Odpowiednie przygotowanie się na biwak czy też częste wyprawy w dzicz wymagają od nas przede wszystkim umiejętności i kondycji. Jednakże, bez odpowiedniego sprzętu i wyposażenia nawet najlepiej przygotowany kondycyjnie biwakowicz nie poradzi sobie z wieloma zadaniami. Do tych potrzebne są narzędzia i to nie byle jakie. Z tego powodu bardzo dobrym pomysłem jest zainwestowanie w nóż survivalowy z krzesiwem bądź po prostu odpowiedniej jakości sam nóż przetrwania.

Jak jednak mieć gwarancję, że kierujemy się dobrymi właściwościami? A może parametry techniczne, które wydają się nam w porządku, w tej cenie są po prostu mocno przeciętne? Istnieje wiele różnych kwestii dodatkowych, które musimy mieć na uwadze wybierając rozwiązanie idealne. Nie wszyscy muszą jednak być ekspertami survivalu i od razu wiedzieć który model okaże się najwłaściwszy. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wiedzy, jaką nasi eksperci umieścili w rankingu noży survivalowych 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Nóż Rambo Taktyczny

9.9

Tani

Nóż Hastaa Finka

9.8

Drogi

Nóż Mora Finka

9.7

Drogi

Nóż wojskowy GW1084

9.6

Tani

To lista co prawda tylko czterech produktów. Aczkolwiek ich wykonanie i jakość, a także fakt, że to dobre tanie noże survivalowe pokazuje, że jest to jedna z najciekawszych ofert obecnie dostępnych na rynku. Nasi eksperci mieli przede wszystkim na uwadze odpowiednią trwałość i jakość wykonania, ale też i to czy mamy do czynienia z nożem survivalowym z głownią stałą, składaną, z krzesiwem czy bez, a także czy jest to propozycja kompaktowa, do zastosowań większych i czy wykonana z materiału o wysokiej odporności.

Nóż Rambo Taktyczny Myśliwski Survivalowy

noże survivalowe ranking

Jest to duży nóż taktyczny typu rambo, który będzie idealny dla każdego survivalowca lub obozowicza. Będzie on także dobrym narzędziem dla każdego fana solidnych militariów. Produkt sprawdzi się podczas różnego rodzaju wypraw i obozów. Sama głownia noża została bardzo ciekawie zaprojektowana. Została ona wykonana ze stali nierdzewnej typu 420 i ma ona zmodyfikowany profil typu tanto.

Warto dodać, że stal nierdzewna jest cenionym materiałem w branży nożowniczej, ponieważ jest odporna na uszkodzenia. Ponadto, głownia została pokryta specjalną ochronną warstwą, co zapobiega korozji oraz niweluje odblask. Końcówka typu tanto i gładkie ostrze są wręcz idealnie do precyzyjnych cięć, natomiast ząbkowanie, które zostało umieszczone w tyle, bardzo dobrze radzi sobie w rozdzieraniu materiału.

R

Zalety

• Nóż odporny na uszkodzenia;
• Precyzyjne cięcia;
• Ergonomiczna rękojeść;
• Pokrowiec w zestawie.
Q

Wady

• Krótka gwarancja.

Producent wyposażył nóż survivalowy w uniwersalną piłę znajdującą się na grzbiecie. Z kolei jeżeli chodzi o rękojeść narzędzia została ona zrobiona z tworzywa oraz gumy o właściwościach antypoślizgowych. Takie rozwiązanie sprawdzi się w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Co więcej, ergonomiczność rękojeści umożliwia komfortową pracę. Oprócz samego noża taktycznego zestaw obejmuje czarny pokrowiec z cordury. Jego dużą zaletą jest możliwość przymocowania go do paska spodni.

Nóż Myśliwski Survivalowy Finka + Pokrowiec

nóż survivalowy z krzesiwem ranking

Marka Hastaa oferuje nam nóż myśliwski typu survivalowego. Produkt ten został bardzo solidnie wykonany, co świadczy o jego wytrzymałości. Zastosowany tutaj stal nierdzewną 420J2 w monolicie wewnętrznym. Monolit ten przechodzi przez całą długość noża, dzięki czemu jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Jeżeli chodzi o rękojeść, została ona przymocowana za pomocą stalowych śrub.

Warto wspomnieć o ergonomicznym i profilowanych uchwycie. Leży on bardzo dobrze w dłoni, co gwarantuje komfortową pracę, nawet przez dłuższy czas. Na dodatek, w nożu zastosowano głownię typu trialing point, której przeznaczeniem są prace typowo survivalowe i plenerowe. Pomimo to, narzędzie sprawdzi się także podczas codziennych czynności.

R

Zalety

• Solidne wykonanie;
• Komfortowa długa praca z narzędziem;
• Otwór do przywiązania linki;
• Pokrowiec w zestawie.
Q

Wady

• Nieco większa waga produktu.

W tylnej części noża myśliwskiego znajdziemy specjalny otwór, który służy do przywiązania linki. Dzięki temu będziemy mieli gwarancję, że nie zgubimy naszego narzędzia. Producent dorzuca nam do noża schludny czarny pokrowiec wykonany z cordury. Posiada on mocowanie na pasek. Warto dodać, że nóż survivalowy o budowie typu Full Tang ma 12-miesięczną gwarancję oraz zbiera pozytywne opinie.

Mora Nóż Myśliwki Turystyczny Survivalowy Finka

noże survivalowe cena

Nóż turystyczny firmy Mora to również ciekawa propozycja. Firma Mora znana jest z produkcji noży różnego rodzaju, przeznaczonych między innymi dla wędkarzy, myśliwych oraz rzemieślników. Model Basic 511 posiada ostrze wykonane ze stali węglowej wysokiej jakości, dzięki której łatwiej ostrzy się narzędzie. Jednakże minusem stali węglowej jest to, że nie posiada ona właściwości korozyjnych. Oznacza to, że w wilgotnym środowisku nóż ulegnie korozji. Dlatego też musimy pamiętać, aby wycierać produkt do sucha po każdym użyciu oraz posmarować ostrze olejem.

Warto dodać, że trzonek został wykonany z tworzywa sztucznego. Długość samego ostrza wynosi 90 mm, natomiast długość całkowita noża myśliwskiego jest równa 206 mm. Rękojeść jest antypoślizgowa oraz ergonomiczna. Produkt posiada także specjalny klips do mocowania. Ponadto, zestaw obejmuje czarny pokrowiec.

R

Zalety

• Antypoślizgowa rękojeść;
• Pokrowiec w zestawie;
• Długa gwarancja.
Q

Wady

• Brak właściwości antykorozyjnych.

Nóż survivalowy możemy zakupić w przystępnej cenie. Dużymi zaletami są także 24-miesięczna gwarancja oraz bardzo dobre opinie użytkowników. Posiadacze chwalą narzędzie za ostrość, poręczność, trwałość, a także za niską cenę.

NÓŻ TAKTYCZNY SURVIVALOWY scyzoryk składany 21cm

noże survivalowe opinie

Nóż survivalowy typu finka to praktyczne narzędzie, które zawsze warto mieć pod ręką. Posiada on funkcję składania. Ostrze noża zostało wykonane ze stali nierdzewnej. Ma ono także blokadę, dzięki której narzędzie nie zawiedzie nas w krytycznej sytuacji. Warto dodać, że nóż został wyposażony w dodatkowe ostrze, które służy do szybkiego przecinania linki lub pasów bezpieczeństwa. Z kolei specjalna ostra końcówka pomoże nam wybić szybę lub rozbić twarde przedmioty.

Jeżeli chodzi o samą rękojeść noża survivalowego, została ona wykonana z anodowanego aluminium. Ponadto, leży ona bardzo dobrze w dłoni i jest komfortowa w użytkowaniu dzięki specjalnemu wyprofilowaniu. Dodatkowym atutem narzędzia jest otwór na smycz, dzięki któremu będziemy mieli nóż zawsze przy sobie i nie będziemy musieli martwić się jego zgubieniem.

Długość noża to 210 mm, natomiast jego waga jest niewielka i wynosi 165 g. Producent daje nam 12-miesięczną gwarancję na produkt. Decydując się na zakup noża taktycznego, dostaniemy je w kolorowym upominkowym opakowaniu, dzięki czemu narzędzie nadaje się na prezent dla survivalowców czy nawet dla grzybiarzy.

R

Zalety

• Funkcja składania;
• Blokada ostrza;
• Komfortowe użytkowanie;
• Otwór na smycz.
Q

Wady

• Brak pokrowca w zestawie.

Dalej nie wiesz jaki wybrać produkt? Nic straconego! Sprawdź poniższe wskazówki

Dobre tanie noże survivalowe czy też te charakteryzujące się wyższą ceną, ale też i bardzo wysoką jakością wykonania, muszą przede wszystkim spełniać nasze własne oczekiwania. A jak wiemy, preferencje każdego użytkownika będą nad wyraz zróżnicowane. A to oznacza, że o wiele ważniejsze będzie wybranie sprzętu charakteryzującego się idealną wielkością i akcesoriami.

Do uwzględnienia jest jednak o wiele więcej właściwości i cech szczególnych. To one finalnie mają wręcz ogromny wpływ na to czy produkt poradzi sobie w danych warunkach czy też nie. I to właśnie z tego powodu bardzo ważne jest przyjrzenie się wszystkim dostępnym produktom. Po prostu w ten sposób upewnimy się, że wybieramy sprzęt o jak najlepszej charakterystyce i o najlepszych właściwościach.

Co więc powinno przede wszystkim przykuć naszą uwagę? Mianowicie dobrym wyborem wydaje się sprzęt, którego trwałość i jakość wykonania będą potwierdzone jakimiś certyfikatami bądź, chociażby, długoletnią gwarancją. To wszystko może nam wskazać rozwiązanie idealne, dzięki któremu żadna wyprawa nie będzie nam straszna i bez najmniejszych problemów sprzęt pomoże nam przez wiele lat. Ciekawych informacji udzieli nam również poniższy artykuł: https://doctorgun.eu/blog/jak-wybrac-noz-survivalowy

Przede wszystkim w poszukiwaniach uwzględnij jakość wykonania i materiały

Jednym z najistotniejszych parametrów wskazujących nam to czy mamy do czynienia z produktem jakościowym czy po prostu budżetową i mało trwałą opcją jest materiał wykorzystany do wyprodukowania noża. I chodzi tutaj nie tylko o samo ostrze, ale też i o rękojeść.

Bardzo często w przypadku rękojeści wykorzystuje się miks tworzywa sztucznego, czyli po prostu plastiku, z gumą. Warto odnotować, że plastik plastikowi nierówny i w jednym przypadku może to być wysoko gatunkowe, miękkie w dotyku tworzywo sztuczne, a w drugim najtańszy plastik, który często spotykamy w chińskich zabawkach.

Samo ostrze to natomiast sprawa bardzo istotna, bo przecież musi ono być wystarczająco trwałe, aby podczas użytkowania nie doszło do jego uszkodzenia czy przedwczesnego stępienia. Co więcej, ostrze musi być odporne na działanie warunków atmosferycznych, w tym nie może po czasie zardzewieć. Dlatego wysokiej klasy stal hartowana to podstawa. Często wykorzystuje się też stal nierdzewna – najczęściej typ 420.

Nóż Rambo Taktyczny Myśliwski Survivalowy

noże survivalowe ranking

NÓŻ TAKTYCZNY SURVIVALOWY scyzoryk

noże survivalowe opinie

Nie mniej istotną rolę odegra sam typ konstrukcji

Kolejną istotną kwestią, o jakiej nie może nikt z nas zapomnieć, jest konstrukcja. Jak wiecie, często wybierając się na biwak czy też uczestnicząc w wymagających wyprawach przetrwania zależy nam na tym, aby spakować jak najwięcej i dźwigać jak najmniej. Dlatego wybranie noża taktyczno survivalowego zależy przede wszystkim od tego czy potrzebny będzie do niewielkich zadań czy też nadzwyczaj istotna okaże się odpowiednia szerokość i długość.

Wyróżniamy zatem dwa podstawowe typy noży survivalowych – składane, które są znane jako scyzoryki, a także noże z głownią stałą, czyli po prostu nieskładane. Każdy wariant ma swoje zalety czy też wady. Scyzoryki są małe, a więc zajmują mało miejsca. Co więcej, zazwyczaj ich waga jest znacznie niższa od konkurencyjnych noży ze stałą głownią. A to oznacza, że mniej nam ciążą podczas wędrówek.

Z kolei niewielkim scyzorykiem nie uda nam się przeciąć wielu pnączy. A nawet jak się uda, marnowanie kilkunastu minut na pewną czynność, którą moglibyśmy wykonać w dosłownie kilka sekund sporej wielkości finką stawia znak zapytania przy kompaktowych nożach w przypadku bardziej wymagających zadań. Nie mniej jednak bardzo ważną rzeczą jest dostosowanie produktu do naszych własnych wymagań i do środowiska, w jakim finka czy też scyzoryk będzie używany.

Dodatkowo warto też przyjrzeć się masie i rozmiarowi

Masa i rozmiar to kwestie, które liczą się nie tylko w przypadku scyzoryków. Nawet jeśli noże składane są znacznie mniejsze z uwagi na ich charakterystykę, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby szukając produktu sprawdzonego wybrać ten, który się nie składa, ale który na tle konkurencyjnych produktów jest dalej stosunkowo niewielki. To gwarantuje nam pewien kompromis i wyposażenie się w produkt dosyć mały, ale przy okazji gwarantujący stałe, a więc i stabilniejsze ostrze.

Rzeczą oczywistą przy wyborze noża survivalowego jest też jego masa. I tutaj nie chodzi wyłącznie o to czy produkt będzie ciężki czy też nie. Jest to, co prawda, bardzo istotne, ale pamiętajmy też o odpowiednim wyważeniu. Nawet jeśli wybierzemy produkt bardzo lekki, ale jego balans będzie niewłaściwy, to przy użytkowaniu szybko będzie nam się dłoń męczyła.

Mora Nóż Myśliwki Turystyczny Survivalowy Finka

noże survivalowe cena

Nóż Myśliwski Survivalowy Finka + Pokrowiec

nóż survivalowy z krzesiwem ranking

Nóż survivalowy z krzesiwem, a może bez? Dodatki i akcesoria

Gdy już weźmiemy pod uwagę szereg spraw związanych z samym nożem, czyli jego wykonanie, trwałość, a także odporność i szereg innych atrakcyjnych właściwości, przyjdzie czas na gadżety i akcesoria. Bo przecież decydując się na nóż survivalowy warto pamiętać o szeregu interesujących i nadzwyczaj kluczowych kwestiach dodatkowych. Jedną z nich jest, chociażby, pokrowiec, który umożliwi nam bezpieczne przechowywanie ostrza.

Poza tym, bardzo często wraz z zakupem noża survivalowego użytkownicy poszukują krzesiwa. Znacznie ułatwia to rozpalanie ognia, a więc jest to kluczowy element wyposażenia każdego fana survivalu. Miejmy jednak na uwadze to, że dodatkowe elementy akcesoryjne mogą znacznie podnieść cenę. A to oznacza, że niekiedy o wiele lepiej jest wyposażyć się w produkt samemu – bez dodatkowych akcesoriów w zestawie.

Najlepszy nóż survivalowy – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą rankingu 2024 zostaje bez wątpienia nóż taktyczny survivalowy o dosyć małym rozmiarze, ale o świetnym wyważeniu, niskiej wadze, a także, co może dla niektórych być nadzwyczaj kluczowym parametrem, stałą głownią. Nóż Rambo Taktyczny Myśliwski Survivalowy to też opcja o stosunkowo niewielkiej cenie i akceptowalnej wytrzymałości. Jej wygląd także będzie bardzo ważnym elementem pozytywnie wpływającym na ostateczną atrakcyjność.

Jeśli jednak nie interesują nas noże survivalowe z głownią stałą lub po prostu potrzebujemy sprzętu trwalszego czy też przystosowanego do bardziej wymagających zadań, to warto przyjrzeć się alternatywom, jakie przygotowano w dzisiejszym zestawieniu. Są to różnorodne propozycje, które powinny przypaść niejednej osobie do gustu. Jeśli nawet i te alternatywy nie okażą się odpowiednie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z porad napisanych

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie noże survivalowe wybrać
Average rating:  
 0 reviews