Biwakowanie to jeden z najciekawszych sposobów spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jest to szczególnie istotne w dzisiejszych czasach, gdzie każda sekunda się liczy i mi, gnając non stop przed siebie, nie możemy znaleźć czasu na to, aby odpocząć i zregenerować baterie na kolejne dni. Aby jednak wybrać się na odpoczynek na świeże powietrze, musimy się wyposażyć w niezbędne akcesoria, takie jak zestaw turystyczny.

Co jednak w takim komplecie powinno się znaleźć? Jak wiele naczyń, sztućców i innych dodatków należy ze sobą wziąć? Nie wszyscy wiedzą które przedmioty są kluczowe, a z których możemy zrezygnować. Aby pomóc wam w podjęciu świadomej decyzji, postanowiliśmy przygotować dla was dzisiejsze zestawienie. Przed wyjazdem warto również sprawdzić jaka lodówka turystyczna będzie najlepsza

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Zestaw naczyń Mil-Tec

9.9

Średnia


 

Zestaw naczyń Rockland

9.8

Tanie


 

Optimus Terra Weekend

9.7

Drogie


 

GSI ZESTAW NACZYŃ

9.6

Drogie

W nim przedstawiliśmy zestaw garnków turystycznych i szereg innych akcesoriów, które charakteryzują się bardzo dobrym wykonaniem i świetnymi cechami dodatkowymi. Co więcej, odpowiednia konstrukcja pozwala na szybkie i łatwe umycie, a także jeszcze łatwiejsze przechowywanie. Kluczowa okazała się również ilość przedmiotów w zestawie, jego waga i opinie użytkujących.

ZESTAW NACZYNIA TURYSTYCZNE DLA 4 OSÓB 26 CZĘŚCI

turystyczny zestaw do gotowania

Najlepsze naczynia turystyczne stworzyła marka Mil-Tec. Zestaw zawiera dwadzieścia sześć elementów i jest przeznaczony dla czterech osób. W wyposażeniu są cztery duże talerze o średnicy 21 centymetrów, cztery miseczki o średnicy 17 centymetrów, cztery ząbkowane noże o długości 19 centymetrów każdy, cztery osiemnastocentymetrowe widelce, cztery szesnastocentymetrowe łyżki, cztery kubki o pojemności 200 mililitrów oraz solniczka i pieprzniczka.

Naczynia charakteryzują się militarną specyfikacją – są bardzo trwałe, nie łamią się, ani nie rysują. Są również odporne na wysokie temperatury. Posiadają certyfikat świadczący o tym, że są bezpieczne i mogą być stosowane w kontakcie z żywnością. Ponadto tworzywo nie barwi jedzenia ani nie wpływa na jego smak. Do zestawu dołączona jest wygodna walizka PET, która mieści wszystkie naczynia. Całość waży osiemset gramów i ma maskujący zielony kolor.

Zestaw jest zatem naprawdę lekki i co ważne – kompaktowy. Walizka jest kwadratowa, wysoka na około dwadzieścia pięć centymetrów. Naczynia sprawdzą się podczas biwaków, pikników albo na działce.

Więcej informacji i dobrych produktów zawiera nasz ranking naczyń turystycznych.

R

Zalety

• Dużo elementów;
• Przeznaczony do podania każdego rodzaju posiłku;
• Solniczka i pieprzniczka w zestawie.
Q

Wady

• Brak mocnego pokrowca.

ZESTAW NACZYNIA TURYSTYCZNE Z CZAJNIKIEM ALUMINIUM

zestaw biwakowy ranking

Kolejne miejsce zajął zestaw naczyń turystycznych marki Rockland składający się z czterech elementów. Produkty są przeznaczone do przygotowywania jedzenia i picia na gorąco. W wyposażeniu są dwa garnki, jeden o pojemności 2,2 litra i wymiarach 189 milimetrów wysokości oraz średnicy 93 milimetry; i drugi o pojemności 170 milimetrów i średnicy 89 milimetrów. Ponadto jest patelnia o średnicy 33 milimetrów i praktyczny czajnik turystyczny z pokrywką oraz antypoślizgowym, nienagrzewającym się uchwytem – jego pojemność to niecały litr.

Specjalna konstrukcja naczyń sprawia, że są one niesamowicie kompaktowe. Można je włożyć jedno w drugie i po takim złożeniu otrzymujemy jeden garnek. Patelnia pełni również funkcję pokrywki do garnka. Uniwersalny, regulowany chwytak skutecznie zabezpiecza zestaw przed rozsypaniem i umożliwia przytwierdzenie go do plecaka lub torby.

R

Zalety

• Praktyczny zestaw do przygotowywania posiłków na ciepło;
• Składa się do jednego garnka;
• Uniwersalny uchwyt transportowy.
Q

Wady

• Brak pokrowca.

Wszystkie elementy powstały z niezwykle trwałego aluminium najwyższej jakości. Dzięki temu są one trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i bezpieczne dla żywności. Naczynia mają srebrno-szary odcień. Są one bardzo eleganckie i doskonale nadają się na pikniki, biwaki i wszystkie podróże wymagające własnych naczyń. Całość waży zaledwie pięćset gramów.

Optimus Terra Weekend HE Cook Set non-stick + Bob

zestaw turystyczny do gotowania

W rankingu 2024 znalazł się wysokiej jakości zestaw marki Optimus zawierający niestety tylko dwa naczynia. Dodatkowo w wyposażeniu znajduje się praktyczna gąbka do czyszczenia, która dobrze zdejmuje brud, ale jednocześnie nie rysuje powierzchni naczyń. Zestaw powstał z anodowanego aluminium – jest bezpieczny dla żywności i niezwykle trwały, odporny na wysokie temperatury oraz zadrapania lub złamanie.

Wyposażenie składa się z garnka o pojemności 0,95 litra z trwale nabitą podziałką i dzióbkiem oraz patelni pełniącej funkcję pokrywy. Ponadto producent dokłada do każdego zestawu siateczkowy pokrowiec ze ściągaczem, dzięki któremu można wygodnie transportować nawet mokre naczynia.

R

Zalety

• Praktyczna gąbka w zestawie;
• Garnek z radiatorem;
• Wysokiej jakości powierzchnia naczyń.
Q

Wady

• Tylko dwa naczynia (garnki).

Całość waży poniżej trzystu gramów. Do spodu garnka przymocowano radiator ciepła, który skraca czas gotowania aż o 20%. Wnętrze naczyń ma specjalną powłokę non-stick, co sprawia, że jedzenie nie przywiera i łatwo umyć garnek oraz patelnię nawet po ewentualnym przypaleniu żywności.

Powierzchnia naczyń jest idealnie gładka, co dodatkowo ułatwia czyszczenie. Pokrowiec stworzono z myślą o ekwipunku do gotowania, dlatego mieści się w nim kartusz o pojemności 230 gramów oraz składany zestaw sztućców – te jednak nie wchodzą w skład zestawu.

GSI CZAJNIK HALULITE KETALIST + ZESTAW NACZYŃ 0229

zestaw garnków turystycznych

Kolejne miejsce zajął oryginalny i niezwykle praktyczny zestaw marki GSI Outdoors. Naczynia stworzono z myślą o biwakowaniu, dlatego cechują się wyjątkową trwałością. Nie łamią się, a ich powierzchnia jest odporna na wysokie oraz niskie temperatury i uszkodzenia mechaniczne, np. zarysowania. Całość waży 315 gramów i ma wysokość dziewięciu centymetrów (po złożeniu wszystkich elementów).

Zestaw składa się z pięciu elementów wykonanych z bezpiecznego transparentnego polipropylenu i aluminium: czajnika, dwóch misek, sporka oraz pokrowca transportowego. Aluminium sprawia, że naczynia szybko się nagrzewają i dobrze trzymają ciepło. Czajnik ma antypoślizgową, ogumowaną rączkę ze specjalnie wyprofilowanym elementem umożliwiającym zawieszenie go nad palnikiem.

R

Zalety

• Wysoka jakość wykonania;
• Miski są również kubkami;
• Czajnik ma wyprofilowany uchwyt.
Q

Wady

• Sprawdzi się dla maksymalnie dwóch osób.

Ponadto w jego wnętrzu mieści się kartusz gazowy ważący 110 gramów. W przypadku misek zastosowano nowoczesną technologię Infinity Ultralight Nesting utrzymującą ciepło. Miski pełnią również rolę kubków – jedna ma specjalną, miękką powłokę z zewnątrz, dzięki której można ją trzymać bez ryzyka poparzenia.

Spork jest niewielki, lekki i pełni rolę widelca oraz łyżki. Cały zestaw można powkładać jedno naczynie w drugie i schować do czajnika. Pokrowiec jest siatkowany i zamykany przy pomocy ściągacza.

Jaki turystyczny zestaw do gotowania i stołowania się powinniśmy kupić? Sprawdź już teraz dzisiejszy poradnik zakupowy 2024

Choć przedstawione w zestawieniu zestawy turystyczne charakteryzują się bardzo dobrym wykonaniem i z pewnością przypadną nam do gustu, to nie oferują nam wszystkiego. Dla przykładu, pierwszy zestaw nie ma w sobie nic do gotowania, natomiast pozostałe są bardzo ubogie w naczynia. Nie ma więc pakietu idealnego, jeśli sami o to nie zadbamy.

Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest sprawdzić każdy zestaw biwakowy, zweryfikować co znajdziemy w komplecie i podjąć decyzję bazując na zebranych informacjach. Zawsze powinniśmy kierować się jednak wykonaniem i materiałem, jaki został do produkcji wykorzystany. Następnie, kluczowa okaże się kompaktowość zestawu. Niska waga, szczególnie w przypadku wędrówek pieszych, także ma kluczowe znaczenie. 

Nie możemy też zapomnieć o tym, że im więcej elementów, tym droższy będzie turystyczny zestaw do gotowania. Dlatego pamiętajmy o tym, aby podjąć się analizy porównawczej, w której ocenimy ilość i jakość produktów, a także ich szacunkowy koszt w przypadku kiedy do danego zestawu musielibyśmy dokupić brakujące akcesoria. Więcej informacji na temat zestawów biwakowych znajdziemy też tutaj: https://www.e-horyzont.pl/blog/naczynia-turystyczne-i-biwakowe

Materiał wykonania jako pierwszy kluczowy parametr

Jak wszyscy wiemy, zestawy wykorzystywane przez nas na biwaku nieco będą się różnić od tych w domu. Nie sprawdzą się bowiem porcelanowe elementy, szkło czy też ceramika. Musimy przede wszystkim wybrać opcję, która będzie zarówno wytrzymała i stosunkowo lekka. Dlatego przy zakupie zestawu turystycznego, należy pamiętać o plastiku i aluminium.

Wyższej klasy tworzywo sztuczne, które dodatkowo jest w pełni bezpieczne i posiada wszelkie atesty i spełnia normy i zgodności to gwarancja, że żywność i woda nie będzie miała obcych smaków. Ponadto, plastik jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości, a ponadto jego waga jest bardzo mała. Rzecz jasna z tego materiału polecane są wyłącznie naczynia w postaci talerzy, szklane bądź sztućców.

Jeśli mamy zamiar korzystać na biwaku z czajnika lub garnka, to najlepszą opcją będzie aluminium. Nie ulega wątpliwości, że jest to materiał cięższy od plastiku, ale przede wszystkim jest on o wiele wytrzymalszy i nadaje się do tego, aby gotować w nim posiłki czy podgrzać wodę. Aluminium świetnie przewodzi ciepło, a przy tym jest lżejsze od stali.

GSI CZAJNIK HALULITE KETALIST + ZESTAW NACZYŃ 0229

zestaw garnków turystycznych

ZESTAW NACZYNIA TURYSTYCZNE DLA 4 OSÓB 26 CZĘŚCI

turystyczny zestaw do gotowania

Co zestaw turystyczny do gotowania ma nam do zaoferowania? Sprawdźmy ilość akcesoriów

Kolejny kluczowy dla nas aspekt kupna zestawów turystycznych to ilość elementów, jakie znalazły się w komplecie. Mamy tutaj bardzo dużą rozbieżność, bo w zależności od tego, co w danym zestawie się znajdzie, mogą to być tylko 4 elementy lub nawet i 26. Co ciekawe, oba przypadku mogą okazać się dla nas niezbędne. Trudno jest znaleźć w tym momencie komplet, w którym będzie nie tylko zestaw obiadowy, ale także i szereg naczyń pozwalających nam na przygotowanie posiłku.

Dlatego mając na uwadze nasze wymagania i oczekiwania, a także to co już mamy, a czego nam brakuje, musimy wziąć pod uwagę wszystkie te aspekty i kupić sprzęt, który oferuje jak najwięcej niezbędnych elementów. Dla standardowego biwakowania z rodziną przy nam się na pewno komplet dla sztućców, miseczek, noży, widelcy, łyżek i kubków. I to dla każdego po jednym. Miłym dodatkiem będzie solniczka i pieprzniczka. W przypadku większych wymagań kulinarnych, warto też uwzględnić garnek, czajnik, patelnię czy dobry termos obiadowy.

Dodatkowo, uwzględnijmy też kompaktowość i wagę paczki

Niejeden producent oferuje nam powyżej 20 części. Jest to z pewnością ogromna liczba dodatków, które musimy w jakiś sposób zmieścić. Na szczęście, zaletą zestawów turystycznych jest to, że bardzo łatwo można je złożyć. A przynajmniej naszym zadaniem jest taki komplet właśnie znaleźć.

Upewnijmy się więc, że propozycja przez nas wybrana jest praktyczna i pozwoli nam to złożyć wszystkie elementy w jeden, dzięki czemu pomimo wybrania zestawu z czterema garnkami, zajmie nam on miejsca tyle co jeden. Inne elementy powinny być też sprzedawane w walizkach. Te zazwyczaj opracowane są w taki sposób, aby każdy element miał swoje miejsce i zajmował go jak najmniej.

Optimus Terra Weekend HE Cook Set non-stick + Bob

zestaw turystyczny do gotowania

ZESTAW NACZYNIA TURYSTYCZNE Z CZAJNIKIEM ALUMINIUM

zestaw biwakowy ranking

Nie zapominajmy o funkcjonalności

Jeszcze innym elementem, na który musimy uważać, jest ich użytkowość. Możliwość przeniesienia całego zestawu za pomocą jednego uchwytu? A może wyżej wspomniana walizka, która zajmuje bardzo mało miejsca i przy tym prezentuje się nadzwyczaj dobrze? Warto upewnić się, że wybrany przez nas zestaw naczyń turystycznych jest przy okazji wystarczająco funkcjonalny i nie będzie sprawiał nam żadnych kłopotów.

Przy tym bardzo ważne jest też uwzględnienie czy pokrowiec znajdzie się w cenie zestawu czy też musimy sobie do niego dopłacić. Wysoka użytkowość to też pewność, że produkt po dosłownie kilku sekundach będzie gotowy do użytku i nie będzie wymagał dodatkowego montażu lub poświęcenia czasu na jego skręcenie.

Podsumowanie – teraz wiesz jaki zestaw turystyczny do gotowania będzie dla ciebie najlepszy!

Przedstawione porady zdecydowanie ułatwią nam wybór tego idealnego gadżetu. Dzięki przygotowanej treści wiemy już czym się kierować przy wyborze zestawu kulinarnego jak i tego do spożywania posiłków. Ponadto, uzyskane informacje pomogą nam podjąć ostateczną decyzję odnośnie tego czy warto korzystać z danego sprzętu czy też nie.

Jeśli jednak własne poszukiwania nie są dla nas bądź po prostu nie czujemy się zbyt pewnie przy zakupie zestawów tego typu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z dostępnego zestawienia i wybrać jeden z polecanych w nim produkt. Ciekawą opcją wydaje się zwycięzca rankingu, a mianowicie ZESTAW NACZYNIA TURYSTYCZNE DLA 4 OSÓB 26 CZĘŚCI. To komplet, który oferuje nam wszystko, czego tak naprawdę nam potrzeba, aby razem z rodziną cieszyć się idealnym biwakiem.

Recent Posts

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki zestaw turystyczny wybrać
Average rating:  
 0 reviews