Co najczęściej robimy, gdy podczas pływania lub kąpania naleje nam się woda do ucha? Zazwyczaj przechylamy głowę w bok i po pociągnięciu za małżowinę, większość wody wylatuje od razu. Niestety, nie zawsze tak się dzieje, a przewianie uszu nie należy do ciężkich zadań. Musimy natomiast pamiętać o tym, że powikłania są nadzwyczaj nieprzyjemne i mogą prowadzić do przewlekłych problemów z narządem słuchu. 

Aby więc nie martwić się o tę niedogodność, bardzo często osoby korzystające z basenów decydują się na zatyczki do uszu do pływania. Szczególnie przydatne są podcza nauki pływania nawet z najlepszą deską do pływania. Są to specjalne stopery, które mają za zadanie skutecznie ochronić nasze uszy przed wodą, a co za tym idzie przed późniejszymi nieprzyjemnościami. Musimy mieć jednak na względzie fakt, że zatyczki do pływania nie jest tak łatwo wybrać z uwagi na ich różną konstrukcję, inne materiały użyte do produkcji czy też parę innych kwestii.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

zatyczki Move

9.9

Tanie

AQUA SPEED Comfort

9.8

Średnia


 

VIVO

9.7

Tania

Zoggs

9.6

Drogie

Aby więc ułatwić proces zakupu, przygotowaliśmy dzisiejszą listę. Pojawiły się na niej tylko te zatyczki do pływania, które oferują nam odpowiednią jakość wykonania i proste użytkowanie, a także właściwe wykonanie i bezpieczeństwo. Są to zatyczki zarówno dla dzieci uczacych się pływać, nawet w dmuchanych rękawkach do pływania, jak i profesjonalnych pływaków basenowych. Ponadto, w naszej ekspertyzie uwzględnione zostały też dodatkowe informacje i cechy szczególne. 

ZATYCZKI STOPERY DO USZU BASEN NA PODRÓŻ UNIWERSAL

jakie zatyczki pływackie

Marka Move przygotowała najwyższej jakości zatyczki pływackie we współpracy z mistrzynią świata Otylią Jędrzejczak. Dzięki temu stopery są wyjątkowo praktyczne i zostały zaprojektowane w taki sposób, aby użytkownik odczuwał maksymalny komfort w trakcie pływania. Zestaw ma bardzo atrakcyjną i niską cenę, a w zestawie znajdują się dwie zatyczki w kolorze niebieskim (jedna para) i przezroczyste, okrągłe pudełko służące do przechowywania stoperów.

Do stworzenia zatyczek wykorzystano niezawodny silikon, który nie uczula i jest bardzo odporny na zniszczenia oraz zmiany ciśnienia i temperatur. Mają one uformowany, stosunkowo twardy rdzeń zapewniający wygodną aplikację gadżetu do ucha. Część wchodząca do zewnętrznego kanału słuchowego posiada trzy cienkie i elastyczne okręgi – jeden mały i dwa nieco większe. Takie rozwiązanie gwarantuje całkowite zamknięcie i uszczelnienie ucha przed wlewaniem się do niego wody.

Dołączone etui ma dołączone odnogi z niewielkimi otworami, przez które można przewlec sznurek lub żyłkę; dzięki temu opakowanie da się doczepić do torby lub plecaka, albo po prostu wzmocnić zamknięcie etui i dodatkowo zabezpieczyć produkt właściwy przed przypadkowym wypadnięciem i zgubieniem. Stopery są trwałe, przyjemne w dotyku (gładkie) i nie wypadają z uszu podczas ruchu.

R

Zalety

• Atrakcyjna cena;
• Wysoka jakość wykonania;
• Etui w zestawie.
Q

Wady

• Zatyczki są bardzo małe.

Zatyczki do pływania stopery do uszu AQUA SPEED 

zatyczki pływackie do uszu

Model Comfort marki Aqua Speed to kolejny dobry wybór dla każdego pływaka. Zestaw zawiera dwa stopery pływackie (jedną parę) i praktyczne etui. Zatyczki przypominają swoją konstrukcją klamkę do drzwi lub smoczek dziecięcy. Powstały z miękkiego, elastycznego silikonu; można je ściskać przed włożeniem, a po umiejscowieniu w zewnętrznym przewodzie słuchowym stopery się rozłożą i dopasują do kształtu ucha.

Element dotykający bębenka słuchowego posiada niewielki otwór – dzięki temu produkt się nie zasysa zbyt mocno i nie uszkadza słuchu nawet na dużej głębokości. Stopery mają również szeroką osłonę zachodzącą na dużą część ucha; dodatkowo chroni ona przed wlewaniem się wody do środka.

R

Zalety

• Ergonomiczny projekt;
• Dobrze zabezpieczają przed wlewaniem się wody do uszu;
• Zaprojektowane z dbałością o bezpieczeństwo użytkownika.
Q

Wady

• Mogą sprawiać trudności podczas aplikacji.

Część znajdująca się zupełnie poza uchem jest niebieska i przypomina wspomnianą klamkę – jest to jednocześnie najtwardszy element całości i służy on głównie do tego, aby bezpiecznie usunąć zatyczkę z ucha. Należy złapać niebieską część i delikatnie przekręcić, żeby silikon się odessał od przewodu słuchowego.

Dołączone etui jest plastikowe i zamykane zatrzaskowo. W jego wnętrzu są specjalnie wydrążone przegrody na stopery, co gwarantuje im stabilną pozycję w trakcie transportu. Przy zamknięciu znajduje się niewielki płatek z otworami na sznurek.

VIVO stopery zatyczki do uszu na basen

dobre zatyczki do uszu

Kolejne stopery mają prostą, ale praktyczną konstrukcję i pochodzą od marki Vivo. Zatyczki są w kolorze niebieskim i powstały z wysokiej jakości elastycznego silikonu. Trzon, czyli element, który nie wchodzi do ucha, jest dosyć twardy. Służy on do manipulowania stoperem w uchu – do wkładania i wyjmowania. Część właściwa, czyli wchodząca do zewnętrznego przewodu słuchowego, składa się z trzech miękkich półokrągłych elementów różnej wielkości. „Miseczka” dotykająca bębenka słuchowego posiada niewielki otwór, dzięki któremu stoper się nie zasysa zbyt mocno i nie powoduje bólu.

Półokrągłe „miseczki” są ułożone w taki sposób, żeby woda nie miała dostępu do wnętrza ucha. Przed aplikacją zatyczek w uszach należy je delikatnie ścisnąć – po dotarciu w odpowiednie miejsce „miseczki” się rozłożą i dopasują idealnie do kształtu przewodu słuchowego. Niestety zestaw nie zawiera etui na stopery, co przekłada się na trudność ich przechowywania.

Zatyczki są gładkie, nie powodują dyskomfortu i dobrze trzymają się w uszach. Nie wypadają i przede wszystkim doskonale chronią przed napływem wody. Ponadto cena produktu jest bardzo atrakcyjna w stosunku do jego jakości.

R

Zalety

• Ergonomiczny kształt;
• Ładny kolor;
• Dopasowują się do kształtu ucha.
Q

Wady

• Brak etui w zestawie.

Zatyczki do uszu do pływania dla dzieci Zoggs 

silikonowe zatyczki do uszu

Następna pozycja w rankingu należy do zatyczek dziecięcych marki Zoggs. Stopery są w wyrazistym, ładnym kolorze pomarańczowym i mają kształt świderków. Zestaw zawiera jedną parę zatyczek i etui. Stopery są niewielkie, idealnie przystosowane do dziecięcego przewodu słuchowego – są odpowiednio krótsze od tych standardowych.

Recenzowany przedmiot ma również nieco większe wgłębienie w części dotykającej bębenka słuchowego, niż egzemplarze „dorosłe” – chroni to dziecko przed przypadkowym uszkodzeniem narządu słuchu. Część zasłaniająca otwór ucha jest bardzo miękka i elastyczna, tak aby użytkownik mógł ją swobodnie umieścić na uchu.

Zatyczki nie mają długiego elementu służącego do wyciągania ich z uszu, jedynie niewielką wypustkę z dodatkowym otworem, który również reguluje ciśnienie w zewnętrznym przewodzie słuchowym. Dołączone etui jest z twardego, przezroczystego etui i posiada zamknięcie na zatrzask. Jest to wysokiej jakości pokrowiec, który zabezpiecza stopery przed zniszczeniem lub zgubieniem. Przy zatrzasku znajdują się otwory na sznurek – można dzięki temu zawiesić etui np. na szyi lub przytwierdzić do plecaka, lub torby.

R

Zalety

• Rozmiar dostosowany do dziecięcego ucha;
• Wysokiej jakości pokrowiec w zestawie;
• Zatyczki są bezpieczne i skuteczne.
Q

Wady

• Stosunkowo wysoka cena.

Jakie zatyczki pływackie do uszu powinniśmy wybrać? Sprawdź poniższe wskazówki!

Powyższe oferty to z pewnością bardzo dobre zatyczki do uszu. Gwarantują bezpieczeństwo i ponadprzeciętną jakość. Jednakże, to nie wszystko, szczególnie kiedy nasze wymagania są naprawdę duże. W takiej sytuacji musimy odpowiednio dostosować sprzęt i wybrać produkt gwarantujący nam najwyższy komfort.

Aby jednak to zrobić, warto dowiedzieć się nieco więcej o tym czym charakteryzują się dobre zatyczki do uszu. W tym pomoże poniższy artykuł. To właśnie tutaj omówiliśmy najważniejsze kryteria, jakie każdy z nas powinien mieć na uwadze. Pomoże nam to w wyborze tej idealnej pary stoperów.

Aby mieć pewność, że wybór padnie na właściwy sprzęt, upewnijmy się, że wybierzemy silikonowe zatyczki do uszu. Materiał ten jest bezpieczny, a jeśli wykorzystano najwyższej klasy silikon, to bardzo wytrzymały. Oprócz tego, w naszym kryteriach powinien zostać też ujęty komfort użytkowania, zakładania i ściągania zatyczek. Więcej informacji na temat właściwego wyboru tego sprzętu znajdziemy w poniższym artykule: https://medpak.com.pl/module/ph_simpleblog/module-ph_simpleblog-single?sb_category=poradniki&rewrite=jak-wybrac-najlepsze-stopery-na-basen

Zatyczki pływackie do uszu powinny być silikonowe

Bardzo ważną rolę przy wyborze właściwego sprzętu do zabezpieczenia narządu słuchowego jest materiał. Jak wiemy, właściwe wykonanie stoperów usznych zagwarantuje nam nie tylko bezpieczeństwo, ale też trwałość i pewność, że nawet po wielu miesiącach użytkowania stopery nie ulegną uszkodzeniu.

Warto przy tym zauważyć, że największym problemem może być chlor, jaki dodawany jest do wody na basenach. Innym problemem może okazać się też woda morska, która nie należy do najłagodniejszych dla najróżniejszych materiałów. Wysoka klasa silikonu pozwoli zabezpieczyć nasze uszy przez długi czas bez ryzyka uszkodzenia czy przedwczesnego zniszczenia zatyczek.

ZATYCZKI STOPERY DO USZU BASEN NA PODRÓŻ UNIWERSAL

jakie zatyczki pływackie

Zatyczki do uszu do pływania dla dzieci Zoggs

silikonowe zatyczki do uszu

Ponadto, muszą być one bardzo łatwe w zakładaniu i ściąganiu

Kolejnym kluczowym parametrem przy wyborze idealnych zatyczek do uszu jest sposób noszenia i to czy komfortowo jest je zakładać i ściągań. Podstawowe zatyczki nie mają żadnego uchwytu wbudowanego w zewnętrzną część. Przez to nie tak łatwo jest je wyciągnąć.

Te nieco droższe opcje czy też zaprojektowane przez specjalistów gwarantują nam nieco lepszą funkcjonalność właśnie z uwagi na właściwy design końcówek. Możemy znaleźć specjalne wybrzuszenia czy też zakrzywienia. Inni decydują się na zastosowanie wystających elementów, które ułatwiają dostęp do zatyczek.

Jeśli chodzi o część wewnętrzną, która uszczelnia nasze uszy, to tutaj podejścia są różne. Jeden producent skorzysta ze specjalnej pianki formującej się w sposób idealny do naszej anatomii, a inny postanowi skorzystać z wielokrotnie zmniejszających się nakładek w celu skutecznej ochrony uszu o różnym rozmiarze.

Czy rozmiar też ma znaczenie?

Skoro mowa o rozmiarze, to nie sposób wspomnieć o odpowiednim dobraniu zatyczek do rozmiaru naszych uszu. Bardzo często marki oferują nam uniwersalne rozwiązania. W takich opcjach nie jesteśmy w stanie dostosować sobie sprzętu do naszej anatomii. Oznacza to, że istnieje ryzyko zakupu niewłaściwego urządzenia.

Choć bardzo często producenci radzą sobie z tym przez wykorzystanie zróżnicowanej wielkości zatyczek czy też konstrukcję wielu zmniejszających się nakładek, nie możemy też zapomnieć o tym, że inni decydują się na zastosowanie rozmiarówki.

To pozwala na idealne dostosowanie kupowanych zatyczek do naszych małżowin usznych. Jak się domyślacie, zakup tego typu stoperów daje pewność, że nie będą one spadały podczas pływania.

Zatyczki do pływania stopery do uszu AQUA SPEED

zatyczki pływackie do uszu

VIVO stopery zatyczki do uszu na basen do pływania

dobre zatyczki do uszu

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kolejny kluczowy parametr, o jakim każdy z nas musi pamiętać, to nasze bezpieczeństwo. Rzecz jasna chodzi tutaj przede wszystkim o wybranie materiału, który nie będzie narażał naszych uszu na uszkodzenie. Silikon jest bardzo bezpieczny i z pewnością tym powinniśmy się kierować. Ważne jednak jest to, aby ten silikon był miękki, aby nie podrażniał stoperów.

Oczywiście bardzo ważne będzie podjęcie decyzji mając na uwadze porady specjalistów i lekarzy. Właściwe przechowywanie zatyczek też jest bardzo ważne z uwagi na to, że w ten sposób nie dopuścimy sytuacji, gdzie dojdzie do uszkodzenia stoperów podczas transportu. A jeżeli wolałbyś dla swojej pociechy czepek, sprawdź ranking czepków nieprzemakalnych dla dzieci.

Zatyczki do uszu – podsumowanie rankingu 2024

Choć trudno jest wskazać jednoznacznie najlepszą opcję na rynku, to bez wątpienia jedną z ciekawszych wydają się ZATYCZKI STOPERY DO USZU BASEN NA PODRÓŻ UNIWERSAL. To produkt idealny z uwagi na świetne wykonanie, renomowaną markę odpowiedzialną za produkcję, wysoki komfort noszenia i potwierdzony wysoki poziom wyciszenia.

Jeśli jednak żadna z opcji przedstawionych w zestawieniu nie przypadła nam do gustu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu znaleźć ten idealny produkt. Gdy rozpoczniemy poszukiwania i będziemy mieć na względzie powyższe wskazówki, to szansa na znalezienie perfekcyjnej solucji jest bardzo duża. Przy okazji zakupu zatyczek warto również rozejrzeć się za dobrymi okularami pływackimi – więcej po linkiem: https://poranaruch.pl/okulary-do-plywania-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zatyczki do uszu do pływania wybrać
Average rating:  
 0 reviews