Czy zdarzyło ci się kiedyś przyjechać na lotnisko z nadbagażem? Na pewno wiele osób niejednokrotnie było rozczarowanych, gdy okazało się, że na lotnisku trzeba dopłacić wysoką kwotę za zabranie dodatkowego obciążenia do samolotu. Zbyt ciężki plecak do samolotu może okazać się drogim pomysłem. Ten problem można łatwo rozwiązać za pomocą użytecznego akcesorium, które sprawdzi się nie tylko w dalekich podróżach, ale również w przypadku okolicznych wycieczek. Waga bagażowa to mały, tani i bardzo pomocny sprzęt, który nigdy nie zawodzi podróżników. Podręczny model firmy DexXer posłuży przez wiele lat. Od teraz pakowanie stanie się wyłącznie przyjemnością, a dzięki solidnemu przedmiotowi zaoszczędzisz dużo stresu przez wylotem na wakacje. Niewielką domową wagę możesz zabrać ze sobą w dowolne miejsce na świecie. Przede wszystkim nie zajmuje dużo miejsca i jest skuteczna niezależnie od okoliczności.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

waga DexXer AGD-WG5875

9.9

Tania

waga RX639

9.8

Tania

waga GOTIE GWB-100

9.7

Droga


 

waga WeiHeng

9.5

Średnia

Uniwersalna waga bagażowa w atrakcyjnej cenie

waga bagażowa ranking

Waga DexXer wykonana została z wysokiej jakości tworzywa. Dzięki temu jest odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, toteż dłużej zachowuje swoją sprawność i funkcjonalność. Jej zakres to aż 50 kg, a ponadto wskazuje wagę w kilogramach, funtach oraz temperaturę w stopniach Celsjusza i Farenheita, co sprawia, że jest użyteczna nie tylko w Europie, ale na całym świecie.

R

Zalety

 • stabilny uchwyt umożliwiający komfortowe sprawdzenie wagi bagażu,
 • podświetlany wyświetlacz LCD,
Q

Wady

 • ma większe wymiary niż konkurencyjne produkty.

Zmieści się nawet w kieszeni!

waga bagażowa

Niewielkich rozmiarów podręczna waga bagażowa, jest prosta w obsłudze dla każdego. Raz na zawsze zlikwiduje problem nadbagażu. Eleganckie urządzenie posiada nowoczesny design a dodatkowo jest bardzo poręczne. Stabilny pasek pozwoli zapiąć większość walizek i toreb podróżnych. Wykonana z wysokiej jakości syntetycznych materiałów.

R

Zalety

 • duży i czytelny wyświetlacz,
 • solidna konstrukcja,
 • niewielkie wymiary umożliwiają schowanie wagi nawet do kieszeni kurtki.
Q

Wady

 • niewygodny uchwyt, przez który trudniej uzyskać wiarygodny odczyt informacji dotyczących wagi bagażu.

Precyzja i nowoczesny design 

waga bagażowa opinie

Nowoczesna waga GOTIE GWB-100 stanowi odpowiedź na rosnące oczekiwania konsumentów będących stale w podróży. Produkt renomowanej firmy jest nieco droższy od konkurencji, jednakże bardziej dokładniejszy. Dzięki precyzji, na ekranie pojawiają się informacje z niewielką tolerancją błędu. Wadze można zaufać szczególnie w przypadku transportowania specjalistycznego sprzętu sportowego lub naukowego.

R

Zalety

 • wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim dokładnością pomiaru,
 • wyświetlacz informuje o przeciążeniu i niskim stanie baterii,
Q

Wady

 • maksymalne obciążenie to 40 kg, w konkurencyjnych produktach maksimum stanowi 50 kg.

Podstawowy produkt w atrakcyjnej cenie 

waga do bagażu

Waga wędkarska ma bardzo niską cenę, dlatego będzie odpowiednim urządzeniem dla osób korzystających z usług linii lotniczych 2-3 razy w roku. Pełni rolę kolorowego wisiorka, a gdy zajdzie potrzeba, staje się użyteczną wagą bagażową, która waży w kilku jednostkach. Działa na baterię AAA, która dołączona jest do zestawu. Proste guziki i użyteczny haczyk sprawdzą się w każdej sytuacji.

R

Zalety

 • bardzo niska cena,
 • można ją przypiąć jako brelok do kluczy lub torebki.
Q

Wady

 • posiada wyłącznie podstawowe funkcje,
 • niedokładny pomiar, duży zakres błędu.

Jak dobrać odpowiednią wagę bagażową?

Waga do walizek to ważny wybór, bez którego niemożliwa jest podróż samolotem. Na rynku dostępnych jest wiele wag bagażowych. Podczas zakupu należy zwracać uwagę na konkretne cechy produktu, które umożliwią kupno wysokiej jakości sprzętu w atrakcyjnej cenie. Przede wszystkim ważnymi czynnikami są:

 1. duży i jasny wyświetlacz,
 2. tworzywo, z którego wykonano wagę,
 3. waga produktu,
 4. dokładność pomiaru,
 5. maksymalne obciążenie.

Waga bagażowa – czytelny wyświetlacz

Czytelny wyświetlacz powinien informować o wadze bagażu lub przewożonego sprzętu. Z tej przyczyny najlepiej wybierać modele posiadające podświetlany ekran z dużymi cyframi. Większość rzeczy na podróż znajduje się w większym bagażu, który oddawany jest na lotnisku. Od tego momentu można korzystać wyłącznie z lekkiego bagażu podręcznego, w którym znajdują się podstawowe przedmioty. Wiele osób w głównej walizce przewozi okulary do czytania, bez których trudniej im odczytać pojawiające się na wyświetlaczu cyfry. Z tej przyczyny najlepiej wybierać urządzenia posiadające jeden główny ekran, na którym wyświetlają się informacje dotyczące wagi ładunku. Takie akcesorium staje się dużo bardziej poręczne, a korzystanie z niego komfortowe.

Waga turystyczna – zwróć uwagę na materiał wykonania

Wybierając wagę turystyczną, należy zwrócić dużą uwagę na surowiec, który został wykorzystany podczas produkcji urządzenia. Plastikowe akcesoria będą mniej odporne na uszkodzenia od metalowych odpowiedników.

Istotny jest materiał paska. Na nim zostaje zawieszony bagaż o wadze kilkudziesięciu kilogramów. Podczas wielokrotnego podnoszenia walizki, może okazać się, że zaczyna pękać, uszkadzając tym samym bagaż. Tkanina paska musi być ciasno pleciona, aby zapobiec nieszczęśliwym wypadkom podczas ważenia. Ważna jest również kwestia klamry, która spina materiał. Powinna być solidna. Lepiej wybierać wagi z paskiem, aniżeli z haczykiem, gdyż może się on wygiąć, czyniąc wagę wadliwą, a tym samym bezużyteczną.

Waga do bagażu – dlaczego powinna być lekka?

Waga turystyczna stanowi dodatkowe urządzenie, z tej przyczyny nie powinna niepotrzebnie obciążać bagażu. Podróżowanie z akcesorium nie może sprawiać problemu pasażerom, dlatego im waga waży mniej, tym lepiej dla użytkowników. Poręczne urządzenie powinno zmieścić się do podręcznego bagażu, z którym wchodzi się na pokład samolotu. Wówczas będzie permanentnie dostępna, kiedy trzeba będzie zważyć bagaż lub transportowany sprzęt. Gdy waga jest ciężka i nieporęczna, stanowi wyzwanie dla właścicieli. Przemieszczanie się z dodatkowym obciążeniem nie jest komfortowe i może nastręczać dodatkowych trudności w trasie. Z tej przyczyny należy wybierać akcesoria nieskomplikowane, proste w obsłudze, o niewielkich wymiarach.

Aby waga zawsze była blisko nas, można zawiesić ją w firmie breloka przy portfelu, bądź torebce. Producenci oferują wiele modeli wyposażonych z użyteczne kółeczko służące do przypinania sprzętu do klamer, bądź szlufek. Istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo, że waga zawsze będzie znajdować się w pobliżu i pozwoli uniknąć problemu związanego z nadbagażem.

Precyzyjność pomiaru – waga bagażowa Rossmann

Dla wielu osób precyzja w pomiarze bagażu może wydać się mało istotna. Jadąc na wakacje 2-3 razy w roku można orientacyjne oszacować wagę zabieranego bagażu. Inaczej kwestia wygląda w przypadku osób podróżujących służbowo przewożących narzędzia pracy. Sportowcy, artyści oraz ludzie świadczący usługi na rynku międzynarodowym powinni zwracać szczególną uwagę na wagę zabieranych urządzeń. Bardzo ważna wówczas jest kwestia zmieszczenia się w limicie kilogramów, gdyż w przeciwnym razie należy dopłacić dużą sumę pieniędzy.

Dla osób korzystających z usług linii lotniczych regularnie może stać się to dodatkowo kłopotliwe, ponieważ wielokrotne ponoszenie kosztów zmniejsza opłacalność świadczenia usług za granicą. Sportowcy oraz artyści wyjeżdżający na zagraniczne spotkania również często spotykają się z ograniczeniami, które mogą wpływać na ich działalność. Samodzielne pokrywanie wysokich sum wiąże się z dodatkowymi nakładami, które mogą zostać zlikwidowane dzięki korzystaniu z wagi bagażowej posiadającej niską tolerancję błędu.

Maksymalne obciążenie – jak przewieźć spory ciężar?

W zależności od częstotliwości podróży i rodzaju zabieranego bagażu, warto wybrać wagę, której górna granica jest większa niż przeważnie przewożony ładunek. Pozwoli to skutecznie uniknąć problemów z obsługą lotniska, zaoszczędzi również niepotrzebnego stresu wywołanego przepakowywaniem się na szybko na lotnisku. Dodatkowy zapas sprawi, że w razie potrzeby zabrania większego obciążenia, waga nie stanie się bezużyteczna, ale również będzie służyła do zweryfikowania wagi pakunku. To bardzo istotne podczas prowadzenia działalności gospodarczej oraz wyjazdów służbowych.

Dlaczego warto wybrać wagę DexXer?

Waga DexXer jest nie tylko poręczna, ale również niewielka. Wykonana z odpornego tworzywa w kolorze srebrno-czarnym, posiada niewielki błąd pomiarowy, dzięki czemu będzie użyteczna również w przypadku częstych podróży związanych z daną profesją, bądź sportem. Podświetlony wyraźny wyświetlacz czyni ją atrakcyjnym produktem na rynku. Biorąc pod uwagę stosunkowo niską cenę, zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji długością solidnego paska oraz funkcją ważenia w kilku jednostkach. Cena produktu zamyka się w kilkunastu złotych, co stanowi doskonały stosunek ceny do jakości.

Waga bagażowa – akcesorium na lata

Podsumowując, waga turystyczna stanowi użyteczne akcesorium, które staje się niezbędne podczas częstych podróży. Niewielkie urządzenie pokazuje wagę bagażu, pozwalając na lepszy dobór rzeczy na wyjazd. Idealna waga bagażowa powinna być wykonana z wysokiej jakości tworzywa. Ważne, aby posiadała duży i wyraźny podświetlany wyświetlacz. Dzięki temu łatwiej dostrzec rzeczywistą wagę, nawet bez okularów. Kolejnym ważnym aspektem jest wybór wagi z wytrzymałym paskiem o mocnym splocie, dzięki któremu można w prosty sposób zważyć walizkę.

Produkt musi posiadać poręczną obudowę, za pomocą której łatwiej chwycić wagę podczas sprawdzania ciężaru bagażu. Ceny produktów nie są wysokie, wahają się od kilkunastu, do kilkudziesięciu złotych. Rekomendowany jest wybór nieco droższej wersji, która wyposażona jest dodatkowo w pomiar w różnych jednostkach. Jest to istotne podczas dalekich podróży, gdzie respektowane są różne jednostki pomiaru. Ważne, aby błąd pomiarowy był niewielki, a cała waga stosunkowo lekka. To sprawi, że podróże staną się przyjemne i bezproblemowe.

Jeżeli nie wiesz jak się spakować i zabrać wyłącznie najważniejsze rzeczy, przeczytaj artykuł Skyscanner odnośnie efektywnego pakowania na podróż. Przemyślane pakowanie pozwoli nie tylko zaoszczędzić miejsca w walizce, ale również pozwoli uniknąć opłat za nadbagaż nakładanych na zbyt ciężkie pakunki. Minimalizowanie przedmiotów w walizce nie musi działać ograniczająco, pozwala jedynie skupić się na najważniejszych przedmiotach, niezbędnych podczas podróży służbowej lub rekreacyjnej.

Jeśli natomiast chcesz zobaczyć jak poprawnie używać wagi bagażowej, zobacz krótki filmik instruktażowy w serwisie YouTube, który zawiera podstawowe informacje odnośnie tego typu produktów.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka waga bagażowa będzie najlepsza
Average rating:  
 0 reviews