Pojazdy napędzane elektrycznie w postaci hulajnóg lub deskorolek powoli zalewają nasz rynek. Ich popularność rośnie z dnia na dzień i to nie bez powodu. W dużych i zakorkowanych miastach, to świetna i bardzo często szybsza alternatywa dla samochodów czy publicznego transportu. Oprócz tego, ich kompaktowość i lekkość pozwala na zabranie ich na lekcje, studia czy po prostu do pracy lub podczas załatwiania spraw służbowych. Jaki jednak longboard elektryczny będzie najlepszym wyborem?

Decydując się na elektryczny longboard, a nie na inne urządzenie tego typu, musimy zdawać sobie sprawę z kilku rzeczy. Przede wszystkim, jego waga będzie z pewnością mniejsza od e-hulajnogi czy takiego roweru, ale też i zaoferuje nam gorsze parametry – w tym maksymalny dystans czy prędkość. Oprócz tego, przy wyszukiwaniu idealnego sprzętu trzeba wziąć pod uwagę drogę, po jakiej będziemy się poruszać. Jest to bardzo ważne, bo niektóre urządzenia mają ograniczony kąt nachylenia i do mniej równych dróg o dużych nachyleniach potrzebny będzie longboard elektryczny terenowy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

CITY BLITZ

9.9

Średnia

Koowheel

9.8

Droga

Cool&Fun

9.7

Tania

DESKA FISZKA

9.6

Tania

Z uwagi na bardzo dużą liczbę rzeczy, jakie trzeba mieć na względzie przy wyborze idealnej deskorolki elektrycznej typu longboard, postanowiliśmy stworzyć dzisiejsze zestawienie. Ma ono na celu przedstawić bardzo ciekawe produkty, a dzięki analizie porównawczej będziemy mogli określić co dokładnie sprawia, że dana e-deskorolka jest dobra. Specjaliści patrzyli oczywiście na tak istotne parametry jak zasięg na jednym ładowaniu, czas ładowania, maksymalną prędkość czy też nośność.

CITY BLITZ DESKOROLKA ELEKTRYCZNA BLUETOOTH +PILOT

deskorolka longboard

Zwycięzcą rankingu 2023 jest longboard niemieckiej marki CityBlitz. Urządzenie wyposażono w akumulator litowo-jonowy o mocy 250 watów. Ładowanie trwa dwie godziny i odbywa się za pośrednictwem kabla. Na jednym pełnym naładowaniu deska jest w stanie przejechać około 20 km. Deskorolka wytrzymuje obciążenie do 100 kg i charakteryzuje się klasycznym, prostym wyglądem – drewniana deska z czarnym pokryciem i logo firmy na antypoślizgowej powierzchni, na której się stoi i czarne koła. W desce znajduje się otwór służący jako uchwyt do przenoszenia.

Akumulator jest podpięty z drugiej strony deski, w taki sposób, aby nie ocierać o podłoże. Sterowanie odbywa się za pomocą poręcznego pilota, który łączy się z deskorolką za pośrednictwem technologii Bluetooth. Pilot jest wyprofilowany w taki sposób, żeby maksymalnie pasować do dłoni i posiada otwór na palec – dzięki temu pilot nie wypadnie z ręki w trakcie jazdy.

Urządzenie rozwija prędkość do 18 km/h i waży 4,5 kg, to jest bardzo niewiele jak na sprzęt tego typu. To z kolei sprawia, że ręczne przenoszenie deski nie jest trudne i nie obciąża rąk. Niewątpliwym atutem jest stosunek ceny do jakości – wysoka jakość i wytrzymałość w niskiej cenie.

R

Zalety

• Ładny, tradycyjny wygląd;
• Wysoka jakość;
• Uchwyt do ręcznego transportu.
Q

Wady

• Duży akumulator, który rzuca się w oczy.

Deskorolka Koowheel D3M 2GEN 42km/h

longboard elektryczny terenowy

Marka Koowheel stworzyła deskorolkę o oryginalnym designie. Producent postanowił zmodyfikować nieco tradycyjny kształt deski i w miejscu przyczepienia kółek jest ona znacznie węższa od korpusu, na którym się stoi. Cały produkt jest w czarnym kolorze, jedynie logo firmy ma złotawy odcień. Powierzchnia jest antypoślizgowa, delikatnie wyżłobiona, dla uzyskania jeszcze lepszej przyczepności i wytrzymuje obciążenie do 130 kilogramów.

Wymiary deskorolki to 90 cm długości, 25 cm szerokości i 13 cm wysokości. Urządzenie wyposażono w dwa silniki bezszczotkowe 350 W oraz akumulator o pojemności 5500 mAh, który można naładować w 180 minut. Zestaw zawiera także zapasowe koła, klucz T, adapter, ładowarkę i pilot Bluetooth. Sama deskorolka waży niecałe 8 kilogramów i rozwija prędkość aż do 42 km/h.

R

Zalety

• Rozwija bardzo wysoką prędkość;
• Duży udźwig;
• Dwa silniki.
Q

Wady

• Oryginalny kształt może się nie każdemu spodobać.

Pilot do sterowania działa na odległości do 10 metrów i został ergonomicznie zaprojektowany. Owalny kształt dobrze leży w dłoni, a gałka pozwala na łatwe oraz intuicyjne sterowanie. Na jego powierzchni znajdują się również diody pokazujące stan naładowania akumulatorów. Jakość produktu jest bardzo wysoka, w trakcie produkcji zadbano o każdy szczegół, co przekłada się na wytrzymałość i żywotność urządzenia.

Cool&Fun Deskorolka elektryczna z pilotem

elektryczny longboard ranking

W rankingu 2023 znalazła się także deskorolka Cool&Fun, która wyróżnia się przede wszystkim swoim designem – na czarnej powierzchni znajduje się atrakcyjna grafika tygrysa. Aplikacja wygląda jak narysowana białą kredką i ma wiele szczegółów, takich jak zęby oraz pazury. Deskę pokryto antypoślizgową powłoką i wyprofilowano w taki sposób, że brzegi znajdują się nieco wyżej niż środek – dzięki temu osoba stojąca na deskorolce czuje większą kontrolę, a podeszwa obuwia lepiej przywiera.

Model może jechać z maksymalną prędkością 32 km/h przy maksymalnym nachyleniu 20 stopni. Moc silnika osiąga do 800 W, akumulator LG o pojemności 6600 mAh osiąga pełne naładowanie po trzech godzinach. Deskorolka ma 97 cm długości, 24 cm szerokości i 14 cm wysokości. Dołączony pilot Bluetooth pozwala na łatwą kontrolę prędkości.

R

Zalety

• Oryginalny, atrakcyjny design;
• Rozwija dużą prędkość;
• Duży udźwig.
Q

Wady

• Długi czas ładowania.

Urządzenie waży osiem kilogramów, a jego maksymalny udźwig wynosi 120 kg. Linia deskorolki jest ładna, akumulator jej nie zaburza – deska wygląda jak tradycyjna, zwyczajna deskorolka. Dołączone kółka mają wymiary 90*52 mm i zostały wykonane z wysoce odpornego na zarysowania poliuretanu przypominającego kauczuk.

DESKOROLKA ELEKTRYCZNA DESKA FISZKA +PILOT 20KM/H

elektryczny longboard

Kolejne miejsce zajęła deskorolka elektryczna o bardzo ciekawym, kolorowym wyglądzie. Antypoślizgowa powierzchnia ma niespotykany, oryginalny wzór, w którym przeważają odcienie czerwieni, koła natomiast są żółte, wykonane z poliuretanu i mają średnicę 7 cm. Siedmiowarstwowy blat wytworzono z drewna klonowego i ma on wymiary 65 cm długości, 17 cm szerokości oraz 14 cm wysokości.

Model jest zasilany baterią litową 29,4 V od Samsunga, którą ładuje się 1,5 godziny. Deska posiada jeden silnik o mocy 350 W. Producent kieruje produkt do dzieci w wieku szkolnym, choć maksymalny udźwig to 100 kg, zatem dorośli również mogą z niego skorzystać. Deskorolka może jechać z prędkością 20 km/h.

R

Zalety

• Kolorowy design;
• Ergonomiczny pilot sterujący;
• Stosunkowo krótki czas ładowania.
Q

Wady

• Niewielka prędkość maksymalna.

W zestawie znajduje się pilot do sterowania zdalnego za pomocą Bluetootha. Ma on wygodny kształt oraz smycz, którą można zawiesić na nadgarstku. Na pilocie są diody pokazujące stan naładowania akumulatora oraz przyciski uruchamiające i zmieniające prędkość. Kontroler pozwala również na stopniowe hamowanie i działa na odległość do 10 metrów. Cena jest bardzo przystępna i atrakcyjna, biorąc pod uwagę doskonałe wykonanie oraz wysoką jakość produktu.

Ranking longboardów elektrycznych 2023 oferuje ciekawe produkty, ale co jeśli żadna opcja nam nie odpowiada? Sprawdź te wskazówki!

Nawet jeśli powyższe oferty spełniają niektóre z naszych wymagań, to kupując tego typu przedmiot warto wybrać ten idealny lub zbliżony do ideału. W takiej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem alternatywnym będzie rozpoczęcie poszukiwań na własną rękę. Daje nam to ogromne możliwości, bo rynek jest w tym momencie przesycony tego typu urządzeniami. Będziemy mogli z powodzeniem wybrać spośród longboardów elektrycznych terenowych, miejskich, tych o dalekim zasięgu, o wysokiej prędkości maksymalnej czy też o bardzo niskiej wadze.

Każdy użytkownik, który marzy o świetnie działającej deskorolce elektrycznej typu longboard powinien przede wszystkim sprawdzić nośność urządzenia, aby nie kupić gadżetu, który pod naszą wagą ulegnie uszkodzeniu. Oprócz tego, bardzo ważny jest maksymalny dystans, jaki możemy przejechać, a także prędkość maksymalną, jaki longboard elektryczny osiąga.

Co więcej, przyglądając się dostępnym produktom warto też uwzględnić nawierzchnię, po jakiej będziemy się poruszać. Czasami warto dopłacić, aby kupić longboard elektryczny terenowy, kiedy często przemierzana przez nas droga znajduje się pod sporym kątem lub po prostu wymaga większego prześwitu. Więcej informacji odnośnie zakupu longboarda elektrycznego znajdziemy poniżej: http://www.petlaczasu.pl/co-to-jest-i-jak-dziala-longboard-elektryczny/

Elektryczny longboard, a dystans, jaki przemierzymy

Pierwszą kluczową kwestią podczas wyboru elektrycznej deskorolki jest oczywiście jej maksymalny zasięg. Parametr ten bardzo często podawany jest przez producenta, lecz niekiedy jest on zawyżony. Poza tym, na ostateczny dystans, jaki pokonamy na jednym ładowaniu wpływ ma szereg czynników – poprzez środowisko i temperaturę, kąt nachylenia, prędkość, z jaką podróżujemy, a także nasza waga.

Kierując się wyborem warto jednak szukać gadżetów, których dystans określany jest pomiędzy 15-20 kg. To oczywiście pozwala nam oszacować realny zasięg, który wynosić będzie właśnie pomiędzy 13-18 kg w zależności od wyżej wymienionych czynników.

Niemniej ważną rzeczą jest czas ładowania. Czasami producent wyposaża swój sprzęt w bardzo zaawansowany akumulator, dzięki któremu już po godzinie będziemy mogli ruszać w dalszą podróż. Niestety, bardzo rzadko zdarza się, że sprzęt oferuje tak szybkie ładowanie. Już świetnym wynikiem jest ładowanie do pełna w przeciągu 90 minut.

CITY BLITZ DESKOROLKA ELEKTRYCZNA

deskorolka longboard

Cool&Fun Deskorolka elektryczna

elektryczny longboard ranking

Maksymalna waga użytkownika także istotna

Tak jak w przypadku standardowych deskorolek czy też innych urządzeń tej kategorii, maksymalne obciążenie ma zasadnicze znaczenie na nasze bezpieczeństwo i oczywiście trwałość sprzętu. Deskorolki elektryczne powinny wytrzymać obciążenie minimum 100 kilogramów, lecz z pewnością warto przyjrzeć się nieco mocniejszym opcjom.

Nawet jeśli sami tyle nie ważymy i z pewnością nośność na poziomie 100 kg byłaby dla nas wystarczająca, tak bardziej chodzi tutaj o dostosowanie urządzenia do dużych przeciążeń, a to oznacza oczywiście wykorzystanie trwalszych i bardziej odpornych na uszkodzenia materiałów. Poza tym bardzo często jadąc na deskorolce zabieramy ze sobą plecak, torbę czy inne dodatki, które mogą dodać nawet i 10 kg. Dlatego absolutnym minimum jest nośność na poziomie 100 kg, a zaleca się 130-150 kg.

Prędkość, czyli jak szybko będziemy się na elektrycznej deskorolce poruszać?

Choć dla niektórych ten parametr nie jest tak istotny, tak dla pozostałej grupy kupujących odgrywa najważniejszą rolę. Wysoka prędkość maksymalna pozwala nam oczywiście szybko dostać się do naszego celu, co z pewnością jest bardzo miłym akcentem.

Na prędkość, z jaką maksymalnie możemy się poruszać, największy wpływ będzie mieć oczywiście moc deskorolki. Ta wynosić może od 250 do nawet i 800 W. Oczywiście deklarowana przez producenta prędkość maksymalna bardzo często nie uwzględnia wielu zmiennych, w tym wagi użytkownika. Dlatego podobnie jak i z zasięgiem, wartość tę trzeba zawsze traktować z przymrużeniem oka.

Koowheel D3M 2GEN

longboard elektryczny terenowy

DESKOROLKA ELEKTRYCZNA DESKA FISZKA

elektryczny longboard

Uwzględnijmy też inne parametry

Możliwość zarządzania trybami pracy, kontrola prędkości czy innych ustawień za pomocą pilota czy po prostu łącze Bluetooth oferujące dodatkowe możliwości konfiguracji – takie dodatki z pewnością uatrakcyjniają urządzenie. Oprócz tego, warto też sprawdzić czy w zestawie otrzymamy dodatkowe, zapasowe koła.

Ponadto spośród dostępnych parametrów bardzo ważne jest uwzględnienie też maksymalnego kąta nachylenia, który pozwala określić nam czy produkt poradzi sobie w przypadku bardzo stromych podjazdów. To oczywiście ma znaczenie przede wszystkim w przypadku jazdy po nieutwardzonych nawierzchniach, gdzie często zdarzają się zjazdy i podjazdy.

Najlepszy longboard elektrycznych – podsumowanie rankingu

Ranking longboard elektrycznych na rok 2023 przedstawił bardzo ciekawe propozycje. Oprócz tego, przygotowaliśmy dla was poradnik zakupowy, gdzie uwzględniono wszystkie istotne parametry podczas własnoręcznych poszukiwań. A to wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować nas podczas wyboru deskorolki.

Oczywiście jeśli nie chcemy poświęcać czasu na własne poszukiwania lub po prostu wolicie zawierzyć naszej ekspertyzie, skorzystaj z CITY BLITZ DESKOROLKA ELEKTRYCZNA BLUETOOTH +PILOT. To bardzo dobra propozycja, która oferuje wszystko, czego tak naprawdę potrzebujemy – dosyć wysoką prędkość maksymalną, szybkie ładowanie, akceptowalny zasięg, a przy okazji atrakcyjną cenę.

Bezpieczeństwo odegra ważną rolę

Następną ważną rzeczą jest podjęcie decyzji odnośnie bezpieczeństwa. Choć wydawać by się mogło, że bardzo często za ten element odpowiadać będzie kask, ochraniacze na kolana i łokcie czy po prostu inne tego typu dodatki, to nie możemy zapominać o niektórych dodatkach, a także najistotniejszym czynnikiem podnoszącym bezpieczeństwo – skuteczne hamulce.

Choć każdy z nas zdaje sobie sprawę z istotności odblasków, błotników i innych akcesoriów, w jakie producent może wyposażyć swój sprzęt, musimy wciąż mieć na uwadze rodzaj hamulców, jakie zastosowano w rowerze. Do wyboru mamy trzy typy – hamulce szczękowe, tarczowe, albo hydrauliczne.

ROWER 29 SPARTACUS EPIC MTB SHIMANO Black Edition

rower crossowy do 2500

Pierwsze, zazwyczaj najtańsze i najlżejsze, to hamulce typu V-break. Gwarantują one stosunkowo dobrą siłę hamowania. Co ciekawe, ich niska waga, a także stosunkowo niska cena w porównaniu do innych rozwiązań świetnie sprawdza się w przypadku rowerów szosowych i miejskich. Umieszczane są one blisko rantu i choć bardzo prosto można je zabrudzić, to w środowisku miejskim bardzo rzadko do tego dochodzi.

Z uwagi na niską cenę hamulców tarczowych, możemy sobie pozwolić wydać nieco więcej na ofertę od renomowanego producenta, co zdecydowanie przełoży się na o wiele skuteczniejsze hamowanie niż u konkurencji.

Podsumowanie rankingu rowerów do 2500 zł

Zwycięzcą rankingu zostaje bez wątpienia jedna z bardziej uniwersalnych propozycji, a mianowicie Rower DAMSKI KROSS LEA 6.0 2021 rama 19 koła 29. Jest to sprzęt przeznaczony do pokonywania bardzo trudnych terenów, gdzie wymagana jest prawidłowa amortyzacja i mocne hamulce mniej wrażliwe na zabrudzenia. Co więcej, osprzęt jest tutaj bardzo dobrej firmy, co przekłada się na wysoką niezawodność.

Oczywiście możecie również sprawdzić jedną z alternatyw, które to zostały zrecenzowane w dzisiejszym zestawieniu. Przedstawiają one szereg atrakcyjnych rowerów dostosowanych do nieco innych nawierzchni i celów, a wszystkie cechują się jakością wykonania, a także bardzo dobrym wykonaniem.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki longboard elektryczny wybrać
Average rating:  
 0 reviews