Nowy aktywny styl życia

Aktywność fizyczna w ostatnich dekadach zyskuje na coraz większej popularności. Zdrowy styl życia to nie moda, która trwa przez sezon, a wybór, który poskutkuje dobrym zdrowiem i doskonałą kondycją organizmu na długie lata. Zdrowy styl życia nie tylko odpowiednia i dostosowana do indywidualnych potrzeb, zbilansowana dieta czy mierzenie swoich obwodów i dbanie o wagę, ale także uprawianie sportów różnego rodzaju. W czasach, w których żyjemy, mamy cały wachlarz aktywności fizycznej do wyboru: możemy chodzić na siłownię lub zajęcia w klubie fitness, możemy wybrać wspinaczkę lub taniec, ale możemy też ćwiczyć po prostu w domu, korzystając ze sprzętów różnego rodzaju. Wybór zależy wyłącznie od naszych upodobań i kreatywności, najprostszą opcją na początek są zawsze ćwiczenia we własnym mieszkaniu.

Taka opcja zdecydowanie zaczęła zyskiwać na popularności przez pandemię i zamknięcie siłowni, która wprawdzie zbliża się ku końcowi, ale trwała przecież dwa lata. Niektóre przyzwyczajenia z pewnością zostaną z nami na dłużej. Ćwiczenie w domu jest jak najbardziej jedną z pozytywnych rzeczy, którego nie powinniśmy porzucać. Szczególnie, że producenci oferują w pełni profesjonalny sprzęt. Możliwości treningu jak na siłowni dadzą najlepsze bieżnie UrboGym. Najważniejsze jednak, żeby ruszać się regularnie – lekarze i badacze rekomendują aktywność fizyczną, która powinna trwać około 150-300 minut tygodniowo (norma dla zdrowych dorosłych).

Jakie są zalety ćwiczeń w domu?

  • Można korzystać z niego bez względu na pogodę za oknem i porę dnia. To Ty wybierasz, kiedy chcesz poćwiczyć i nie ograniczają Cię godziny otwarcia siłowni oraz klubów fitness.
  • Sprzęt, z którego możesz korzystać w domu, to jednorazowy wydatek z gwarancją, że posłuży Ci przez lata. Nie musisz wydawać więc co miesiąc kilkuset złotych na karnet.
  • Nie musisz się stresować, że ktoś będzie Cię oceniał, kiedy ćwiczysz – to Twój dom i Twoje zasady. Poza tym, w niektórych godzinach, na siłowni jest ogromny ścisk, a wtedy nawet najwięksi amatorzy ćwiczeń siłowych nie są zadowoleni. W domu nie musisz czekać kika minut, aż ktoś skończy serię na maszynie – cały sprzęt jest Twój.
  • Oszczędzasz czas – Twój dom to Twoja siłownia, nie musisz więc specjalnie jeździć do klubu fitness. To ogromne ułatwienie zwłaszcza w dużych miastach, gdzie korki w godzinach szczytu potrafią być bardzo uciążliwe i utrudniające życie.

Bieżnia elektryczna – najlepsza alternatywa dla uprawiania sportu na zewnątrz

Bieganie, podobnie jak aktywność fizyczna ogółem, staje się coraz bardziej popularne. Ten sport może być uprawiany nie tylko na stadionach lekkoatletycznych. Biegaczy możemy zauważyć wszędzie – zarówno w miastach, jak i na wsiach, niezależnie od sezonu. W zależności od rodzaju biegania, może ono poprawiać kondycję poprzez zwiększenie wydolności organizmu (co widać na przykład u maratończyków) lub rozwijać mięśnie (wystarczy spojrzeć na bardzo dobrze zbudowanych sprinterów, których trening opiera się najczęściej na interwałach). Poza oczywistymi korzyściami zdrowotnymi (korzystny wpływ na układ mięśniowo-szkieletowy, profilaktyka przeciwcukrzycowa, obniżenie ryzyka chorób wieńcowo-naczyniowych i innych), bieganie jest sportem niezwykle łatwo dostępnym. Do biegania na zewnątrz, wystarczą dobre buty i odpowiedni strój. A co jeśli chcemy pogodzić ćwiczenie we własnym domu z uprawianiem tego sportu?

Chcesz biegać, ale nie masz czasu wychodzić na zewnątrz? A może nie jesteś na tyle zapalonym biegaczem, by uprawiać ten sport niezależnie od pogody, i nie chcesz wychodzić na trening, mroźną zimą albo kiedy pada? Najlepszym rozwiązaniem z możliwych będzie dla Ciebie jest bieżnia elektryczna domowa. W odróżnieniu od tych używanych w siłowniach, jest ona zwykle mniejsza, bardziej kompaktowa, dzięki czemu może się zmieścić niemal w każdym pomieszczeniu (nawet w ciasnej kawalerce). Bieżnia elektryczna domowa ma także taką zaletę, że możemy z niej korzystać bez ograniczeń, nie musimy się odpowiednio przygotowywać do wyjścia z domu i poświęcać dodatkowego czasu na dojazd na siłownię. A czy wiedziałeś, że oprócz wszystkich wyżej wymienionych zalet, bieżnię eletryczną domową można… złożyć? W małych przestrzeniach jest to duży plus, ponieważ wówczas kiedy nie jest nam potrzebna może zostać schowana. Najczęściej zajmuje wówczas naprawdę mało miejsca i jest w stanie zmieścić się, przykładowo, do szafy w korytarzu. Przygotowanie jej do ponownego użytku zajmuje naprawdę niewiele czasu, a więc szybko możemy sobie zagwarantować dostęp do tego sprzętu. 

Bieżnia elektryczna składana to idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią ćwiczyć w domowym zaciszu. Z łatwością dopasują do własnych upodobań i preferencji. Wielkość, kształt, dodatkowe funkcje, a nawet kolor mogą być wybierane dobrowolnie, ponieważ na rynku jest cała gama tego typu produktów. Bieżnia elektryczna domowa to także komfort pod względem dodatkowych rzeczy, jakie możemy robić podczas marszu czy biegania. Wiele osób ogląda wtedy swój ulubiony serial na Netflixie lub słucha muzyki albo podcastów. Szczęśliwcy, którzy posiadają taras lub balkon mogą z powodzeniem umieścić ją na zewnątrz podczas ciepłych i słonecznych dni. Plusów takiego rozwiązania jest naprawdę wiele. Bieżnia elektryczna domowa może być doskonałą motywacją dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem i po prostu wstydzą się ćwiczyć wśród innych osób. Dla niektórych pójście na siłownię jest bardzo stresujące i wiąże się z odpowiednim przygotowaniem, a niejednokrotnie wymaga naprawdę sporej odwaki. Nie wszyscy są pewni siebie – istnieją osoby, które posiadają ogromne kompleksy na punkcie swojego wyglądu. Mają motywację, by rozpocząć walkę o piękną sylwetkę i doskonałą formę fizyczną, obawiają się jednak ćwiczenia w miejscu publicznym – takim jak klub fitness lub siłownia. Dla nich właśnie bieżnia elektryczna domowa jest idealnym rozwiązaniem, które pozwoli przełamać się do uprawiania sportu w domowym zaciszu.

Jaki rodzaj bieżni jest idealny dla Ciebie?

Dobór odpowiedniej bieżni powinien zależeć przede wszystkim od naszych preferencji oraz możliwości finansowych. Znajdziemy na rynku bieżnie w bardzo przystępnych cenach, oraz te bardzo profesjonalne po kilkanaście tysięcy złotych. Ważne, żeby dostosować swój wybór do warunków mieszkaniowych oraz indywidualnych wymagań. Wybierajmy taką która w stu procentach spełnia nasze oczekiwania. Udajmy się do sklepu stacjonarnego, gdzie możemy obejrzeć bieżnię, wypróbować, sprawdzić wszystkie jej plusy i minusy. Jeśli decydujemy się na sklep internetowy, skontaktujmy się ze sprzedawcą i zapytajmy o wszelkie szczegóły.

Na rynku istnieje ogromna ilość modeli do wyboru. Jeślii nasz zakup bieżni jest zakupem pierwszym, wówczas powinniśmy szczególnie się do niego przygotować. Bieżnia elektryczna domowa to najczęściej zakup na dłużej, tego towaru nie wymieniamy przecież co sezon. Powinna więc być solidna i wytrzymała, posiadać gwarancję na kilka lat, odpowiednie gabaryty i oczywiście odpowiednio wyglądać. Takie parametry zapewnia wielu producentów, jednymi z najlepszych jest Hertz. Sprawdź produkty producenta pod linkiem: https://poranaruch.pl/bieznie-hertz-opinie-ranking/.

Lubisz słuchać muzyki podczas ćwiczeń? Wybierz taką bieżnię, w na której można wygodnie położyć telefon z podłączonymi słuchawkami. Chcesz oglądać seriale i ćwiczyć jednocześnie? Sprawdź, czy panel sterowania bieżni nie będzie zbyt wysoko, żeby nie zasłaniał Ci telewizora. Kiedy przyśpieszasz, lubisz opierać ręce? Twoja bieżnia powinna mieć wygodne oparcie dla rąk. Nie przepadasz za monotonią i niekoniecznie masz ochotę chodzić wyłącznie po płaskim terenie? Koniecznie sprawdź, czy wybrany przez Ciebie model posiada regulację wysokości. 

Każdy poszukujący może zajrzeć na stronę internetową https://walkingpad.pl/ gdzie znajdzie szeroką gamę produktów i na pewno wybierze coć odpowiedniego dla siebie. WalkingPad służy profesjonalnym doradztwem i pomocą w doborze odpowiedniego sprzętu. Nawet jeśli nie jesteś zdecydowany, nawet jeśli zaczynasz swoją przygodę z bieżnią w domu, warto odwiedzić nasz sklep i zapytać jaką bieżnię do domu wybrać. Być może będzie to pierwszy krok na drodze do zmiany stylu życia i większego dbania o siebie w sferze fizycznej i psychicznej. Aktywność fizyczna, bieganie, maszerowanie przynosi przecież ogromne korzyści dla naszego zdrowia.