Dla każdego biwakowicza niezwykle istotne jest znalezienie właściwej kuchenki, którą będziemy mogli zabrać na każdą wycieczkę i przygotować ciepły posiłek czy ciepły napój. Dlatego nie powinno nas dziwić, że na rynku w 2024 roku dostępnych jest wiele różnych kuchenek turystycznych, z których najpopularniejsze są wojskowe kuchnie polowe oraz kuchenki na naboje gazowe.

Niestety, na rynku istnieje wiele różnych modeli kuchenek, które z uwagi na swoją różnorodność oraz sporą ilość atrybutów nie pozwalają nam na pewny i zweryfikowany zakup bez poświęcania wielu godzin na research. To właśnie dlatego powstał ranking kuchenek gazowo-elektrycznych, w których najciekawsze okazały się standardowe kuchenki na kartusze.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Kuchenka THUNDER 2kW

9.9

Drogi

PALNIK Mil-Tec

9.8

Średnia


 

Campingaz TWISTER PLUS

9.7

Drogi


 

Nabój Alpen Camping

9.6

Tani

Na naszej liście pojawiły się wyłącznie te produkty, które spełniają wszystkie wymagania oraz kryteria postawione przez profesjonalistów i specjalistów od kempingu. Każda kuchenka gwarantuje nam odpowiednią moc i prostotę działania. Z uwagi na sporą rozbieżność cenową, przygotowaliśmy oferty budżetowe, jak i te bardziej zaawansowane, aby jeszcze lepiej dopasować produkty dla zainteresowanych.

Kuchenka Turystyczna Polowa Gazowa THUNDER Moc 2kW

kuchenki turystyczne na kartusze opinie

Pozytywne opinie, wysoka moc urządzenia, a także kompaktowość oraz możliwość przenoszenia za pomocą skonstruowanej do tego walizki – to wszystko sprawia, że mamy do czynienia z bardzo dobrym rozwiązaniem przygotowanym przez sprawdzonego producenta MEVA.

Czeska marka od wielu lat dostarcza nam bardzo ciekawe produkty, które przeznaczone są do aktywności turystycznych. Jednym z nich jest oczywiście kuchenka polowa na gaz, która zasilana jest kartuszami gazowymi.

Produkt jest bardzo trwały, a z uwagi na montaż sprawdzonego zapalnika piezo mamy gwarancję, że urządzenie świetnie poradzi sobie w każdej sytuacji, nawet w przypadku wilgotnego otoczenia. Co ciekawe, produkt oferuje bardzo wysoką moc, która wynosi mniej więcej 2 kW. Jeśli chodzi o zużycie gazu, to wydajność określana jest na 150 gram na godzinę, co jest zdecydowanie dobrym wynikiem.

Nie jest to co prawda kompaktowa opcja. Waga wynosząca prawie 2 kg, a także spore wymiary sprawiają, że zestaw nie jest tak praktyczny, jak moglibyśmy oczekiwać. Na pomoc przychodzi nam jednak praktyczna walizka podróżna, która nieco wesprze nasze podróże. Pamiętajmy natomiast, że w zestawie nie mamy do dyspozycji kartuszy, a więc musimy wyposażyć się w dodatkowe akcesoria.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie;
• Wysoka moc i wydajność pracy;
• Niezawodność pracy – nawet w trudnych warunkach;
• Bezpieczeństwo i prostota obsługi.
Q

Wady

• Duża waga;
• Bardzo duże wymiary.

Palnik do kartuszy turystycznych butli gazowych

Palnik do kartuszy

Jeśli nie jesteśmy przekonani co do zwycięzcy rankingu z uwagi na bardzo dużą wagę i rozmiar, to z pewnością spodoba nam się oferta przygotowana przez niemieckiego producenta, a mianowicie Mil-Tec.

Model Spider oferuje nam bardzo dużą moc, która wynosi 1,8 kW, a więc jest porównywalna do tego, co otrzymujemy w poprzednim produkcie. Należy natomiast zwrócić uwagę na rozmiary. Palnik ten jest o wiele mniejszy niż kuchenka oferowana wcześniej.

Oprócz małych gabarytów, model charakteryzuje się bardzo niską wagą. Pomimo tego, produkt charakteryzuje się bardzo dobrym wykonaniem, gdyż do produkcji wykorzystano stal nierdzewną, a także aluminium.

Produkt dostępny jest razem ze specjalnym pudełeczkiem, które po złożeniu ma wymiary wyłącznie 7 x 7 x 10 cm. W połączeniu z wagą nieprzekraczającą 150 gram, jest to idealna opcja dla osób podróżujących solo.

Jest to także stosunkowo tania opcja, szczególnie jeśli porównamy urządzenie do konkurencyjnych kuchenek polowych. Niestety, stabilność zestawu pozostawia wiele do życzenia.

R

Zalety

• Bardzo niska waga;
• Kompaktowy rozmiar;
• Niska waga;
• Pudełko do transportu w zestawie;
• Spora moc.
Q

Wady

• Niska stabilność.

Palnik gazowy kuchenka Campingaz TWISTER PLUS PZ

Palnik gazowy kuchenka turystyczna

Nieco lepszą stabilność gwarantuje nam za to model Twister Plus PZ. Produkt charakteryzuje się o wiele większą mocą niż poprzednio opisywane przedmioty. Oprócz tego, ta kuchenka turystyczna jest nieco większa, lecz nie wpływa to negatywnie na kompaktowość, a poprawia stabilność oraz szybkość przygotowania dania.

Kuchenka oferuje nam zawrotną moc grzewczą wynoszącą aż 2,9 kW, co zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Producent deklaruje przygotowanie litra wody w przeciągu niecałych czterech minut, co jest pewną zaletą tego rozwiązania.

Jeśli chodzi o wydajność, to standardowy nabój pozwala nam korzystać z urządzenia przez godzinę i 10 minut, a więc nie jest to najgorszy wynik. Lepszą wydajność jednak znajdziemy u konkurencji. Tutaj wynosi ona mniej więcej 200 gram na godzinę.

Warto natomiast zauważyć, że produkt oferuje nam kompatybilność z kartuszami, które korzystają z systemu Easy Clic, czyli tak zwanego systemu wciskano-dokręcanego. Jest to niebywałe ułatwienie, szczególnie podczas biwaków i dalekich podróży na świeżym powietrzu.

Inną ciekawą funkcjonalnością jest zastosowanie automatycznego zapłonu, a także wprowadzenie opcji do regulacji wielkości płomienia. Niestety, wysoka cena, a także mieszane opinie sprawiają, że nie jest to produkt pozbawiony wad.

R

Zalety

• Bardzo duża funkcjonalność;
• Największa moc w zestawieniu;
• Szybkie gotowanie dań;
• Kompatybilność z kartuszami Easy Clic.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Przeciętna wydajność.

Nabój Kartusz Gazowy do Kuchenki Kartusze to zestaw, który zdecydowanie powinniśmy mieć na uwadze

Nabój Kartusz Gazowy

Nie jest to co prawda kuchenka, lecz przy każdym wyborze kuchenki gazowej należy zastanowić się nad wyborem paliwa do tych narzędzi, czyli w skrócie nabojów gazowych typu kartusz. Ten zestaw, pomimo sporej ceny, jest jednym z najlepszych dostępnych na rynku z uwagi na bardzo dużą ilość sztuk, a także wysoką jakość wykonania.

Bardzo wysokie opinie tylko potwierdzają renomę polskiej firmy, która przygotowała nam te pojemniki z gazem. Alpen Camping charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem, a także mobilnością oraz gwarancją zadowolenia. Produkt ten zyskał wszystkie możliwe certyfikaty i atesty, a także pomyślnie przeszedł badania DEKRY.

Pomimo zastosowania małych pojemników (mają one 400 ml pojemności), jeden kartusz wystarcza nawet do 150-180 minut ciągłej pracy. Przekłada się to na mniej więcej 325 gramów wagi (brutto). Oczywiście należy mieć na uwadze fakt, że to wszystko zależy także od wydajności kuchenki oraz od tego jak duży palnik turystyczny producent zastosował.

R

Zalety

• Bardzo wysoka wydajność;
• Wysoki poziom bezpieczeństwa;
• Bardzo duża ilość kartuszy w zestawie.
Q

Wady

• Wysoka cena.

Jakie charakterystyki musi spełniać kuchenka polowa, aby była dla nas interesująca? Wskazówki zakupowe 2024

Podczas wybierania tego idealnego produktu, musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że ma on być dostosowany do naszych wymagań i oczekiwań. Oznacza to, że zanim zajmiemy się porównywaniem parametrów danych kuchenek, kluczowy będzie wybór rodzaju kuchenki – czy to będzie kuchenka typowo wojskowa na specjalne kapsułki, czy może standardowe rozwiązanie na kartusze.

Podczas wyboru tej właściwej kuchenki, należy przede wszystkim sprawdzić jej moc, bo to ona określi jak skutecznie i jak szybko będziemy mogli ugotować posiłek. Oprócz tego, istotne jest sprawdzenie także wymiarów i kompaktowości, a także zweryfikowanie wydajności.

Nieco mniej istotne, aczkolwiek wciąż ważne z punktu widzenia wyboru idealnej kuchenki, jest sprawdzenie wagi produktu. Niezwykle ważne jest wyposażenie się w dodatkowe kartusze. Co więcej, opinie kuchenek turystycznych na kartusze wspólnie z cenami będą dobrym wyznacznikiem jakości. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj: https://8a.pl/8academy/jaka-kuchenka-turystyczna/

Rodzaj kuchenki – większy komfort czy niezawodność?

Podczas wyboru sprzętu odpowiedzialnego za gotowanie w podróży, musimy najpierw podjąć decyzję odnośnie rodzaju kuchenki. Czy ma ona gwarantować nam wysoki komfort pracy oraz szybkie gotowanie, czy może ma to być niezawodne i lekkie wyjście z sytuacji? Idealnego rozwiązania nie ma, dlatego musimy wiedzieć czy wolimy standardową kuchenkę na kartusze, czy może typ wojskowej kuchni polowej.

Ta pierwsza bardzo często oferuje nieco większy rozmiar, ale także i większą wydajność w pracy. Pozwala nam przygotować pełnoprawne posiłki, gdyż sposób działania oraz moc urządzenia, a także i ogień są większe. Wiąże się to jednak z wieloma minusami, jak na przykład większą wagą czy rozmiarem.

Palnik gazowy kuchenka Campingaz TWISTER PLUS PZ

Palnik gazowy kuchenka turystyczna

Małe kuchenki polowe to świetne rozwiązanie z uwagi na ich kompaktowość. Dodatkowo, działają one na zasadzie wysoko-energetycznych kapsułek, które po chwili wytwarzają ciepło wystarczające do przygotowania ciepłego dania na bazie wody. Taka opcja nie będzie jednak wystarczająca dla wielu osób. Aby ułtawić sobie biwakowanie warto również zadbać o dobry zestaw turystyczny.

Sprawdźcie moc kuchenki i jej wydajność

Jeśli zdecydujemy się na większej wielkości kuchenkę zasilaną kartuszami, to będziemy musieli mieć na uwadze jej moc. Chodzi tutaj przede wszystkim o urządzenia elektryczne, których moc wyrażana jest w kilowatach. Gdy znajdziemy sprzęt o mocy większej niż 2 kW, to będziemy mogli cieszyć się z wydajnej pracy i w miarę szybkiego posiłku.

Innym kluczowym parametrem, który tym razem odnosi się do każdej kuchenki zasilanej na kartuszę, jest wydajność. Termin ten określa stosunek gazu, jaki jest potrzebny do pracy kuchenki przez godzinę. Im większy palnik oraz większy płomień, tym więcej będziemy potrzebować gazu do kuchenki.

Kuchenka THUNDER Moc 2kW

kuchenki turystyczne na kartusze opinie

Palnik do kartuszy

Palnik do kartuszy

Kompaktowość i waga

W przypadku kiedy nasze dalekie podróże będą wymagały jak najmniejszego bagażu oraz lekkiego prowiantu, to wybór kuchenki polowej w stylu wojskowym będzie o wiele lepszym i mniej zawodnym rozwiązaniem. W ten sposób nie będziemy musieli martwić się o duże zapotrzebowanie na gaz, a dodatkowo obsługa tego urządzenia jest uproszczona i szybsza.

Kompaktowość oznacza rozmiary nie przekraczające 15 x 15 x 10 cm. Warto natomiast odnotować, że prawie każdy produkt przeznaczony do tego typu wypraw można złożyć i schować do przenośnego pudełka, dzięki czemu wielkość zmniejsza się nawet o połowę!

Co do wagi, to brak zasilania na gaz tylko na leciutkie tabletki pozwala na jeszcze większą oszczędność miejsca i zredukowanie ciężaru do minimum.

Zestaw kartuszy równie istotny

Nawet jeśli wybierzemy idealny zestaw, to musimy pamiętać o tym, aby wybrana przez nas kuchenka oferowała bardzo szybkie i bezproblemowe montowanie kartuszy bądź innego źródłą zasilania.

Jednym z najlepszych sposobów jest upewnienie się, że oferowany sprzęt wyposażony został w mocowanie screw-on, które pozwala na bardzo szybką wymianę kartuszy. Jeśli dodatkowo oferta dostosowana została do najpopularniejszych norm, to będziemy mogli w bardzo prosty wyposażyć się w dodatkowe naboje.

Pamiętajmy także o tym, że kartusze muszą być bezpieczne i spełniać wszystkie normy oraz posiadać certyfikaty i atesty. Gwarantuje to bezpieczeństwo podczas korzystania i pewność, że nic złego się nie stanie podczas montażu. A dla zwolenników elektryczności przygotowaliści ranking kuchenek elektrycznych.

Nabój Kartusz Gazowy do Kuchenki Kartusze

Nabój Kartusz Gazowy

Opinie i cena kuchenek turystycznych na kartusze

Nieważne czy szukamy standardowych kuchni czy tych kompaktowych, zawsze warto mieć na uwadze uwagi innych użytkowników. Pozostawione przez nich komentarze, czy to w przypadku bardzo dobrych opinii kuchenek indukcyjnych czy równie dobrych ocen sprzętów gazowych, pozwala na zweryfikowanie danego modelu w rzeczywistości.

Opinie to oczywiście subiektywne źródło informacji, dlatego najlepiej wszystko, czego dowiemy się o danym produkcie z komentarzy, traktować z przymrużeniem oka. Jeśli jednak uda nam się znaleźć atrakcyjną ofertą z bardzo pochlebnymi wypowiedziami, a dodatkowo będzie to polecana przez profesjonalnych biwaków opcja, to zdecydowanie będziemy zadowoleni z zakupu.

Kuchenka Turystyczna THUNDER Moc 2kW

kuchenki turystyczne na kartusze opinie

Kuchenka Turystyczna – Podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzca rankingu 2024 i najlepsza opcja dostępna w tym momencie na rynku to bez wątpienia Kuchenka Turystyczna Polowa Gazowa THUNDER Moc 2kW. Jest to niezwykle dobrze opracowane urządzenie, które oferuje nadzwyczajną skuteczność i wysoką wydajność pracy, a to wszystko wraz z dużą mocą i sporym palnikiem w stosunkowo niewielkiej cenie i małym rozmiarze.

Oczywiście możemy dalej szukać mniejszych kuchenek czy nawet oferujących większa niezawodność pracy. Istotne natomiast jest to czy będziemy w stanie wybrać te najlepsze produkty. Dlatego kluczowe okaże się sprawdzenie wskazówek oraz zapoznanie się z poradnikiem dotyczącym przenośnych kuchenek, naczyń turystycznych, czajników turystycznych i lodówek turystycznych. Tylko dogłębna lektura pozwoli nam zrozumieć na co zwrócić dokładnie uwagę i które elementy będą najistotniejsze.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką kuchenkę turystyczną na kartusze wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by Kaśka

W tym roku na campingu chyba nie odejdę od garów. Kupiliśmy Thunder 2kw. Jak na razie sprawdza się dobrze w warunkach ogrdowych, prawdziwy test już za tydzień. Oby się sprawdziła.

 by Witek

Jestem kierowcą i mam kuchenkę Campingaz Twister plus pz. Jak na moje potrzeby jest wystarczającą. Niewielkie rozmiary, łatwa obsługa, szybkie gotowanie. Może cena nie zachęca, ale nie jest też najwyższa.

 by Karola

Kuchenka turystyczna to rzecz niezastapiona na wyjazdach. Gotujesz kiedy masz na to ochotę. Kuchenki są zazwyczaj małe, bez problemu mieszczą się w aucie. Przygotowanie dań zajmuje kilka minut. Z rodzinką korzystamy na każdych wakacjach.

 by Krzysztof

Mil Tec jak zawsze niezawodny. Tak jak napisaliście - pierwsza pozycja w rankingu nie przyciąga rozmiarami, co nadrabia mil tec. Mały, komapaktowy, a działa bardzo sprawnie.

 by Roman

Widzę, że jest w czym wybierać. Raczej nie zdecyduje się na nr 1, bo jest trochę za duża i za droga. Myśle nad Mil Teciem, zastanawia mnie tylko ta niska stabilność.