Kiedy słyszymy smartwatch, to wielu z nas myśli o bardzo rozbudowanych zegarkach inteligentnych, które są w stanie zmierzyć puls, monitorować nasz sen, a także odbierać połączenia, ustawiać przypomnienia czy też sprawdzać wiele innych parametrów życiowych lub pomagać nam na inny sposób. Czasami jednak jedyne, czego potrzebujemy, to przyrząd do mierzenia i wskazywania czasu, który dodatkowo jest cyfrowy i można go co jakiś czas podładować. Tym właśnie będzie smartwatch do 100.

Oczywiście nawet w przypadku tak małego budżetu możemy liczyć na dodatkowe funkcje, które jeszcze umilą nam korzystanie ze sprzętu. Jednakże, bardzo ważne jest tutaj wybranie sprzętu, który przede wszystkim będzie dobrze chodził i funkcje, które będzie oferował, nie będą dostępne jedynie “na papierze”. Aby więc uniknąć kupowania niesprawdzonych przedmiotów i wydawania pieniędzy na niepotrzebne gadżety, przygotowaliśmy ranking smartwatchy do 100zl.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

SMARTWATCH zegarek SMARTBAND

9.9

Średnia

SENSORR TECHNOLOGY DZ092021

9.8

Drogi

ZEGAREK ZLBS Q12

9.7

Tani

Mi BAND M4

9.6

Tani

Na liście pojawiły się oczywiście wszystkie ciekawe oferty, które dostępne są w tym bardzo ograniczonym budżecie. Oczywiście tak jak w przypadku sprzętu droższego, tak i tutaj mieliśmy na względzie szereg parametrów, lecz to bateria – czas pracy na ładowaniu i czas ładowania – odegrały najważniejszą rolę. Oprócz tego, uwzględnione zostały funkcje dodatkowe i komunikacja, a także wytrzymałość sprzętu i jego gwarancja. Oczywiście rozumiemy że funkcjonalność w smartwatchach z dolnej półki będzie niewystarczająca dlatego przygotowaliśmy dla Państwa także ranking najlepszych smartwatchy do 200 złotych.

SMARTWATCH zegarek SMARTBAND Pulsometr Krokomierz

smartwatch do 100 zł

Jest to bardzo ciekawy smartwatch do 100zł w bogatej kolorystyce. Możemy bowiem zakupić zegarek w standardowym kolorze czarnym, ale także czerwonym, granatowym, niebieskim i zielonym. Wyświetlacz urządzenia jest kolorowy i dotykowy o wysokiej rozdzielczości. Produkt został wykonany z wysokiej jakości komponentów. Dzięki temu zegarek jest przyjemny w dotyku ze skórą.

Smartwatch nie tylko pokazuje godzinę i datę, ale także rejestruje kroki (krokomierz) oraz z powodzeniem mierzy tętno (pulsometr). Sprawdza się jako dobry pulsometr do biegania. Ciśnienie krwi zostaje pokazane precyzyjnie na profesjonalnych wykresach. Co więcej, urządzenie posiada licznik kalorii oraz licznik dystansu, który potrafi zwizualizować przebieg przebytej trasy. Ponadto, otrzymujemy monitor snu nagrywający dane zarówno podczas głębokiego jak i płytkiego snu.

Interesująca jest także funkcja antilost, która informuje nas o zbyt dużej odległości smartwatcha i telefonu. Produkt będzie nam także przypominać o wiadomościach i powiadomieniach, które pojawiły się na naszych telefonach. Warto również wspomnieć o wodo- i pyłoszczelności urządzenia.

R

Zalety

• Kilka wariantów kolorystycznych;
• Zawiera krokomierz i pulsometr;
• Funkcja antilost;
• Niska cena.
Q

Wady

• Krótko trzymająca bateria.

ZEGAREK SMARTWATCH MODEL 2020 Z KARTĄ SIM KAMERA

smartwatch do 100

Jeżeli szukamy produktu typu smartwatch za 100 zł to urządzenie marki Sensorr nieco przekracza cenę, jednakże nadal jest warte zakupu. Nowoczesny design, cztery dostępne wersje kolorystyczne oraz szereg przydatnych funkcji powinny przekonać każdego rozważającego kupno zegarka. Smartwatch jest zsynchronizowany z telefonem poprzez Bluetooth, dzięki czemu nie musimy ustawiać sami czasu ani daty.

Ponadto, zegarek posiada inne przydatne funkcje, takie jak kalkulator, alarm z budzikiem, kalendarz oraz dyktafon. Warto również wspomnieć o przeglądarce internetowej, która pozwoli nam na odszukanie interesujących nas informacji w dowolnym czasie. Urządzenie pozwoli nam także być na bieżąco z powiadomieniami połączeń telefonicznych oraz wiadomościami sms i powiadomieniami z portali społecznościowych takich jak Twitter, Facebook czy Whatsapp.

Bardzo ciekawa jest także opcja Remote Camera, dzięki której mamy możliwość zrobienia zdjęcia zegarkiem. Aby zapisać gdzieś nasze fotki, producent pozwala nam na włożenie do smartwatcha karty pamięci SD o pojemności aż do 32GB. Poza tym, urządzenie jest wodoodporne, jednakże tylko do pewnego stopnia. Nie nadaje się więc ono do kąpieli pod prysznicem lub pływania. Jeżeli szukasz w pełni wodoodpornych sprzętów, zerknij na nasz ranking kamer wodoszczelnych.

R

Zalety

• Nowoczesny design;
• Przeglądarka internetowa;
• Funkcja robienia zdjęć;
• Możliwość włożenia karty pamięci.
Q

Wady

• Cena przekraczająca budżet;
• Urządzenie nie jest odporne na wszystkie rodzaje zalania.

SMARTWATCH DLA DZIECI GPS LOKALIZATOR WODOODPORNY 

jaki smartwatch za 100 zł

Jest to smartwatch do 100zl przeznaczony głównie dla dzieci, a co za tym idzie zawiera szereg funkcji zwiększających bezpieczeństwo naszych pociech. Przede wszystkim można na nim zapisać maksymalnie 10 numerów telefonów do osób, do których mamy największe zaufanie. Co więcej, mamy możliwość zablokowania odbierania połączeń od nieznanych numerów.

Warto również wspomnieć o funkcji SOS. W momencie zagrożenia, nasze dziecko może przytrzymać  przycisk SOS przez 3 sekundy, a smartwatch automatycznie zadzwoni do głównego numeru rodzica. Ponadto, gdy ta opcja zostanie uruchomiona, zostanie wysłany SMS z informacją o alarmie.

Kolejną funkcją przychylną rodzicom jest opcja lokalizacji LBS. Jest ona co prawda mniej dokładna niż GPS, jednakże pozwoli nam na zlokalizowanie naszego dziecka w budynkach i na otwartej przestrzeni. Jest to możliwe na obszarze do 2km.

Producent oferuje także możliwość pobrania darmowej aplikacji Se Tracker 2, dzięki której rodzice będą w stanie sami aktywować zegarek oraz korzystać z jego licznych funkcji. Korzystanie ze wspomnianej aplikacji jest bezproblemowe i bardzo intuicyjne. Jeżeli jednak masz problem z uruchomieniem, sprawdź nasz poradnik jak zainstalować aplikacje na smartwatcha.

R

Zalety

• Urządzenie wodoodporne;
• Przycisk SOS;
• Lokalizator dziecka LBS;
• Aplikacja Se Tracker 2.
Q

Wady

• Smartwatch przeznaczony głównie dla dzieci.

SMARTBAND Mi BAND M4 SMARTWATCH OPASKA PULS KROKI

dobry smartwatch za 100 zł

Jest to wielofunkcyjny smartwatch do 100 zł pokazujący nie tylko godzinę i datę, ale także liczący kroki (krokomierz) oraz mierzący ciśnienie (ciśnieniomierz). Urządzenie to będzie idealne dla osób aktywnych fizycznie, które chcą mierzyć pewne dane dotyczące swojego zdrowia. Dlatego też możemy zmierzyć tętno, dystans oraz ilość spalonych kalorii w trzech trybach. Są nimi tryb spacerowy, skakanka oraz brzuszki. Zegarek monitoruje także nas sen.

Smartband jest powiązany z naszym telefonem za pomocą Bluetooth oraz powiadomi nas o połączeniach, wiadomościach SMS oraz najnowszych postach z portali społecznościowych typu Facebook, Instagram czy Twitter.

R

Zalety

• Urządzenie mierzy ciśnienie i tętno;
• 10 dostępnym kolorów;
• Możliwość powiązania z aplikacjami.
Q

Wady

• Urządzenie posiada ograniczone funkcje.

Warto również wspomnieć o pobraniu aplikacji FITPRO lub LEFUN HEALTH, które są kompatybilne z naszym smartwatchem. Dzięki tym aplikacjom możemy zapisywać na telefonie nasze statystyki oraz analizować dotychczasowe osiągnięcia.

Produkt jest dostępny w aż 10 kolorach. Są nimi klasyczny czarny, czerwony, granatowy, różowy, szary, żółty, srebrny, pudrowy róż, biały oraz niebieski. Co więcej, w zestawie otrzymamy także kabel zasilający do ładowania urządzenia. Sam czas ładowania wynosi około 2 godziny.

Jaki smartwatch za 100 zł będzie najlepszy? Poradnik zakupowy 2023

Choć wydawać by się mogło, że budżet 100 zł na smartwatcha jest za mały, to zdecydowanie uda nam się znaleźć coś wartego uwagi. Musimy jednak wiedzieć jak szukać i które parametry w tych naszych poszukiwaniach odegrają najważniejszą rolę. Choć przedstawione propozycje wydają się bardzo ciekawe i mają w zanadrzu wiele do zaoferowania, to i tak warto jest przejrzeć katalog dostępnych produktów na własną rękę i podjąć decyzję w oparciu o własną wiedzę i, rzecz jasna, gust. Gdy jednak funkcjonalność i design będą dla ciebie przeszkodą nie do przeskoczenia zapraszamy do przeczytania rankingu najlepszych smartwatchy do 300 PLN.

Dlatego kluczowymi parametrami, przy szukanie idealnego smartwatcha za 100 zł, będzie oczywiście trwałość sprzętu i pewność, że chociaż po roku dalej będzie nam służył. Ponadto zwrócić musimy uwagę na trwałość baterii, która przy tak niskim budżecie może mieć bardzo małą pojemność.
Nie bez znaczenia jest też sama wodoszczelność sprzętu czy ogólna odporność na warunki atmosferyczne czy też zabrudzenia. Oczywiście uwzględnijmy też funkcjonalność, a także dodatki czy inne akcesoria i wersje modułu Bluetooth, bo to też ma finalne znaczenie na jakość wybranego przez nas sprzętu.

Przede wszystkim zwróć uwagę na baterię

Smartwatch do 100 zł nie będzie oferował nam bardzo długiego czasu pracy na baterii – to jest pewne. W takim budżecie nie możemy liczyć na pojemny akumulator, a zastosowana technologia jest o wiele bardziej energożerna niż u droższej konkurencji. To nie oznacza oczywiście, że nie powinniśmy szukać sprzętu z możliwie najdłuższym czasie pracy na jednym ładowaniu.

Czas czuwania, jaki nas interesuje, powinien wynosić minimum 2 dni. Wskazuje to oczywiście ile wytrzyma inteligentny zegarek bez korzystania z żadnych funkcji – ograniczając się wyłącznie do patrzenia co jakiś czas na godzinę. Jeśli chodzi o wartości, to smartwatch do 100 może oferować nam baterię o pojemności 500 mah, co powinno nam wystarczyć na kilka dni przy oszczędnym używaniu lub do dwóch dni przy korzystaniu ze wszystkich funkcjonalności.

SMARTWATCH DLA DZIECI GPS LOKALIZATOR WODOODPORNY

jaki smartwatch za 100 zł

ZEGAREK SMARTWATCH MODEL 2020 Z KARTĄ SIM KAMERA

smartwatch do 100

Ponadto, uwzględnij też rozmiar

Przeglądając dostępne smartwatche bardzo często producenci wykorzystują zdjęcia, które mogą w niewłaściwy sposób przedstawiać produkt. Kolorystyka może się różnić, poszczególne elementy designu również. Najgorzej jest jednak w przypadku, kiedy kupimy sprzęt, który po prostu będzie dla nas za mały dlatego też polecamy przejrzeć ranking najpopularniejszych smartwatch męskich. Chodzi tutaj nie tylko o pasek, który dołączony jest do zestawu, ale samą tarczę zegarka.

Smartwatche za 100 zł oferowane są przede wszystkim w formie okrągłej lub, czasami, prostokątnej. Jeśli dobrze poszukamy, to uda nam się znaleźć kopertę kwadratową. W każdej jednak sytuacji trzeba sprawdzić jaka jest wielkość koperty – czy to średnica w przypadku okrągłych opcji czy długości boków (lub boku) w przypadku prostokątnych i kwadratowych.

Oczywiście pamiętaj o trwałości

Nikt nie powiedział, że smartwatch do 100zl ma prawo zepsuć się po kilku dniach! To właśnie dlatego tak istotne jest zweryfikowanie klasy odporności, jaką producent deklaruje. Pierwszą kwestią związaną z trwałością, jest sprawdzenie wodoszczelności czy też wodoodporności. Oczywiście nie możemy liczyć na pełną odporność na wodę, lecz na zachlapanie. Dzięki temu nawet w mocniejszy deszcz zegarek nie powinien ulec uszkodzeniu.

Choć trudno jest do końca sprawdzić czy produkt wytrzyma rok czy dwa, to warto pokusić się o pewnego rodzaju zabezpieczenie, a mianowicie gwarancję. Przy tanich produktach, w tym przy smartwatchach 100 zł, bardzo często zdarza się sytuacja, gdzie producent daje nam wyłącznie rok gwarancji. Warto więc poszukać opcji dwuletniej.

SMARTWATCH zegarek SMARTBAND Pulsometr Krokomierz

smartwatch do 100 zł

SMARTBAND Mi BAND M4 SMARTWATCH OPASKA PULS KROKI

dobry smartwatch za 100 zł

Nie zapomnij o wersji Bluetooth!

W dzisiejszych czasach każdy smartwatch wyposażony jest w moduł Bluetooth, dzięki czemu może on połączyć się z naszym smartfonem, ustawić datę, godzinę, a także zapisywać pewne dane. W zależności od tego jak zaawansowanym sprzętem dysponujemy, mogą to być po prostu zarejestrowane pulsy lub ciśnienie, a w przypadku nieco droższych opcji, nawet i możliwość spisania danych z monitora snu.

Niestety, bardzo często te mniej zaawansowane opcje mają na wyposażeniu bardzo podstawową wersję Bluetootha. Naszym zadaniem jest kupić produkt, który ma moduł w wersji 4.1 lub wyższą. Im nowocześniejszy Bluetooth, tym oczywiście bardziej energooszczędny i oferuje nam o wiele stabilniejszą komunikację z urządzeniem.

Podsumowanie rankingu – smartwatch do 100 zł

Zwycięzcą rankingu w tym zestawieniu zostaje SMARTWATCH zegarek SMARTBAND Pulsometr Krokomierz. To produkt charakteryzujący się bardzo dobrymi parametrami mając rzecz jasna na uwadze cenę. Przedmiot gwarantuje wszystkie istotne elementy, a przy tym ładnie wygląda i jest dosyć trwały.

Jeśli jednak opcja ta nie przypadła nam do gustu lub po prostu wolimy szukać urządzenia o nieco innym designie lub po prostu oferującego więcej funkcji czy też dłuższy okres gwarancyjny, to sprawdź już dziś alternatywy (popularne smartwatche do 500 wraz z opiniami przedstawione) w wyżej wymienionym rankingu lub po prostu zapoznaj się z poradnikiem zakupowym, a następnie znajdź swój idealny produkt!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki smartwatch do 100 zł wybrać
Average rating:  
 0 reviews