Dalekie podróże bywają dla niektórych bardzo męczące. O ile część osób traktuje je jako część przygody czy wakacji, tak jest grupa osób, które jak najszybciej chciałyby być już w miejscu docelowym. Jeżeli jesteś jedną z tych osób, to zakup poduszki podróżnej będzie z pewnością bardzo dobrym rozwiązaniem.

Dobra poduszka podróżna pozwoli nam zachować jako taki komfort podczas jazdy samochodem czy podczas lotu. Co więcej, te lepsze modele oferują także piankę pamięciową oraz szereg innych ciekawych rozwiązań. Niestety, ze względu na ogromną ilość modeli, wybór tej najlepszej poduszki podróżnej nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Na szczęście powstało specjalne zestawienie, w którym możemy porównać kilka opcji i wybrać najciekawszą dostępną na rynku w 2024 roku.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Poduszka podróżna QMED

9.9

Tania

ROGAL Memory Foam

9.7

Tania


 

Cabeau S3 Evolution

9.6

Droga

Poduszka DR.BACTY

9.4

Średnia


 

W dzisiejszym rankingu poduszek podróżnych wzięliśmy pod uwagę pięć bardzo atrakcyjnych przedmiotów. Aby sprawdzić jakie najlepsze poduszki podróżne mają parametry, nasi specjaliści wzięli pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim zwrócono uwagę na rozmiar poduszki oraz na materiał wykonania. Istotne okazały się także funkcjonalności oraz możliwości czyszczenia. Opinie poduszki podróżnej również zostały wzięte pod uwagę.

Poduszka podróżna QMED

najlepsza poduszka podróżna

W zestawieniu na pierwszym miejscu znalazła się w miarę tania, aczkolwiek posiadająca wszelkie certyfikaty poduszka ortopedyczna do podróży. Jest to tak zwany rogal, który oferuje nam wiele zmyślnych rozwiązań oraz piankę Memory.
Produkt zyskał certyfikat CE, co oznacza że jest to wyrób medyczny. Co ciekawe, rozmiarowo jest to dosyć spora poduszka, dzięki czemu w bardzo prosty sposób będziemy w stanie zająć wygodną pozycję podczas jazdy.
Jeśli chodzi o skład, to poduszka wykonana została z pianki poliuretanowej, a jej gęstość wynosząca 55 kg/m3 wskazuje, że jest to miękki rodzaj poduszki. Z uwagi na to, że samej pianki nie powinno się prać, produkt został obszyty pokrowcem bawełnianym.
Zamontowanie suwaku pozwala nam zdjąć pokrowiec i go wyprać, dzięki czemu nie musimy martwić się o kwestię higieny. Twórcy nie oferują nam natomiast długiej gwarancji. Ważna jest ona jedynie przez 12 miesięcy, co z pewnością nie jest dobrym znakiem trwałości produktu.
Jednakże, pianka leniwa, tak zwana Memory Foam, gwarantuje nam idealne ułożenie oraz pewność, że będziemy w bezpieczny i wygodny sposób podróżowali i odpoczywali podczas dalekich podróży.

R

Zalety

• Pianka Memory;
• Dosyć duży rozmiar;
• Bardzo niska cena;
• Zdejmowana poszewka którą można uprać;
• Certyfikat – wyrób medyczny.
Q

Wady

• Krótki okres gwarancyjny;
• Brak dodatkowych funkcjonalności.

PODUSZKA Podróżna Ortopedyczna ROGAL Memory Foam

Inną budżetową opcją jest natomiast kolejna poduszka w kształcie rogala. Tym razem oferowana jest w nieco jaśniejszej wersji oraz ma nieco mniejszy rozmiar. Jednakże, niższa cena sprawia, że jest to równie interesująca propozycja.
Tak jak i w poprzedniej ofercie, i tutaj otrzymujemy poduszkę ortopedyczną typu rogal. Pomaga ona nam podczas dalekich podróży i dba o prawidłowe ułożenie szyi podczas jazdy. Z uwagi na to, że produkt oferuje nam piankę leniwą z efektem „pamięci” (Memory Foam), nasze ułożenie zostanie „zapamiętane” i w odpowiedni sposób ukształtowane na powierzchni, jeszcze lepiej dopasowując ułożenie poduszki.
Kolejną zaletą tego rozwiązania będzie zdejmowana poszewka. Suwak pozwala nam w bardzo szybki sposób pozbyć się brudnego pokrowca. Z uwagi na to, że poszewkę można prać w pralce, będzie to z pewnością zaleta dla wielu osób.
Należy dodatkowo zwrócić uwagę na specjalny uchwyt, który ułatwia transport rogala. Z tego względu nie będziemy musieli marnować miejsca w bagażu na poduszkę. Zmieścimy ją nawet w mały plecak do samolotu. Jest to natomiast nieco mała opcja, która oprócz właściwości Memory Foam nie oferuje nic szczególnego.

R

Zalety

• Bardzo tania;
• Funkcja Memory Foam;
• Zatrzask ułatwiający transport;
• Zdejmowana poszewka.
Q

Wady

• Nieco mały rozmiar;
• Brak dodatkowych funkcji.

Poduszka podróżna Cabeau S3 Evolution Pillow

Jeśli poszukujemy o wiele bardziej rozbudowanej opcji, która zachwyci nas swoimi możliwościami oraz komfortem, to warto przemyśleć zakup Cabeau S3. Jest to jedna z najdroższych, ale także jedna z najlepiej wykonanych poduszek podróżnych dostępna na rynku.
W przeciwieństwie do poprzednich ofert, ta poduszka wykonana została z termoplastycznej pianki. Oznacza to, że w jeszcze lepszym stopniu dostosuje się ona do naszej szyi oraz głowy i zadba o prawidłowe ułożenie.
Co więcej, autorzy upewnili się, że urządzenie wyposażone zostało w dodatkowy schowek na telefon bądź inny odtwarzacz muzyki. Co więcej, produkt oferuje nam także specjalne tasiemki. Możemy je użyć do przymocowania poduszki do zagłówka w samolocie.
W zestawie znajdziemy także bardzo dobrze wykonany pokrowiec, który posłuży także jako wygodne opakowanie do transportu. Niestety, jedynym lecz bardzo istotnym problemem jest cena. Poduszka ta jest kilkukrotnie droższa od zwycięzcy rankingu 2024.

R

Zalety

• Najwyższa jakość wykonania;
• Bardzo komfortowa;
• Dodatkowa kieszeń na odtwarzacz muzyki lub smartfon;
• Opakowanie do transportu gratis.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena.

Poduszka podróżna DR.BACTY

Szukając najwyższej jakości bardzo łatwo natrafić na poduszkę od DR.BACTY. Jest to jedno z ciekawszych rozwiązań, które tak jak poprzednio recenzowany produkt, wyposażone zostało w szereg atrakcyjnych rozwiązań oraz wysokojakościowy materiał odpowiadający za komfort.
Wykorzystanie termoplastycznej pianki oferuje bardzo dobre właściwości „zapamiętujące” anatomię szyi oraz głowy. Z tego względu jest ona bardzo wygodna. Leniwa pianka dostosowuje się do kształtu nie tylko przez dotyk, ale także przez ciepło ciała. Z tego względu nacisk na tył głowy i szyję jest właściwie rozłożony.
Bardzo istotnym elementem wyróżniającym ten model od poprzednich jest samo wykonanie. Ergonomiczny wygląd oraz zastosowanie wyższego tyłu sprzyja bardzo dalekim podróżom. Oczywiście istotna jest także boczna kieszonka, która podobnie jak i w poprzednim produkcie gwarantuje nam schowek na telefon, odtwarzacz MP3, czy jakikolwiek inny przedmiot.
Co więcej, z wierzchu poduszka została pokryta welurem, co sprawia, że jest to najprzyjemniejsza poduszka w całym zestawieniu. Jednakże, jej pielęgnacja może być nieco trudniejsza niż w przypadku poprzednich, bawełnianych poduszek.
Duża cena to kolejna wada, o której należy wspomnieć. Bardzo wysoki koszt poduszki z pewnością wpłynie na decyzję. Sytuacji nie poprawi bardzo bogata lista wyposażenia dodatkowego, w którym znajdziemy takie ciekawe przedmioty jak zatyczki do uszu, opaska na oczy i dedykowane etui do transportu poduszki.

R

Zalety

• Bardzo bogate wyposażenie dodatkowe;
• Ekstra schowek na telefon bądź inny mały przedmiot;
• Wykonana z termoplastycznej pianki;
• Welurowe wykończenie.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena;
• Nieco problematyczne czyszczenie weluru.

Poduszka podróżna jaka najlepsza oraz o czym powinniśmy pamiętać podczas zakupów?

Znalezienie komfortowej i odpowiednio zaprojektowanej poduszki do podróży wymaga przede wszystkim sporej wiedzy oraz poświęcenia naszego wolnego czasu na rozeznanie w temacie. Istnieje wiele parametrów i aspektów, o których należy mówić.

Bardzo dobra poduszka podróżna to taka, która oferuje wystarczający rozmiar. Oprócz tego, istotne jest samo wykonanie oraz możliwości termoplastyczne. Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, nawiązuje do specjalnych udogodnień, które ułatwiają korzystanie z produktu.

Pamiętajmy także o tym, że opinie poduszek podróżnych okażą się bardzo przydatne i wesprą nas w ostatecznej decyzji. To samo dotyczy paru innych kwestii, w tym ceny oraz gwarancji. Zachęcamy natomiast do sprawdzenia co jeszcze wpłynie na wybór poduszki podróżnej zapoznając się z poniższym artykułem:
https://comfort-flight.pl/najlepsza-poduszka-podrozna/

Kształt i rozmiar ma znaczenie

Wybierając właściwą poduszkę do podróży warto mieć na uwadze jej kształt oraz rozmiar. Najchętniej wybierane są tak zwane rogale, które gwarantują nam odpowiednie ułożenie oraz zabezpieczenie szyi nie tylko z tyłu, ale też po bokach. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na te produkty, w których tylna ścianka jest nieco podwyższona.
Jeśli chodzi o rozmiar, to warto dostosować wielkość poduszki do naszego wzrostu oraz wielkości głowy i szyi. Zachęcamy wybierać takie produkty, których rozmiar jest większy niż 30x30x8 cm. Wtedy mamy gwarancję, że będziemy mogli idealnie ułożyć się podczas jazdy. Jeżeli podróżujemy samolotem pamiętajmy, żeby nie była zbyt ciężka. Warto wczesniej zważyć cały bagaż za pomocą dobrej wagi bagażowej.

Poduszka podróżna QMED

najlepsza poduszka podróżna

Poduszka podróżna DR.BACTY

poduszka podróżna ranking

Istotne jest wykonanie wnętrza oraz poszewki

Jednym z głównych powodów odpowiadających za komfort oraz bezpieczeństwo poduszek podróżnych jest wykorzystanie specjalnego materiału. Mowa tutaj o piance poliuretanowej w przypadku budżetowych rozwiązań oraz o piance termoplastycznej, która natomiast jest o wiele popularniejsza w bardziej jakościowych poduszkach.
Pianki te oferują nam tak zwaną funkcję MEMORY, czyli „zapamiętywanie” anatomii naszej szyi i głowy. Dzięki temu poduszka idealnie dostosowuje się do ciała i dba o prawidłowe rozłożenie nacisku.

Oprócz tego zwróćmy także uwagę na poszewkę. Bardzo często wykorzystuje się bawełnę, dzięki czemu w bardzo prosty sposób zadbamy o czystość. Zdejmowane poszewki z bawełny są także miłe w dotyku. Jednakże, o wiele przyjemniejszym wyborem będzie welur, który spotykany jest wyłącznie w przypadku tych najlepszych produktów.

Poduszki podróżne opinie odegrają kluczową rolę

Wybór właściwej poduszki wiąże się także z przejrzeniem uwag i komentarzy, jakie niektórzy użytkownicy pozostawiają po sobie. Możemy w ten sposób zweryfikować czy zakupiony produkt spełnił oczekiwania kupujących i rzeczywiście była to komfortowa opcja.

Należy natomiast pamiętać, że ze względu na subiektywność opinii, powinniśmy przyjmować je z przymrużeniem oka. Co więcej, przeglądajmy wyłącznie zweryfikowane komentarze, które to potwierdzone zostały czy przez witrynę, czy przez załączenie zdjęcia zakupionego produktu.

PODUSZKA Podróżna Ortopedyczna ROGAL Memory Foam

dobra poduszka podróżna

Podsumowanie rankingu poduszek podróżnych

Dalekie podróże to z pewnością bardzo męcząca i dla wielu osób nieprzyjemna część wakacji czy wycieczki. Z tego właśnie względu zalecamy zapoznać się ze wszelkimi niezbędnymi informacjami przed zakupem poduszki podróżnej, aby wybrać to najbardziej komfortowe rozwiązanie. Dla pełnego komfortu polecamy również przeczytać ranking śpiworów puchowych.

Jeśli jednak nie jesteście pewni co do poszukiwań na własną rękę, warto przemyśleć zakup zwycięzcy rankingu. Poduszka podróżna QMED, pomimo niskiej ceny, gwarantuje nam bardzo dobre wykonanie, możliwość szybkiego czyszczenia pokrowca, a także certyfikat potwierdzający wyrób medyczny.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką poduszkę podróżną wybrać w 2020
Average rating:  
 0 reviews