi opiniami – im więcej, tym lepiej.

Stosunek jakości do ceny

Kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za stepper, to kolejny czynnik, o którym należy pamiętać. Przede wszystkim pamiętajmy, że w wielu sytuacjach płacimy dodatkowo za renomę danej firmy. Jeśli jednak ta firma oferuje nam bardzo bogate wyposażenie i funkcjonalność, a na dodatek każdy użytkownik pochlebnie wypowiada się na temat konkretnego modelu, to warto wydać trochę więcej niż martwić się o jakość wykonania po wybraniu budżetowego steppera.

Długość gwarancji oraz jej typ

Im dłuższa gwarancja, tym większa pewność, że zakupiony przez nas stepper okaże się sprawdzonym i rzetelnie skonstruowanym narzędziem fitness. Dwa lata to standard dla tego typu urządzeń. Im dłuższa gwarancja, tym większe prawdopodobieństwo, że model posłuży nam przez wiele lat.

Stepery z trzyletnimi gwarancjami są bardzo pożądane, chociaż ich cena może przekraczać budżet niejednego z nas. Oprócz okresu gwarancji, warto również szukać gwarancji typu door to door. Dzięki temu w przypadku jakiejkolwiek usterki, nasze zaangażowanie w odesłanie produktu będzie minimalne i ograniczy się do poprawnego zapakowania przysyłki i poczekania w domu na kuriera.

Podsumowanie rankingu najlepszych steperów do ćwiczeń w 2024 roku

Stepery to świetne urządzenia, które w bardzo niskiej cenie pomogą zadbać nam o nasz ogólny stan zdrowia. Są one bardzo proste w użyciu, nie nadwyrężają naszych stawów, a na dodatek zajmują bardzo mało miejsca. Oczywiście cenowo różnią się od siebie i to nawet bardzo. Znajdziemy jednak budżetowe rozwiązanie, jeśli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z treningami.

Zwycięzcą rankingu 2024 jest HMS S3033 STEPPER Skrętny Steper Licznik LCD LINKI, który oferuje przystępną cenę, bardzo dobre wykonanie, wielofunkcyjność oraz prostotę obsługi. Dodatkowe linki w zestawie pomogą nam w jeszcze efektywniejszym trenowaniu.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki stepper wybrać
Average rating:  
 13 reviews
 by Justi

Bardzo fajny artykuł i nareszcie mi wytłumaczono, co się różni czym i na co zwrócić uwagę rozważając zakup. Jedynie co, to nadal się waham z takiego względu, że już mam w domu bieżnię. I nie wiem czy to nie będzie jednak dublowanie się, czy są podobne cechy treningu itd.

 by solejuk

No i świetnie, że trafiłem na wasz ranking, bo dzięki temu będę mógł znaleźć stepper dla siebie. Myślałem o tym już od dawna, ale nic nie mogłem jakoś znaleźć, a teraz wiem, na co warto zwrócić uwagę. To dla mnie świetna sprawa.

 by wolna80

Jakby nie patrzeć, miałam bieżnię HRS T280 i zajmowała mi mnóstwo miejsca, a to dosłownie wciskam, gdzie chcę i nie ma problemu z zajmowaniem przestrzeni. Akurat nie mam żadnego z tych, ale mogę potwierdzić, że te są zdecydowanie najlepsze. 

 by kusaria

To już wiem, o czy mówił mój mąż. Zapewniał mnie, że jak to sobie kupię, to dużo miejsca mi nie zajmie, a będę mogła sobie coś tam poruszać przed telewizorem. Dzięki wielkie, na pewno mi się to porównanie przyda. Jesteście wielcy <3 .

 by ikona

Stepper to w sumie bardzo fajny sprzęt do ćwiczeń. Więc mam zamiar go zakupić i tutaj pojawił się pierwszy problem. Otóż nie sądziłam, że jest ich aż tak spory wybór i jak tutaj wybrać dobry? Mam nadzieję, że pomoże mi ranking wad i zalet poszczególnych modeli.

 by oczkowapanixx

Kiedyś, lata temu, jak jeszcze chodziłam do szkoły podstawowej, to właśnie widziałam u koleżanki coś takiego. Sam stepper, bez tego na ręce. Myślałam, że to jest dużo droższe, a okazuje się, że mogę jednak mieć taki sprzęt za kilka stówek. Spoko, jak dla mnie. 

 by faktyczny

Faktycznie steppery są fajne, jak ktoś ma mało miejsca, a chce poćwiczyć, na przykład przy oglądaniu ulubionej telewizji. Ja sam mam w domu model tańszy, trochę “trzeszczący” , ale od dobrego roku daje radę, to wierzę, że mi się nie zepsuje jeszcze jakiś czas 😉 . 

 by duet

Taki mały stepper a może zdziałać cuda jeśli chodzi o ćwiczenia. To też ja zdecydowanie wolę kupić takie urządzenie, bo zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż jakieś inne urządzenia. Także zachęcam jak dla mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie.

 by Kaśka

Nie lubię ćwiczeń ale taki stepper to przydałby mi się. Więc szukam czegoś w necie ale nie sądziłam, że jest ich tak duży wybór. Więc poprosiłam o pomoc i tak dowiedziałam się,  że jest taki ranking w którym znajdziemy wszelkie wady i zalety danego modelu.

 by ciarra

Moda na ćwiczenia zrobiła się niesamowita. Dlatego też może i ja sama sobie taki stepper kupię, bo jednak dużo miejsca on nie zajmuje. Więc szukałam czegoś więcej na ten temat i tak też znalazłam taki ranking. Super pomocny okazał się dla mnie.

 by york

Chodzenie jest bardzo dobre ale nie każdy lubi chodzić po parku.  Dlatego też bardzo  fajną alternatywą może być taki stepper. Jest on małych rozmiarów i służy do chodzenia w miejscu. Także może warto z takiego urządzenia skorzystać.

 by Lays

Jak można poprawić swoją kondycję w domowych warunkach? Można do tego wykorzystać taki stepper. Niby niepozorny ale bardzo skuteczne w pozbywaniu się zbędnych kilogramów. Dlatego też warto go mieć w domowej siłowni.

 by podalek

Jak dobrze kojarzę, to miałem ten stepper od HMS kiedyś, całkiem się spisywał, jak właśnie dla początkującego. Trudno się nie zgodzić z tym, że jest prosty, ale jak się znudzisz, to warto na inny postawić. Dla kogoś, kto zaczyna, jest ok.