Każdy kto choć raz wyruszył w dłuższą podróż (na przykład na weekendowy wyjazd za miasto) lub też na wakacje, zdaję sobie sprawę z faktu, że nieocenionym pomocnikiem jest lodówka turystyczna. Oczywiście na rynku w roku 2024 możemy spotkać się z wieloma rodzajami tego typu produktu, które w mniejszym lub też w większym stopniu będą w stanie przypodobać się naszym gustom. Trzeba być jednak świadomym, że lodówka turystyczna to nie tylko zwykłe urządzenie, która ma chronić przewożone produkty przed rozmrożeniem (bądź ogrzaniem), ale także musi cechować się odpowiednią mobilnością, a także pojemnością, aby faktyczne korzystanie z niej było wygodne. Dlatego też w poniższym artykule przybliży Państwu najważniejsze aspekty, na jakie należy zwrócić uwagę wybierając tego typu rozwiązania.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Lodówka Turystyczna Malatec

9.9

Tania


 

Lodówka Waeco Dometic

9.8

Droga

Lodówka HANKS AIR

9.7

Tania

Lodówka turystyczna Vigo

9.6

Średnia

Lodówka Waeco Coolfreeze

9.2

Droga

Poniżej specjalnie dla państwa przygotowaliśmy ranking kilku wybranych produktów z 2024 roku, które naszym zdaniem są aktualnie topowymi na rynku i zasługują na uwagę. Oczywiście z owego podsumowania można również skorzystać, jako z punktu wyjścia do dalszego (już samodzielnego) poszukiwania tego typu rozwiązań.

Nasz wybór - Lodówka Turystyczna Samochodowa Malatec

Lodówka Turystyczna Samochodowa

Lodówka Turystyczna Samochodowa Malatec to jedno z pierwszych rozwiązań, które państwu prezentujemy. Dostajemy tutaj bardzo optymalny produkt o pojemności 24 l, które idealnie sprawdzi się w momencie, gdy chcemy wyjechać na przykład za miasto, na piknik, czy też na weekend. Produkt ten posiada wbudowany porty umożliwiające podłączenie do gniazdka, w tym jedno podłączenia kabla do sieci oraz gniazdo na kabel do zapalniczki samochodowej. Dzięki temu z łatwością możemy z niej korzystać zarówno w domu, jaki w samochodzie . Co ważniejsze owa kable są dość długie, dlatego też komfort ich używania będzie na najwyższym poziomie. Dodatkowo produkt ten posiada dwie unikalne funkcje to jest grzanie oraz chłodzenie. W efekcie lodówka ta sprawdzi się nie tylko w ciepłe dni chcąc ochłodzić swoje pokarmy, czy też zapewnić im komfortowe warunki do przewożenia, ale także w te zimne, w których przydałoby się coś podgrzać. Ostatecznie urządzenie waży 4 kg i chłodzi od 12 do 16 stopni poniżej temperatury otoczenia. Zostało tak zaprojektowane, aby łatwo i przyjemnie się je przenosiło i by nie zajmowało dużo miejsca. Co więcej jest ono także wyposażone w specjalną kratkę na oddzielenie pokarmu.

R

Zalety

-jakość wykonania;
-wygląd;
-korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

-mała moc;
-niewielki zakres temperatur ujemnych;

Lodówka sprężarkowa Waeco Dometic

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Lodówka sprężarkowa Waeco Dometic CDF 36 CDF 35 to jeden z droższych produktów na rynku, ale oferujący odpowiednią wyższy poziom obsługi, jak i bardzo duży komfort użytkowania. Stykamy się tutaj z wydajną chłodziarkę i zamrażarką pozwalającą na schłodzenie jedzenia i napojów do minus 15 stopni Celsjusza. Już samo to powoduje, że stanowi ona jedna z lepszych wyborów na rynku. Wszystko to za sprawą technologii lekkiej sprężarki i wyjątkowo płaskiej konstrukcji urządzenie chłodzącego dzięki czemu mrożenie, jak i chłodzenie jest bardzo łatwe i szybkie, a przy tym nie zajmuje dużo miejsca. Produkt posiada zdejmowaną pokrywę, a także oświetlenie wewnętrzne LED. Całość sterowana jest cyfrowym wyświetlaczem. Lodówka umożliwia podłączenie do sieci elektrycznej 230 W. Co więcej do każdego produktu dokładany jest gratisowy wkład mrożący postaci żelu. Zachowuje on elastyczność nawet po zanurzeniu dzięki czemu z łatwością zmieści się nawet to najmniejszej lodówki, czy też między różnymi pokarmami lub napojami. Z aspektów technicznych pobór mocy to około 45 W, waga to 17 kg. Produkt dostępny jest w kolorze jasnoszarym lub ciemnoszary, a sama pojemność to 31 litrów plus do tego znajduje się pojemnik na świeże produkty o pojemności 4 l.

R

Zalety

-jakość wykonania;
-możliwości chłodzenia;
-wygląd;
Q

Wady

-produkt z wyższej półki cenowej;

Lodówka turystyczna Hanks Air 27L

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Lodówka turystyczna HANKS AIR 27L to idealne rozwiązanie dla każdego kto decyduje się na solidne i sprawdzone produkty. Dostajemy tutaj urządzenie o pojemności 27 l, które chłodzi do 20 stopni poniżej temperatury otoczenia i grzeje do 65 stopni Celsjusza. Całość zasilana jest dwojako, albo poprzez zasilanie z gniazdka lub poprzez specjalny wtyk do zapalniczki samochodowej. Twórcy zadbali także o wygodne sterowanie ową lodówką poprzez prosty i dobrze widoczny elektroniczny wyświetlacz, a także wybudowali w niej termostat i termometr. Całość szczyci się wydajny system cyrkulacji powietrza, a także wysoką izolacją termiczną. Waga urządzenia to 5,5 kg, dzięki czemu łatwo się ją przenosi z miejsca na miejsce. Co więcej lodówka jest przyjazna otoczeniu, gdyż stworzona została ona z wykorzystaniem specjalnych system ogniw Peltiera, które nie wykorzystują freonu. Istnieje też możliwość włączenia trybu Eco, by zaoszczędzić ilość pobieranej energii.

R

Zalety

-łatwość sterowania;
-wydajność;
-waga;
-korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

-przydałaby się większa moc chłodzenia, ale nie jest źle;

Najtańsza lodówka kompresorowa 30L Vigo

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

NAJTAŃSZA LODÓWKA KOMPRESOROWA 30L VIGO 12/24/230V to jedno z najtańszych na rynku rozwiązań w postaci lodówek kompresorowy. Dostajemy tutaj bardzo wygodną w transporcie lodówkę o pojemności 30 l. Posiada ona specjalny port USB do podłączenia, a także kółka pozwalające na łatwe przemieszczanie przy pomocy uchwytu. Zakresy temperatur jakie ona oferuje to od 20 do minus 20 stopni Celsjusza, zaś jej waga to 11,6 kg. Lodówka pobiera moc na poziomie 45 W i idealnie sprawdza się zarówno w wysokich upałach, jak i na niskich temperaturach, by móc przechować coś ciepłego. Twórcy zastosowali tutaj obudowę z bardzo wytrzymałego tworzywa, która dodatkowo jest antywibracyjna dzięki czemu nie musimy się obawiać o uszkodzenie naszych pokarmów podczas jazdy samochodem, czy przenoszenia. Całość sterowana jest elektronicznie poprzez wyświetlacz LED. Ponadto jako plus należy wskazać, że zbiornik wewnętrzny zapobiega wyciekom.

R

Zalety

-jakość wykonania;
-obsługa;
-moc;
Q

Wady

-produkt wciąż z wyższej półki cenowej, choć najtańszy z tego typu rozwiązań;

Lodówka sprężarkowa Waeco Coolfreeze CDF 26

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

LODÓWKA SPRĘŻARKOWA WAECO COOLFREEZE CDF 26 to jedno z ciekawszych rozwiązań z jakimi możemy spotkać się na rynku. Stykamy się tutaj z lodówką sprężarkowa kompresorowa do chłodzenia i głębokiego mrożenia o pojemność 21 l (w tym 4 l składające się na komorę chłodzącą). Cechuje się ona dość optymalnym poziomem poboru mocy w zakresie około 35 W, a także możliwością sterowania z zakresem temperatur od plus 10 do minus 18 stopni Celsjusza. Całość została wypełniona pianką poliuretanową dzięki czemu oferuje ona wysoką wydajność chłodzenia. Sam system to kompresor z zintegrowanym sterownikiem elektronicznym, który dodatkowo został zabezpieczony przed spadkami napięcia, a także ma specjalne bezpieczniki, jak i automatyczne zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją. Całości wykonana jest niezwykle solidnie z dbałością o szczegóły. Urządzenie sterowane jest automatycznie poprzez przyciski, a zakres temperatur wyświetlany jest na ekranie LED.

R

Zalety

-jakość wykonania;
-obsługa;
-moc;
-pojemność;
Q

Wady

-jedno z droższych rozwiązań;

Lodówka turystyczna elektryczna, czy lodówka turystyczna na prąd – jaką wybrać?

Wybór odpowiedniej lodówki turystycznej nie należy do najprostszych spraw. Pomijając tu kwestie cenowe, które oczywiście zawsze są istotne, na rynku w 2024 roku możemy spotkać się z bardzo dużą ilością różnych modeli, które będą oferowały lepsze lub gorsze parametry. W praktyce, zanim zabierzemy się do zakupu tego typu urządzenia warto zapoznać się z potencjalnymi możliwościami z jakimi przyjdzie nam się spotkać w sklepie.

Otóż na rynku w dzisiejszych czasach zetkniemy się z trzema różnymi technikami chłodzenia, które będą gwarantowały świeżość produktów. oczywiście Mają one swoje wady i zalety, ale dla każdego coś dobrego. Pierwszym z rodzajów jest technologia absorpcyjna opierająca się na roztworze amoniaku. Wyróżnia ją to, że posiadanie niezależne chłodzenie na gaz i jest zasilana przez 12 lub 23 V, a także dodatkowo jest całkowicie bezgłośne, choć z drugiej strony w zamian za to wszystko moc chłodzenia będzie zależna od temperatury. Innymi słowy przy plus 35 stopniach Celsjusza chłodzenie nie jest na najwyższym poziomie.

Drugi rodzaj to technologia termoelektryczna. Lodówki te pracują z bardzo dobrymi modułami Peltiera, co w efekcie pozwala im być zasilany mi przez 12 ,24 lub 230V. Co więcej są one odporne na przechyły pojazdu. Są też lekkie i niedrogie. Podobnie jak w przypadku poprzednich rozwiązań i ich moc chłodzenia będzie w pełni zależała od temperatury otoczenia.

Trzeci rodzaj należy do najbardziej powszechnych pod kątem możliwości i jest to technologia sprężarkowa. Tutaj wykorzystywany jest czynnik chłodniczy, który przechodzi, ze stanu ciekłego w gazowy. W efekcie posiadają one doskonałą wydajność chłodzenia niezależnie od temperatury otoczenia. Co więcej mają możliwość nie tylko chłodzenia, ale także głębokiego mrożenia. Ponadto są one odporne na przechyły pojazdu, a także pobierają bardzo niewiele energii elektrycznej i mogą być nawet zasilany energią słoneczną. Pod kątem zasilania dostępne są wszystkie możliwe sposoby. Posiadają one także funkcję monitorowania stanu akumulatora. Należy jednak być świadomym, że urządzenie to oferuje wiele funkcji za odpowiednią do tego cenę.

TECHNOLOGIA ABSORPCYJNA

TECHNOLOGIA TERMOELEKTRYCZNA

TECHNOLOGIA SPRĘŻYNOWA

lekka

łatwość obsługi

znakomite chłodzenie

niska cena

korzystny stosunek jakości do ceny

wysoka cena

mała wydajność

odporna na przechyły

ciężka

 

Lodówki turystyczne opinie – parametry na, które trzeba zwrócić uwagę

Jeżeli już zdecydujemy się na jeden z trzech rodzajów dostępnych na rynku rozwiązania, to warto także zwrócić uwagę na inne aspekty. Jednym z nich jest pojemność. Oczywiście zależy ona w pełni od indywidualnych preferencji, Jednakże trzeba być świadomym, że na rynku z reguły dominują te mniejsze pojemności na przykład 4,7l do 5 l, ale są też dostępne bardzo ogromne lodówki turystyczne nawet do 95 litrów. Tak czy inaczej jeżeli myślimy o zaopatrzeniu kilkuosobowej rodziny nie powinniśmy skupić się na mniejszych pojemnościach niż 10 litrów.

Ponadto kolejny parametr wynikających po części z użytej technologii to temperatura chłodzenia. Wiele zależy od tego gdzie i kiedy będziemy używać lodówki co automatycznie przełoży się na rodzaj jaki powinien zakupić.

Dalej należy przyjrzeć się nieco bardziej budowie. W efekcie tutaj skupiamy się na tym czy lodówka została wyposażona w specjalne systemy izolacyjne, a także czy ma mocną obudowę odporną na mechaniczne uszkodzenia. Co ciekawe niektóre modele (jako dodatek do obudowy) posiadają kółka, co jest bardzo dużym usprawnieniem i wygodą.

Na koniec pamiętajmy o elementach dodatkowych. Jest ich wiele poczynając od oświetlenia wewnętrznego do sterowania elektronicznego. Wszystko zależy od marki i producenta (dowiedz się więcej na; https://www.dizaster.pl/lodowka-turystyczna/).

Kilka słów podsumowania

Porównując informacje zawarte w części poradnikowej wraz z przedstawionymi przez nas produktami, tak naprawdę ciężko jest wskazać, który z przedstawionych produktów pokazanych w rankingu lodówek turystycznych 2024 byłby jednym z najlepszym, gdyż wiele tutaj zależy od naszych indywidualnych potrzeb.

Niemniej na gdybyśmy poszukiwali rozwiązania uniwersalnego to warto zainteresować się produktem jakim jest Lodówka turystyczna HANKS AIR 27L. Dostajemy tutaj w ramach rozsądnej ceny bardzo przyzwoite urządzenie z prostym sterowaniem i możliwością podłączenia go zarówno do samochodu, jak i w domu. Jest ono też odpowiednio pojemny i odporne, przez co wystarczy na potrzeby dużej rodziny. To także bardzo wydajny sprzęt. Jeżeli więc chcemy zachować odpowiedni stosunek jakości do ceny to faktycznie warto przyjrzeć się mu nieco bliżej.

Niezbędnym wyposażeniem są również zestawy turystyczne. Sprawdź nasz ranking zestawów turystycznych.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką lodówkę turystyczną wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by Kamiś

Fajnie jest móc gdzieś wyjechać nawet tak spontanicznie. Ale co z jedzeniem? W taki przypadku sprawdzi się taka lodówka turystyczna. Wiem, że jest ich duży wybór na rynku i jaką tu wybrać? Wtedy warto zapoznać się z takim rankingiem

 by Mundek

Lubię podróżować ale i lubię podczas jazdy coś zjeść. A zatrzymywanie się na każdej stacji jest dość irytujące. To też chcę zainwestować w dobrą lodówkę turystyczną. I tak znalazłam taki ranking odnośnie właśnie takich lodówek.

 by bratek

Czy wyjeżdżając na jakieś wypady zaopatrujecie się jedzenie i picie? Bo jeśli tak to przyda nam się taka lodówka turystyczna. Ale jak będzie najlepsza? Tego można dowiedzieć się z takiego rankingu w którym to opisane zostały zalety i wad danej lodówki

 by Matuś

A co myślicie na temat lodówek turystycznych? Bo zastanawiam się nad tym czy by nie kupić takiej lodówki, bo jednak wypady weekendowe robimy sobie coraz częściej. W tym celu szperaliśmy w intrenecie i znaleźliśmy taki ranking. Mam nadzieję, że z niego dowiemy się ciekawych rzeczy

 by Luka

Często wyjeżdżacie na jakieś małe spontaniczne wypady? Jeśli tak to z pewnością przyda się lodówka turystyczna. Ja właśnie kupiłam super lodówkę dzięki temu że znalazłam ten ranking. Super, że taki powstał