Wybierając się na basen z całą pewnością musimy mieć odpowiednie wyposażenie, od ręcznika i dobrych zatyczek do pływania zaczynąjąc, kończąc na profesjonalnym wyposażeniu. Ekwipunek, który pomoże nam wydajnie i skutecznie pokonywać kolejne metry z pewnością jest istotny. Dlatego coraz częściej amatorzy basenów decydują się na zakup płetw do pływania. Choć jeszcze jakiś czas temu ten element wyposażenia przeznaczony był wyłącznie dla osób mocno zaangażowanych w wodne aktywności, to teraz każdy może z tego skorzystać i cieszyć się lepszą szybkością i zwrotnością. Profesjonalne płetwy powinny być tak samo ważne jak profesjonalne okulary do pływania

Jednakże, czasy kiedy profesjonalne płetwy do pływania dominowały rynek dawno się skończyły. Rynek wypełniony jest teraz różnorodnymi ofertami i bez problemu znajdziemy płetwy do pływania dla dzieci, do uczenia się, a także opcje dla nieco bardziej zaawansowanych pływaków czy też specjalistów. Jak jednak wybrać opcję, która będzie bezpieczniejsza dla dzieci i dla osób dopiero uczących się?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

SPORTVIDA

9.9

Średnia


 

AQUA-SPEED

9.8

Drogie


 

AQUA-SPORT

9.7

Tanie

AQUA SPEED różowe

9.6

Drogie


 

W dzisiejszym zestawieniu przedstawiliśmy cztery krótkie płetwy pływackie, które przystosowane zostały do rozmiarów dziecięcych. Są to rozwiązania gwarantujące odpowiednią miękkość i długość. Ponadto, uwzględniliśmy również rozmiar płetw, a także inne kluczowe elementy jak, chociażby, ich jakość wykonania sposób montażu i łatwość obsługi.

PŁETWY KRÓTKIE REGULOWANE DO PŁYWANIA 34-38 JUNIOR

jakie profesjonalne płetwy do pływania

Płetwy regulowane do pływania marki SportVida to płetwy bardzo dobrej jakości. Pomimo swojego różowego koloru, produkt jest przeznaczony zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Ostrze płetw zostało wykonane z elastycznego i wyjątkowo lekkiego materiału gwarantującego mocne, bezwysiłkowe oraz płynne kopnięcie.

Z kolei jeżeli chodzi o pasek posiada on wytrzymały pierścień zaczepowy. Pierścień ten pozwala na szybkie odwrócenie paska, dzięki czemu zakładanie, zdejmowanie, a także przypinanie płetw do sprzętu staje się o wiele łatwiejsze. Warto również wspomnieć kieszeni płetwy, który została zrobiona z bardzo miękkiego materiału. Cecha ta zwiększa komfort użytkowania płetw regulowanych do pływania.

Co więcej, płetwy SportVida umożliwiają nam regulację dzięki otwartej pięcie. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ decydując się na zakup sprzętu mamy także możliwość dzielenia się nim z naszymi domownikami. Pozwala to też zaoszczędzić, ponieważ zamiast wielu par dla całej rodziny możemy zakupić ich zdecydowanie mniej. Sama regulacja jest szybka i bezproblemowa. Ponadto, płetwy są bardzo wygodne na boso, ale także możemy je nosić na skarpetkach i butach nurkowych.

R

Zalety

• Solidne wykonanie;
• Duży komfort użytkowania;
• Szybka i bezproblemowa regulacja;
• Możliwość noszenia płetw na boso, na skarpetki i buty nurkowe.
Q

Wady

• Nieco wysoka cena.

AQUA-SPEED Płetwy Treningowe Junior Krótkie 30-34

profesjonalne płetwy do pływania

Jest to nieco tańsza propozycja marki Aqua-Speed w kolorze niebieskim. Płetwy są przeznaczone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, a także dla dzieci. Otwarte kalosze modelu Frog zostały zrobione z miękkiego materiału TPR, który zapobiega obtarciom. Cecha ta zwiększa komfort użytkowania, a także poziom bezpieczeństwa. Z kolei elementy piór, które są przezroczyste, zostały wykonane z bardzo lekkiego polipropylenu.

Warto również wspomnieć o samych podeszwach płetw do pływania. Specjalne bieżniki znajdujące się na podeszwach umożliwiają odprowadzanie nadmiaru wody spod płetw. Co więcej, produkt jest niezwykle lekki oraz niewielkich rozmiarów, przez co płetwy są bardzo wygodne oraz łatwe w transporcie. Ponadto, sprzęt idealnie sprawdzi się zarówno do treningu siłowego, jak i do nurkowania oraz nauki pływania. Płetwy spełnią także swoją rolę w celach rekreacyjnych na basenie.

Produkt przede wszystkim spodoba się dzieciom, które liczą na ekscytującą zabawę w wodzie. Co ciekawe, płetwy pomogą im zbudować pewność siebie oraz poczuć się bezpiecznie. Szczególnie jeśli wyposażyliśmy dzieci w dobre rękawki do pływania. Warto dodać, że sprzęt cieszy się popularnością oraz dobrymi opiniami użytkowników. Jednym z minusów może być natomiast to, że płetwy do pływania Aqua-Speed nie posiadają regulacji.

R

Zalety

• Nieco niższa cena;
• Bezpieczny produkt;
• Niewielki i lekki.
Q

Wady

• Brak regulacji.

AQUA-SPORT MONOPŁETWA DLA DZIECI FIN MERMAID MONO

krótkie płetwy pływackie

Kolejny propozycja to produkt marki Aqua-Speed w kolorze niebieskim. Tym razem mamy do czynienia z monopłetwą, czyli płetwą w kształcie ogona syreny. Sprzęt jest przeznaczony zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców. Tym samym nie mogą z niego skorzystać osoby dorosłe.

Monopłetwa została zaprojektowana z regulowanym i szybko zwalniającym paskiem. W momencie gdy użytkownicy będą chcieli wykonać ruch nożycowy, czyli tzw. ruch pieszy, w wodzie, płetwa odpadnie. Dzieje się tak ze względów bezpieczeństwa. Ponadto, pasek posiada funkcję regulacji na szeroki zakres rozmiarów. Dzięki temu z monopłetwy mogą skorzystać dzieci sześcioletnie i starsze. Co więcej, sprzęt posiada także worek siatkowy wielokrotnego użytku.

Warto również wspomnieć o tym, że korzystanie z monopłetwy buduje siłę nóg oraz uczy dzieci zrównoważonego kopania delfinów. Sama nauka pływania na wzór syreny będzie nie lada gratką dla wszystkich miłośników wodnych zabaw. Produkt idealnie sprawdzi się na plaży i na basenie. Monopłetwa zbiera pozytywne opinie użytkowników oraz można ją nabyć w przystępnej cenie.

R

Zalety

• Możliwość regulacji;
• Bezpieczne użytkowanie;
• Worek siatkowy wielokrotnego użytku;
• Przystępna cena.
Q

Wady

• Produkt przeznaczony wyłącznie dla dzieci.

AQUA-SPEED Płetwy Treningowe Junior Krótkie 37-38

płetwy do pływania dla dzieci

Płetwy do pływania marki Aqua-Speed to płetwy zarówno dla osób dorosłych jak i dla dzieci wykonane w kolorze różowym. Płetwy treningowe zostały zrobione z bardzo elastycznego i miękkiego tworzywa sztucznego. Produkt idealnie sprawdzi się podczas trenowania techniki pływania i wytrzymałości.

Konstrukcja wykonania płetw pozwala na ruch nóg bardzo zbliżony do ruchów nóg pływaka, który wykonuje bez płetw. Płetwy do pływania Aqua-Speed znajdą swoje zastosowanie zarówno podczas rekreacyjnego pływania na basenie jak i w szkołach i klubach pływackich. Warto również wspomnieć o wykonaniu bocznym. Dzięki zastosowaniu specjalnych wzmocnień po bokach płetw treningowych, które zaczynają się już przy kaloszach, sprzęt charakteryzuje się wysoką wytrzymałością.

Ponadto, wspomniane ulepszenia kierują wodę wzdłuż piór, a także redukują wibracje, które są spowodowane przez zawirowania wody. Co więcej, produkt daje użytkownikom większą siłę napędową, co pozwala na zwiększenie wysiłku fizycznego, a co za tym idzie na zwiększenie siły oraz wytrzymałości mięśni nóg. Specjalne bieżniki znajdujące się na podeszwach odprowadzają nadmiar wody spod płetw.

R

Zalety

• Elastyczny i miękki materiał;
• Wysoka wytrzymałość;
• Redukcja wibracji spowodowane przez zawirowania wody;
• Większa siła napędowa.
Q

Wady

• Nieco wyższa cena.
• Brak regulacji.

Jakie krótkie płetwy pływackie dla najmłodszych należy wybrać? Zapoznaj się z poradnikiem zakupowym 2024!

Jak doskonale zdajemy sobie sprawę, wybór idealnego produktu nigdy nie jest łatwy. W przypadku płetw do snorkelingu czy po prostu zwykłego pływania, musimy uwzględnić ogromną liczbę dodatkowych parametrów. Przy tym istotny będzie też design i samo wykonanie. A nie możemy też zapomnieć o tym, że profesjonalne płetwy do pływania od tych dla dzieci czy dla amatorów różnią się znacząco. Jak więc wybrać najlepszą opcję?

Jeśli nie przypadła nam do gustu żadna oferta z dzisiejszego zestawienia, to najlepiej będzie poszukać idealnego produktu na własną rękę. Aby jednak zrobić to w sposób przemyślany i właściwie wybrać idealny sprzęt, zaleca się przede wszystkim przejrzeć dostępną ofertę i bazując na zebranych informacjach podjąć decyzję. Dlatego zanim wybierzemy idealne płetwy do snorkelingu czy też standardowego pływania basenowego dla naszych pociech, musimy sprawdzić ich parametry. Sprawdźmy również, czy producent oferuje inne sprzęty, np. nieprzemakalny czepek dla dzieci.

Pierwszym kluczowym elementem będzie ich twardość. Następnie, musimy przyjrzeć się ich długości. Nie możemy też zapomnieć o tym, że konstrukcja wykonania, design czy też kolorystyka będą kluczowe dla większości. Sam sposób montażu czy też użytkowanie będzie mieć kluczowy wpływ na atrakcyjność rozwiązania. Więcej informacji na temat właściwych płetw do pływania znajdziemy tutaj: https://sunbarrel.pl/pl/blog/24_jak-wybrac-pletwy

Konstrukcja kluczowa

Wysokiej klasy materiał to podstawa wybierając najlepsze płetwy do pływania czy też do snorkelingu. Podobnie jak dobra maska do snorkelingu wykonanie to podstawa. Nieważne czy będzie to propozycja dla dorosłych czy juniorów, postawienie na trwały materiał zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Nieco większa cena odpłaci się nam przede wszystkim trwałością i bezawaryjnością.

Elastyczność i lekkość ostrza, a przy tym jego miękkość to gwarancja idealnego rozwiązania dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z pływaniem – szczególnie jeśli chodzi o wykorzystanie w tym celu płetw.

AQUA-SPORT MONOPŁETWA DLA DZIECI

krótkie płetwy pływackie

AQUA-SPEED Płetwy Treningowe

profesjonalne płetwy do pływania

Miękkie czy twarde płetwy?

Wyżej wspomniana miękkość nie jest jednak oczywistym atrybutem każdej płetwy. W jednym przypadku będzie to zaleta, w drugim wręcz przeciwnie. Twarde płetwy gwarantują nam o wiele większą szybkość, a także lepszą zwrotność i możliwość osiągania lepszych wyników. To także możliwość uskuteczniania bardzo dobrych treningów siłowych.

Dlaczego więc o wiele lepszym wyborem będzie zakup płetw miękkich dla naszych pociech? Z uwagi na to, że twarde ostrza płetw wymagają od użytkownika bardzo dużej siły. To oznacza, że jeśli nie jesteśmy przystosowani do tego typu twardości i do pływania w płetwach, każdy ruch w wodzie będzie dla nas wymagający.

Miękkie natomiast płetwy nie będą oferować takiej szybkości, lecz bez wątpienia będa o wiele przyjemniejsze w użytkowaniu w przypadku niedoświadczonych użytkowników i osób, które dopiero uczą się pływania w tego typu ekwipunku.

Funkcjonalność, czyli co powinno przykuć naszą uwagę?

Kolejną kluczową rzeczą, jaką powinniśmy uwzględnić w naszych poszukiwaniach, jest funkcjonalność sprzętu. Oczywiście, im więcej udogodnień, tym każdy produkt będzie lepszy. Ostateczna atrakcyjność rośnie wraz z możliwością usprawnienia produktu jeszcze bardziej. Dlatego bardzo istotne jest, aby wybrać opcję charakteryzującą się jak najciekawszymi dodatkami.

W przypadku płetw do pływania, mowa tutaj rzecz jasna o regulacji. Dostosowanie zakupionego przez nas sprzętu pozwoli na bezproblemowe wybranie idealnej dla naszych stóp pozycji. To, rzecz jasna, zapewni komfort, o jakim możemy pomarzyć w innych ofertach bez regulacji. Regulacje tego typu pozwalają nam też wybrać sprzęt, który udostępnimy innym dzieciom.

PŁETWY KRÓTKIE REGULOWANE DO PŁYWANIA 34-38 JUNIOR

jakie profesjonalne płetwy do pływania

AQUA-SPEED Płetwy Treningowe Junior Krótkie

płetwy do pływania dla dzieci

Nie mniej istotną rolę odegrają opinie innych użytkowników

Pozytywny feedback, jaki producent otrzymał po wydaniu danego modelu to nadwymiar kluczowa sprawa. Świetne opinie i uwagi, jakie dostarczają inni kupujący pozwalają określić czy są oni zadowoleni z zakupu i czy rzeczywiście płetwy, jakie wpadły nam w oko, tak dobrze sobie radzą jak deklaruje producent.

Przy tym miejmy na uwadze fakt, że są to subiektywne informacje, a więc każdy użytkownik może podzielić się zgołą innymi danymi. Dlatego choć to całkiem dobry sposób na zweryfikowanie deklaracji producenta, jest to tak naprawdę miecz obosieczny. Musimy dlatego brać te uwagi z przymrużeniem oka i w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na pozostałe informacje, jakie uwzględniono powyżej.

Płetwy do pływania- podsumowanie rankingu 2024

Niekwestionowanym zwycięzcą w dzisiejszym rankingu zostały PŁETWY KRÓTKIE REGULOWANE DO PŁYWANIA 34-38 JUNIOR. To oferta wyróżniająca się od rywali przede wszystkim świetnym wykonaniem i bardzo ciekawą funkcją, jaką jest możliwość regulacji pięty z uwagi na jej otwartą konstrukcję. Pozytywne opinie i wysokie oceny innych użytkujących tylko potwierdzają tę jakość i atrakcyjność.

Jeśli jednak potrzebujemy nieco bardziej budżetowej alternatywy lub po prostu mamy nieco inne oczekiwania wobec sprzętu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapoznać się z pozostałymi ofertami w rankingu. Ponadto, innym rozwiązaniem, jakie również powinno przykuć naszą uwagę, jest zapoznanie się ze wskazówkami zakupowymi, dzięki którym sami będziemy mogli wybrać ten najleszy produkt. A dla osób dopiero rozpoczynających przygodnę z pływaniem mamy coś innego – ranking desek do nauki pływania.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie płetwy do pływania wybrać
Average rating:  
 0 reviews