Podstawowym wyposażeniem nurka jest profesjonalna maska, która gwarantuje bezpieczeństwo podczas eksploracji podwodnej przestrzeni. Próbując nowej aktywności warto wyposażyć się w podstawowe elementy, aby nauka była bezpieczna i komfortowa. Pierwszym elementen zazwyczaj jest dobra deska do nauki pływania i maska. Wybór maski do nurkowania nie jest prostym zadaniem, ponieważ należy zwracać uwagę na kilka istotnych czynników. Na rynku znajduje się wiele produktów, jednak niełatwo wybrać ten najlepszy, dlatego warto zapoznać się z poniższym poradnikiem.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Maska KX6130

9.9

Tania

Maska Aqua-Speed Spectra

9.8

Średnia


 

Maska Regmag

9.7

Średnia

Maska Beon Pro

9.6

Droga

Maska hypermax

9.5

Tania

Pełnotwarzowa maska do snorkelingu

maska do snorkelingu

Składana pełnotwarzowa maska do snorkelingu marki Retoo to propozycja dla początkujących i bardziej zaawansowanych miłośników eksploracji podwodnej głębi. Jej zaletą jest zdecydowanie bardzo dobra szczelność gwarantująca bezpieczeństwo i komfort.

Producent zastosował system AntiFog, dzięki czemu produkt nie ulega zaparowaniu oraz technologię DryTop, która zabezpiecza fajkę przed wlewaniem się wody do środka maski.

R

Zalety

 • możliwość zamontowania kamery i nagrywania podwodnej wycieczki,
 • szybka nie zaparuje nawet przy dużych różnicach temperatur,
 • indywidualnie dopasowuje się do kształtu twarzy.
Q

Wady

 • rozmiar S/M ma długość 11-13 cm, co może być niewystarczające dla niektórych dorosłych.

Nieparująca maska snorkelingowa Aqua Speed

jaka maska do snorkelingu

Marka Aqua Speed słynie z produkcji masek z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Warto zwrócić uwagę na produkt do snorkelingu, w którym unikalny sposób wymiany powietrza gwarantuje bezpieczeństwo pod wodą. Widoczność nie jest w żaden sposób ograniczona przez parę.

Model SPECTRA 2.0 gwarantuje szerokie pole widzenia (180° ), bez konieczności trzymania ustnika. Poliwęglanowa szyba pozwala na podziwianie podwodnego świata, komfortowy silikonowy kołnierz z hipoalergicznego silikonu nie uciska skóry.

R

Zalety

 • maska renomowanej firmy zajmującej się produkcją specjalistycznego sprzętu do nurkowania,
 • unikalny system odprowadzania powietrza,
 • regulowany pasek pozwala na dopasowanie maski do każdej twarzy,
 • szerokie pole widzenia umożliwia podziwianie podwodnej krainy.
Q

Wady

 • maska przeznaczona bardziej dla amatorów, aniżeli profesjonalnych nurków.

REGMAG – maska do snorkelingu 

maska do snorkelingu ranking

Jeżeli szukasz produktu idealnego do zamontowania kamery sportowej, ta maska powinna znaleźć się w Twoim koszyku zakupowym. Specjalny uchwyt umożliwia nagrywanie filmików w wysokiej rozdzielczości. Cały zestaw (maska oraz rurka) można złożyć i przetransportować w dowolne miejsce. System DryTop chroni przed zachłyśnięciem się wodą, pozwalając na swobodne skoki do wody z dowolnej wysokości.

Producent dodaje do zestawu również dodatkową uszczelkę, którą można wymieniać w zależności od preferencji. Uszczelnienie zabezpiecza przed zalaniem i dostaniem się wody do środka.

R

Zalety

 • uchwyt umożliwiający zamontowanie kamery podwodnej,
 • bogata kolorystyka do wyboru,
 • wygodny montaż.
Q

Wady

 • uszczelki mogą uciskać zbyt mocno, dlatego nie poleca się jej osobom wrażliwym na nacisk.

Maska do nurkowania pełnotwarzowa Beon Pro Blue

jaka maska powierzchniowa do snorkelingu

Maska Beon Pro Blue to produkt dla osób bardziej zaznajomionych z profesjonalnym snorkelingiem. Jest wykonana z wysokiej jakości surowców, spełnia oczekiwania nawet wymagających klientów. Warto zwrócić szczególną uwagę na długą fajkę gwarantującą bezpieczne zanurzanie się na dłuższy okres czasu.

Rekomendowana jest osobom swobodnie poruszającym się pod taflą wody. Uszczelka została wykonana z autorskiego surowca opracowanego przez ekspertów marki. Food Grade Silicone powstał z połączenia tlenu, kwarcu i naturalnego silikonu. Dzięki temu jest przyjazny skórze i nie generuje bolących podrażnień.

R

Zalety

 • duży komfort użytkowania,
 • akcesorium posiada wszystkie wymagane elementy do nauki nurkowania,
 • podwójna blokada wlewu wody,
 • wysoka przejrzystość szybki.
Q

Wady

 • brak możliwości wyboru maski w innym kolorze.

Niezawodna maska Hypermax

Marka Hypermax wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i oferuje maskę do snorkelingu, która powstała z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Zastosowano szerokie pasy, które przytrzymują maskę na twarzy podczas nurkowania. System szczelności zatrzymuje wodę, uniemożliwiając jej dostanie się do środka. Kołnierz wykonany z hypoalergicznego silikonu oraz odprowadzanie wody, a także rurka z systemem ograniczającym wlewanie się wody sprawiają, że można szybko nauczyć się snorkelingu od podstaw. Niektóre zestawy zawierają małe zatyczki do pływania.

R

Zalety

 • maska jest składana, dzięki czemu można ją wygodnie transportować w dowolne miejsce, a w bagażu nie zabiera dodatkowej przestrzeni, która może być przeznaczona na inne rzeczy,
 • ulepszony system oddychania sprawdzi się przede wszystkim w przypadku początkujących osób,
 • uchwyt na zamocowanie kamery,
 • wytrzymała i bezpieczna szyba z poliwęglanu.
Q

Wady

 • nadaje się bardziej do drobnej twarzy damskiej.

Maska do snorkelingu 2024 – jak wybrać wysokiej jakości produkt?

Snorkeling to sport nie tylko wakacyjny. Nurkować i podziwiać podwodną krainę można również w Polsce na wielu obszarach. To prawda, że najlepsze widoki są  na rafie koralowej, jednak w naszym kraju również można spotkać wiele akwenów z przepiękną podwodną fauną i florą.

Snorkeling jest uniwersalny, może być praktykowany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Aby w pełni cieszyć się widokami, przydatna będzie umiejętność pływania, choć nie jest to konieczne, aby eksplorować akwen wodny. Konieczny jednak jest wysokiej jakości sprzęt, który zapewni bezpieczeństwo oraz dobrą widoczność. Niezbędnymi elementami są przede wszystkim profesjonalne płetwy do pływania oraz dobra maska.

Maska powierzchniowa do snorkelingu – co należy wiedzieć?

Na rynku znajduje się wiele masek do snorkelingu, które dzielą się zazwyczaj na dwie kategorie: maski tradycyjne oraz pełnotwarzowe. Akcesorium należy dobrać na podstawie własnych preferencji oraz dopasowania do anatomicznego kształtu twarzy. Ważny jest przede wszystkim komfort podczas nurkowania.

Tradycyjna maska

Bardzo popularny model przed laty, aktualnie raczej nie stosuje się jej do nurkowania. Ma bardzo prostą budowę, w komplecie występuje zazwyczaj fajka. Model ten nie posiada żadnych udogodnień dopasowanych do osób początkujących, dlatego sprawdzi się wyłącznie jako zabawka dla dzieci. Można ją kupić przy okazaji zakupu rękawów do pływania dla dzieci. Uprawiając snorkeling nie warto oszczędzać na sprzęcie. Podstawowa maska nie ma systemu odprowadzania przypadkowo zaciągniętej wody do fajki, w konsekwencji czego może stanowić zagrożenie dla uczniów i początkujących.

Materiał wykonania równie kluczowy

Gdy już odpowiemy na te bardzo podstawowe zagadnienia, czas przyjrzeć się samej budowie roweru. Jak wszyscy wiemy, materiał wykonania jest kluczowy i to on wpływa na ostateczną jakość i trwałość, a także na wagę, a więc i komfort korzystania z jednośladu. Do dyspozycji mamy dwa bardzo popularne materiały, a mianowicie stal i aluminium. Choć rowery produkowane są również ze stali węglowej, to jest to bardzo drogie rozwiązanie.

Maska pełnotwarzowa

Maska pełnotwarzowa do nurkowania powstała z myślą o dyscyplinie, jaką jest snorkeling. Duże pole widzenia, komfort pływania oraz kołnierz obejmujący całą twarz pozwolą cieszyć się podziwianiem dna morskiego. Fajka zintegrowana jest z całością, dlatego nie trzeba trzymać ustnika w ustach przez cały okres zanurzenia. Obecnie producenci stosują odpowiednią rozmiarówkę, na podstawie której można dobrać model do rozmiarów własnej twarzy.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru produktu?

Kąt widzenia

Snorkeling to dyscyplina dla osób zainteresowanych pięknymi widokami pod wodą. Z tej przyczyny należy wybierać modele, które mają jak największy kąt widzenia. Szczególnie warto zwracać uwagę na 180 stopni, które pozwala cieszyć się swobodną obserwacją podwodnej przestrzeni.

Kołnierz maski

Na rynku znajdują się maski z czarnym oraz białym silikonowym kołnierzem. Zdecydowanie warto zdecydować się na tę drugą propozycję, ponieważ jasna barwa przepuszcza więcej światła. Trzeba jednak przygotować się na to, że biały kolor może zżółknąć wraz z upływem czasu.

Kwestia parowania

Parowanie to problematyczne zjawisko, które często pojawia się podczas nurkowania. Aby zniwelować ten problem podczas uprawiania snorkelingu, należy dobrać odpowiedni sprzęt. Szczególnie istotna będzie maska z powłoką anti-fog.

Nowoczesne technologie pozwalają na produkowanie masek z zabezpieczeniem antymgłowym. Dobrze działający system wymiany powietrza zagwarantuje komfort podczas eksploracji podwodnego świata. Aby maska nie parowała, musi posiadać zabezpieczający korek, który uniemożliwi przemieszczanie się ciepłego powietrza do wnętrza. Sprawny system natomiast będzie przeciwdziałał zamazywaniu się wizji podczas nurkowania. Warto zwracać szczególną uwagę na ten punkt podczas wyboru idealnej maski. Jeśli nie posiada systemu odprowadzania ciepłego powietrza, nie warto w nią inwestować.

Zwycięzca rankingu 2024

Zdecydowanym zwycięzcą rankingu jest maska do snorkelingu marki Retoo posiadająca system Ani-fog. Dzięki odpowiedniej technologii zastosowanej w tym modelu, ciepłe powietrze zostaje usunięte, gwarantując stałą przejrzystość na wysokim poziomie. Ponadto DryTop uniemożliwia przedostawanie się wody z rurki do środka pełnotwarzowej maski. To mechanizm dedykowany szczególnie początkującym i osobom uczącym się. Dużo łatwiej wtedy przezwyciężyć strach przed wodną głębią.

Podsumowanie – jaka maska do snorkelingu?

Maska do snorkelingu powinna być wykonana przede wszystkim z odpornego tworzywa. Dobrej jakości akcesorium ma szeroki kąt widzenia oraz jest wyposażone w system DryTrop. Maska pełnotwarzowa nie może również pokrywać się mgłą wskutek zmiany temperatur, ponieważ może to zagrażać i zniechęcać do odkrywania podwodnej krainy.

Bardzo ważne jest również dopasowanie maski do kształtu i wymiarów twarzy. Jest to czynnik gwarantujący późniejszy komfort pływania pod wodą. Podczas dokonywania zakupów warto zrobić krótki, aczkolwiek użyteczny test, który polecany jest przez instruktorów snorkelingu. Wybraną maskę trzeba przyłożyć do twarzy bez zakładania paska. Następnie należy maksymalnie wciągnąć nosem powietrze, a później lekko ją odgiąć. Jeśli maska została dobrze dobrana, przylgnie do skóry podczas momentu wstrzymania oddechu. Kiedy opadnie, to znak, że należy ją wymienić na inny model lub rozmiar. Maska musi mocno przywierać do twarzy i zapewniać szczelność. Sprawdź również nasz ranking okularów do pływania, które są równie potrzebne na wakacjach.

Już dziś wyposaż się w niezbędny sprzęt i odkryj fascynujący świat snorkelingu!

• Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z nurkowaniem, artykuł Snorkeling. nurkowanie z fajką jest zdecydowanie dla Ciebie. Dzięki profesjonalnym instruktorom portalu Nurkomania.pl uzyskasz kilka niezbędnych wskazówek, które pozwolą Ci zacząć uprawiać tę dyscyplinę.  

• Jeśli szukasz rad odnośnie tego jak zacząć uprawiać snorkeling, zapoznaj się koniecznie z poniższym nagraniem wideo. Dzięki niemu przekonasz się, że to wcale nie jest takie trudne, jak się wydaje. Snorkeling dostarcza dużo zabawy i pozwala tworzyć niezapomniane wspomnienia. Warto więc choć raz spróbować poznać faunę i florę zbiornika wodnego.

Recent Posts

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza maska do snorkelingu
Average rating:  
 0 reviews