Gdy się odchudzamy, to nieodzownym elementem weryfikującym nasz progres jest waga łazienkowa. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kilogramy to nie wszystko, co się liczy. Wręcz przeciwnie – w wielu kwestiach to nie kilogramy wskażą nam czy udało się schudnąć, a pomiar tkanki tłuszczowej. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się nieco droższe od standardowych, ale oferujące ogromne możliwości użytkowe wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej.

Niestety, kupno takiej wagi analitycznej nie należy do najłatwiejszych z kilku powodów. Przede wszystkim musimy pamiętać, że urządzenia tego typu mają wiele różnych parametrów i każdy w jakimś stopniu wpływa na ostateczną atrakcyjność sprzętu. Następnie, urządzenia te różnią się cenowo dosyć bardzo .Dlatego jeśli nie jesteśmy pewni jaki produkt wybrać, skorzystajmy z rankingu wag z pomiarem tkanki tłuszczowej.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

ZEEGMA Gewit 17w1

9.9

Tania


 

TANITA BC-730

9.8

Średnia

BEDEE13w1

9.7

Średnia

TANITA RD-953

9.6

Droga

W zestawieniu pojawiły się cztery bardzo ciekawe produkty. Choć sprzęt sprzętowi nie równy, to w celu wybrania tylko ty najciekawszych urządzeń, nasi specjaliści uwzględnili tak kluczowe parametry wag jak, na przykład, maksymalna waga użytkownika, funkcjonalność, dokładność pomiaru i zakres, czy też opinie innych użytkujących.

Waga łazienkowa analityczna ZEEGMA Gewit 17w1

waga z pomiarem tkanki tłuszczowej ranking

Funkcjonalna waga elektroniczna marki Zeegma zajęła pierwsze miejsce. Model umożliwia tworzenie profili użytkowników (do ośmiu profili) i może pracować samodzielnie lub wraz z aplikacją na telefon – waga posiada dostęp do technologii Bluetooth. Urządzenie analizuje aż siedemnaście parametrów ciała, w tym oblicza BMI, mierzy masę mięśniową, poziom tkanki tłuszczowej i kostnej, oblicza zapotrzebowanie kaloryczne i sprawdza zawartość wody w organizmie. Posiada również funkcję ważenia niemowląt.

R

Zalety

• Możliwość stworzenia aż ośmiu profili;
• Duże obciążenie maksymalne;
• Powłoka antybakteryjna.
Q

Wady

• Mały wyświetlacz.

Czytelny ekran LCD o przekątnej 3,5 cala wyświetla wybrane parametry i waży z dokładnością do stu gramów. Maksymalny zakres wagi to 200 kilogramów. Urządzenie kalibruje się i wyłącza automatycznie, potrafi wykrywać użytkowników i zapamiętuje wszystkie pomiary. Platforma jest z podwójnie hartowanego szkła z powłoką antybakteryjną. Waga ma trzy jednostki pomiaru, a są to funty, kilogramy i kamienie.

Produkt waży półtora kilograma, a platforma ma wymiary 26 na 30 centymetrów; szklany panel ma grubość 6 milimetrów, a całość ma wysokość 2,5 centymetra – urządzenie jest kompaktowe i zmieści się np. pod szafką w łazience lub umywalką. Waga zasilana jest za pomocą dwóch baterii AAA.

TANITA Waga analizator BC-730 Biała

waga analityczna

Kolejny model pochodzi od marki Tanita i wytrzymuje obciążenie do 150 kilogramów. Waga jest biała, posiada czytelny i przejrzysty wyświetlacz LCD oraz intuicyjne panel sterowania składający się z czterech opisanych przycisków. Urządzenie jest zasilane czterema bateriami AA, które znajdują się w zestawie. Ciężar własny wagi wynosi dokładnie 875 gramów, natomiast platforma wagowa ma wymiary 26 na 21,5 centymetra; wysokość platformy to około trzy centymetry.

Urządzenie waży z dokładnością do 100 gramów i pozwala na stworzenie pięciu profili użytkowników. Dodatkowo posiada tryb „gościa” – osoby bez profilu również mogą skorzystać z wagi, nie zaburzając dotychczasowo zapisanych pomiarów. Platforma została stworzona z wysokiej jakości wytrzymałego tworzywa sztucznego, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe do wyczyszczenia.

R

Zalety

• Poradnik w zestawie;
• Pokazuje wiele parametrów;
• Ładny design.
Q

Wady

• Stosunkowo małe obciążenie maksymalne.

Waga tanita mierzy masę mięśniową, poziom tkanki tłuszczowej i kostnej, zawartość wody w organizmie i oblicza BMI oraz podstawową przemianę materii. Ponadto pokazuje wiek metaboliczny użytkownika i ocenia typ sylwetki. Dodatkowo zestaw zawiera specjalny, szesnastostronicowy poradnik, w którym zostało opisane, w jaki sposób należy mierzyć i analizować otrzymane wyniki.

INTELIGENTNA Waga łazienkowa analityczna BEDEE13w1

waga łazienkowa z pomiarem tkanki tłuszczowej

Kolejny model jest czarny i ma mniejszy wyświetlacz LCD, za to na platformie znajduje się dokładna instrukcja użytkowania – jest to dobre rozwiązanie, ponieważ nie trzeba się uczyć obsługi wagi na pamięć. Urządzenie jest zasilane za pomocą dwóch baterii AAA, których nie ma w zestawie. Waga umożliwia stworzenie aż dziesięciu profili użytkowników, a jej maksymalne obciążenie to 180 kilogramów.

Rozmiar ekranu to 67 na 29 milimetrów, platforma natomiast ma wymiary 29 na 26 centymetrów oraz 2 centymetry wysokości. Platformę stworzono ze sztucznego tworzywa ABS, które cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia, takie jak np. zadrapania i jest gładkie – w łatwy sposób można je wyczyścić, po prostu przecierając zwilżoną szmatką.

R

Zalety

• Instrukcja znajduje się na platformie;
• Duże obciążenie maksymalne;
• Wysokiej jakości obudowa.
Q

Wady

• Mały wyświetlacz.

Waga pokazuje trzynaście wskaźników fizycznych, w tym procent tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej i kostnej, ukazuje poziom wody w organizmie, tłuszcz trzewny, oblicza wskaźnik masy ciała MBI i poziom białka. Urządzenie automatycznie rozpoznaje użytkowników i przechowuje ich parametry. Dodatkową funkcją jest wskazanie niskiego poziomu baterii i przeciążenia. Dzięki temu produkt cechuje się długą żywotnością.

Waga analizator TANITA RD-953

waga tanita

Następna pozycja w rankingu ponownie należy do marki Tanita. Model RD-953 jest czarny i charakteryzuje się nowoczesnym, wręcz futurystycznym designem. Waga jest profesjonalnym analizatorem składu ciała ze zintegrowaną technologią Bluetooth, dzięki której istnieje możliwość połączenia urządzenia z telefonem iOS lub Android. Maksymalne obciążenie dla tego modelu wynosi aż 200 kilogramów.

Obudowa produktu została wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego zwieńczonego pomostem ze szkła hartowanego. Platformę łatwo utrzymać w czystości, można ją odkażać preparatami na bazie alkoholu i jest ona po prostu bardzo wytrzymała, odporna na zarysowanie. Wyświetlacz LCD znajduje się pośrodku wagi i posiada dodatkowo cztery diody sygnalizujące czy wynik jest w normie, czy poza nią. Panel sterowania jest dotykowy i ma cztery klawisze funkcyjne.

R

Zalety

• Modernistyczny design;
• Tryb „sportowiec”;
• Diody ukazujące stan ciała.
Q

Wady

• Możliwość stworzenia tylko czterech profili.

Waga może pokazywać wyniki w trzech jednostkach, tj. funtach, kilogramach i kamieniach. Specjalna funkcja „sportowiec” doskonale analizuje pomiary osób bardzo aktywnych fizycznie. Tryb „gość” pozwala osobom bez profilu na dokonanie pomiarów. Urządzenie pozwala stworzyć cztery profile użytkowników i oblicza BMI, BMR, sprawdza poziom wody w organizmie, mierzy poziom tkanki tłuszczowej, kostnej i mięśniowej oraz oblicza wiek metaboliczny użytkownika.

Która waga z pomiarem tkanki tłuszczowej okaże się najlepsza? Sprawdź już dziś czym kierować się przy zakupie!

Przedstawione powyżej produkty zachęcają nas swoimi funkcjami i możliwością skonfigurowania ustawień tak, aby dostosować produkt do naszych potrzeb. Możliwość precyzyjnego pomiaru wagi, tkanki tłuszczowej i wielu innych parametrów wskazuje nam że z pewnością jeden z gadżetów rekomendowanych w recenzji okazałby się strzałem w dziesiątkę.

Niekiedy jednak waga analityczna musi spełniać też nieco inne zadania. Aby więc upewnić się, że wybrany przez nas sprzęt będzie w stanie pomóc nam w naszej przemianie, musimy uwzględnić szereg parametrów, które to odpowiadają za efektywne działanie wagi łazienkowej z pomiarem tkanki tłuszczowej. Jednym z tych parametrów jest, rzecz jasna, maksymalna waga użytkownika.

Ponadto, kluczowe będzie też sprawdzenie precyzji działania i zakresu pomiaru. Nie możemy też zapomnieć o tym, że funkcjonalność czy też metody komunikacji wagi z innymi urządzeniami jest tutaj kluczowa. Opinie użytkowników wraz z ocenami też mogą nam pomóc w wyborze tego idealnego rozwiązania. Więcej informacji znajdziemy poniżej: https://step2health.pl/blog/waga-lazienkowa-z-pomiarem-tkanki-tluszczowej-b96.html

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na maksymalną nośność

Jak wszyscy wiemy, z wagi korzystają zarówno osoby stosunkowo chude, które pragną uzyskać idealny współczynnik BMI i ograniczyć tkankę tłuszczową do minimum, jak i osoby z dużą nadwagą czy też otyłe, gdzie każdy kolejny utracony kilogram i centymetr jest na wagę złota. To właśnie dlatego musimy upewnić się, że sprzęt, który wybraliśmy, oferuje nam bardzo duże maksymalne obciążenie.

Jest to nie tylko świetny sposób na zweryfikowanie tego czy pod naporem cięższych osób waga wytrzyma i da sobie radę, ale także czy producent przygotował swój sprzęt pod bardziej wymagające obciążenia. Jeśli tak, to użytkowanie wagi przez lata nie powinno doprowadzić do jej uszkodzenia.

Liczby, jakie nas powinny interesować, to przynajmniej 150 kg maksymalnej wagi użytkownika. Aczkolwiek warto zauważyć, że niektóre urządzenia przygotowane zostały w taki sposób, aby poradzić sobie z obciążeniem wynoszącym nawet i 200 kg.

Waga analizator TANITA RD-953

waga tanita

TANITA Waga analizator BC-730

waga analityczna

Precyzja wagi i zakres ważenia

Kolejnym istotnym parametrem przy wyborze wagi łazienkowej jest dokładność pomiaru. Choć wydawać by się mogło, że różnica kilkuset gramów nie jest duża, to w przypadku dokładnej weryfikacji progresu, jaki uzyskujemy podczas chudnięcia, odgrywa kluczową rolę. Co więcej, po wieloletnim użytkowaniu z pewnością docenimy tę precyzję, ponieważ potencjalne odchylenia będą naprawdę minimalne, gdzie przy mało precyzyjnej wadze już na samym początku, z czasem dokładność może pozostawiać wiele do życzenia.

Przyjęło się, że urządzeniom łatwiej jest określić dokładną wartość w niższych przedziałach wagowych. Oznacza to, że możemy nawet osiągnąć dokładność na poziomie 50 g przy pomiarach w przedziale 0,5-100 kg. Przy wyższych pomiarach dokładność do 100 g jest bardzo dobra. Nie powinniśmy natomiast przyglądać się wagom z dokładnością powyżej 200 g.

Funkcjonalność też istotna

Kupując wagę oferująca pomiar tkanki tłuszczowej i wielu innych parametrów odpowiadających za prawidłowe śledzenie procesu chudnięcia musimy uwzględnić jak największą ich ilość. Funkcjonalność to przede wszystkim możliwość skorzystania z najróżniejszych opcji dodatkowych gwarantujących nam bardzo precyzyjne sprawdzenie naszego ciała pod wieloma względami.

Waga czy pomiar tkanki tłuszczowej to tylko dwie krople w morzu funkcji, jakie możemy otrzymać do naszej dyspozycji wybierając sprawdzoną i polecaną wagę analityczną. Producenci bardzo często podają, że oferują urządzenia 13 w 1 czy nawet 17 w 1 z uwagi na to, że oprócz weryfikacji powyższych parametrów, ich urządzenie pozwala nam też sprawdzić wiele innych rzeczy.

Mowa tutaj o weryfikacji BMI, masy mięśniowej, tkanki kostnej, zawartości wody w organizmie, wieku metabolicznego, czy typu sylwetki. Nie możemy też zapomnieć o tym, że niektóre produkty oferują też funkcję zapamiętania wielu użytkowników w celu przekazania jeszcze precyzyjniejszego zestawu informacji.

Sprawdź opinie i cenę!

Bardzo dobrym sposobem na zweryfikowanie deklaracji producenta jest sprawdzenie ocen, jakie dany model zyskuje w Internecie i na forach odchudzających. Jak wszyscy wiemy, użytkowanie sprzętu przez wiele miesięcy może pomóc nam w określeniu dodatkowych wad czy też zalet, o których producent nie omieszkał wspomnieć.

Musimy przy tym pamiętać, że uwagi pochodzące od innych kupujących bazują zazwyczaj na ich własnym doświadczeniu z urządzeniem i konkretnym egzemplarzem. To natomiast może powodować rozbieżności między stanem faktycznym, a konkretną wagą kupioną przez klienta.

Jeśli jednak producent jest na tyle pewien swojego urządzenia, że daje nam on minimum 2 lata gwarancji, a w niektórych przypadkach nawet 3 lata gwarancji, na bezproblemowe i bezawaryjne działanie, to rzeczywiście warto wziąć pod uwagę dany sprzęt.

ZEEGMA Gewit 17w1

waga z pomiarem tkanki tłuszczowej ranking

Najlepsza waga kuchenna – podsumowanie rankingu 2024

Ranking wag z pomiarem tkanki tłuszczowej przedstawił nam bardzo ciekawe produkty. Każdy z nich charakteryzuje się swoimi własnymi zaletami. Atrybuty, które wyróżniają te produkty od konkurencji to dodatkowa zaleta. Jeśli jednak mielibyśmy wybrać ten najlepszy sprzęt, to byłby to z pewnością zwycięzca rankingu, a mianowicie Waga łazienkowa analityczna ZEEGMA Gewit 17w1.

Alternatywnym rozwiązaniem naszej sytuacji jest wykorzystanie powyższego poradnika w celu znalezienia tej idealnej wagi. Musimy natomiast pamiętać, aby wybrany przez nas produkt charakteryzował się ponadprzeciętną jakością i nośnością, a wszystkie funkcje były zachowane przy bezproblemowym połączeniu.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza waga z pomiarem tkanki tłuszczowej
Average rating:  
 0 reviews