Ostatnie lata to rozwój technologii, które pozwalają nie tylko poprawić komfort, ale także upamiętnić ważne momenty w życiu. Jeszcze kilka lat temu, zdjęcie zrobione za pomocą aparatu w telefonie było słabej jakości, a nawet niewprawione oko było w stanie rozróżnić czym wykonana została fotografia. Jednak dzięki rozwojowi, dzisiejsze telefony robią zdjęcia na poziomie aparatów fotograficznych sprzed kilku lat, a dostępność kamer znacząco się poprawiła. To dobra wiadomość, dla wszystkich tych, którzy do tej pory powstrzymywali się przed zakupem słynnego GoPro, jednak kwestie finansowe ich przerastały.

Konkurencja nie śpi, a rynek zalewany jest wręcz równie dobrymi urządzeniami, które nie tylko mogą posłużyć jako kamera sportowa, ale także wykorzystywana może być w połączeniu z komputerem stacjonarnym. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się w jaki sposób nagrać swoje akrobacje na rowerze, jak pokazać innym przeżycia podczas zjazdu na snowboardzie, albo najzwyczajniej w świecie chcesz zarejestrować malowniczą trasę, kamera sportowa 4K to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Co więcej, z możliwości urządzenia równie dobrze będziesz mógł korzystać podczas jazdy samochodowej. Dokumentacja filmowa niekiedy może uchronić Cię przed mandatem, albo pozwoli złapać sprawcę kolizji. Nie zwlekaj, wybierz idealne urządzenie dla siebie i pozwól cieszyć się z chwil, jakie nagrałeś z jego pomocą. Jeżeli szukasz gadżetów na rower, sprawdź również ranking liczników rowerowych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Xblitz Move 4K+

9.9

Droga


 

Orllo Xpro GO+

9.8

Droga

Tracer Explore SJ4561

9.7

Tania

Eken H9R 4K

9.6

Średnia


 

Kamera sportowa Orllo Xpro GO+

kamera sportowa ranking

Kamera sportowa Orllo to propozycja dla wszystkich tych, którzy potrzebują udostępnić lub zapisać obraz. Nada się więc zarówno dla tych, którzy spędzają czas aktywnie, jak i potrebują sprzętu do pracy czy nauki. Kamera pozwala na nagrywanie materiału w rozdzielczości 4K, dzięki czemu sprawdza się zarówno do nagrywania bardziej statycznych sportów jak kolarstwo czy spacery, ale także doskonale sprawdzi się do nagrywania sportów ekstremalnych czy wyczynowych, takich jak sporty zimowe czy wyścigi rowerowe. Na uwagę zasługuje fakt posiadania 4 – krotnego cyfrowego zooma, dzięki czemu możemy nagrywać obraż zarówno w normalnych ujęciach, jak i w powiększeniu. Kamerka sprawdzi się jednak nie tylko poza domem, ale także i w domu, do pracy. Ponadto jest to kamera wodoszczelna, którą możemy wykorzystać na wakacjach. 

R

Zalety

 • akcesoria, w tym dodatkowa bateria;
 • wielofunkcyjna;
 • wodoszczelna;
Q

Wady

• krótki czas pracy na akumulatorze.

Kamera sportowa 4K – ranking 2024

W dzisiejszym rankingu przedstawimy kilka propozycji kamer sportowych, dzięki którym nagrasz swoje poczynania zarówno uprawiając sport amatorsko, jak i profesjonalnie. Wybrane przez nas kamerki z powodzeniem mogą posłużyć Ci także w codziennym użytku w pracy czy szkole. Oto kilka najciekawszych propozycji, dostępnych na polskim rynku w 2024 roku..

Lekka, a zarazem szerokokątna i dobra kamera sportowa, pozwalająca na rejestrację obrazu o kącie 170 stopni to świetna propozycja dla uczniów do nauki zdalnej, a także dla wszystkich, którzy pracują z wykorzystaniem nagrań, czyli np. youtuberów. Kamera sportowa Orllo Xpro GO+ posiada wodoszczelną obudowę, która pozwala na zamoczenie nawet na głębokość 30m. Owa obudowa chroni kamerę nie tylko przed zalaniem, ale także przed kurzem, czy uszkodzeniami mechanicznymi. Owa kamerka posiada wbudowany moduł WiFi umożliwiający sterowanie kamerą na odległość, co doskonale sprawdza się jeśli chcemy nagrać miejsca trudnodostępne, a także wykonanie zdjęć, jeśli nie dysponujemy monopodem. Poprzez możliwość połączenia kamery z telefonem lub tabletem z systemem Android lub iOS, sterowanie urządzeniem jest niezywkle wygodne. Kamera wyposażona została w szklany, 6 – soczewkowy obiektyw o przysłonie f/2.0, a także tryb samochodowy.

Kamera sportowa Xblitz Move 4K+

kamera sportowa 4k

Kamera sportowa Xblitz to nowoczesny model sportowej kamery, który sprawdzi się zarówno do codziennej pracy, jak i do nagrywania aktywności fizycznych. Kamera posiada kilka trybów pracy, w tym także coraz bardziej popularny tryb slowmotion. Kamerka Xblitz może być używana jako kamera internetowa, dzięki możliwości połączenia z komputerem za pomocą kabla HDMI. Kamera daje możliwość nagrywania obrazu w najwyższej jakości 4K.

Urządzenie pozwala rakże na wykonywanie zdjęć z rozdzielczością 16 Mpix. Zarówno przedni, jak i tylny ekrat jest dotykowy, a za jakość obrazu na nim wyświetlanego odpowiada technologia OLED. Kamera została wyposażona w wymienny akumulator o pojemności 1350 mAh. W zestawie otrzymujemy również specjalną wodoszczelną obudowę, a także pilot, pozwalający na sterowanie kamerą na odległość. Ow pilot ma formę przypominającą smartband, a więc urządzenia, zakładanego na nadgarstek.

R

Zalety

 • dobra redukcja wstrząsów;
 • wysoka jakość nagrywanego dźwięku;
 • wygodny pilot;
Q

Wady

• niska jakość nagrania podczas zmierzchu oraz złego oświetlenia.

Chroni to przed zgubieniem, a także ułatwia sterowanie podczas wykonywania aktywności fizycznej. Składa się z 3 przycisków – włączającego, a zarazem wyłączającego, spustu migawki aparatu, oraz przycisku, za pomocą którego rozpoczynamy nagrywanie filmu. Sprawdzi się to wtedy, kiedy mamy zamiar wykonać sobie samodzielnie zdjęcie, lub nagrać film, np akrobacji. Szeroki kąt 170 stopni a także żyroskopowa stabilizacja obrazu sprawia, że nagrywany film jest wysokiej jakości, bez szumów i niepotrzebnych drgnięć.

Kamera sportowa Tracer Explore SJ4561 4K

kamera sportowa Tracer eXplore SJ 4561 WiFi 4K

Kolejna propozycja kamery sportowej to urządzenie od firmy Tracer. Jest to bez wątpienia jedna z najtańszych kamer dostępnych na rynku, która pozwala na nagrywanie filmów w jakości 4K. Urządzenie zostało wyposażone w wysokiej jakości soczewkę 6G, która gwarantuje wysoką jakość nagrania, a także odpowiada za oddanie realistycznych kolorów, a także dobre oświetlenie. Niestety, kamera, w odróżnieniu od wcześniejszych propozycji, nie jest wodoodporne, a także nie posiada specjalnej wodoszczelnej obudowy. Kamera zasilana jest akumulatorowo, a biorąc pod uwagę ciągłą pracę, kamera pozwala na nagranie 0,9 h filmu na jednym ładowaniu. Nie jest to może najlepszy wynik, jednak do wykorzystania amatorskiego można uznać za całkowicie wystarczający. Kamera obsługuje karty microSD, a także pozwala na wybór kątu nagrywania. Na uwagę zasługuje także fakt, że menu kamery dostępne jest w języku polskim, co jest znacznym ułatwieniem dla użytkowników. Wraz z kamerą otrzymujemy w zestawie pakiet akcesoriów, które możemy wykorzystać w każdej sytuacji. Wsród nich nie zabrakło różnego rodzaju zapięć, umożliwiających zamontowanie kamery zarówno stacjonarnie w domu, jak i na kasku, czy rowerze (rowery mtb). 

R

Zalety

 • atrakcyjna cena;
 • nagranie w jakości 4K;
 • niemalże godzina pracy na jednym naładowaniu;
Q

Wady

• urządzenie nie jest wodoodporne.

Kamera sportowa Eken H9R 4K

jaka kamera sportowa 4k

Najnowszy model kamery sportowej firmy Eken, pozwala na konkurowanie z produktami wyższej półki takich jak znane wszystkim modele GoPro. Sama kamera wyglądem również przypomina wspominany już model. Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych dostępnych na rynku urządzeń, które pozwalają na rejestrację obrazy w jakości Ultra HD 4K w 25 klatkach na sekundę. Kamerą oprócz filmu możemy robić także zdjęcia, zarówno pojedyncze, jak i seryjne czy poklatkowe. Urządzenie zostało wyposażone w specjalną gumę na przednim ekranie co sprawia, że jest miła i stabilna podczas trzymania w ręce. Na uwagę zasługuje również fakt, iż kamera posiada wodoszczelną obudowę, która umożliwia nagrywanie filmów i robienie zdjęć na głębokości nawet 30 m.

R

Zalety

 • sprawne połączenie kamerki z innymi urządzeniami;
 • wiele akcesoriów;
 • bardzo dobry stosunek ceny do jakości;
Q

Wady

• brak stabilizacji obrazu. 

Za sprawą ekranu umieszczonego w tylnej części urządzenia możemy podglądać w czasie rzeczywistym robione zdjęcia oraz nagrywany film. Kamera posiada także wbudowany moduł WiFi, który znacząco ułatwia zdalne sterowanie kamerą, chociażby za pomocą telefonu i dedykowanej aplikacji EZ iCAM. Dodatkowo w zestawie znajdziemy pilot WiFi z zasięgiem do 15 metrów. Kamera obsługuje karty pamięci o pojemności do 32 GB. Dodatkowo w zestawie z kamerą otrzymamy szereg akcesoriów i mocowań, wśród których warto wymienić między innymi aż 3 baterie o pojemności 1050mAh, umożliwiające nagranie filmu nawet do 4 godzin, a także różnego rodzaju mocowania uławiające korzystanie z urządzenia.

Zakup kamery 4K – na co zwrócić szczególną uwagę?

Chociaż dzisiejsze aparaty w smartfonach radzą sobie coraz lepiej, nie są one jednak odpowiednim urządzeniem dla tych, którzy poszukują sprzętu umożliwiającego nagrywanie filmów podczas wykonywania aktywności fizycznych. Powód jest prosty, mimo iż oferują one całkiem przyzwoitą jakość, ciężko je zamocować w taki sposób, aby zarówno oddawały interesujące nas ujęcie, jak i byly bezpieczne podczas aktywności. Idealnym urządzeniem, jakie sprawdzi się w często ekstremalnych warunkach są więc kamery sportowe. Przyjrzyjmy się dokładniej na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu.

Rozdzielczość

Za jakość obrazu nagrywanego za pomocą kamery odpowiada rozdzielczość urządzenia. Chociaż standardem wydawałoby się nagrywanie w formacie 4K, na rynku wciąż dostępne są urządzenia z rozdzielczością HD, czy Full HD. Druga strona medalu to z kolei kamery pozwalające na rejestrację w 8K, jednak ze względu na niską popularność urządzeń, na których moglibyśmy odtworzyć ów format, nie są one zbyt często wybierane przez zainteresowanych. Jednak wysoka rozdzielczość nie zawsze gwarantuje nam płynność obrazu. Kupując więc kamerę sportową warto zwrócić również uwagę na ilość klatek na sekundę rejestrowanych przez urządzenie. Z reguły płynność zaczyna się od wartości 30 klatek, jednak im wyższa tym lepiej.

Stabilizacja obrazu

Kolejnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę jest funkcja stabilizacji obrazu. To właśnie dzięki żyroskopowi uzyskujemy nie tylko płynny, ale także stabilny nagrany obraz. Jest to niezwykle ważne jeśli wykorzystujemy kamerę do nagrywania aktywności fizycznych. Dzięki stabilizacji mamy gwarancję nieskazitelnego obrazu nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. W przypadku jeśli nasza kamera nie posiada ó funkcji zmuszeni będziemy na dokupienie specjalnego gimbala, który jest niczym innym jak uchwytem posiadającym stabilizację elektroniczną.

Wodoszczelność

Wartym uwagi parametrem jest wodoszczelność urządzenia. Nie tylko pod względem wykorzystywania go do nagrywania aktywności podczas pływania czy nurkowania, ale także ze względu na użytkowanie kamery podczas większych lub mniejszych opadów deszczu czy śniegu. W trakcie pływania i nurkowania ważny jest też wyświetlacz. Ważne, żeby był dobrze widoczny przez szczelne maski do snorkelingu czy okularny do pływania. Często kamery posiadają specjalne obudowy wodoszczelne, które prócz ochrony przed zamoczeniem, chronią także przed kurzem, czy uszkodzeniami mechanicznymi. Warto więc wybierać albo urządzenia wodoodporne, albo posiadające w zestawie specjalne wodoszczelne etui, pasujące idealnie do kamery, co pozwoli chronić ją w najlepszy sposób. 

Dodatkowe funkcje

Kamery dostępne na rynku w 2024 roku posiadają także coraz więcej dodatkowych funkcji, nie tylko obrazu, ale również przesyłu. Ciekawą funkcją jest możliwość nagrywania w tzw trybie slow motion, czyli poklatkowym. Polega to na maksymalnym zwolnieniu nagrywanego filmu, aby lepiej uwydatnić chociażby wykonywane akrobacje. Inną z dodatkowych funkcji, która jest równie często wykorzystywana to wbudowany modem wifi, dzięki któremu możemy z łatwościa połączyć kamerę chociażby z telefonem czy tabletem. Za pomocą aplikacji, możemy sterować naszym urządzeniem z poziomu smartfona. Łączność WiFi pozwala także na synchronizację oraz aktualizację oprogramowania naszego urządzenia.

Kamera wodoszczelna Xblitz Move 4K+

Spośród urządzeń przedstawionych w rankingu 2024, na szczególną uwagę zasługuje kamera firmy Xblitz. Na tle konkurencji wyróżnia ją przede wszystkim fakt, iż urządzenie posiada wbudowaną funkcję stabilizacji obrazu co znacząco poprawia jakość nagrania. Dodatkowo kamera pozwala na rejestrowanie obrazu nawet w formacie 4K, a jeśli zależy nam na wyższej płynności nagrania, w formacie Full HD, możemy nagrywać z prędkością nawet 120 klatek na sekundę. W zestawie z kamerą znajdziemy także wodoszczelną obudowę, która chroni urządzenie nie tylko przed zalaniem, ale także przed zanieczyszczeniami czy uszkodzeniami mechanicznymi.

Warto wspomnieć, że kamera oprócz możliwości połączenia się za pomocą modułu wifi, posiada wygodny pilot w formie elektronicznej bransoletki, za pomocą którego możemy zarówno włączyć, jak i wyłączyć kamerę, a także sterować aparatem czy możliwością nagrywania obrazu. Kamera ta sprawdzi się nie tylko podczas rejestrowania aktywnosci fizycznej, ale równie dobrze służyć może podczas pracy i nauki. To propozycja, która zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Co ważne cena jest znacząco niższa w porównaniu do znanej i popularnej kamery GoPro, a możliwości urządzenia są na konkurencyjnym poziomie.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza kamera sportowa 4k
Average rating:  
 0 reviews