Rower elektryczny podobnie jak dron, quad, czy hulajnoga jest przedmiotem pożądania każdego dziecka. Rodzice coraz częściej stają przed dylematem zakupu tego rodzaju jednośladu dla malucha ze względu na systematycznie zwiększającą się popularność e – rowerów i ich nieocenione zalety. Rower elektryczny nie tylko dla młodszych dzieci, ale również dla młodzieży będzie doskonałym prezentem. Nowinki technologiczne wykorzystane w jego konstrukcji sprawią, że wycieczki rowerowe nawet te w ekstremalnych warunkach i na coraz bardziej odległe trasy staną się przyjemnością. To doskonałe rozwiązanie dla aktywnych rodzin, dla których kolarstwo jest pasją, a jednocześnie formą zabawy z dzieckiem. Dlatego warto wyposażyć w rowery elektryczne całą rodzinę. Propozycje dla dorosłych znajdziesz pod linkiem: https://poranaruch.pl/rower-elektryczny-opinie-ranking/

Czym są rowery elektryczne dla dzieci?

Rower elektryczny dla dzieci pod względem technicznym niewiele różni się od tego, który jest przeznaczony dla dorosłych. Jego silnik umieszczony jest w tylnej piaście, która jest elementem stanowiącym środkową część koła. Umożliwia swobodny obrót koła i prawidłowe funkcjonowanie układu napędowego. To ten element wspomaga dziecko w pokonywaniu kolejnych kilometrów. Wybierając rower dla malucha, nie musimy przykładać aż tak dużego znaczenia dla położenia silnika elektrycznego, który w modelach dla starszych umiejscowiony może być aż w trzech miejscach, co ma ogromne znaczenie dla rozłożenia środka ciężkości. Natomiast w przypadku jazdy rekreacyjnej położenie silnika nie jest aż tak ważne. Większe znaczenie ma z kolei moc baterii, gdyż od niej zależy długość pokonywanego dystansu. W większość rowerów elektrycznych dla dzieci akumulator jest umiejscowiony na ramie, co jest o tyle wygodne, że dostęp do niego nie jest trudny. Poza tym można go swobodnie i bez problemów wymontować i naładować w domu. 

Czy warto zainwestować w zakup e –  roweru dla dziecka?

Rowery elektryczne dla dzieci zdają się być jeszcze jedną nowinką techniczną. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że jest on olbrzymim ułatwieniem dla rodziców, a nie tylko chwilową modą. W życiu każdego dziecka przychodzi moment, kiedy wyrasta ono z fotelika bądź przyczepki i zaczyna samodzielnie pokonywać wraz z rodzicami rowerowe trasy i ścieżki.

Kłopotliwą sytuacją może być nieustanne dostosowywanie tempa jazdy i odległości do możliwości dziecka. Z reguły rodzice wybierają trasy, które dla nich samych mogą nie być satysfakcjonujące. Zwykle ograniczają się do najbliższej okolicy, aby nie narażać malucha na nadmierny wysiłek fizyczny. W takiej sytuacji elektryczny rower będzie najlepszym wyborem. Dzięki wspomaganiu jazdy młody rowerzysta będzie mniej męczył się w trakcie pokonywania kolejnych kilometrów i dotrzyma kroku swoim rodzicom, co będzie dla niego niezwykle satysfakcjonujące. E – rower umożliwi rodzinie pokonywanie znacznie większych odcinków trasy, niż miałoby to miejsce w przypadku zwykłego roweru, bez wspomagania. Wspólne wyprawy będą mogły odbywać się nie tylko na większych przestrzeniach, ale także w tempie dostosowanym do wszystkich członków rodziny. Ten komfort zapewni właśnie rower elektryczny dla dziecka, który pozwala na podróżowanie w jednostajnym, a jednocześnie dostosowanym do potrzeb rodzica tempie. 

Czy rower elektryczny jest bezpieczny dla dziecka?

Wielu rodziców może mieć obawy o bezpieczeństwo dziecka w trakcie jazdy rowerem elektrycznym. Tego rodzaju jednoślad pojedzie tylko wtedy, gdy użytkownik zacznie pedałować i w takiej sytuacji uruchamia się silnik. Gdy dziecko przestaje kręcić kołami, wtedy silnik automatycznie się wyłącza. Wyposażony jest w hamulce tak jak każdy inny rower, dlatego dziecko nie powinno mieć żadnych problemów z zatrzymaniem e – roweru, kiedy ma taką potrzebę. Umieszczenie silnika elektrycznego w rowerze dla malucha w tylnej piaście powoduje, że jest on lepiej wyważony i dzięki temu bezpieczniejszy. Rodzice mogą mieć obawy, czy na elektrycznym jednośladzie dziecko nie będzie jechało zbyt szybko. Wspomaganie silnika elektrycznego funkcjonuje do prędkości 25 kilometrów na godzinę. Po jej przekroczeniu samoczynnie się wyłącza i rower napędzany jest tylko i wyłącznie siłą mięśni, dlatego obawy o nadmierną prędkość jazdy są nieuzasadnione. Poza tym silnik jest wytrzymały i odporny na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych, dlatego podróż w różnym terenie nie może budzić żadnych obaw związanych z nieprzewidzianą  awarią. 

Jak wybrać rower elektryczny dla dziecka?

Wybierając rower elektryczny dla dziecka, warto wziąć pod uwagę potrzeby w tym zakresie rodziny. Istotne znaczenie ma waga e – rowera, gdyż jego wydolność zależy nie tylko od zamontowanych elementów takich jak silnik i bateria, ale również od poziomu wspomagania i masy jednośladu wraz z użytkownikiem. Poza tym należy wybrać model z amortyzacją, która zwiększy komfort jazdy malucha. Dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa trzeba zwrócić uwagę na hamulce i szerokie ogumienie, które w trudnym terenie zmniejszy ryzyko upadku. Dobry kask rowerowy dla dziecka jest nieodłącznym elementem wyposażenia małego rowerzysty, jak również nałokietniki i nakolanniki. Warto również zakupić model z bagażnikiem, na którym dziecko będzie mogło przewieźć swój plecak.

Rower elektryczny dla dzieci e-troX Race 24 9-S 

Rower elektryczny e – troX należy do nowości wśród  hybrydowych rowerów elektrycznych. Doskonale sprawdzi się w terenie ze względu na czuły widelec amortyzowany Spinner Air, 9 – biegową przekładnię Shimano Alivio i hydrauliczne hamulce tarczowe Tektro. Został wyposażony w bardzo szeroką kierownicę i płaski kąt skrętu, co zapewni większą kontrolę na jednośladem. Jest idealnym wyborem dla rodzin, które preferują wspólne wycieczki z dzieckiem po bardziej wymagającym terenie. Dzięki rowerowi e – troX wyprawy po trudnych topograficznie trasach nie będą sprawiały większych problemów. 

Rower elektryczny dla dzieci e-troX Bafang 26 7-S

Sportowy rower elektryczny dla dzieci e-troX Bafang 26 7 – S doskonale sprawdzi się w podczas jazdy sportowej na różnych nawierzchniach. Wysoka jakość i funkcjonalność produktu zapewni bezpieczeństwo, a jednocześnie radość małemu użytkownikowi w trakcie  pokonywania długich i wymagających tras. Temu celowi służy także wytrzymała rama wykonana z aluminium. Łatwe w prowadzeniu hamulce V – Brake na przednich i tylnych kołach pracują niezwykle niezawodnie w każdych warunkach pogodowych, a bieżnikowane 24 – calowe opony MTB zapewniają odpowiednią trakcję na różnych nawierzchniach. 

Rower elektryczny dla dzieci Acid 240 Hybrid Rookie SL 400

Dzięki rowerowi elektrycznemu Acid 240 Hybrid Rookie SL 400 mały użytkownik spełni swoje marzenie o posiadaniu jednośladu takiego, jaki ma mama i tato. W tym celu Cube zainstalował napęd i akumulator firmy Bosch taki sam, jak w wielu rowerach górskich dla dorosłych, co oznacza duży ciąg do przodu i wystarczające rezerwy mocy nawet podczas dłuższych i bardziej forsownych wycieczek z rodziną. Duży komfort jazdy na wyboistych szlakach zapewnia widelec amortyzowany pneumatycznie Suntour, który jest łatwy w regulacji dla mniejszych i lżejszych rowerzystów. Podwozie juniorskiego roweru elektrycznego Acid 240 Hybrid Rookie SL 400 ma taką samą konstrukcję i jest wyposażone w te same technologie, co rowery górskie dla dorosłych. Dzięki temu dziecko ma zapewniony duży poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie wiele wrażeń w trakcie jazdy i podczas pokonywania dłuższych tras. Rower został wyposażony w cieńszą kierownicę i takie same uchwyty, które umożliwiają wygodny i pewny chwyt małym dłoniom. Niezawodna, 10 – biegowa przekładnia Shimano o szerokim zakresie przełożeń oraz wydajne hydrauliczne hamulce tarczowe zapewnią bezpieczne i kontrolowane hamowanie. Rowery Cube to niezawodne sprzęty zarówna dla dzieci jak i dorosłych.

Rower elektryczny Acid 240 Hybrid Rookie Pro 400

Dzięki rowerowi elektrycznemu Acid 240 Hybrid Rookie Pro 400 młodzi rowerzyści górscy mogą z łatwością dotrzymać kroku dorosłym nawet podczas długich rodzinnych przejażdżek. W jednośladzie zastosowano te same technologie, co w rowerach dla dorosłych, są nimi silnik Bosch Active, który współpracuje z łatwą w obsłudze 9 – biegową przekładnią Shimano. Natomiast widelec Suntour XCT JR został zaprojektowany specjalnie z myślą o młodszych,  lżejszych rowerzystach i płynnie kompensuje nierówności na szlakach. Kokpit, a także  siodełko zaprojektowane zostało specjalnie dla dzieci, dzięki czemu maluch przyjmuje  niezwykle wygodną pozycję w trakcie jazdy, a mocne hydrauliczne hamulce tarczowe zapewniają wykonywanie bezpiecznego manewru hamowania.