Nadchodzący okres wiosenno – letni to najlepsza pora na wycieczki na świeżym powietrzu. Budząca się do życia przyroda, długi dzień i rosnąca temperatura powinny ułatwić przekonanie dziecka do tego, by jak najwięcej wolnego czasu spędzało na zewnątrz, a nie przed komputerem.
Jeżeli sami jeździmy na rowerze regularnie z pewnością zdarzyło nam się być w sytuacji, kiedy pożałowaliśmy, że nie mamy na sobie kasku rowerowego. Przy wysokich prędkościach nietrudno o wypadek i kontuzję. Zwłaszcza dotyczy to młodszych rowerzystów, dlatego musimy zapewnić im jak najlepsze bezpieczeństwo. Przyjrzyjmy się najczęściej polecanym kaskom rowerowym.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Lekki kask Ride

9.9

Średnia

Kask Kinderkraft Safety

9.8

Tani


 

Nijdam Cicura Junior

9.6

Tani

Kask Kross Infano

9.5

Tani


 

Kask Uvex Kid

9.3

Drogi


 

Kaski rowerowe dla dzieci – ranking Internautów 2024

Na rynku w 2024 roku odnajdziemy wiele modeli kasków, które różnią się od siebie zastosowanymi rozwiązaniami, jakością wykorzystanych materiałów oraz wygodą noszenia. Właśnie dlatego nie jest tak prosto wybrać dobry kask rowerowy. Nie pomoże także zakup najdroższego modelu, gdzie bardzo często płacimy jedynie za markę, a także najtańszego, tylko po to, aby dziecko miało co założyć na głowę. Przyjrzyjmy się temu, jakie modele polecają inni Użytkownicy.

Nasz wybór - Lekki kask dla dzieci w komplecie z ochraniaczami na kolana

kask rowerowy dla dzieci opinie

Uniwersalny, budżetowy model kasku dla dzieci, który dostaniemy wniemal w każdym markecie sportowym. Doskonale nada się na rower, ale dziecko może go także wykorzystać na rolkach, szybkich wrotkach czy deskorolce. Skorupa kasku została wykonana z solidnego, wytrzymałego plastiku PCV, który jest odporny na uszkodzenia i skutecznie tłumi wstrząsy. Kask zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa w razie upadku.
Dobrą wentylację zapewnia aż 11 otworów w kasku, które przepuszczają powietrze i chronią głowę przed przegrzaniem. Sam kask jest lekki i wygodny, a regulowany rzep umożliwia dopasowanie ułożenia sprzętu do kształtu i rozmiaru głowy.
W zestawie otrzymujemy także komfortowe ochraniacze na kolana oraz nadgarstki. Wykonane z wytrzymałego, odpornego na ścieranie tworzywa sztucznego skutecznie chronią przed otarciami i stłuczeniami w razie upadku. Od środa, ochraniacze są wyprofilowane, a elastyczny materiał pozwala dopasować je do sylwetki dziecka. Dzięki mocnym rzepom sprzęt nie zsunie się podczas ruchu.

R

Zalety

– kask zapewnia skuteczną wentylację głowy,
– w komplecie otrzymujemy także ochraniacze na kolana i nadgarstki,
– miękka, nylonowa gąbka i regulowane rzepy zapewniają dopasowanie ochraniaczy i kasku do sylwetki,
– atrakcyjna, niska cena
Q

Wady

– brak certyfikatów bezpieczeństwa,
– w niektórych egzemplarzach skorupa kasku jest za łatwo łamliwa.

Kask rowerowy dziecięcy Kinderkraft Safety

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Obowiązkowe wyposażenie podczas każdej wycieczki rowerowej lub jazdy na deskorolce elektrycznej czy zwykłej. Dobrze dobrany kask potrafi zredukować częstotliwość powstawania urazów o niemal 85%. Bezpieczeństwo użytkowania kasku marki Kinderkraft gwarantuje certyfikat CE oraz zgodność z normą 1078. Skorupa kasku jest dwuwarstwowa – Zewnętrzna twarda powłoka przyjmuje początkowy impet, a bardziej elastyczna wewnętrzna warstwa ekspandowanego polistyrenu absorbuje i rozprasza siłę uderzenia.
Niezwykle lekki i dobrze wentylowany pozwala na długotrwałe użytkowanie bez uczucia zmęczenia. Mimo dobrej przepuszczalności powietrza skorupa została zaprojektowana tak, by chronić całą głowę. Jednocześnie, konstrukcja nie ogranicza pola widzenia dziecka, które może swobodnie rozglądać się wokół siebie.
To jednak nie wszystko. Do każdego kasku Kinderkraft dodawana jest folia z kolorowymi naklejkami. Dzięki temu możemy go spersonalizować tak, by dziecko używało go chętnie i dobrze się w nim czuło.

R

Zalety

– kask spełnia certyfikaty bezpieczeństwa,
– doskonale absorbuje siłę uderzeń dzięki wewnętrznej, elastyczne warstwie materiału,
– 11 otworów odprowadza nadmiar ciepła.
Q

Wady

– wąski zakres regulacji, pokrętło podatne na uszkodzenia.

Kask rowerowy dla dzieci z regulacją Nijdam Cicura Junior

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Dobry wybór dla osób, które szukają solidnej ochrony i chcą zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Wewnętrzna warstwa kasku została wykonana z ekspandowanego polistyrenu, który zapewnia dobrą amortyzację wstrząsów. Zewnętrzna część skorupy to wytrzymały materiał PCV.
Producent przewidział płynną regulację zapięcia pod brodą z systemem quick lock, dzięki czemu dopasujemy kask do kształtu głowy nawet jedną, wolną ręką. Same klamry zostały wykonane z odpornego na zużycie polipropylenu dzięki czemu system regulacji powinien starczyć na kilka lat regularnego używania. Położenie kasku możemy także wyregulować za pomocą pokrętła zamocowanego w tylnej części sprzętu.
O wentylację głowy dba sześć otworów, które pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza. Dodatkowo, aerodynamiczny kształt dba o lepszy przepływ powietrza.

R

Zalety

– wypełnienie kasku z tłumiącego materiału EPS,
– łatwa regulacja położenia na głowie przy użyciu quick lock oraz pokrętła,
– aerodynamiczny kształt poprawia cyrkulację powietrza.,
– certyfikat CE oraz zgodność z normą EN1078 oraz A1.
Q

Wady

– zbyt mało otworów wentylacyjnych na wypadek upalnej pogody.

Kask rowerowy dziecięcy Kross Infano

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

To zaawansowany i wytrzymały kask dla najmłodszych kolarzy prosto od renomowanego producenta rowerów terenowych, firmy Kross. Dzięki wbudowanemu daszkowi, który osłania oczy przed gałęziami i igłami jest idealny na wszystkie wyprawy do lasu. Teraz Twoja pociecha może bez obaw odkrywać nowe, nieznane ścieżki. Pomysłowo rozmieszczone naklejki odblaskowe poprawiają widoczność dziecka na drodze. Bezpieczeństwo w tym kasku zapewniają niezbędne certyfikaty, jak norma CE oraz polskie normy dla kasków rowerowych (norma CE EN 1078)
Model firmy Kross posiada aż szesnaście otworów wentylacyjnych które pomagają chłodzić głowę dziecka podczas upalnej pogody. Dodatkowo, kask występuje w kiklu wariantach kolorystycznych, co powinno zachęcić dziecko do jego założenia i sprawić, że będzie się w nim czuło wyjątkowo. Wyściółka wewnętrzna wykonana jest z antyalergicznego materiału, który zawsze możemy wypiąć i wyczyścić przed ponownym użyciem. Dzięki temu zadbamy o świeżość i higienę skóry głowy.
Wnętrze kasku wypełnia plastyczna warstwa EPS, której zadaniem jest tłumić wstrząsy. Zewnętrzna skorupa to wytrzymały poliwęglan, odporny na uderzenia.

R

Zalety

– dobra wentylacja kasku,
– wytrzymała konstrukcja,
– kask posiada niezbędne certyfikaty i normę zgodności CE,
– możliwość wypięcia wyściółki kasku.
Q

Wady

– niezbyt wygodny system zakładania kasku.

Kask rowerowy dziecięcy Uvex Kid 3

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg
Ten kask jest najbardziej zaawansowany z opisywanych modeli w 2024 roku. Został stworzony w technologii Hardshell, która zapewnia maksymalną ochronę. Rozwiązanie polega na ukształtowaniu zewnętrznej skorupy kasku na prasie i nałożenie jej w takim kształcie na warstwę wewnętrzną wykonaną z EPS. Taka konstrukcja jest odporna na większość uderzeń i wstrząsów.
Producent zadbał o możliwość idealnego dopasowania kasku dzięki technologion IAS oraz FAS, które pozwalają na regulację szerokości kasku oraz długości poszczególnych pasków. Kask trzyma się na głowie pewnie i nie zsunie się nawet podczas gwałtownego uderzenia. Dzięki technologii Monomatic zapięcie możemy regulować wielostopniowo nawet jedną ręką. System mocowania zapobiega obróceniu się kasku albo samoczynnemu poluzowaniu. Paski otaczające podbródek dziecka pokryte są wyściółką przyjemną w dotyku, dzięki czemu mocowanie nie będzie ocierało skóry.
Kask wyposażony jest w dziesięć otworów wentylacyjnych, a samą wyściółkę przylegającą do głowy możemy wyjąć i wyprać, co pozwala zadbać o higienę skóry dziecka i zapobiec podrażnieniom.
Jaskrawe kolory sprawiają, żę kask przyciąga wzrok, a jego stylowy, sportowy wygląd gwarantuje, że dziecko będzie go zakładało chętnie.
R

Zalety

– wzmocniona konstrukcja kasku w technologii Hardshell,
– wielofunkcyjny system mocowania,
– rozbudowane możliwości dopasowania kasku do rozmiaru i kształtu głowy dziecka.
Q

Wady

– dosyć wysoka cena,
– zbyt mało otworów wentylacyjnych.

Jak wybrać kask rowerowy dla dziecka – Opinie Internautów

Wybierając kask rowerowy dla dzieci powinniśmy kierować się tymi samymi zasadami, co w przypadku dorosłych. Przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo i wygoda. Kolorystyka i walory estetyczne schodzą na dalszy plan, co nie znaczy, że zupełnie nie mają znaczenia.

Dobry kask rowerowy dla dziecka – Zadbajmy o bezpieczeństwo

Pamiętajmy, że kask musi dobrze trzymać się głowy, nawet jeśli pochylimy ją na boki lub do przodu bez zapiętych pasków. Jeżeli jest zbyt luźny, oznacza to, że wybraliśmy zbyt duży rozmiar. Dzieci szybko rosną, dlatego kask z rozbudowanym systemem regulacji (taki, jak Uvex Kid 3 albo Nijdam Cicura Junior) wystarczy nam na dłużej. Jeżeli chcemy wymieniać po prostu kask na nowy co kilka miesięcy, możemy zdecydować się na pierwszy, zupełnie podstawowy spośród opisywanych modeli z roku 2024.

Bezpieczeństwo to przede wszystkim zastosowane materiały i certyfikaty bezpieczeństwa. Więcej ochrony zapewniają kaski wykonane z dwóch rodzajów materiału, jak Kross Infano albo Uvex Kid 3. Norma zgodności CE oraz norma 1078 przewidziana dla kasków gwarantują, że wykorzystane materiały były już poddane crashtestom i producent uznał, że spełniają swoją rolę w przypadku zderzenia z przeszkodą. Takie zabezpieczenia znajdziemy m. in. w kasku Kinderkraft Safety oraz Nijdam Cicura Junior. Zdecydowanie warto dopłacić kilkadziesiąt złotych, aby mieć pewność, że kupiony przez nas sprzęt zapewni dziecku bezpieczeństwo.

Najlepszy kask dla dziecka, a chłodzenie podczas jazdy

Rolą kasku rowerowego jest przede wszystkim zapewnienie dziecku bezpieczeństwa. Niestety jednak, nawet najlepszy i najbardziej wygodny kask zacznie przeszkadzać, jeżeli na zewnątrz będzie panowała wysoka temperatura.

Ilość otworów w kasku jest istotna zwłaszcza latem, aby dziecko nie męczyło się nadmiernie podczas jazdy. Dobrze wietrzone kaski, jak Kinderkraft Safety mają 11 otworów (Kross Infano oferuje ich aż 16). Nieco gorszą cyrkulację powietrza zapewniają Uvex Kid 3 (10 otworów) oraz Nijdam Cicura Junior, w którym znajdziemy zaledwie 6 otworów wentylacyjnych.

Kask rowerowy dla dzieci – Opinie na temat wygody

Jeśli dziecko nie chce nosić kasku, ponieważ twierdzi, że jest on niewygodny, wybierzmy model oferujący szerszy zakres regulacji. Część dzieci w ogóle odrzuca możliwość jazdy w kasku. Warto, abyśmy my, jako rodzice stanowili wtedy przykład. Jeżeli dzieci zobaczą, że sami dbamy o własne bezpieczeństwo, chętniej pójdą za naszym przykładem. Do noszenia kasków może także zachęcić ich atrakcyjna kolorystyka, jak w przypadku Uvex Kid 3 albo Kinderkraft Safety.

Pamiętajmy o tym, że każdy upadek i uderzenie kasku o ziemię zmniejsza jego możliwości absorbcji energii. Za każdym razem powinniśmy dokładnie obejrzeć czy w sprzęcie nie pojawiły się mikropęknięcia albo odpryski. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, znacznie bezpieczniej będzie kask po prostu wyrzucić i kupić nowy. W porównaniu z kłopotami, jakich możemy się nabawić jeżdżąc w niesprawnym technicznie kasku, koszty sprzętu są naprawdę niewielkie.

Dobry kask to także lekki kask. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dzieci, ponieważ ich kręgi szyjne są delikatne i noszenie przez kilka godzin ciężkiego kasku na głowie nie jest ani zdrowe ani wygodne. Dla dzieci do 10 lat poleca się maksymalną wagę 200 gramów. Dla nieco starszych rowerzystów dopuszczalna waga to 250-300 gramów.

Więcej wartościowych informacji na temat doboru kasku dla dzieci znajdziesz pod adresem: https://roweroweporady.pl/kask-rowerowy-dla-dziecka-jak-wybrac-odpowiedni/

Model uniwersalny

Kinderkraft Safety

Nijdam Cicura Junior

Kross Infano

Uvex Kid 3

Certyfikaty bezpieczeńśtwa

Nie

CE, Norma 1078

Norma 1078, A1

CE, Norma 1078

CE, Norma 1078

Pianka EPS

Nie

Tak

Tak

Tak

Tak, Hardshell

Otwory wentylacyjne

11

11

6

16

10

 

Podsumowanie rankingu kasków rowerowych dziecięcych

Omówione modele to jedne z najchętniej wybieranych kasków przez rodziców. Internet oferuje jednak znacznie szerszy wybór akcesoriów. Decydując się na kask pamiętajmy przede wszystkim o tym, że to dziecko będzie go nosiło, a nie my sami. Jako rodzice, powinniśmy przede wszystkim zadbać o aspekt bezpieczeństwa i jakość komponentów. Kwestię wygody pozostawmy naszej pociesze. To ona najlepiej będzie wiedziała, czy dobrze czuje się nosząc dany model kasku czy nie. Jeśli zdecydowaliśmy się już i dokonaliśmy zakupu kasku w 2024 roku, czym prędzej przetestujmy wraz z dzieckiem kask w praktyce!

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki kask rowerowy dla dzieci wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by hola hola

Synek wybrał sobie ten nieskieski - pewnie ze względu na kolor. Mam nadzieję, że będzie ok.

 by gabusia

Kask ride jest ładny i dobry, moja córcia czuje się w nim dobrze, nie przeszkadza jej w trakcie jazdy, nie poci się.

 by alka

Hmmm.... nie mogę sie zdecydować czy wybrać ten pierwszy w dobrej cenie czy ten drogi.

 by szila

Moim zdaniem kask musi spełaniać wymagania bezpieczeństwa, dlatego kupiuje tylko te z certyfikatami. z tego względu nr 1 dla mnie odpada.

 by patrycja33

Uvex jest bardzo dobrze wykonany, ale fak - drogi. Na dzieciach nie oszczędzam, wiec sie pokusiłam.