Czajnik czajnikowi nie równy. Każdy z nas wie, że standardowe, domowe urządzenia do gotowania wody nie muszą spełniać tak rygorystycznych norm pod względem trwałości i kompaktowości, jak czajniki turystyczne. Gadżety te są niezwykle istotne podczas dalekich i długich podróży, kiedy to jedynym sposobem na ciepły posiłek czy napój jest właśnie herbata.

Dlatego właśnie bardzo ważne jest, aby wiedzieć jaki czajnik turystyczny należy wybrać, aby cieszyć się z właściwego sprzętu. Nie jest to oczywiście proste, gdyż musimy pamiętać o wielu różnych czynnikach wpływających na ostateczną przydatność danego gadżetu. Z uwagi na to, przygotowaliśmy poradnik, który pomoże nam znaleźć ten idealny produkt, a także oferujemy ranking czajników elektrycznych 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

CZAJNIK Z SITKIEM

9.9

Tani

Czajnik TURBO MEVA

9.8

Średnia

CZAJNIK FOX

9.7

Średnia


 

ZESTAW NACZYŃ GSI

9.6

Drogi

Camp Kettle Helikon

9.5

Drogi


 

Czajnik GSI

9.4

Drogi

Podczas wyboru idealnej listy ciekawych produktów, nasi eksperci kierowali się kilkoma, niezwykle kluczowymi elementami. Chodzi tutaj przede wszystkim o właściwe wykonanie, a także o kompaktowość i niską wagę sprzętu. Co więcej, sprawdziliśmy czy mamy do czynienia z elektrycznym czajnikiem turystycznym, czy ze standardowym rozwiązaniem.

CZAJNIK TURYSTYCZNY Z SITKIEM z Aluminium 1L

czajnik elektryczny turystyczny

W bardzo niskiej cenie otrzymujemy dostęp do świetnie wykończonego i zaprojektowanego czajnika. Co prawda jego pojemność nie zachwyca, lecz świetne wykonanie, zmyślne dodatki i akcesoria gwarantujące wysoką funkcjonalność, a także trwałe wykonanie przemawia za tym wyborem.

Urządzenie jest przede wszystkim lekkie i poręczne, a także kompaktowe. Wszystko to osiągnięte zostało za pomocą świetnej konstrukcji, która pozwala nam na, między innymi, złożenie rączki z uchwytem w celu zaoszczędzenia nieco miejsca.

Pamiętać należy też o tym, że produkt wykonany został z bardzo trwałego, wysokogatunkowego aluminium. Materiał ten odporny jest na ekstremalne temperatury, a dodatkowo świetnie sobie radzi z przewodzeniem ciepła. Co ciekawe, twórcy zastosowali tutaj wewnętrzne wyjmowane sitko, które to ma istotny wpływ na parzenie herbaty czy kawy bezpośrednio w czajniku.

Miejmy natomiast na uwadze fakt, że produkt nie jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i podczas opuszczenia przedmiotu możemy go uszkodzić. Jest to jednak wysoce oceniana produkcja, która dodatkowo zebrała sporo pozytywnych opinii.

R

Zalety

• Kompaktowy rozmiar;
• Możliwość złożenia rączki w celu oszczędzenia miejsca;
• Szybko się nagrzewa i utrzymuje temperaturę napojów;
• Sitko wewnątrz czajnika.
Q

Wady

• Można łatwo odkształcić.

Czajnik Turystyczny TURBO Na Kuchenkę Gazową 0.9L

Czajnik Turystyczny cena

MEVA to producent, który przygotował dla nas model NA17001. Czeski producent dostosował ten czajnik do wymogów turystycznych, a więc jest to idealne rozwiązanie podczas gotowania wody bezpośrednio nad palnikiem. Odpowiednia pojemność, a także trwałe wykonanie to kolejne zalety rozwiązania.

Należy przede wszystkim pamiętać, że pomimo objętości wynoszącej 900 ml, jest to dosyć kompaktowa opcja. Co prawda daleko mu do dobrych czajników elektrycznych czy czajników turystycznych 04 l, lecz z uwagi na swoją charakterystykę, jest to świetne rozwiązanie dla osób podróżujących we dwójkę.

Czeski producent upewnił się, że wykończenie jest ognioodporne, dzięki czemu istnieje możliwość gotowania wody w tym przedmiocie bezpośrednio nad ogniem z palnika turystycznego. Najlepszy palnik turystyczny to oczywiście gazowy i do takiego właśnie przystosowany jest czajnik. Jeśli chodzi o samo wykonanie, to zastosowano tutaj hartowane aluminium amordyzowane.
Produkt wyróżnia się bardzo szybkim grzaniem wody, a także trwałością i odpornością na uszkodzenia. Co ciekawe, twórcom udało się uzyskać stosunkowo niską wagę.

R

Zalety

• Bardzo wysoka jakość wykonania;
• Odporny na uszkodzenia mechaniczne;
• Szybko grzeje wodę;
• Niska waga.
Q

Wady

• Brak możliwości złożenia rączki.

CZAJNIK Z ZAPARZACZEM 1 L FOX Outdoor

dobry czajnik elektryczny

W dosyć średniej cenie otrzymujemy czajnik, który gwarantuje nam bardzo niską wagę i największą, jak dotąd, pojemność spośród wszystkich ocenianych przedmiotów. Warto natomiast zauważyć, że wykonany został z tego samego aluminium, a cenowo nie odbiega od konkurencji.

Produkt firmy FOX Outdoor jest niezwykle lekki, gdyż waży jedynie 150 gram. Oznacza to, że przy pojemności 1 L jest to jedna z lżejszych ofert dostępnych w dzisiejszym zestawieniu. Produkt wyposażony jest także w zaparzacz, co jest zdecydowaną zaletą, szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę cenę zestawu.

Jest to zatem świetne rozwiązanie w przypadku biwaków czy też podróży leśnych lub obozowisk. Gwarantuje także szybkie nagrzanie wody na działce dla nawet 4 osób. Jeśli dodamy do tego niezwykle wysokie opinie, to otrzymamy niemalże idealny produkt.

Należy jednak zwrócić uwagę na to, że teoretyczna pojemność może nieco różnić się od praktycznej i sam czajnik może mieć mniej niż 1000 ml pojemności. Oprócz tego, rączka nie została okryta żadnym materiałem, przez co możemy się poparzyć podczas nalewania zagotowanej wody.

R

Zalety

• Bardzo niska waga;
• Trwałe wykonanie;
• Spora pojemność;
• Pozytywne opinie.
Q

Wady

• Brak pokrycia uchwytu materiałem nienagrzewającym się.

GSI CZAJNIK HALULITE KETALIST + ZESTAW NACZYŃ 0229 

naczynia turystyczne

Jeśli pragniemy kupić nie tylko czajniczek, ale także i podstawowy zestaw polowy, który pozwoli nam na skuteczne przygotowanie obiadu, to warto przemyśleć zakup całego zestawu, w którym znajdziemy dodatkowy garnek, kubek, a także sztućce. To wszystko idealnie uzupełnia każdy wypad do lasu, na biwak czy na wędrówkę.

Przygotowany przez amerykańską firmę GSI OUTDORS zestaw gwarantuje nam aż dwa naczynia oraz szereg akcesoriów. Zostały one wykonane z polipropylenu – materiału lekkiego i bezpiecznego dla zdrowia, który dodatkowo bardzo łatwo utrzymać w czystości. Oprócz tego, całość pakowana jest w specjalny pokrowiec transportowy, który ułatwia przenoszenie gadżetów z miejsca na miejsce. Więcej zestawów naczyń turystycznych znajdziesz pod linkiem:  https://poranaruch.pl/naczynia-turystyczne-opinie-ranking/.

Oczywiście należy mieć na uwadze fakt, że głównym atutem tego rozwiązania jest niezwykle dobrze skonstruowany czajnik, którego wielkość i waga to atut. Pojemność modelu wynosi 1 litr, a więc jest to jeden z większych przedmiotów dostępnych w dzisiejszym zestawieniu. Na uwagę zasługuje także wykorzystanie anodyzowanego stopu aluminium, które jest twardsze od standardowego aluminium oraz lżejsze od stali. Co więcej, świetnie przewodzi ciepło i szybko się nagrzewa.

Producenci zastosowali zmyślnie technologie wydłużające przydatność produktu. Zaskakiwać może jednak gwarancja, która jest bardzo krótka. Okres ochronny wynosi jedynie 6 miesięcy, co w przypadku tego typu produktów jest bardzo krótkim czasem. Dodatkowo pamiętajmy o bardzo wysokiej cenie zestawu.

R

Zalety

• Bogaty zestaw;
• Niezwykle wysoka jakość wykonania;
• Bardzo trwały i odporny na uszkodzenia materiał czajnika;
• Nowoczesna technologia dbająca o trwałość zestawu.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena;
• Krótki okres gwarancyjny.

Czajnik Obozowy Camp Kettle Helikon – Aluminiowy

czajnik turystyczny

Dla osób, które pragną dużego czajnika dla całej rodziny, polecamy wybór czajnika obozowego CAMP KETTLE, który to charakteryzuje się ogromną wielkością, szczególnie jeśli porównamy go do innych czajników turystycznym.

Stosunkowo niska waga w połączeniu z pojemnością o raz trwałością gwarantuje nam solidność wykonania oraz pewność, że będziemy zadowoleni z zakupu. Wszystko to jednak wiąże się z ogromnym wydatkiem pieniężnym.

Pojemność czajnika wynosi aż 1,4 litra, a więc jest to największe rozwiązanie oferowane w dzisiejszym zestawieniu 2024. Co ciekawe, waga produktu nie jest tak wysoka, na co mogłaby wskazywać wielkość, gdyż wynosi około 215 gram. Jest to spowodowane przede wszystkim zmyślną konstrukcją. Do produkcji wykorzystano anodyzowane aluminium, czyli materiał niezwykle odporny i lekki, a także szybko nagrzewający się. Jest to zdecydowanie zaleta, szczególnie podczas gotowania wody podczas biwaków.

Polski producent Helikon Tex oferuje nam dwa lata gwarancji na produkt, co jest z pewnością dobrym znakiem. Przedmiot oferuje także składany uchwyt, a twórcy wyposażyli nas również w pokrowiec z siatki do lepszego transportu. Jest to jednak horrendalnie drogie rozwiązanie.

R

Zalety

• Bardzo duża pojemność;
• Wysoka trwałość wykonania;
• Stosunkowo niska waga;
• Składany uchwyt;
• Pokrowiec w zestawie.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena;
• Spore wymiary.

GSI CZAJNIK TURYSTYCZNY GLACIER TEA KETTLE 1L 725

Wielu z nas myśli nad zakupem małego czajnika turystycznego 0,4 litra, który byłby niezwykle kompaktowym rozwiązaniem. Takie rozwiązanie gwarantowałoby przede wszystkim kompaktowość. Warto jednak przemyśleć nieco większe rozwiązanie, szczególnie kiedy oferowane jest przez taką znaną i renomowaną firmę, jaką bez wątpienia jest GSI.

Jeśli zainteresowała nas oferta przedstawiona powyżej, lecz nie chcemy kupować całego zestawu tylko sam czajnik, to jest to idealne rozwiązanie z uwagi na swoją obniżoną cenę oraz jeszcze mniejszą wagę. Sam czajnik waży niecałe 165 gram, a więc jest to jedna z najlżejszych ofert na rynku w roku 2024.

Co ciekawe, produkt charakteryzuje się bardzo trwałym wykonaniem z uwagi na zastosowanie anodyzowanego stopu aluminium. Oznacza to, że produkt idealnie poradzi sobie podczas bardziej ekstremalnych podróży i nie ulegnie zniszczeniu, a ekstremalna temperatura nie zniekształci naszego wyboru.

Oczywiście musimy pamiętać też o tym, że z uwagi na kompatybilność z pozostałymi gadżetami turystycznymi od firmy GSI, w czajniku można przechowywać takie akcesoria jak, na przykład, kartusz gazowy. Tak jak i poprzednio, twórcy zastosowali zmyślną technologię odpowiedzialną za niebywałą kompaktowość oraz trwałość. Jest to jednak wciąż drogie rozwiązanie.

R

Zalety

• Wysoka jakość wykonania;
• Niezwykle lekki produkt;
• Całkiem spora pojemność;
• Nowoczesna technologia gwarantująca kompaktowość i kompatybilność.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Krótki okres gwarancyjny.

W jaki sposób wybrać odpowiedni produkt?

To, czy zdecydujemy się na czajnik turystyczny elektryczny czy może będziemy bardziej zainteresowani klasycznym, tradycyjnym czajnikiem turystycznym składanym zależy na jakie dokładnie wypady planujemy nasz zakup. Oprócz tego, istotne jest określenie dokładnych wymagań oraz tego, czy będzie to produkt na bardzo trudne i ekstremalne podróże czy może na rodzinne wypady.

W każdym jednak przypadku musimy upewnić się, że urządzenie jest wykonane z trwałego i odpornego na odkształcenia materiału. Oprócz tego, kluczowe jest zwrócenie uwagi na to z jakimi kuchenkami czajnik współgra. Musimy przy tym pamiętać, że standardowe parametry czajników również odegrają kluczową rolę – pojemność oraz moc, w przypadku wyboru czajnika elektrycznego turystycznego.

Kompaktowość oraz funkcjonalność to inne, równie ważne elementy, dzięki którym nasz przyszły zakup sprawdzi się na każdej wyprawie i nie sprawi nam żadnych niespodzianek. Co ciekawe, warto pamiętać również o zakupie produktu wyposażonego w specjalne akcesoria. Opinie czajników elektrycznych jak i tych klasycznych będą także dobrą wskazówką. Więcej natomiast informacji znaleźć możemy tutaj: http://dzieciswiata-swiatdzieci.pl/czajnik-elektryczny-turystyczny-wygoda-podrozy/

Czajnik turystyczny musi być przede wszystkim kompaktowy

Jeśli zamierzamy podróżować całkiem sporo, to oczywiste jest, aby wybrać jak najbardziej kompaktowe rozwiązanie, które zajmie nam niewiele miejsca. Chodzi tutaj o to, aby nasze piesze wędrówki nie ograniczały się do krótkich odcinków z uwagi na bardzo duży plecak i niewygodne toboły przymocowane do ramion.

CZAJNIK TURYSTYCZNY Z SITKIEM z Aluminium 1L

czajnik elektryczny turystyczny

Warto natomiast zauważyć, że możliwość składania czajnika w celu zaoszczędzenia jego miejsca ma znaczący wpływ na jego trwałość. Dlatego musimy zastanowić się czy zajmujący mniej więcej 15x15x10 cm czajniczek rzeczywiście musi tracić na trwałości, aby zajmował jeszcze mniej.

Klasyczny czajnik turystyczny składany, czy może elektryczny?

Zanim w ogóle podejmiemy decyzję nad konkretnym modelem, warto najpierw sprecyzować jaki rodzaj czajnika nas interesuje – czy będzie to klasyczny czajnik, który wymaga ognia do podgrzania wody, czy może elektryczny, który działa na podstawie załączonego akumulatorka bądź wymaga zasilania.

Elektryczne czajniki to zdecydowanie szybsza i bardziej komfortowa opcja, lecz ma swoje wady. Przede wszystkim nie będziemy mogli skorzystać z jego funkcji, chyba że znajdziemy na naszym szlaku schronisko. Nie jest to jednak idealny sposób podróżowania, szczególnie kiedy poruszamy się po mniej wymagających szczytach.

Standardowe czajniki grzewcze nie dostarczą nam wrzącej wody w przeciągu minuty czy dwóch, lecz są niezawodne i nie potrzebują prądu – wystarczy zorganizowane ognisko czy przenośna kuchenka turystyczna na kartusze. Dodatkowo jeśli materiał wykonania jest prawidłowy, nagrzanie wody nie będzie tak trudne.

GSI CZAJNIK TURYSTYCZNY GLACIER TEA KETTLE 1L 725

czajnik elektryczny opinie

Jakość wykonania, czyli dlaczego konstrukcja jest istotna

Skoro o materiale mowa, to warto przyjrzeć się kolejnemu kryterium, jakim bez wątpienia jest wykonanie. Jaki materiał okaże się lekki, wytrzymały, a przy tym nie będzie niebezpieczny dla naszego zdrowia? Odpowiedzi mamy kilka, a jedną z nich jest tytan, który dodatkowo bardzo szybko się nagrzewa.

GSI CZAJNIK HALULITE KETALIST + ZESTAW NACZYŃ 0229

naczynia turystyczne

Jeśli jednak nie planujecie wydawać kroci na czajniczek, to o wiele częściej spotykanym rozwiązaniem jest aluminium. To świetny wybór z uwagi na niską wagę, ale także i twardość i bezpieczeństwo. Musimy jednak pamiętać, aby konstrukcja była wykonana z anodyzowanego stopu aluminium, które to gwarantuje jeszcze większą twardość i odpornosć na korozję, niż standardowe aluminium.

Jaka pojemność?

Kluczowy parametr, o którym nigdy nie powinniśmy zapomnieć. Jest to również jedna z bardziej subiektywnych rzeczy, o której każdy z nas powinien pomyśleć. Jak dużą pojemność czajnika potrzebujemy? Warto przypomnieć, że standardowa szklanka ma mniej więcej 250-280 ml.

Jeśli zatem często podróżujemy samotnie bądź w parze, to czajniki do 0,8 litra o niezwykle małym rozmiarze, a także i małej wadze, będą z pewnością wystarczające. Jeśli jednak zależy nam na rozwiązaniu nieco bardziej uniwersalnym, to musimy się zaopatrzyć w minimum 1-litrowy czajnik.

Czajnik Obozowy Camp Kettle Helikon – Aluminiowy

czajnik turystyczny

Inne parametry, które musimy mieć na uwadze

Skoro już wiemy wszystko o pojemności oraz to jaka wielkość czajnika będzie odpowiednia dla każdego biwakowicza, to warto teraz dowiedzieć się o innych danych, które są równie kluczowe dla naszego komfortu i wygody.

Funkcjonalność tego sprzętu to przede wszystkim wygodne korzystanie w każdej chwili, dlatego warto upewnić się, że czajnik wyposażony został w dosyć standardowe, aczkolwiek istotne elementy.

Chodzi tutaj o rączkę z bezpiecznym uchwytem. Co ciekawe, sama rączka powinna mieć możliwość blokady, aby zapewnić stabilność podczas nalewania, a także powinna być składana w celu zaoszczędzenia miejsca.

Nie inaczej jest z zagwarantowaniem ognioodporności. Dzięki takiemu wykończeniu, możemy korzystać z urządzenia w każdych warunkach i bez obawy gotować wodę na wolnym ogniu.

CZAJNIK Z ZAPARZACZEM 1 L FOX Outdoor

dobry czajnik elektryczny

Najlepszy czajnik turystyczny – Podsumowanie rankingu 2024

Jeśli pragniemy zakupić idealny produkt przystosowany dla pary bądź singla, a dodatkowo szukamy budżetowego rozwiązania, to dzisiejszy zwycięzca zdecydowanie przypadnie nam do gustu. CZAJNIK TURYSTYCZNY Z SITKIEM z Aluminium 1L cechuje się bardzo niską wagą, a także świetnym wykonaniem oraz dobrymi opiniami.

Oczywiście w przypadku większych rodzin zachęcamy do zapoznania się z większymi czajnikami turystycznymi. Jeśli jesteśmy pewni o dostępie do prądu, to elektryczny sprzęt również powinien przykuć naszą uwagę. Szczególnie w przypadku kuchenki turystycznej na prąd. Gdy tylko zapoznamy się ze wskazówkami dostarczonymi w poradniku, to będziemy wiedzieć czym kierować się podczas wyboru naszego idealnego czajnika turystycznego.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki czajnik turystyczny wybrać
Average rating:  
 0 reviews