Czy zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób poprawić swoją kondycję? Wiele osób uważa, że praca biurowa czy jakakolwiek inna praca siedząca ogranicza nasze możliwości utrzymania schludnego i przede wszystkim zdrowego wyglądu. Nic bardziej mylnego. Jeżeli nie mamy czasu na siłownię, a chcielibyśmy poćwiczyć w domu, to bardzo dobrym wyborem może być właśnie bieżnia do biegania.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Hertz CERRUS

9.9

Średnia

ABARQS BZ-402

9.8

Tania


 

Domyos T520B

9.7

ŚredniaZippro Jogger

9.7

ŚredniaZipro Dream

9.6

Droga


 

W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy dla was zestaw bieżni o kompaktowych rozmiarach, aczkolwiek bardzo dobrym parametrach. Dzięki temu nie będziemy musieli wybierać kompromisu i zakupimy taką maszynę do ćwiczeń, która nie tylko okaże się bardzo dobrym wyborem do mieszkania, ale również pomoże nam osiągnąć wymarzoną sylwetkę i poprawi naszą kondycję.

Poświęciliśmy dużo uwagi kilka charakterystycznym elementom podczas wyboru bieżni do rankingu. Przede wszystkim upewniliśmy się, że każda maszyna oferowała odpowiednią moc silnika oraz prędkość. Do tego wzięliśmy pod uwagę nośność pasa oraz jego rozmiar (zarówno długość jak i szerokość). Nie zapomnieliśmy oczywiście o funkcjonalności, dodatkowym wyposażeniu oraz o cenie!

Nasz wybór - Bieżnia elektryczna Hertz CERRUS 5KM

bieżnia elektryczna 

Produkt zwycięzca to przede wszystkim wysoka jakość konstrukcji gwarantowana przez renomowana firmę oraz bardzo dobre parametry – poczynając od mocy bieżni, a skończywszy na szerokości pasa biegowego oraz stabilności.
Opisywana bieżnia do biegania gwarantuje nam moc na poziomie 5 KM. Przekłada się to na maksymalną prędkość wynoszącą aż 18 km/h. Co ciekawe, jest to urządzenie wykorzystujące energię elektryczną. Innymi słowy, silniczki wprawiają w ruch pas, a więc jest to bardzo ciche i efektywne rozwiązanie.
Warto oczywiście pamiętać o dużym pozytywie, jakim z pewnością jest maksymalna waga użytkownika. Wynosi ona 150 kg, co gwarantuje, że urządzenie nadaje się tak naprawdę dla każdego. Oprócz tego należy także zwrócić uwagę na wykorzystanie specjalnego systemu amortyzacji. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić o urazy ścięgien bądź kolan.
Funkcjonalnością, o której powinniśmy pamiętać, to możliwość ustawienia kąta nachylenia bieżni. Ustawić możemy kąt od 0 do aż 18 %, co jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich opisywanych tutaj bieżni. Innymi zaletami są sensory pulsu na uchwytach, programy treningowe w dużych ilościach oraz możliwość podłączenia smartfona czy innego urządzenia dzięki wejściu audio jack.
Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że bieżnię można złożyć do pionu. Problematyczna może być jednak cena. Jest to jeden z droższych produktów tego typu. Dodatkowo bieżnia dosyć sporo waży, dlatego przenoszenie maszyny po skończonym treningu może być kłopotliwe. Mamy jednak więcej produktów tego producenta – sprawdź nasz ranking bieżni Hertz.

R

Zalety

• Dużo programów do wyboru;
• Możliwość złożenia bieżni do pionu;
• Duża nośność, aż do 150 kg;
• Bardzo duża regulacja pochylenia pasa.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Duża waga.

BIEŻNIA ELEKTRYCZNA 12KM/H 110KG PAS 40CM ABARQS

Jeżeli poszukujemy budżetowej, kompaktowej i przede wszystkim mniej zaawansowanej bieżni, to ta bieżnia elektryczna będzie zdecydowanie faworytem, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego urządzenia do domu.
Bieżnia ta oferuje bardzo niski poziom hałasu oraz niezwykle mały rozmiar. Pas biegowy, choć mniejszy niż u konkurencji, wciąż oferuje nam dosyć spore wymiary. Wynoszą one 110 x 40 cm. W połączeniu z nośnością na poziomie 110 kilogramów, większość z nas będzie mogła z powodzeniem korzystać z urządzenia. Jest to oczywiście bieżnia składana, a więc zajmuje ona jeszcze mniej miejsca, niż konkurencyjne przedmioty.
Bieżnia oferuje nam wyświetlacz LED z podstawowymi informacjami, jak na przykład dotychczasową prędkość. Komputer pozwala nam również na monitorowanie czasu ćwiczenia, dystansu oraz kalorii, które obliczane są na podstawie wybranej prędkości oraz naszej wagi. Inną funkcją bieżni jest również możliwość kontrolowania tętna. W tym celu wystarczy połączyć nasze dłonie na rączkach, które wyposażone zostały w specjalnie czujniki.
Zaletą, która z pewnością przyciągnie niejedną osobę do tego urządzenia, jest jej niska waga. Bieżnia waży jedynie 33 kg, dzięki czemu bez najmniejszych problemów będziemy mogli przestawić urządzenie, gdy tylko skończymy nasz trening. Oprócz tego wartym odnotowania jest również możliwość słuchania muzyki, co gwarantuje nam gniazdo AUX.
Jeżeli chodzi o wady, to z pewnością brak wielu funkcjonalności jest jedną z najbardziej odczuwalnych w przypadku bieżni od firmy ABARQS. Znajdziemy tutaj tylko podstawowe funkcjonalności oraz 12 programów treningowych – bez możliwości regulacji stopnia pochylenia bieżni czy innych, dodatkowych elementów.

R

Zalety

• Możliwość złożenia bieżni;
• Bardzo niska waga;
• Kompaktowa wielkość;
• Tania i cicha.
Q

Wady

• Mała ilość funkcji dodatkowych;
• Brak regulacji stopnia pochylenia pasa.

BIEŻNIA TRENINGOWA Dream Zipro 6KM LCD KOMPUTER

W przypadku Bieżni od Zipro, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ogrom dodatkowych funkcji oraz bardzo wysokie, jeśli nie najwyższe parametry w tej kategorii produktów. Jest to rozwiązanie dla najbardziej wymagających osób, które oprócz miejsca, dysponują również sporą ilością pieniędzy.
To, co na pierwszy rzut oka rzuca nam się w oczy, to niestety bardzo duża waga produktu. Wynosi ona aż 120 kilogramów, co czyni ją jedną z najcięższych bieżni, jakie polecamy montować w zaciszu domowym. Oczywiście transport delikatnie ułatwią nam kółka oraz możliwość ustawienia pozycji pionowej.
Nie oznacza to jednak, że ta bieżnia jest złym produktem do domowego użytku. Wręcz przeciwnie – oferuje ona nam maksymalną nośność aż 150 kilogramów oraz trzy profile użytkowników. Co ciekawe, każdy z nich otrzymuje aż 18 programów treningowych.
Kolejną zaletą jest bardzo dobra regulacja kąta nachylenia. 0 – 15 % to tak naprawdę bardzo duża możliwość regulacyjna. Dodatkowo powinniśmy pamiętać o niesamowicie dużej mocy, która w szczytowych momentach osiąga aż 6 KM. Oznacza to, że możemy na bieżni biegać do prędkości nawet 20 km/h.
Pamiętajmy jednak o innych aspektach, które wyróżniają ZIPRO Dream od innych tego typu urządzeń. Oprócz powyższych zalet, znajdziemy tutaj również specjalne sprężyny razem z sześcioma elastomerami, które nie tylko pochłaniają wstrząsy i redukują zużycie bieżni, ale również chronią nasze stawy gwarantując odpowiednią amortyzację.
Wielofunkcyjność urządzenia w połączeniu z jego multimedialnością sprawiają, że bieżnia Zipro to zdecydowanie jedna z najlepszych bieżni premium, jakie w tym momencie możemy kupić. Nie jest to jednak najlepsze urządzenie, gdyż wielka cena i duża waga mogą niejedną osobę zniechęcić do zakupu.

R

Zalety

• Ogromna wielofunkcyjność;
• Możliwość podłączenia słuchawek, czytnika kart SD, pendrive’a czy nawet płyty MP3;
• Bardzo wiele programów treningowych;
• Bardzo duża moc i prędkość.
Q

Wady

• Niezwykle droga;
• Bardzo ciężka.

BIEŻNIA ELEKTRYCZNA 12KM/H 110KG PAS 40CM BZ-40.M

Podobnie jak inne urządzenie firmy ABARQS, które znalazło się w naszym rankingu, tak i model GZ-40.M jest zdecydowanie dobrym wyborem. Szczególnie, jeśli zależy nam na kompaktowym rozwiązaniu o niewielkiej cenie. To, co jednak sprawia, że produkt ten zasłużył na swoje miejsce w tym zestawieniu, to fakt, że to bieżnia rehabilitacyjna.
Bieżnia gwarantuje nam przyzwoite parametry w bardzo niskiej cenie. Bardzo dobrym tego przykładem jest niska waga, która wynosi jedynie 33 kg. Oprócz tego, warto wspomnieć o tym, że maksymalna prędkość pasa to 12 km/h. Gwarantuje to moc ciągła 2 KM. O ile jest to przeciętna liczba, tak osiągi będą wystarczające dla każdej osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę z bieganiem i w ogóle z dbaniem o swoje zdrowie.
Produkt wyposażony jest w podstawowe funkcje informacyjne. Na ekranie znajdziemy zatem czas biegu, prędkość oraz spalone kalorie. Niestety, brak tutaj możliwości pomiaru pulsu, co w wielu bieżniach jest już standardem.
Bardzo ważną zaletą, dla której urządzenie to znalazło się w naszym rankingu, jest możliwość wykorzystania urządzenia jako bieżni rehabilitacyjnej. W zestawie znajdziemy specjalny pas masujący, który w połączeniu z treningiem biegowym pozwoli nam stymulować mięśnie. Przekłada się to na szereg korzyści, między innymi redukuje napięcie mięśni oraz redukuje zmęczenie, poprawia ukrwienie oraz elastyczność tkanki, a na dodatek działa ujędrniająco.
Jeżeli jednak szukamy mocnego urządzenia, które oferuje nam dużą prędkość oraz możliwości regulacyjne i multimedialność, to warto zwrócić naszą uwagę na inne produkty. Co prawda jest to bardzo lekkie i tanie rozwiązanie, lecz brak możliwości regulowania pochylenia pasa czy ograniczona ilość funkcji może być kłopotliwa.

R

Zalety

• Może posłużyć jako bieżnia rehabilitacyjna;
• Niska cena;
• Mało waży;
• Możliwość złożenia.
Q

Wady

• Niska moc i prędkość;
• Brak wielu funkcji.

BIEŻNIA TRENINGOWA elektryczna Lunar – Zipro

Jeżeli zależy nam na jak największej prędkości, to powinniśmy przemyśleć zakup modelu Lunar. Jest to bardzo mocna i wielofunkcyjna bieżnia, która wyróżnia się od innych urządzeń multimedialnością, bardzo dużymi możliwościami konfiguracyjnymi, i niestety dużą ceną.
Recenzowana bieżnia gwarantuje nam moc 5 KM. Co ciekawe, moc stała urządzenia jest bardzo wysoka, co pozwoliło producentom na stworzenie bieżni o prędkości maksymalnej wynoszącej aż 22 km/h. Jest to zatem bardzo mocna maszyna, która posłuży zarówno osobom początkującym, jak i wysportowanym biegaczom.
Podobnie jak inne bieżnie klasy Premium, tak i model Lunar wyposażony został w szereg zabezpieczeń, które chronią urządzenie przed uszkodzeniem. Mowa tutaj o specjalnym kluczu bezpieczeństwa, wspomaganiu opadania pasa biegowego czy wykorzystaniu dodatkowej amortyzacji płyty pasa. Sprawia to, że urządzenie jest niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, które mogłyby być spowodowane niewłaściwym użytkowaniem.
Oprócz tego, warto również wspomnieć o tym, że przedmiot oferuje szereg dodatkowych funkcji oraz udogodnień. Znajdziemy tutaj zatem 15 poziomów kąta nachylenia, specjalne metalowe podstawy wzdłuż pasa biegowego z antypoślizgowym bieżnikiem, a ponadto znajdziemy dodatkowe przyciski sterujące prędkością oraz kątem nachylenia (w tym profilowe ustawienia z zapamiętaną prędkością).
Wadą, jednak, może się wydawać cena. Urządzenie jest niemalże dwukrotnie droższe, niż zwycięzca rankingu. Sprawia to, że model Lunar to najdroższa bieżnia, jaka znalazła się w tym zestawieniu. Jeżeli cena jest za wysoka zerknij na bieżnie UrboGym.  Kolejnym minusem będzie jej waga. Ogromna ilość funkcji ułatwiających korzystanie oraz bardzo dobre wykonanie sprawiło, że to również jedna z najcięższych dostępnych maszyn.

R

Zalety

• Bardzo duża prędkość oraz wysoka moc;
• Bardzo duże możliwości regulacyjne;
• Wiele funkcji multimedialnych oraz informacyjnych;
• Niezwykle dobrze i trwale wykonana.
Q

Wady

• Bardzo duża waga;
• Bardzo droga.

Jaka bieżnia okaże się najlepsza?

Znalezienie najlepszego urządzenia do marszu, joggingu czy biegania wymaga odpowiedniej wiedzy. Przede wszystkim należy upewnić się, że wybrany przed nas produkt będzie spełniał nasze wymagania. Wciąż jednak należy kierować się kilkoma parametrami, które z pewnością pomogą nam w wyborze najlepszego urządzenia na rynku.

Dobra bieżnia to taka, która oferuje nam właściwą moc, a co za tym idzie prędkość, wielofunkcyjność, możliwość sprawdzenia podstawowych danych biegowych, czy oczywiście możliwość dostosowania bieżni do naszych wymagań. Oprócz tego powinniśmy również pamiętać o cenie i o długości gwarancji. Nie zapominajmy też o opiniach innych użytkowników. Dodatkowe informacje znajdziemy na: https://www.domyos.pl/porady/jak-wybrac-odpowiednia-bieznie-a_169953.

Moc bieżni to podstawa

W dużej mierze to właśnie od mocy bieżni zależy jaką maksymalną prędkość dana bieżnia może nam zaoferować. Minimum, jakie rekomendujemy, to 2 KM. Tutaj należy zwrócić także uwagę na moc ciągłą oraz szczytową. Producenci bardzo często chwalą się tym, że ich urządzenia mają 5-6 KM. Oczywiście taka moc szczytowa jest dobra, lecz powinniśmy także pamiętać o tym, aby moc ciągła była również na dobrym poziomie (czyli wspomniane wcześniej 2 KM).

Nasz wybór - Bieżnia elektryczna Hertz CERRUS 5KM

bieżnia elektryczna

 

Od mocy bieżni zależy przede wszystkim prędkość. Jeżeli szukamy bardzo szybkiej bieżni do prawdziwego biegania, to w takim razie poszukajmy urządzeń z prędkością wynoszącą 18-20 km/h. Jednakże, jeśli jesteśmy początkującymi joggerami, to urządzenia o maksymalnej prędkości 12-14 km/h będą wystarczające.

Należy tutaj nadmienić, że wszystkie te liczby dotyczą bieżni elektrycznej. W dzisiejszych czasach bieżnia magnetyczna to już mało opłacalne rozwiązanie. Co prawda takie bieżnie są najtańsze, lecz brak odpowiedniej regulacji i amortyzacji oraz fakt, że bieżnie magnetyczne nie są odpowiednie dla poczatkujących sprawia, że nie znalazły się w naszym zestawieniu. Z powyższych ofert, to Dream Zipro cechuje się bardzo dużą mocą.

Nasz wybór - Hertz CERRUS 5KM

bieżnia elektryczna

Wielofunkcyjność

Kiedyś to bieżnie Kettler były uosobieniem nowoczesności. Oferowały one niezwykle dużą ilość funkcji, które pozwalały nam dostosować bieganie na bieżni do naszych własnych preferencji. W dzisiejszym czasie prawie każdy producent oferuje nam przynajmniej jeden model z wieloma ciekawymi funkcjami.

Podczas przeglądania ofert, pamiętajmy o tym, aby bieżnie domowe oferowały nam możliwość składania pasa biegowego do pionu. W ten sposób oszczędzimy dużo miejsca, szczególnie kiedy bieżnia nie będzie używana. Bieżnia składana bardzo często oferuje również kółka, które sprawiają, że nawet najcięższe maszyny nie są aż tak problematyczne w relokacji.

Oprócz tego, pamiętajmy o kącie nachylenia. Jest to bardzo ciekawa i potrzeba funkcja, szczególnie jeśli planujemy poprawić sobie wytrzymałość. Oczywiście duża ilość gotowych programów treningowych czy możliwość wyboru profilu ćwiczącego to kolejne atrakcyjne dodatki. Bieżnia elektryczna Hertz CERRUS 5KM, do 150 kg to produkt, którego wielofunkcyjność zaskoczy niejednego użytkownika.

 biegoweMultimedia

Coraz więcej producentów oferuje specjalne gniazda AUX, dzięki czemu podłączymy telefon i będziemy mogli słuchać muzyki podczas ćwiczeń. Te najbardziej zaawansowane bieżnie oferują również specjalne ekrany dotykowe z ogromną ilością dodatkowych funkcji.
Warto oczywiście pamiętać o wyborze takiego urządzenia, na której sprawdzimy parametry biegowe, w tym nasz puls. W przypadku pulsu, należy szukać maszyny, które na rączkach ma specjalne czujniki pulsu. Innymi dodatkami multimedialnymi wartymi uwagi będą wejścia na małe słuchawki biegowe, czytnik kard SD czy wejście USB. Lunar – Zipro to bardzo dobry przykład multimedialnych funkcjonalności.

Nasz wybór - Hertz CERRUS 5KM

bieżnia elektryczna

Opinie i cena

To czy wybierzemy bieżnię budżetową czy taką przypominającą profesjonalny sprzęt zależy wyłącznie od naszych wymagań i oczywiście portfela. Pamiętajmy jednak, żeby przed zakupem zapoznać się z ofertą każdego producenta i porównać czy czasami nie znajdziemy równie ciekawego urządzenia w 2023 roku, lecz w niższej cenie.

Opinie użytkowników z pewnością nam pomogą. Idealnie byłoby znaleźć obiektywny komentarz wyrażający się na temat każdej funkcji urządzenia. Niestety, takie uwagi bardzo ciężko znaleźć. Dlatego skupmy się na znalezieniu opinii, która jest potwierdzona specjalnym oznaczeniem lub użytkownik, który zakupił bieżnię, został zweryfikowany przez system. Po raz kolejny to Hertz CERRUS oferuje bardzo dobre opinie oraz stosunkowo dobrą, aczkolwiek trochę wysoką cenę.

Podsumowanie rankingu najlepszych bieżni do domu w 2023 roku

Wybór właściwej bieżni to bardzo ważna decyzja. Od niej zależy tak naprawdę czy i jak często będziemy biegać w domu. Przed wyborem należy przede wszystkim odpowiedzieć na jedno, aczkolwiek bardzo ważne pytanie – czego tak naprawdę oczekujemy od tego sprzętu?
Jeśli nigdy wcześniej nie biegaliśmy i prowadzimy siedzący tryb życia, to budżetowe bieżnie o dobrych opiniach jak najbardziej wystarczą. Jeśli jednak bieżnia będzie nam służyć do poprawy naszej wydolności na bardziej zaawansowanym etapie, to warto wydać więcej na bardziej specjalistyczny sprzęt.

Produktem wartym polecenia jest z pewnością Bieżnia elektryczna Hertz CERRUS 5KM, do 150 kg. To uniwersalna bieżnia, która nie jest zbyt ciężka, jest w miarę kompaktowa, a jej ponadprzeciętnie funkcje oraz prędkość i moc pozwolą na korzystanie nawet bardziej zaprawionym biegaczom.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką bieżnię do domu
Average rating:  
 6 reviews
 by sto

Zastanawiam się czy taka bieżnia w ogóle cokolwiek daje jeśli chodzi o odchudzanie? Bo dowiedziałam się, że powstał taki ranking na temat różnych opinii i tak też można wybrać jeden z najlepszych modeli. Ale ja jakoś nie lubię biegać.

 by Cleo

Taka bieżnia to super rozwiązanie dla tych co nie lubią ćwiczyć w dużym tłumie. Sama wolę ćwiczenia w samotności więc taka bieżnia z pewnością mi się przyda. A że tutaj są wszelkie wady i zalety kilku modeli to i łatwiej jest na coś się zdecydować.

 by Hey

Czy zauważyliście, że coraz więcej ludzi decyduje się na ćwiczenia w domu? Bo ja tak i nawet znalazłam taką bieżnię o której także myślałam, aby zakupić. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć najlepszą bieżnią dla siebie.

 by hiphop

Biegać nie każdy lubi ale sądzę, że taka osobista bieżnia w domu zdecydowanie nam to ułatwi. W każdym bądź razie ja mam zamiar taką zakupić. Tylko, że nie wiem na jaki konkrety model bieżni się zdecydować. Myślę, że taki ranking mi w tym pomoże.

 by Hołownia

Czy uważacie, że posiadanie takiej bieżni w domu ma swoje plusy czy minusy? Bo zastanawiam się nad tym czy by takiej nie kupić. Ale zanim to zrobię chcę poznać wszelkie za i przeciw posiadaniu takiego sprzętu.

 by Rudzik

Coraz więcej osób decyduje się na zakup sprzętu do ćwiczeń domowych. Zastanawiam się czy taka bieżnia może być przydatna. Dlatego też szukam jakiś opinii na ten temat i znalazłam taki ranking odnośnie bieżni. Nawet nie wiedziałam, że jest ich aż tyle.