Zadbanie o tężyznę fizyczną jest zadaniem trudnym – szczególnie u osób z siedzącym trybem życia. Praca przy biurku czy po prostu lenistwo sprawia, że zaniedbujemy swoje zdrowie. A w dzisiejszych czasach to właśnie choroby cywilizacyjne są głównym prowodyrem problemów. Mogą one uwidocznić się teraz, a mogą na starość. Dlatego lepiej zawczasu zadbać o kondycję.

Najlepszym na to sposobem jest udanie się do siłowni czy też wyposażenie się w profesjonalny sprzęt do domu. Jeśli zależy nam na zweryfikowanej marce i gwarancji trwałości, to powinniśmy kupić dobry UrboGym Zipro lub inną sprawdzoną markę bieżni elektrycznych do 2000 zł (np. bieżnie Hertz). Jednakże, to zadanie nie jest tak łatwe, jak mogłoby się nam wydawać. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że każdy producent może przygotować zgoła odmienny produkt różniący się parametrami, np. kompaktowością i wtedy warto wybrać dobrą bieżnię pod biurko. Dlatego w dzisiejszym rankingu bieżni UrboGym omówimy najistotniejsze kwestie przed wyborem produktu idealnego.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

UrboGym v520

9.9

Tania


 

UrboGym v680

9.8

Średnia


 

UrboGym v720

9.7

Drogie


 

UrboGym v800

9.6

Drogie


 

UrboGym v450

9.5

Średnia


 

W zestawieniu 2023 uwzględniliśmy tylko te modele, które różnią się od pozostałych ofert i dostosowane zostały do zróznicowanych odbiorców. Znajdziemy tu więc propozycje budżetowe, jak i te przeznaczone dla bardziej wymagającym użytkowników i do profesjonalnego użytkowania czy też dla działalności gospodarczych, np. profesjonalne maszyny na siłownie. Co więcej, z uwagi na różnorodność produktów i ich cech, postanowiliśmy przyjrzeć się produktom i zgodnie z mocą sprzętu, wielkością, wagą, funkcjonalnością i możliwościami regulacyjnymi wybrać najlepszą bieżnię UrboGym. Nie bez znaczenia była też opinia bieżni UrboGym czy też ostateczny koszt zakupu.

Zwycięzca rankingu i dzisiejszy numer jeden to bez wątpienia UrboGym v520

dobra UrboGym Zipro

Model V520M to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza bieżnia elektryczna marki Urbogym. Urządzenie waży 58 kilogramów, a jego udźwig wynosi 130 kilogramów. Bieżnia ma 122 centymetry wysokości, 153 centymetry długości i 65 centymetrów szerokości. Wymiary pasa biegowego to 115 centymetrów długości i 42 centymetry szerokości. Produkt ma moc 3 koni mechanicznych i można na nich chodzić lub biegać z prędkością od 0,8 do 15 kilometrów na godzinę.

Ponadto urządzenie pełni rolę nie tylko bieżni, ale również sprzętu do robienia brzuszków. Jest to możliwe dzięki przyrządowi, który należy zamocować pod panelem sterującym. Dodatkowo zestaw zawiera dwa hantle, każdy ważący jeden kilogram, kabel służący do podłączenia telefonu oraz butelkę ze smarem do pasa. Bieżnię wyposażono w głośniki i dwa uchwyty na bidon lub butelkę.

R

Zalety

• Solidna konstrukcja;
• Antypoślizgowy pas odporny na ścieranie;
• Wysokiej jakości amortyzacja.
Q

Wady

• Stosunkowo mały wyświetlacz.

Model pozwala na wybranie programu treningowego spośród 12 opcji. Specjalna funkcja Psychical Test umożliwia stworzenie profilu użytkownika, w którym należy podać płeć, wiek, wzrost oraz wagę. Istnieje możliwość zmiany kąta nachylenia bieżni w trzech stopniach. Sześciopunktowy system amortyzacji zapewnia wygodne i bezpieczne bieganie. Dodatkowym atutem jest pas do wykonania masażu po treningu, co pozwala rozluźnić mięśnie i zapobiega powstawaniu zakwasów.

A może potrzebujemy czegoś mocniejszego? W takim razie sprawdź UrboGym v680

bieżnia UrboGym ranking

Model V680MS cechuje się mocą 4 koni mechanicznych i waży 80 kilogramów. Produkt jest w stanie udźwignąć osoby ważące do 140 kilogramów. Urządzenie posiada ośmiopunktowy system amortyzacji oraz dostęp do dwunastu programów treningowych. Bieżnię wyposażono w wysokiej jakości antypoślizgowy pas o wymiarach 126 centymetrów długości i 46 centymetrów szerokości.

Całkowite wymiary bieżni to 165 centymetrów długości, 129 centymetrów wysokości oraz 74 centymetry szerokości. Prędkość biegu można ustawić w zakresie między 0,8 a 16 kilometrów na godzinę. Kąt nachylenia jest regulowany w aż piętnastostopniowej skali. W zestawie jest twister do ćwiczenia mięśni brzucha, dwa dwukilogramowe hantle, przyrząd do wykonywania brzuszków oraz masażer.

R

Zalety

• Ośmiopunktowy system amortyzacji;
• Możliwość utworzenia swojego profilu;
• Zintegrowane głośniki.
Q

Wady

• Płytkie uchwyty na napoje.

Model posiada wejście AUX i USB oraz własne, wbudowane głośniki. Obok podświetlanego ekranu znajdują się dwie przestrzenie służące do odkładania napoju, telefonu, itp. W bocznych uchwytach zlokalizowano metalowe sensory pulsu. Do komputera bieżni można wpisać wiek, wagę, wzrost i płeć użytkownika, aby utworzyć jego spersonalizowany profil pozwalający śledzić efekty treningów.

Iście profesjonalnym rozwiązaniem o ogromnej mocy i udźwigu będzie UrboGym v720

najlepsza bieżnia UrboGym

UrboGym V720S jest przeznaczony dla osób ważących do 150 kilogramów. Model wyposażono w silnik o mocy maksymalnej 6 koni mechanicznych. Ponadto posiada wejścia na kable typu USB i AUX, ponieważ ma zintegrowane głośniki, przez które można słuchać muzyki lub podcastów podczas treningu. Ośmiopunktowy system amortyzacji gwarantuje bezpieczeństwo i wygodę.

Bieżnia waży 84 kilogramy i ma 198 centymetrów długości, 138 centymetrów wysokości oraz 77 centymetrów szerokości. Model wyposażono w antypoślizgowy pas odporny na ścieranie o wymiarach 135 na 48 centymetrów. Profesjonalną bieżnię elektryczną można złożyć po treningu dzięki zastosowaniu w niej teleskopowego systemu składania na zasadzie siłownika gazowego. Do komputera bieżni można wpisać dane dotyczące wieku i sylwetki i utworzyć w ten sposób spersonalizowany profil użytkownika.

R

Zalety

• Łatwy montaż;
• 12 programów treningowych;
• Ładny, dotykowy wyświetlacz.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena.

Urządzenie posiada dostęp do 12 programów treningowych i ma możliwość ustawienia kąta nachylenia na 15 różnych poziomach. Kolorowy wyświetlacz jest dotykowy i pokazuje parametry związane z treningiem, tj. puls, przebyty dystans, prędkość biegu, ilość spalonych kalorii oraz czas. W panelu pod ekranem znajdują się dwa schowki na napoje i inne przedmioty, np. pilot, telefon, klucze.

To jednak UrboGym v800 okazała się najtrwalszym i najmocniejszym rozwiązaniem

bieżnia UrboGym opinie

Model V800S to dobra składana bieżnia cechująca się udźwigiem do 150 kilogramów. Urządzenie ma 190 centymetrów długości, 149 centymetrów wysokości i 82 centymetry szerokości. Produkt waży 90 kilogramów, a wymiary pasa biegowego to 52 centymetry szerokości i 140 centymetrów długości. Model posiada silnik o mocy 6 koni mechanicznych i umożliwia bieganie z prędkością od 1 do 20 kilometrów na godzinę.

Centralny system amortyzacji chroni układ ruchu przed powstawaniem kontuzji poprzez odciążanie stawów i kości. Regulacja kąta nachylenia odbywa się automatycznie za pomocą przycisku i można ją regulować w piętnastostopniowej skali. Panel sterowania składa się z dużego, kolorowego wyświetlacza i panelu z przyciskami oraz uchwytami wyposażonymi w sensory pulsu. Do produktu można podłączyć telefon, tablet lub inny nośnik muzyki i odtwarzać dźwięk bezpośrednio z bieżni.

R

Zalety

• Duży udźwig;
• Dużo gniazd;
• Obszerny i czytelny panel sterowania.
Q

Wady

• Średniej jakości głośniki.

W zestawie jest smar do pasa, kabel do telefonu oraz twister służący do rzeźbienia mięśni brzucha i wysmuklania talii. Urządzenie monitoruje trening i pokazuje związane z nim parametry. Istnieje możliwość stworzenia osobistego profilu, dzięki któremu można sprawdzać efekty ćwiczeń.

A może interesuje nas opcja budżetowa? UrboGym v450 będzie w takim razie idealnym rozwiązaniem

bieżnia UrboGym opinia

Bieżnia V450M to wielofunkcyjne urządzenie dostępne w zestawie z przyrządem do ćwiczenia brzuszków i dwoma kilogramowymi hantlami. Ponadto pakiet zawiera pas do masażu, który należy wykonywać po treningu w celu rozluźnienia mięśni. Bieżnia jest składana, dlatego idealnie sprawdza się w domach i mieszkaniach. Maksymalna moc silnika osiąga do dwóch koni mechanicznych.

Model waży 35 kilogramów i wytrzymuje obciążenie do 110 kilogramów. Wyświetlacz LCD pokazuje dane dotyczące treningu, takie jak czas, przebyty dystans, spalone kalorie oraz puls. Sensory mierzące puls znajdują się na bocznych uchwytach. Po bokach wyświetlacza umiejscowiono dwa uchwyty na telefon lub inne niewielkie przedmioty, np. bidon. Model ma wgrane 12 programów treningowych i trzy tryby biegu.

R

Zalety

• Kompaktowa;
• Lekka;
• Atrakcyjna cena;
• Możliwość złożenia.
Q

Wady

• Mały wyświetlacz.

Antypoślizgowy pas i amortyzacja chronią układ ruchu użytkownika i zapobiegają powstawaniu kontuzji. Pas ma 110 centymetrów długości i 40 centymetrów szerokości. Całkowite wymiary rozłożonej bieżni to 143 centymetry długości, 122 centymetry wysokości i 63,5 centymetra szerokości. Model umożliwia rozwinięcie prędkości do 10 kilometrów na godzinę.

Dalej nie wiesz jaka będzie najlepsza bieżnia UrboGym? W takim razie zapoznaj się z poniższym poradami i sprecyzuj swoje wymagania!

Z pewnością zadanie stojące przed nami nie jest łatwe. Przecież zakup bieżni to tak naprawdę spory wydatek. Każdy ma nadzieję, że zakupiony sprzęt posłuży nam lata. Dla jednego lepszym rozwiązaniem może być, rzecz jasna, wybranie się do siłowni. Jeśli jednak mamy mocno ograniczony czas i po prostu pragniemy we własnym zaciszu pobiegać, to domowa bieżnia będzie rozwiązaniem idealnym. W takiej sytuacji warto jednak zapoznać się z poniższymi poradami przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Pierwszą kluczową kwestią jest uwzględnienie mocy sprzętu i maksymalnej prędkości, z jaką możemy się poruszać po bieżni. Regulacja i duży zakres to kolejna istotna kwestia. Dalej, warto zapoznać się z funkcjonalnością i udogodnieniami, dzięki którym korzystanie z bieżni będzie jeszcze przyjemniejsze. Rzecz jasna naszej uwadze nie powinny umknąć kwestie związane z komfortem, a więc waga bieżni, możliwości transportowe, czy po prostu inne dodatki.

Nieważne czy wolimy bardzo dobrego UrboGyma Zipro, czy też jakiegokolwiek innego producenta – najważniejsze jest uwzględnienie wszystkich istotnych kryteriów, a następnie przeprowadzenie analizy porównawczej i wybranie sprzętu dostosowanego do naszych własnych oczekiwań i wymagań. Zgodnie z tym, czego się nauczyliśmy dzięki poradnikowi zakupowemu, jak i powyższej analizie pięciu modeli. Warto też sprawdzić poniższy artykuł: https://www.maciejbodnarcoaching.pl/na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie-biezni/

Moc bardzo ważna

Każdy zakup powinien być przemyślany, to pewne. W przypadku bieżni jedną z istotniejszych kwestii jest sprawdzenie mocy i prędkości, jaką model może nam zaoferować. Choć wydawać by się mogło, że wystarczy nam bieżnia z maksymalną prędkością przesuwu taśmy na poziomie 10-12 km/h, to z biegiem czasu, szczególnie po roku lub też dwóch latach ciągłych treningów, docenimy możliwość ustawienia wyższej prędkości – szczególnie podczas treningu interwałowego.

Należy więc mieć na uwadze to czy produkt gwarantuje ogromny zakres zmiany prędkości przesuwu w celu idealnego dostosowania maszyny do naszej wydolności. Rzecz jasna z początku będzie to po prostu chodzenie (szczególnie u osób z bardzo słabą kondycją). Później jednak marsze zmienią się w szybki chód, następnie w trucht, a potem w szybkie bieganie czy też spring.

UrboGym v800

bieżnia UrboGym opinie

UrboGym v680

bieżnia UrboGym ranking

Nie możemy zapomnieć o funkcjonalności

Następną rzeczą mającą nadzwyczaj duże znaczenie przy uwzględnianiu atrakcyjności bieżni jest funkcjonalność. Im produkt łatwiej obsłużyć, tym lepiej dla nas i dla innych osób, które w przyszłości będą korzystać z bieżni. Funkcje dodatkowe mają przede wszystkim za zadanie zadbać o komfort biegania. Umożliwiają łatwiejsze posługiwanie się dostępnymi opcjami i trybami.

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że właściwy panel sterujący i prosta jego obsługa to sprawy nadwyraz kluczowe. Poza tym, ważne jest też uwzględnienie regulacji nachylenia, jeśli chcemy wprowadzić nieco urozmaicenia i wprowadzić podbiegi pod górkę. Oprócz tego, wyżej wspomniana spora regulacja prędkości przesuwu taśmy czy też wbudowane własne głośniki i wyjście AUX/USB w celu uprzyjemnienia pracy – to wszystko będzie obowiązkowym rozwiązaniem dla wielu.

Wytrzymałość i udźwig

Następną rzeczą o jakiej zapomnieć nie może nikt z nas to wytrzymałość bieżni. Jak dobrze wiemy, ze sprzętu korzystać mogą zarówno osoby chude, które pragną poprawić swoje sprinty i osiągnąć jeszcze lepszą wydolność. Jednakże, bardzo często bieżnia to narzędzie wykorzystywane przez osoby z nadwagą. Jeśli więc nie chcemy doprowadzić do szybkiego zużycia i uszkodzenia sprzętu, to warto zapoznać się z nośnością.

Maksymalna waga użytkownika pozwala określić czy produkt został dostosowany do użytkowania przez osoby ciężkie czy też nie. Co więcej, wysoka nośność to też wskazanie, że do produkcji sprzętu wykorzystano wysokiej klasy materiały. A to przekłada się na mniej problemowe użytkowanie narzędzia i większą niezawodność.

UrboGym v720

najlepsza bieżnia UrboGym

UrboGym v450

bieżnia UrboGym opinia

Bieżnia UrboGym opinie

Dodatkowym sposobem na określenie czy mamy do czynienia z produktem dobrym czy też nie jest sprawdzenie opinii bieżni UrboGym. Bardzo często to właśnie użytkownicy, którzy zdążyli już przetestować dany model, są w stanie podzielić się swoimi doświadczeniami. Zazwyczaj ich subiektywna natura nie pozwala na wyciągnięcie konkretnych wniosków. Jednakże, ogromna liczba pojawiających się wypowiedzi na temat konkretnych aspektów czy funkcji sprawia, że dany produkt sprawdza się o wiele lepiej niż użytkownicy myśleli.

Zebrany w ten sposób feedback to też świetny sposób na sprawdzenie które elementy konstrukcji są bardziej wadliwe czy też mniej spodobały się użytkownikom. Podobnie jak w przypadku zalet, tak i możemy zweryfikować poszczególne elementy nie przemawiające za danym modelem. Jeśli ich nie ma bądź są marginalne, to jest to świetna wiadomość.

Bieżnia Urbogym Opinie – podsumowanie rankingu 2023

Zwycięzcą dzisiejszego rankingu z pewnością jest UrboGym v520, czyli bieżnia wszechstronna, o uniwersalnym akcencie. Nie jest zbyt droga, a przy tym gwarantuje sporo ciekawych funkcjonalności i dobre parametry. Choć nie jest to najmocniejsza propozycja na rynku, to mając na względzie jej cenę i renomę marki, jest to zdecydowanie jedna z najlepszych opcji.

Jeśli dodatkowo interesuje was zakup sprzętu z o wiele większą prędkością maksymalną bądź też wolimy produkt z większą wytrzymałością i nośnością, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystając z dzisiejszego poradnika zakupowego znaleźć właśnie rozwiązanie idealne. Warto również zapoznać się innymi artykułami, m.in. jak bieżnie Zipro są najlepsze. Pamiętajmy jednak o wszystkich powyższych zaletach i wskaźnikach, dzięki którym uda nam się wybrać produkt spełniający wszystkie nasze kryteria.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsze bieżnie UrboGym
Average rating:  
 0 reviews