Wybranie właściwej odzieży podczas podróży jednośladem jest bardzo istotne. Choć wydawać by się mogło, że bez najmniejszych problemów poradzimy sobie z doborem odpowiedniej koszulki, istotne jest dostosowanie tej części garderoby nie tylko ze względu na odpowiadającą nam kolorystykę czy krój, ale także mając na uwadze wiele innych aspektów.

Właściwie dobrana koszulka rowerowa, tak jak dobre spodenki rowerowe, dba przede wszystkim o odpowiednią termoregulację, a więc chłodzenie nas przy wysokich temperaturach i utrzymanie ciepła przy temperaturach niższych. Co więcej, istotna jest też wentylacja w przypadku koszulek na upalne dni, a kupując koszulkę rowerową z długim rękawem warto wybrać produkt nieco cieplejszy. Co zatem należy zrobić, aby wybrać odpowiednie koszulki rowerowe?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

ROGELLI PROMO

9.9

Tania


 

KOSZULKA WŁASNY NADRUK

9.8

Droga

ROUGH RADICAL

9.7

Droga


 

BRUBECK Base Layer

9.6

Droga


 

W dzisiejszym zestawieniu specjaliści przygotowali dla nas aż cztery bardzo ciekawe produkty. Są to zarówno koszulki rowerowe damskie jak i męskie. Choć różnią się one krojem i poszczególnymi atrybutami, to eksperci uwzględnili wyłącznie te produkty, które były wykonane z odpowiednich materiałów, oferowały właściwości antybakteryjne i ochronne przeciw UV, szybko schły, odprowadzały wilgoć, czy po prostu gwarantowały wysoki komfort z uwagi na swoje wykonanie.

ROGELLI PROMO Męska Sportowa Koszulka Rowerowa

koszulka rowerowa damska

Propozycja ta przygotowana została z myślą o osobach pragnących wysokiej uniwersalności, bezpieczeństwa, a przy okazji właściwego komfortu przy zachowaniu świetnej ceny. Tym właśnie wyróżnia się na tle konkurencji Rogelli Promo.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to do naszego wyboru są koszulki zielone, żółte, pomarańczowe, granatowe, białe lub czarne, a więc każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.Jeśli chodzi rozmiarówkę, to do wyboru jest ogromny zakres, bo od XS aż do 3XL, co tylko świadczy o idealnym dostosowaniu produktu do wymagań klientów.

R

Zalety

• Uniwersalny design;
• Ogromna rozmiarówka do wyboru;
• Odpowiednia wentylacja;
• Właściwości antybakteryjne.
Q

Wady

• Brak wzorów do wyboru.

Sprzęt ten wykonany został w 100% z poliestru, a więc z materiału, który cechuje się bardzo wysoką wytrzymałością. Co więcej, nie musimy się martwić też o pielęgnację, ponieważ tego typu rozwiązanie gwarantuje możliwość prania w pralce bez ryzyka skurczenia, a dodatkowo opcja ta szybko schnie i nie wymaga prasowania.

Inną zaletą tego krótkiego rękawka jest antybakteryjność, a także ochrona przed promieniami ultrafioletowymi. Nie możemy też zapomnieć o odblaskach, w które wyposażona jest koszulka czy o tym, że świetnie radzi sobie z odprowadzaniem wilgoci.

KOSZULKA ROWEROWA KOLARSKA WŁASNY NADRUK KOLOR

koszulka rowerowa z długim rękawem

W tym przypadku mamy do czynienia z ekwipunkiem przygotowanym przez polską firmę. Do jego produkcji wykorzystano bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia włókna. Dzięki temu dzianina świetnie sobie poradzi przy bardziej intensywnych aktywnościach, gdzie wymagane jest efektywne odprowadzanie wilgoci. Oczywiście koszulka jest oddychająca, a jednym z ważniejszych elementów jest ogromna możliwość dostosowania koszulki do naszych wymagań.

Sprzęt dostępny jest w różnorodnych wariantach. Możemy nie tylko wybrać sobie treść nadruku, który znajduje się z tyłu koszulki, ale także wybrać jego czcionkę i, oczywiście kolor. Ponadto, możliwy jest też wybór rozmiaru, a ten możliwy jest nie tylko w przypadku rozmiarów dla dorosłych osób od S do XXL, ale także do naszej dyspozycji producent oddaje dwa rozmiary chłopięce – 158 i 152!

R

Zalety

• Bardzo wysoka możliwość personalizacji;
• Ogromny wybór rozmiarów – w tym dziecięcych;
• Skuteczne odprowadzanie wilgoci i wysoki poziom oddychalności.
Q

Wady

• Nie chroni tak skutecznie przed promieniami UV jak poprzednio zrecenzowana koszulka.

Jeśli chodzi o samo wykonanie, to tak jak wyżej wspomnieliśmy polska firma zadbała o to, aby koszulka służyła nam jak najdłużej poprzez zastosowanie poliestru jako materiału dominującego. Ten krótki rękawek jest wysoce uniwersalny, a dzięki zaprojektowaniu kieszeni na plecach poprawiamy jej funkcjonalność. Jest ona oczywiście wysoce efektywna w radzeniu sobie z wilgocią, lecz nie oferuje tak skutecznej ochrony przed promieniami UV jak poprzednik.

KOSZULKA ROWEROWA TERMOAKTYWNA ROUGH RADICAL

koszulka rowerowa męska

Produkt ten, choć nie jest tak przystępny cenowo jak poprzednia propozycja, jest jedną z najlepszych jeśli zależy nam na świetnej ochronie antybakteryjnej. Radical Polska przygotowała nam model Rough, który to dostosowany został do bardziej intensywnych aktywności. Oznacza to, że odpowiednio zaprojektowany system odprowadzania potu gwarantuje nam wysoką efektywność.

Co więcej, produkt wyróżnia się na tle konkurencji technologią szycia. Autolap oferuje nam bezuciskowy szew, który jest dodatkowo mocny. Nie zapominajmy też o tym, że w opcji tej zastosowano jony srebra, co w połączeniu z wyżej wspomnianym systemem skutecznego odprowadzania wilgoci sprawia, że koszulka jest jedną z najlepszych do jazdy rowerowych, do biegania czy to innej aktywności fizycznej.

R

Zalety

• Bardzo zaawansowany system odprowadzający pot;
• Dodatki jonów srebra gwarantujące właściwości antybakteryjne;
• Bardzo szybkie schnięcie;
• Miękki materiał w każdej sytuacji dba o odpowiednią oddychalność.
Q

Wady

• Dosyć wysoka cena;
• Brak możliwości wyboru kolorystycznego lub innych wzorów.

Pod względem wyglądu, opcja ta nie wyróżnia się zbyt szczególnie i nie mamy możliwości zakupu produktu w innej konfiguracji kolorystycznej czy też wybrać bardziej odpowiadającego naszym wymaganiom wzoru. Więcej koszulek termoaktywnych znajdziesz pod linkiem: https://poranaruch.pl/bielizna-termoaktywna-opinie-ranking/.

Koszulka bezrękawnik potówka BRUBECK Base Layer

koszulka rowerowa z krótkim rękawem

W tym przypadku mamy do czynienia z rozwiązaniem uniwersalnym. Innymi słowy, to koszulka rowerowa damska i męska w jednym z uwagi na sposób wykonania i technologię bezszwową, którą wykorzystano do wyprodukowania tego modelu. Warto tutaj uwzględnić też jeszcze inny fakt, a mianowicie bardzo dobrą oddychalność tej opcji.

Jest to produkt typu base layer, którego bezszwowe wykonanie, a także wykorzystania bardzo cienkiej dzianiny pozwoliło na stworzenie oddychającej koszulki. Co więcej, sama struktura 3D wspomaga tę oddychalność i dba o to, aby latem wentylacja naszego organizmu przebiegała jak najlepiej.

R

Zalety

• Bardzo dobra oddychalność;
• Bezszwowe, bardzo wytrzymałe wykonanie;
• Dzianina nie krępuje ruchów.
Q

Wady

• Bardzo cienka.

Oprócz tego, model ten nie blokuje nam ruchów z uwagi na miękkość tkaniny. Jeśli chodzi o sam skład, to produkt wykonany został w większości z polipropylenu, gdzie 30% mieszanki stanowi poliamid. Połączenie to gwarantuje sprężystość na bardzo wysokim poziomie, a także wytrzymałość i odporność na pleśnie, grzyby czy też mole.

A może koszulka rowerowa z długim rękawem to coś, co nas bardziej interesuje? Sprawdź poradnik zakupowy 2024 i wybierz swój idealny produkt!

Choć przedstawione w powyższym zestawieniu produkty oferują nam bardzo ciekawe wykonanie i są niezwykle dopracowane tak naprawdę pod każdym względem, to nie są to jedyne opcje warte zakupu. Rekomendacji mogłoby być o wiele więcej, lecz w określonym budżecie i mając na uwadze potrzeby osób korzystających z dzisiejszej listy, uznaliśmy je za najbardziej odpowiadające waszym preferencjom. Co więc w przypadku, kiedy pragniemy kupić koszulkę rowerową z długim rękawem lub po prostu oferującą nieco inny design czy też wykonanie?

Aby nie popełnić błędu i cieszyć się z zakupionego produktu, warto przede wszystkim sprawdzić poniższym poradnik zakupowy, bo to w nim znajdziecie szereg kluczowych informacji. Chodzi tutaj przede wszystkim o wybranie odzieży wykonanej z właściwego materiału, bo od tego zależy szereg innych czynników.

Jednakże, bardzo ważne jest też wybranie opcji, która zagwarantuje nam szereg cech dodatkowych, bo podczas jazdy na rowerze właściwe odprowadzanie potu czy też oddychalność odgrywa kluczową rolę. Funkcjonalność koszulki to także inna rzecz, z jaką trzeba się liczyć. Tak samo jak i design czy wzornictwo. Więcej informacji znajdziemy też tutaj: https://blogrowerowy.pl/2017/06/19/czym-warto-pamietac-przy-wyborze-koszulki-rowerowej/

Najpierw sprawdź wykonanie i materiały

Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem wpływającym na zakup udanej koszulki jest zweryfikowanie materiałów, z jakich została ona wykonana. Opcji jest kilka, lecz zacznijmy najpierw od wymienienia materiałów, które z pewnością nie nadają się do produkcji koszulek sportowych. Jest to bawełna czy wełna, których właściwości pochłaniające wilgoć są zdecydowanie gorsze od, na przykład, dzianiny syntetycznej.

Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zakup, na przykład, koszulki poliestrowej. Choć jej nieprzepuszczalność powietrza jest duża, to z uwagi na to, że nie chłoni ona wilgoci, pot powstający na naszym ciele z biegiem czasu zaczyna parować. Sama koszulka zostaje więc sucha i nie klei się do ciała.

Bardzo ważne jest jednak, aby poliester był wzbogacony jonami srebra, które to odpowiedzialne są za właściwości antybakteryjne koszulki. Innymi słowy, nawet bardzo potliwe osoby nie będą musiały martwić się o unoszący się odór po treningu z uwagi na jego mocne ograniczenie przez zastosowane jony srebra.

KOSZULKA ROUGH RADICAL

koszulka rowerowa męska

Koszulka ROGELLI PROMO

koszulka rowerowa damska

Następnie, sprawdź cechy dodatkowe

Wyżej wspomniana antybakteryjność to tak naprawdę jeden z wielu aspektów, które mają tak intensywny wpływ na funkcjonalność danego sprzętu. To właśnie dlatego powinniśmy sprawdzić czy producent zadbał o to, aby odpowiednie wykonanie koszulki i wykorzystanie najwyższej klasy materiału prowadziło do zyskania przez sprzęt takich cech jak, na przykład, ochrona przed UV, skuteczne odprowadzanie wilgoci i szybkie schnięcie czy po prostu oddychalność na najwyższym możliwym poziomie.

Co ciekawe, cechy dodatkowe to też wykorzystanie grafiki odpornej na blaknięcie, co w przypadku najróżniejszych wzorów ma kluczowe znaczenie. Nie możemy też zapomnieć o tym, że w przypadku koszulek rowerowych bardzo ważny będzie przedłużony tył koszulki, dzięki czemu podczas jazdy nie będzie ona nam się zwijała i odsłaniała ciała.

Dodatkowo, miej na uwadze design

Choć z pewnością nie jest to najistotniejsza kwestia przy wyborze, to wielu z nas zwraca uwagę na wygląd koszulki, na jej szycie i na to jaki design zastosował producent. Nie powinno to nikogo dziwić, że koszulka rowerowa o ciekawszym projekcie będzie po prostu popularniejsza. Musimy jednak połączyć wygląd z odpowiednim wykonaniem i po znalezieniu kompromisu, wybrać produkt idealny.

Rzecz jasna z gustem się nie dyskutuje. Oznacza to, że trudno wskazać tę najlepszą propozycję. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem będzie wybór producenta, który oferuje ogromne możliwości konfiguracyjne. W ten sposób dostosujemy wygląd odzieży do naszych wymogów. Istotne jest jednak zwrócenie uwagi na to, aby produkt był wyposażony w odblaski lub kontrastujące kolory ze względu na nasze bezpieczeństwo.

KOSZULKA ROWEROWA WŁASNY NADRUK

koszulka rowerowa z długim rękawem

Koszulka bezrękawnik potówka BRUBECK Base Layer

koszulka rowerowa z krótkim rękawem

Oczywiście nie zapomnij o komforcie

Jak wszyscy wiemy, nasz komfort jest najważniejszy. Dlatego zawsze musimy szukać ofert, które ten komfort zagwarantują nam jak największy. Może to być poprzez zastosowanie zaawansowanej technologii, a więc i dzięki uzyskaniu właściwości antybakteryjnych i szybkiego schnięcia. Istnieje jednak parę innych elementów, które poprawią komfort.

Przede wszystkim koszulka powinna być bardzo dobrze dopasowana do naszej sylwetki. Dlatego sprawdźmy każdą rozmiarówkę i dokładnie dobierzmy produkt. W ten sposób nie będziemy się martwić o to, że okaże się przyciasny lub zacznie się zwijać czy, po prostu, będzie na nas wisiał.

Ponadto, bezszwowa technologia szycia pozwala na stworzenie jeszcze skuteczniejszych kanałów powietrznych, a to kluczowy element podczas tworzenia koszulki dostosowanej do wycieczek w najbardziej upalne dni.

Ranking koszulek rowerowych 2024

Jak widzimy, wybór tego idealnego produktu okazuje się nieco trudniejszy, niż na początku myśleliśmy. Na szczęście znalezione w poradniku informacje pomogą nam w podjęciu ostatecznej decyzji, gdzie weźmiemy pod uwagę wszystkie kluczowe aspekty, a przy okazji uda nam się wybrać produkt wyróżniający się na tle konkurencji wyglądem.

Jeśli jednak własne poszukiwania są nie dla nas, to możemy wykorzystać ROGELLI PROMO Męska Sportowa Koszulka Rowerowa. Produkt ten gwarantuje nam bardzo dobre parametry, atrakcyjną cenę, a także odporność przed promieniami UV, antybakteryjność, czy właściwości szybkoschnące i odprowadzające wilgoć.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Ranking koszulek rowerowych
Average rating:  
 0 reviews