Coraz więcej osób docenia potrzebę używania rollerów fitness po każdym skończonym treningu. Poprawa krążenia oraz odpowiednie nawodnienie mięśni to klucz do właściwej regeneracji ciała. Niestety, przyjęło się, że po treningu wolimy ograniczyć ruch, co również przekłada się na gorszą regenerację. Z tego względu warto pomyśleć nad wykorzystaniem rollerów do masażu!

Dobry roller do masażu pozwoli nam usprawnić treningi i sprawi, że nawet po długich i wymagających treningach bóle mięśniowe, które zazwyczaj nazywamy „zakwasami” miną o wiele szybciej. Dodatkowo stosując masażer shiatsu do karku szybko pozbędziemy się również bólu pleców. Jak jednak znaleźć ten najlepszy roller w 2024 roku?

W dzisiejszym rankingu przygotowaliśmy dla was cztery bardzo ciekawe propozycje, które na tle konkurencji wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz w miarę przystępną ceną. Aby upewnić się, że w zestawieniu znalazły się tylko topowe produkty, kierowaliśmy się szeregiem parametrów wpływających na użytkowość wałka fitness. Mowa tutaj o strukturze oraz materiale wykonania, twardości i wielkości. Dodatkowo wzięliśmy także pod uwagę opinie rollerów do masażu oraz ich ceny!

Nasz wybór - ZESTAW EPP ROLLER + PIŁKA +DOUBLE DO MASAŻU 4FIZJO

roller do masażu ranking

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

ZESTAW EPP ROLLER

9.8

Średnia


 

4FIZJO ROLLER PIANKOWY

9.6

Średnia

ROLLER KOREKCYJNY CROSSFIT

9.5

Tani

ROLLER CROSSFIT EVA

9.4

Tani

Opisywany roller to tak naprawdę komplet do rolowania, w którym znalazły się 3 elementy: duży roller o rozmiarze 33×14 cm, mała piłka do masażu 8 cm oraz podwójna piłka do masażu o wielkości 8×16 cm.

Jest to wałek typu twardego, a więc przeznaczony dla osób wymagających nieco bardziej intensywnego masażu. Dzięki takiej twardości wałek nie odkształca się podczas masażu. Warto jednak pamiętać, że tego typu rollery są najczęściej polecane dla osób, które mają już doświadczenie w sporcie i fitness.

Opisywany produkt nawet po długoletnim używaniu zachowuje swoją funkcjonalność. Warto także zwrócić uwagę na strukturę. Materiał EPP to najwyższa jakość oraz lekkość. Dodatkowo przedmioty posiadają certyfikaty, a więc są bezpieczne w użytkowaniu oraz przyjazne środowisku.

R

Zalety

• Dodatkowe gadżety w zestawie;
• Bardzo dobre wykonanie;
• Produkt medyczny i bezpieczny w użytkowaniu;
• Duży rozmiar rollera.
Q

Wady

• Nieco śliska powierzchnia;
• Wysoka cena.

Dodatkową zaletą będzie pasujący design całego zestawu oraz całkiem spory rozmiar wałka. Jedyną wadą może być nieco śliska powierzchnia. Producenci nie zastosowali tutaj chropowatej powierzchni ani dodatkowego materiału antypoślizgowego, co może w niektórych sytuacjach utrudnić korzystanie z produktu.

Oprócz tego, należy pamiętać także o cenie – jest ona dosyć wysoka. Jest to jednak spowodowane tym, że oprócz samego rollera, w zestawie znajdziemy także dodatkowe przyrządy do masowania, czego nie znajdziemy u konkurencji.

Inną opcją wartą uwagi będzie 4FIZJO ROLLER WAŁEK DO MASAŻU PIANKOWY EPP GŁADKI

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

4 Fizjo to polska firma, która coraz szerzej promuje swoje przyrządy do fizjoterapii. Opisywany wałek wykonany został z epp – materiału pianko-podobnego, który odpowiada również za twardość. W przyjętej skali, jest to wałek twardy, czyli przeznaczony dla osób o nieco bardziej zaawansowanej wiedzy na temat fitnessu.

Podobnie jak poprzedni produkt, tak i tutaj znajdziemy ciekawą kolorystykę. Design łączy w sobie elementy czarne z niebieskimi. Co więcej, w ofercie znajdziemy bardzo dużo wałków w innym kolorze. W połączeniu z bardzo wytrzymałą konstrukcją, jest to równie ciekawy wybór, co zwycięzca rankingu produktów z 2024 roku.

R

Zalety

• Bardzo trwałe wykonanie;
• Duży wybór kolorystyczny;
• Dwuletnia gwarancja;
• Duży rozmiar.
Q

Wady

• Brak dodatkowych gadżetów masujących;
• Śliska powierzchnia rolka.

Roller idealnie nadaje się do automasażu konkretnych partii ciała. Jakościowe wykończenie oraz twardość gwarantuje nam taką samą funkcjonalność po wielu latach używania. Gwarancja przewidziana jest na dwa lata, a więc sam producent deklaruje pewność urządzenia.

Na naszą uwagę zasługuje również niższa cena, niż w przypadku zwycięzcy rankingu. Jest to jednak spowodowane faktem, że nie znajdziemy w zestawie żadnych dodatkowych elementów – kupując ten produkt, płacimy jedynie za wałek. Rozmiarowo sytuacja wygląda podobnie co u konkurentów. Rozmiary rollera to 33×14 cm.

Kolejny dobry roller do masażu to WAŁEK DO MASAŻU ROLLER KOREKCYJNY CROSSFIT duży

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Innym dużym rollerem o twardej strukturze będzie produkt firmy Coolmed. Jest to bardzo dobra alternatywa dla wielu ćwiczeń regenerujących, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę wytrzymałość rollera.

Opisywany przyrząd wykonany został z bardzo trwałej, ale jednocześnie elastycznej pianki EVA. Jest ona przyjemna w dotyku, a na dodatek nie traci swojej funkcjonalności po wielu masażach czy latach używania.

Pomimo dobrej wytrzymałości, producent zdecydował się zaoferować nam jedynie rok gwarancji. Jest to dosyć krótki czas jak na tego typu produkt. Wielu innych producentów gwarantuje nam przynajmniej dwa lata ochrony.

R

Zalety

• Zróżnicowana powierzchnia oferująca poziome i pionowe wypustki;
• Wiele kolorów do wyboru;
• Trwała konstrukcja.
Q

Wady

• Krótka gwarancja.

Inną zaletą będzie sama konstrukcja. Na powierzchni widoczne są poziome i pionowe wypustki, które nie tylko jeszcze efektywniej poprawiają krążenie i wpływają pozytywnie na proces rozładowywania napięcia mięśniowego. Dodatkowo wałek „nie ucieka” nam podczas treningu. Warto także zwrócić naszą uwagę na kolorystykę. Do wyboru jest aż 6 różnych kolorów, co z pewnością przypadnie do gustu niejednej osobie.

Polecamy ROLLER WAŁEK DO MASAŻU PIANKOWY CROSSFIT EVA 30×10

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Bardzo dobrym wyborem będzie także wybór nieco mniejszego masażera od firmy DexXer. Jest to niezwykle ciekawa opcja, gdyż gwarantuje nam profesjonalny sprzęt do regeneracji organizmu po treningu w atrakcyjnej cenie oraz z bogatym wyposażeniem dodatkowym.

W zestawie otrzymujemy małą piłkę oraz piłkę podwójną. Pomogą one nam w rozmasowaniu miejsc, do których tradycyjny wałek nie ma łatwego dostępu. Samo wykonanie wszystkich elementów jest najwyższej jakości. Roller wyprodukowano z pianki EVA. Piłki natomiast zostały skonstruowane przy pomocy pianki EPP. Są to pianki najwyższej jakości, które utrzymują swoją funkcjonalność przez bardzo długi czas.

R

Zalety

• Dodatkowe gadżety masujące;
• Wiele kolorów do wyboru;
• 2 lata gwarancji;
• Średni poziom twardości.
Q

Wady

• Zalecany dla użytkowników o małej wadze.

Na uwagę zasługuje również poziom twardości. Roller klasyfikowany jest jako średni, a więc jest to o wiele przystępniejsze urządzenie dla amatorów oraz osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ćwiczeniami.

Zestaw ma jednak pewną wadę – urządzenie przeznaczone jest jedynie dla osób o niskiej wadze – zbyt duże obciążenie wałka może doprowadzić do uszkodzenia lub nawet pęknięcia.

Jaki roller do masażu okaże się najlepszy? Poradnik zakupowy 2024

Aby wybrać właściwy roller, trzeba pamiętać o kilku kluczowych parametrach. Oprócz tak ważnych elementów jak struktura rollera oraz materiał wykonania, warto pamiętać o twardości oraz oczywiście o rozmiarze.

Istnieje jednak wiele innych elementów, na które powinniśmy uważać szukając właściwego rollera. Jednym z przykładów jest funkcjonalność oraz dodatkowe cechy szczególne. Pamiętajmy także o cenie, opiniach innych użytkowników oraz gwarancji! Więcej informacji znajdziecie na: https://www.mobilemed.pl/roller-do-masazu-jak-wybrac/.

Klasa twardości

Twardość rollera do masażu to jedna z tych cech, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Odpowiada ona oczywiście za to jak twarda jest pianka okrywająca wałek. Rollery twarde przygotowane zostały z myślą o najbardziej zaawansowanych osobach aktywnych fizycznie. Takie przyrządy gwarantują nieodkształcającą się powierzchnie oraz o wiele bardziej intensywne odczucie masażu.

Przyjęło się, że im większa jest masa mięśniowa, tym twardszy roller powinniśmy kupować. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę, warto wybrać roller miękki bądź średni. Te rollery pozwalają nam masować wszystkie partie mięśni.

ROLLER WAŁEK DO MASAŻU PIANKOWY CROSSFIT EVA 30×10

najtańszy roller do masażu

ZESTAW EPP ROLLER + PIŁKA +DOUBLE DO MASAŻU 4FIZJO

roller do masażu ranking

Struktura rollera oraz wykonanie

Za wytrzymałość rollera odpowiedzialne jest wykonanie. Najczęściej widzimy dwa materiały wykorzystywane do produkcji rollerów. Mowa tutaj o piankach EPP oraz EVA. Są to substancje syntetyczne i obie gwarantują nam trwałość oraz pewność, że produkt zachowa swoje właściwości przez długi czas.

Warto także pamiętać o tym, że na wykonanie ma wpływ marka. Istnieją producenci, którzy skupiają się w głównej mierze na produkcji masażerów oraz innych przyrządów wspomagających fitness oraz regenerację po treningu. Zakup od takiego producenta może gwarantować najwyższej jakości roller. Dobry roller może spełnić funkcję masażera cellulitu. Profesjonalne masażery cellulitu znajdziesz pod linkiem: https://poranaruch.pl/masazer-na-cellulit-opinie-ranking/

Rozmiar wałka do masażu

Jest to szczególnie ważny aspekt, gdyż w przypadku dużego ciała, należy zakupić proporcjonalnie większy wałek. Dzięki temu będziemy mogli w bezpieczny sposób wprowadzić automasaże przy pomocy wałka do naszej rutyny potreningowej.

Zaleca się kupować wałki o rozmiarze 30×10 cm albo większe. Najczęściej jednak spotykanym rozmiarem jest 33×14 cm. W przypadku potrzeby przeprowadzenia masażów na konkretnym mięśniu, w zestawach nierzadko dostępne są piłki bądź piłki podwójne, które są mniejsze, lecz tak samo skuteczne.

4FIZJO ROLLER WAŁEK DO MASAŻU PIANKOWY EPP GŁADKI

roller do masażu opinie

WAŁEK DO MASAŻU ROLLER KOREKCYJNY CROSSFIT duży

roller do masażu cena

Roller do masażu opinie oraz cena

Im lepsze opinie na temat konkretnego przyrządu, tym większe prawdopodobieństwo, że zakupiony przez nas produkt okaże się sprawdzonym narzędziem. Oczywiście należy mieć na uwadze to, że opinie są bardzo często stronnicze i należy je traktować tylko i wyłącznie jako dodatkowe źródło informacji.

Starajmy się korzystać ze stron oraz z opinii, które pochodzą od zweryfikowanego użytkownika. Wtedy najczęściej strona w odpowiedni sposób oznacza taką opinie bądź w komentarzu załączone jest prawdziwe zdjęcie produktu.

Podsumowanie rankingu wałków do masażu

Zwycięzcą rankingu zostaje ZESTAW EPP ROLLER + PIŁKA +DOUBLE DO MASAŻU 4FIZJO. Bardzo bogaty zestaw o świetnym wykonaniu oraz dwuletniej gwarancji. Jakby tego było mało – narzędzie zbiera świetne recenzje. Co prawda ten wybór jest nieco droższy, ale na uwadze trzeba mieć dodatkowe gadżety oraz nieprzeciętną jakość wykonania.

Jeżeli pragniecie znaleźć swój własny idealny roller, czym prędzej zapoznajcie się z poradnikiem. To tam znajdziecie podstawowe informacje dotyczące najważniejszych parametrów, o których warto pamiętać przy zakupie. Warto wspomnieć, że dodatowym i bardzo przydatnym wyposażeniem oprócz rollera będzie też pistolet do masażu. Pozwoli on rozluźniź spięte mieśnie.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki roller do masażu wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by lodowa

Ćwiczy dzisiaj prawie każdy, ale jak radzicie sobie z rozluźnieniem mięśni po ćwiczeniach? Bo słyszałam, że takie rollery do masażu bardzo się sprawdzają. A że znalazłam ten ranking odnośnie takich właśnie rollerów to dowiem się czegoś więcej na ich temat

 by miśka

Bardzo ważną rolę odgrywają masaże w szczególności podczas niektórych ćwiczeń. Niektóre można wykonywać samemu za pomocą takiego rollera. Szukając takiego trafiłam na taki ranking na ich temat i muszę stwierdzić, że jest w nim wiele cennych informacji

 by Kalka

Wiedzieliście, że taki masaż rollerem może być tak bardzo pomocny podczas ćwiczeń? Bo ja tego nie wiedziałam i dzięki takiemu rankingowi dowiedziałam się bardzo dużo ciekawych informacji na ten temat. Także częściej będę korzystać z takich rankingów

 by Alex

Masaż w niektórych sytuacjach bardzo się przydaje, a w szczególności jak sami możemy go sobie wykonać. Dzięki takiemu rollerowi można go wykonać bardziej profesjonalnie. A z pomocą takiego rankingu wiem, że dobry roller zdecydowanie może poprawić jakość treningu

 by łuki

Po treningu bardzo ważny jest relaks mięśni i taki roller może nam w tym zdecydowanie pomóc. Jednak nie sądziłam, że jest ich tak duży wybór i jaki wybrać? W tym może nam pomóc taki ranking gdzie można znaleźć wiele ciekawych podpowiedzi na ten temat