Masz problem ze spakowaniem adekwatnej ilości bagażu do samolotu? Niejednokrotnie zdarzyło Ci się przepłacić za nadbagaż, pomimo że nie zabrałeś wiele przedmiotów? Jeżeli tak, koniecznie musisz kupić odpowiedni plecak do samolotu, dzięki któremu pomieścisz wszystkie niezbędne rzeczy bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Wybór musi się wpasować w wymagania danej linii. Warto mieć to na uwadze wybierając odpowiedni model. Określenie „bagaż podręczny” dotyczy torby lub plecaka z szeregiem obostrzeń dotyczących wagi oraz wymiarów. Oprócz tego wszystkie linie lotnicze publikują na swoich stronach długie listy przedmiotów, które z różnych powodów nie mogą znaleźć się w plecaku. Chodzi przede wszystkim o zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa pasażerom.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Reverse WIZZAIR

9.9

Tani

Peterson PTN

9.9

Tani

ZAGATTO

9.7

Tani

Benwild Avion

9.7

Średni

CATerpillar CAT Cabin

9.6

Drogi


Na zakazanej liście można spotkać płyny (przeważnie powyżej 100 ml), ostre narzędzia oraz przedmioty przypominające kształtem broń. Personel niejednokrotnie przypomina, że na czas podróży należy posiadać pod ręką wyłącznie niezbędne rzeczy oraz przedmioty wymagające delikatnego przewożenia, m.in. sprzęt elektroniczny.

Najlepszym rozwiązaniem na spakowanie bagażu podręcznego jest plecak. Oprócz tego, że jest praktyczny, posiada również dużo przegródek i kieszonek, które pomieszczą wyłącznie niezbędne rzeczy, np. dokumenty. Nie zapominajmy jednak, żeby nie przekroczyć określonej wagi. Do pomiaru przyda się mała waga bagażowa.

Reverse plecak do samolotu WIZZAIR

plecak do samolotu 40x30x20

Produkt został wykonany z wysokiej jakości tworzywa. Dzięki niemu można bezpłatnie przejść odprawę, bez naliczania dodatkowych opłat za nadbagaż. Wymiary (40cm/30cm/20cm) są odpowiednie do większości tanich linii lotniczych. Poprzez kształt i ilość kieszeni jest bardzo pakowny (20 l), zmieszczą się zarówno dodatkowe ubrania, jak i mniejszy sprzęt elektroniczny. Sam plecak waży zaledwie 350 gram, co czyni go idealnym plecakiem podręcznym do samolotu.

Wypchany plecak jest sztywny i zachowuje swój rozmiar pomimo wypełnienia przedmiotami. Wodoodporny materiał CODURA 9000 jest odporny na przetarcia.

R

Zalety

 • dostępne są różne kolory,
 • możliwość personalizacji poprzez dodanie własnego logo.
Q

Wady

 • brak mniejszych kieszonek na akcesoria.

Mark Ryden Expandos bagaż podręczny

plecak do samolotu wizzair

Plecak Mark Ryden pozwala na dogodne zarządzanie przestrzenią oraz spakowanie wszystkich niezbędnych rzeczy do bagażu podręcznego. Dzięki niemu można uniknąć dodatkowych opłat za nadbagaż. Duże przegrody umożliwiają zabranie laptopa, notatnika oraz przyborów do pisania. Dwie zewnętrzne kieszenie są przegródkami na podręczne akcesoria. Producent wyposażył go również w zewnętrzny port USB, który umożliwia naładowanie smartfona bez trzymania zewnętrznej baterii w dłoniach, co jest bardzo komfortowe w czasie dłuższych podróży. Główne części wykonano z wodoodpornej tkaniny Oxford, która nie przepuszcza wody i innych zanieczyszczeń. Dzięki temu można mieć pewność, że plecak jest zabezpieczeniem dla sprzętu elektronicznego.

R

Zalety

 • z tyłu plecaka znajduje się poręczna rączka, którą można zaczepić o walizkę,
 • wysokiej jakości renomowana tkanina Oxford, która nie przepuszcza wody,
 • wiele funkcjonalnych przegródek na akcesoria.
Q

Wady

 • stosunkowo wysoka cena w porównaniu do konkurencyjnych modeli.

Zagatto plecak do samolotu 40x30x20

plecak do samolotu

Plecak Zagatto Air Scout jest idealnym plecakiem do pracy oraz w podróż. Dzięki swoim wymiarom spełnia wymogi większości linii lotniczych. Zewnętrzną warstwę wykonano z  codury, który stanowi estetyczny i wytrzymały materiał. Wysokiej jakości szwy podtrzymują całą konstrukcję, w tym podwójną wyściełaną podszewkę.
Dodatkowo znajduje się wbudowane gniazdo USB umożliwiające szybkie naładowanie telefonu. Wygodne szelki z tyłu podtrzymują kręgosłup, a pojemne kieszenie pomieszczą najpotrzebniejsze rzeczy. Dzięki temu można nałożyć go na rękę walizki.

R

Zalety

 • dodatkowa wewnętrzna podszewka zabezpieczająca bagaż,
 • specjalna gumka mocująca umożliwiająca podpięcie do walizki.
Q

Wady

 • tylko jedna komora, która może okazać się mało praktyczna w przypadku chęci zabrania większej ilości sprzętu.

Wytrzymały plecak Caterpillar

plecak do samolotu ranking

Produkt renomowanej marki CAT sprawdzi się w każdej sytuacji. To odporny na uderzenia i szkodliwe działanie czynników zewnętrznych plecak, który będzie służył jako podręczny bagaż w większości komercyjnych linii. Jest nie tylko pakowny, ale przede wszystkim zabezpieczony dodatkową warstwą materiału przed odginaniem się.

Nie traci swojego kształtu nawet po wypełnieniu. Producent zadbał również o zabezpieczenie pleców, dzięki czemu produkt dopasowuje się do krzywizn kręgosłupa. Nie bez znaczenia pozostają również zewnętrzne długie paski, które ułatwiają pakowanie na podróż poprzez skompresowanie bagażu. Plecak wykonano z wysokiej jakości poliestru.

R

Zalety

 • idealny plecak do samolotu,
 • pojemność ok. 38l.
Q

Wady

 • cięższy od konkurencyjnych plecaków.

Plecak do samolotu – jak wreszcie skończyć z płaceniem za nadbagaż?

Najczęściej spotkane wymiary bagażu podręcznego wynoszą 40 x 30 x 20 cm lub 40 x 25 x 20 cm. Wybierając się w podróż samolotem należy wziąć pod uwagę wyłącznie niezbędne rzeczy podczas lotu. Skompletowanie ich jest utrudnione, ponieważ komercyjne linie lotnicze wprowadzają dodatkowe ograniczenia odnośnie wagi i wymiarów bagażu. Może to być torba, walizka, bądź plecak.

Plecak jest najlepszym wyborem, ponieważ jest nie tylko podręczny, ale przede wszystkim noszenie go jest bardzo komfortowe. Na rynku znajduje się wiele produktów dedykowanych pod konkretne linie, większość plecaków do samolotu ma jednak standardowy wymiar respektowany przez najpopularniejsze linie.

Plecak do samolotu bagaż podręczny – czym musi się wyróżniać?

Plecak musi być praktyczny. To podstawowa zasada. Przestrzegając jej można zaoszczędzić sporą sumę, którą dotychczas należało płacić za nadbagaż. Przy wyborze plecaka warto wziąć pod uwagę jego litraż i skłaniać się ku 30-kilku litrowym modelom. Dodatkowo bardzo ważne są wymiary. Każda linia publikuje swoje wytyczne dotyczące wymiarów, jednak przeważnie zamykają się one w ramach 30-40 centymetrów. Pozwala to na zabranie najpotrzebniejszych rzeczy, w tym delikatnego sprzętu elektronicznego.

Plecak jest bardziej plastyczny od plastikowych walizek, a więc pomieści więcej bagażu. Dodatkowo można skorzystać z pasków kompresyjnych, aby zmniejszyć bagaż. Wielu producentów zaszywa je z boku plecaka, żeby ich produkty stały się jeszcze bardziej praktyczne. Warto, jeżeli plecak ma dodatkową podszewkę, która chroni jego wnętrze przed obiciem.

Plecak do samolotu wizzair – na co należy zwracać uwagę?

Najbardziej praktyczny będzie kolor czarny, który nie ubrudzi się w czasie podróży. Dodatkowo nie bez znaczenia pozostaje liczba kieszonek i przegródek. Oprócz standardowej na laptopa, powinna znaleźć się również mniejsza na tablet (dla osób oglądających filmy w samolocie) oraz drobniejsze na małe akcesoria. Dobry plecak do samolotu niekoniecznie musi być drogi, jednakże warto sprawdzać jakiego materiału użyto do jego produkcji. Powinien to być wytrzymały poliester o gęstym splocie. Warto, aby był również wodoodporny. Dzięki temu akcesorium będzie uniwersalne w podróży, niezależnie od kraju.

Nie bez znaczenia pozostaje również komfort użytkowania. Plecak powinien być wygodny w noszeniu, należy więc zwracać uwagę na wypełnienia piankowe oraz dodatkowe przestrzenie wentylacyjne. Kratki wbudowane w plecy plecaka pozwalają na cyrkulację powietrza. Dzięki temu na plecach nie zbiera się pot. Tył plecaka musi być dostosowany do naturalnych krzywizn kręgosłupa. W samolocie może dochodzić do różnych wydarzeń, dlatego bagaż podręczny jest praktyczny. Warto, aby miał dwa lub trzy otwarcia, nie tylko klasyczne od góry, ale również od dołu oraz z boku. Pozwoli to na szybkie wyciągnięcie ładunku w czasie lotu.

Zwycięzca rankingu 2024 – plecak Reverse

Plecak Reverse stanowi najlepszy wybór. Dzięki odpornemu materiałowi nie tylko nie uszkodzi się w transporcie, ale również nie zostanie zamoczony. Warto zwrócić również uwagę na wygodne szelki, które ułatwią transport bagażu. Pojemność 20 litrów pozwoli na zabranie wyłącznie niezbędnych rzeczy podczas podróży bez uiszczania dodatkowych opłat. Waży zaledwie 350 g, więc można wypełnić go po brzegi sprzętem elektronicznym, bądź ubraniami. Dzięki dwóm komorom można wygodnie rozdysponować bagaż w plecaku. Całość zszyto tytanowymi nićmi, dzięki którym plecak jest bardzo wytrzymały i idealnie sprawdzi się w podróży.

Stosunkowo niska cena oferowana przez polskiego producenta oraz rączki wypełnione miękką gąbką powodują, że wytrzymałość udźwigu plecaka wynosi 10 kg. Dzięki rączce wykonanej z taśmy polipropylenowej ładunek można przenosić lub przewiesić przez walizkę. Dodatkowa obejma pozwala na zainstalowanie bagażu podręcznego na bagażu rejestrowanym, aby uniknąć noszenia zbyt dużej ilości rzeczy na raz.

Ponadto producent wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje usługę wyszycia własnego logo na plecaku. Do wyboru jest wiele opcji kolorystycznych, każdy znajdzie propozycję idealną dla siebie.

Podsumowanie – plecak do samolotu 40x30x20 czy plecak do samolotu 40x20x25?

Pakowanie na podróż nie należy do przyjemnych rzeczy. Należy zabrać wszystkie niezbędne ubrania i sprzęt elektroniczny, dostosowując ładunek do wymagań danej linii lotniczej. Często firmy specjalne wprowadzają dodatkowe obostrzenia, aby generować jak największy zysk z opłat uiszczanych przez nieuważnych podróżnych, których bagaż nie spełnia wymagań. Aby uniknąć płacenia dużych sum, należy wyposażyć się w praktyczny plecak do samolotu, który umożliwi komfortową podróż. Dzięki niemu bagaż nie tylko zostanie odpowiednio zabezpieczony, ale przede wszystkim będzie spełniał wymagania dotyczące wagi, litrażu oraz wymiarów.

Warto dostosować również plecak do własnych preferencji. Podczas częstych podróży, np. służbowych, okaże się to szczególnie istotne, a więc akcesorium powinno być jak najbardziej wygodne. Pomogą w tym miękkie ramiona uzupełnione gąbką oraz dodatkowe kieszonki mieszczące drobne akcesoria. Pozwolą na zabranie niezbędnych rzeczy i uniknięcie opłat.

 • Jeśli masz wątpliwości czy rzeczy, które chcesz zabrać w podróż mogą być transportowane danymi liniami lotniczymi, koniecznie przeczytaj artykuł Czego nie można mieć w bagażu podręcznym?, w którym autor wyjaśnia restrykcje dotyczące danej firmy.
 • Jeżeli nie radzisz sobie z umieszczeniem wszystkich niezbędnych rzeczy w bagażu podręcznym, zapoznaj się z materiałem wideo Uli Pedantuli, która pokazuje jak ergonomicznie rozmieścić ładunek, aby znalazło się miejsce na wszystkie potrzebne rzeczy.
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki plecak do samolotu wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by Jean

Potrzebowałem plecak do pracy i podróży. Zagatto to strzał w dziesiątke. Idealne wymiary na laptop i gniazdo USB to niebywałe zalety. Pierwszy ranking, w którym znalazłem ten plecak i od razu podjąłem decyzję o zakupie.

 by Feliks

CAT wybieram od kiedy pamiętam. Jeden z najlepszych jakie miałem. Sprawdza się też jako plecak do pracy. Niezwykle wytrzymały, odporny na odkształcenia.

 by Seba

Od zawsze w podróż wybieram plecak, ale czas na zmiany - stary się zużył. Po przeczytaniu artykułu wybiorę Expandosa ze względu na materiał, z kórego został wprodukowany. Jest wodoszczelny i wytrzymały.

 by Janka

Za każdym razem miałam ten sam dylemat - zabrać torbę czy plecak i kóry będzie dobry. Artykuł nakreślił mi czym się kierować. Kolejne pakowanie na pewno będzie szybsze  😉

 by Tom

Reverse rzeczywiście jest super, ale jak dla mnie dużym minusem jest brak mniejszych kieszonek,  w których można schować niewielkie przedmioty, np. dokumenty. Moim zdaniem lepszy jest plecak na drugiej pozycji rankigu, ale to tylko mój osobisty wybór.