Inteligentne zegarki stają się coraz bardziej popularne. Smartwatche znajdują zastosowanie nie tylko w pracy biurowej, ale również w codziennym zarządzaniu obowiązkami. Oprócz funkcji podręcznego asystenta, pozwalają na mierzenie podstawowych parametrów organizmu. Dzięki temu można na bieżąco monitorować swój stan zdrowia.

Przed pierwszym użyciem smartwatcha, najważniejsze jest sparowanie go ze smartfonem. Aby połączyć te dwa urządzenia, musisz przeprowadzić proces konfiguracji. Brzmi groźnie, ale to naprawdę banalny i bardzo intuicyjny proces.

Jak sparować smartwatch z telefonem? To prostsze niż Ci się wydaje!

Dwie metody na połączenie smartwatcha z telefonem

Połączenie smartwatch (polecane smartwatche do 100 złotych) z telefonem może nastąpić na dwa sposoby. Gdy jeden nie zadziała, spróbuj zastosować drugi. Jeśli oba urządzenia są sprawne, nic nie powinno stać na przeszkodzie, aby współpraca pomiędzy nimi przebiegała bez żadnych zakłóceń.

Parowanie przez bluetooth

Parowanie przez bluetooth smartwatcha z telefonem nie różni się zasadniczo od parowania innych urządzeń. Należy jednak wiedzieć, że przy niektórych modelach wymagana jest instalacja aplikacji na smartwacha. Powiadomienie telefonu BT. Dzięki niej będą sprawnie komunikować się z telefonem.

Parowanie od strony telefonu

 1. Otwórz ustawienia i wejdź w opcję Bluetooth w zegarku. Symbol Bluetooth oznaczany jest zazwyczaj niebieską ikonką.
 2. Sprawdź czy widoczność zegarka została włączona. Jeżeli nie, włącz tę funkcję.
 3. Sprawdź czy smartfon wyszukał smartwatch. Jeśli tak, kliknij przycisk PARUJ, który powinien zostać wyświetlony po kliknięciu w nazwę zegarka na telefonie.
 4. Zostanie wyświetlony komunikat o treści CZY JESTEŚ PEWNY, ŻE CHCESZ SPAROWAĆ OBA URZĄDZENIA?. Potwierdź klikając OK.
 5. Telefon wyświetli listę z możliwościami, które określają dostęp telefonu do funkcji zegarka. Jeżeli oczekujesz pełnej współpracy, zaznacz w każdym polu TAK lub OKEJ.
 6. Odczekaj chwilę. Na ekranie zegarka powinna zostać wyświetlona informacja o dobrze przeprowadzonej próbie parowania urządzeń.
 7. Zegarek został poprawnie zsynchronizowany ze smartfonem.
 8. Sprawdź poszczególne opcje na monitorze zegarka, aby upewnić się, że parowanie obejmuje zaznaczone wcześniej przez Ciebie obszary.

  Parowanie od strony inteligetnego zegarka – smartwatch 2 parowanie bluetooth

    1. Otwórz ustawienia i wejdź w opcję Bluetooth w zegarku i w telefonie. Symbol Bluetooth oznaczany jest zazwyczaj niebieską ikonką.
    2. Wejdź do MENU zegarka i wyszukaj odpowiednie urządzenie. Twój telefon powinien widnieć pod nazwą modelu.
    3. Kliknij na nazwę telefonu i wybierz POŁĄCZ.
    4. Wówczas na telefonie powinien zostać wyświetlony komunikat, na całej liście na pytania dotyczące opcji i zakresu synchronizacji zaznacz TAK.
    5. Parowanie powinno zająć kilka sekund. Po tym czasie na zegarku powinien ukazać się potwierdzający komunikat.
    6. Telefon został skomunikowany z zegarkiem.
    7. Sprawdź wszystkie opcje i zbadaj zakres synchronizacji.

  Dlaczego smartwatch nie łączy się z telefonem?

  Może się zdarzyć tak, że telefon nie widzi smartwatcha nawet po kilkukrotnej próbie połączenia obu urządzeń. Najlepszym sposobem jest wówczas zrestartowanie smartwatcha i smartfona oraz ponowienie próby. Jeśli to nie zadziała, najpewniej telefon został wcześniej sparowany z innym urządzeniem mobilnym. Wówczas musisz odnaleźć to urządzenie i zakończyć współpracę (ranking najlepszych zegarków o z zasilaniem hybrydowym). Tylko wtedy telefon będzie mógł zostać na nowo połączony z innym akcesorium.  

  Parowanie to podstawowa czynność, która powinna zostać wykonana, aby umożliwić komunikację pomiędzy dwoma mobilnymi urządzeniami. Istnieją zasadniczo dwa sposoby, które pozwolą na połączenie telefonu z inteligentnym zegarkiem. W razie, gdy jeden z nich zawiedzie, drugi pozwoli na osiągnięcie odpowiedniego rezultatu.

  Submit your review
  1
  2
  3
  4
  5
  Submit
       
  Cancel

  Create your own review

  Jak połączyć smartwatch z telefonem?
  Average rating:  
   0 reviews