W jaki sposób zadbać o nasze ciało w sposób kompleksowy? Wiele osób uważa, że nie istnieją tanie urządzenia, które pozwolą nam pracować nad całą sylwetką. Jest to bardzo często mylne założenie, szczególnie w przypadku osób, które nigdy nie pomyślały o wykorzystaniu w miarę prostej maszyny, to jest trampoliny.

Trampolina fitness to specjalnie przygotowany typ urządzenia na siłowni, który oferuje nam dodatkowy uchwyt oraz wzmocnioną konstrukcję. Dzięki temu możemy wykonywać standardowe skoki, które odpowiadają za ćwiczenie mięśni nóg, brzucha, ramion oraz grzbietu. Na co jednak patrzeć, aby zakupić odpowiednie urządzenie?

W przypadku trampolin fitness należy przede wszystkim pamiętać o rozmiarze trampoliny oraz jej nośności. Dodatkowo musimy pamiętać o tym, żeby zwrócić uwagę na konstrukcję oraz jej wykonanie, a nawet na funkcjonalność i wyposażenie dodatkowe. Nie zapomnijmy oczywiście o opiniach trampolin oraz o cenie, jaką przyjdzie nam zapłacić w 2024 roku.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Zipro

9.7

Droga

Domyos

9.7

Droga

Costway

9.7

Droga

Aga Sport

9.7

Średnia

SportPlus

9.7

Średnia

Neosport

9.7

Tania

TRAMPOLINA FITNESS Z UCHWYTEM AGA SPORT

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów
Jeżeli jednak cena trampoliny fitness ma dla nas znaczenie, to warto wziąć pod uwagę budżetowe rozwiązanie, jakim jest trampolina do ćwiczeń marki Royal. Jest to produkt, który oferuje nam średnicę maty 100 cm, a więc jest to dobre rozwiązanie do małych pomieszczeń.
Produkt przede wszystkim jest rozwiązaniem budżetowym, dzięki czemu tak naprawdę każdy może pozwolić sobie na jego zakup. Co ciekawe, otrzymujemy tutaj solidny stelaż, który wytrzyma ciężar do 100 kilogramów. W połączeniu z małą wagą samego urządzenia oraz kompaktowym rozmiarem, jest to idealne wyjście w przypadku małych pomieszczeń.
Pamiętajmy jednak, że pomimo małych rozmiarów i niskiej wagi, urządzenie jest bardzo stabilne, gdyż każda z nóżek została okryta antypoślizgowym materiałem. Specjalne obszycia pojawiły się również na nóżce rączki oraz na uchwytach, co dodatkowo poprawia nie tylko stabilność sprzętu, ale również i naszą podczas ćwiczeń.
Jedną z wad tego urządzenia jest krótka gwarancja, jaką oferuje nam producent. Wynosi ona tylko rok, co w przypadku produktów tego typu jest dosyć krótkim okresem. Oprócz tego należy pamiętać, że regulacja wysokości rączki jest dosyć ograniczona i reguluje się ona na wysokości od 108 cm do 128 cm.
R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Regulacja wysokości uchwytu;
• Niska waga;
• Duża stabilność.
Q

Wady

• Krótka gwarancja;
• Niska maksymalna waga użytkownika.

HAMMER Cross Jump 130kg

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeżeli cena trampoliny odgrywa mniej ważną rolę, to warto pomyśleć o modelu HAMMER Cross Jump, który przewyższa pozostałe produkty kilkoma parametrami, a przede wszystkim maksymalną wagą użytkownika. Jest to ważne, szczególnie jeśli planujemy wykonywać zaawansowane ćwiczenia fitness i potrzebujemy stabilnej trampoliny o dużym rozmiarze i odpowiedniej nośności.
Produkt został przygotowany dla osób, które ważą do 130 kilogramów. Jest to zatem jedna z najtrwalszych konstrukcji, jakie znajdziecie w tym zestawieniu. Potwierdzeniem dużej wytrzymałości jest wykorzystanie wysokiej jakości materiałów oraz oczywiście dwuletnia gwarancja producenta.
Najważniejszą funkcjonalnością jest możliwość regulowania wysokości poręczy w aż 8 pozycjach. Sprawia to, że jest to jedno z najlepszych urządzeń, jeśli chodzi o dostosowanie uchwytu do naszego wzrostu. Co ciekawe, na macie znajdziemy punkty skoku, które z pewnością urozmaicą trening i będą działać motywacyjnie.
Oferowany produkt wykorzystuje bardzo wytrzymałe gumy, które zostały zakryte specjalną osłoną. W połączeniu z bardzo dobrym wykończeniem maty, otrzymujemy tutaj produkt wysokiej klasy. Pamiętajmy jednak, że jest to bardzo droga opcja, co z pewnością wpłynie negatywnie na postrzeganie tego produktu.

R

Zalety

• Bardzo duża nośność;
• Aż 8 pozycji regulacji uchwytu;
• Stelaż oraz mata wykonana z najwyższej klasy materiałów;
• Punkty skoku.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena.

TRAMPOLINA FITNESS DO ĆWICZEŃ UCHWYTEM CRIVIT

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jeszcze innym rozwiązaniem budżetowym będzie zakup trampoliny firmy CRIVIT Fitness Power. Jest to, podobnie jak poprzednie urządzenie, kompaktowa trampolina. Co ciekawe, jest to najmniejsza maszyna, jaką znajdziecie w zestawieniu.
Średnica maty wynosi 96 centymetrów, a maksymalna waga użytkownika to 100 kg. Jest to zatem bardzo małe urządzenie nieprzystosowane do wymagających treningów. Jeśli jednak szukamy bezpiecznych ćwiczeń dla stawów dla dzieci oraz dorosłych o niskim wzroście, to opisywane urządzenie idealnie sprawdzi się w zaciszu domowym.
Na uwagę zasługuje również wyposażenie dodatkowe, jakie producent nam oferuje. Oprócz samej trampoliny, znajdziemy tutaj również specjalną płytę DVD z dodatkowymi ćwiczeniami w zestawie. Oprócz tego, warto wspomnieć o nóżkach antypoślizgowych oraz o regulacji wysokości uchwytu.
Niestety, jest to bardzo mała trampolina, przez co nie nadaje się do bardziej zaawansowanych ćwiczeń czy nawet dla dużych osób. Jej zaletą jednak jest dwuletnia gwarancja, co w przypadku tak małych trampolin jest pozytywem.

R

Zalety

• Dwuletnia gwarancja;
• Idealna do małych pomieszczeń;
• Stabilna;
• Dodatkowa płyta DVD z ćwiczeniami.
Q

Wady

• Bardzo mała mata;
• Nieodpowiednia dla wysokich osób.

Na jakie elementy należy zwrócić uwagę wybierając trampolinę fitness?

Podczas zakupu trampoliny fitness, należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby wybrany przez nas produkt charakteryzował się wytrzymałością oraz odpowiednią funkcjonalnością. Należy pomyśleć o tym kto będzie z trampoliny korzystał i wtedy dopiero powinniśmy podjąć decyzję w sprawie wyboru odpowiedniego modelu.
Istnieje szereg elementów, które wpływają na jakość wybranego przez nas produktu. Zwróćmy szczególną uwagę na wykonanie maty trampoliny oraz stelaż. Dodatkowo pamiętajmy o funkcjonalności. Jednakże, zwróćmy także uwagę na tak istotne elementy jak cena oraz opinie trampolin. Więcej informacji oczywiście znajdziecie na tej stronie: https://gloswielkopolski.pl/trampolina-ogrodowa-jaka-kupic-na-co-zwracac-uwage-przy-wyborze-i-uzytkowaniu-trampoliny/ar/c15-14181187.

Rozmiar trampoliny i nośność

Najmniejsze trampoliny fitness mają od 96 do 100 centymetrów szerokości maty. Średnie to mniej więcej 110 cm szerokości. Każda mata, która pochwalić się może większą średnicą, jest matą dużą. Warto jednak pamiętać, że jeżeli z urządzenia korzystać będzie osoba wysoka, to naturalnie potrzebna będzie duża mata, aby nie ograniczać naszych ruchów.
Dodatkowo pamiętajmy o nośności. Najmniejsza akceptowalna nośność to 100 kilogramów. Tak samo jak z rozmiarem trampoliny, maksymalna waga użytkownika powinna być możliwie jak największa. Pozwoli to na bezpieczniejsze korzystanie z urządzenia.

Materiał stelażu

To, jaki producent zdecydował wykorzystać materiał do wyprodukowania konstrukcji trampoliny, odgrywa bardzo ważną rolę. Najczęściej spotykamy się ze stelażem stalowym. Jest to bardzo dobry wybór, który zabezpieczy urządzenie i sprawi, że nie będziemy musieli martwić się o jakiekolwiek uszkodzenie.
Solidna podstawa odpowiedzialna jest oczywiście za bezpieczeństwo. Warto również zauważyć, że im większa maksymalna waga użytkownika, tym większe szanse, że producent zdecydował się na wykorzystane lepszej jakości materiałów. W ten sposób otrzymujemy pewniejszą konstrukcję stelażu.

Funkcjonalność

Oprócz właściwej maty oraz samej konstrukcji, warto również pamiętać o funkcjonalności trampoliny. Mowa tutaj o dodatkowych możliwościach regulacyjnych, które poprawią komfort korzystania z urządzenia i sprawią, że będziemy mogli dopasować trampolinę do naszego ciała.
Podstawową funkcjonalnością jest oczywiście możliwość regulacji uchwytu. Zachęcamy do szukania takich produktów, które oferują wiele różnych poziomów ustawień. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na inne elementy dodatkowe, jak na przykład specjalnie wszyte punkty skoków. Będzie to idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która oprócz standardowych ćwiczeń chciałaby urozmaicić sobie trening bądź potrzebuje dodatkowej motywacji.

Trampolina cena

Biorąc pod uwagę cenę, należy również pamiętać o jakości wykonania danego przedmiotu. Niekiedy płacimy dodatkowe pieniądze za renomę firmy. W innych sytuacjach budżetowy produkt może okazać się mało wytrzymały i po kilku miesiącach ulegnie uszkodzeniu.

Cena w przypadku trampolin fitness różni się i to bardzo. Istnieją modele, które są kilkukrotnie droższe od podstawowych trampolin. Jednakże, wraz ze wzrostem cen możemy również liczyć na wzrost jakości – lepszy materiał użyty do wyprodukowania maty, lepsze gumy czy zastosowanie sprężyn amortyzujących. To wszystko wpływa na końcową cenę danego przedmiotu.

Warto zatem porównać kilka urządzeń z 2024 roku, sprawdzić ich parametry, wagę, długość gwarancji, a następnie sprawdzić różnicę cenową. W ten sposób znajdziemy trampolinę fitness, która oferuje nam jeden z najlepszych stosunków jakości do ceny. Tylko wtedy będziemy wiedzieć, że wydane ekstra pieniądze rzeczywiście zaowocują lepszym i dłużej działającym sprzętem.

 Gwarancja urządzenia

Okres gwarancyjny jest równie ważnym czynnikiem, jeśli chodzi o poszukiwanie właściwego sprzętu do ćwiczeń. Im dłuższa gwarancja, tym większe prawdopodobieństwo, że znaleziony przez nas przedmiot będzie oferował nam najwyższą jakość i bezawaryjne użytkowanie przez długi czas.

Standardowym okresem gwarancyjnym dla tego typu urządzeń do ćwiczeń fitness jest okres 2 lat. Oczywiście znajdziemy produkty z dłuższą lub krótszą gwarancją. Jeżeli gwarancja jest tylko na rok, to warto zastanowić się czy po roku i ewentualnym uszkodzeniu sprzętu nie będzie nam szkoda wydanych pieniędzy.

Jeżeli chodzi o gwarancję, to zwróćmy także uwagę na dodatkową usługę, jaką jest gwarancja typu door to door. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwoli nam zminimalizować ilość ewentualnych czynności, jakie musielibyśmy poczynić w przypadku zgłaszania uszkodzonego sprzętu na gwarancję. Innymi słowy, w gwarancji door to door to sprzedawca zajmuje się zamówieniem kuriera oraz przysłaniem go pod nasze drzwi. Naszym zadaniem jest tylko odpowiednio zapakować i zabezpieczyć przysyłkę. Jest to bardzo pożądany rodzaj gwarancji, ponieważ w wielu sytuacjach to sprzedawca ponosi ewentualne koszty transportowe uszkodzonego sprzętu.

 

rampolina fitness opinie

Im więcej pozytywnych opinii na temat danego sprzętu, tym większe prawdopodobieństwo, że rzeczywiście dana trampolina fitness spełni oczekiwania i jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dlatego bardzo dobrym wyjściem jest szukanie urządzeń, które są bardzo popularne i mają wiele komentarzy.

Pamiętajmy jednak żeby brać pod uwagę jedynie opinie od zweryfikowanych kupców i użytkowników, którzy potwierdzili zakup trampoliny czy to zamieszczonym zdjęciem czy po prostu weryfikacją ze strony sprzedającej. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że nie trafimy na opinie sponsorowane.

Podsumowanie rankingu najlepszych trampolin fitness w 2024 roku

Wybór właściwej trampoliny fitness nie jest prosty, gdyż należy pamiętać o szeregu różnych detali. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że nasz wybór zależeć powinien od naszego wzrostu, wagi oraz od ćwiczeń, jakie będziemy wykonywać. Budżetowe trampoliny to świetny wybór dla dzieci oraz osób o niskim wzroście, które będą wykonywać podstawowe ćwiczenia.

Jeśli jednak jesteśmy średniozaawansowani i chcemy wykorzystać trampolinę do nieco bardziej wymagających treningów, to lepiej wydać nieco więcej i cieszyć się nie tylko większą nośnością urządzenia czy większą średnicą maty. Pamiętajmy oczywiście również o tym, że w ten sposób uzyskamy także lepszą funkcjonalność, dłuższą gwarancję i większą pewność.

My natomiast szczególnie polecamy zwycięzcę rankingu, czyli TRAMPOLINA FITNESS Z UCHWYTEM OLYMPICSport 3 KOLOR. Spełnia ona wszystkie kryteria, jeśli chodzi o uniwersalność oraz solidność wykonania. Oczywiście do tego prezentuje świetny stosunek jakości do ceny, a na dodatek otrzymujemy aż 5 różnych kolorów do wyboru.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką trampolinę fitness wybrać
Average rating:  
 0 reviews