Znalezienie idealnego urządzenia do mierzenia pulsu podczas biegania bądź uprawiania jakiejkolwiek innej aktywności fizycznej nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Odpowiednia kontrola pracy serca (lista popularnych smartwatchy z pomiarem EKG) pozwoli nam na osiągnięcie najlepszych wyników oraz poprawi naszą wydolność. Jakie urządzenie powinniśmy jednak wybrać, aby spełniło ono nasze wymagania?

Najczęstszym i jednocześnie jednym z najlepszych pulsometrów do biegania są oczywiście zegarki, a dokładniej rzecz biorąc tak zwane smartwatche. To produkty, które przygotowane zostały z myślą o atletach oraz osobach, które stale trenują i poprawiają swoją kondycję i tężyznę fizyczną, a do tego potrzebują małych rozmiarów urządzenia do mierzenia pulsu oraz zbierania innych kluczowych informacji.

Ranking pulsometrów do biegania przygotowany został na bazie doświadczenia oraz wiedzy dotyczącej smartwatchów z pulsometrami. Aby odpowiednio przygotować ranking 2024, sprawdzaliśmy poniższe monitory pracy serca pod wieloma względami. Przede wszystkim wzięliśmy pod uwagę funkcjonalność urządzenia oraz wielkość ekranu. Oprócz tego, sprawdziliśmy czas pracy na baterii, cenę, wyposażenie ekstra oraz elementy dodatkowe, takie jak długość gwarancji czy opinie użytkowników.

Nasz wybór - SMARTWATCH Zegarek SMARTBAND M4

pulsometry ranking

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

FIT BAND M4

9.9

Średnia

Sprawdź Cenę

SMARTWATCH EXON EKG

9.8

Tania

Sprawdź Cenę

SMARTWATCH KALORIE CIŚNIENIE

9.8

Tania

Sprawdź Cenę

SMARTWATCH SMARTBAND PULSOMETR

9.7

Drogi

Sprawdź Cenę

SMARTWATCH PULSOMETR QW18

9.6

Drogi

Sprawdź Cenę

Opisywany produkt jest zdecydowanie ofertą budżetową, gdyż w porównaniu do innych smartwatchów jest jednym z najtańszych. Nie oznacza to jednak, że nie oferuje nam dużej funkcjonalności.
Oprócz miernika tętna, produkt wyposażony został również w wysokiej jakości ekran dotykowy OLED, który pozwoli nam na wyświetlanie takich danych jak datę, pokonane kroki, spalone kalorie czy przebytą odległość. Co więcej, produkt oferuje również wizualizację przebiegu trasy oraz rejestrację danych ruchu. W ten sposób nasze dane treningowe będą niezależnie rejestrowane.
Dodatkowo pamiętajmy, że smartwatch oferuje nam alarm wibracyjny, a nawet monitor snu. Dzięki specjalnej aplikacji zintegrowanej w smartwatchu, będziemy mogli analizować nawet nasze godziny snu, co przełoży się na odpowiednio długi odpoczynek. Zwycięzca rankingu oferuje również połączenie z telefonem za pomocą Bluetooth, co pozwoli nam na stałą kontrolę połączeń czy wiadomości.
Warto zauważyć, że smartwatch jest odporny na pył i wodę. Jednakże, odporność spełnia normę ip67, co oznacza że w przypadku dłuższego zanurzenia, urządzenie może przestać działać. Zaletę wartą odnotowania jest z pewnością Bluetooth 4.0, który nie tylko gwarantuje niskie zużycie baterii, ale również oferuje połączenie najwyższej jakości.
Jednakże, niski czas pracy sprawia, że urządzenie jest idealnym rozwiązaniem jedynie dla początkujących oraz osób, którym nie będzie przeszkadzać ładowanie co kilka dni przy pomocy USB. Dodatkowo szerokość i grubość koperty przeznaczona jest dla osób szukających małych rozmiarów smartwatcha.

R

Zalety

• Bardzo prosty w obsłudze;
• Bardzo niska cena;
• Stabilne połączenie z telefonem;
• Dotykowy ekran LED z wieloma funkcjami.
Q

Wady

• Krótka gwarancja;
• Niski czas pracy.

SMARTWATCH EXON EKG PULS CIŚNIENIOMIERZ

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Drugim smartwatchem w naszym zestawieniu jest jedno z najlepszych urządzeń dostępnych na rynku, który zaskoczy nas rewolucyjną technologią oraz baterią. Pozwoli ona nam na korzystanie z pulsometru nawet do 15 dni bez ładowania!
Exon EKG68 to najnowszy model urządzenia, który cechuje się wieloma funkcjami. Związane one są oczywiście z monitorowaniem pracy naszego serca. Znajdziemy tutaj pomiar EKG i tętna oraz funkcję wykrywania snu. Co ciekawe, opisywany zegarek z pulsometrem oferuje nam również funkcję pomiaru ciśnienia (sprawdź nasze zestawienie najpopularniejszych zegarków z funkcją mierzenia ciśnienia). Jest to opcja, którą nie znajdziemy w żadnym innym smartwatchu w tym przedziale cenowym.
Oczywiście cena pulsometru jest wyraźnie większa, niż w przypadku zwycięzcy rankingu. Jest to jednak podyktowane przede wszystkim lepszym wykończeniem oraz wyposażeniem zestawu w dwie bransolety – standardową srebrną oraz opcjonalny pasek silikonowy.
Jak wspomnieliśmy na początku, jedną z największych zalet smartwatcha Exon EKG68 jest bardzo długa praca na baterii. Zastosowanie potężnej baterii 250 MAh sprawiło, że w przypadku aktywnego czasu pracy, zegarek działa nawet do 7 dni na baterii. Czas czuwania wynosi nawet do 15 dni.
Oprócz tego, należy wspomnieć o wbudowanej technologii, jak na przykład najnowsza wersja Bluetooth 4.2 czy wyposażenie zegarka w animowane menu. Znajdziemy tutaj również funkcję G Sensor oraz wiele funkcji dodatkowych.
Jeżeli mowa o funkcjonalności, to smartwatch przygotowany został na podstawie systemu operacyjnego Wear OS. Jest to system stale rozwijany przez Google, a co za tym idzie w sklepie Google Play znajdziemy specjalną aplikację, która po połączeniu telefonu ze smartwatchem pozwoli nam na zapisywanie wszystkich możliwych danych oraz ustawienie szeregu przypomnień.
Niestety, dosyć wysoka cena oraz krótka gwarancja sprawia, że przed zakupem tego smartwatcha należy się zastanowić czy na pewno jest to odpowiedni wybór, gdyż jest on kilkukrotnie droższy od zwycięzcy tego zestawienia.

R

Zalety

• Wiele funkcji odpowiadających za monitorowanie pracy serca;
• Bardzo długi czas pracy na baterii;
• Ładowanie za pomocą magnetycznego przewodu USB;
• Wiele trybów dodatkowych oraz możliwość spersonalizowania smartwatcha;
• Duża koperta.
Q

Wady

• Krótka gwarancja;
• Bardzo wysoka cena.

SmartWatch zegarek KALORIE CIŚNIENIE PULS EKG

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Podobnie jak poprzednik, opisywany smartwatch oferuje nam szereg funkcji oraz opcji, za które odpowiada bardzo zaawansowana technologia. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że zegarki inteligentne od tej firmy cechują się bardzo dobrym wykonaniem oraz ciekawą personalizacją.
Warto również zauważyć, że do wyboru mamy jeden z czterech wersji zegarka. Możemy wybrać zegarki EKG na pasku skórzanym bądź na bransolecie. Funkcją, która z pewnością wpływa pozytywnie na ocenę zegarka to możliwość doboru interfejsu. Zmiana designu i dostosowanie go do naszych własnych preferencji sprawi, że smartwatch jeszcze bardziej będzie się nam podobał.
Jeżeli chodzi o listę funkcji, to standardowo otrzymujemy tutaj wszelkie dane dodatkowe, jak na przykład krokomierz czy pulsometr. Znajdziemy tutaj również przebytą odległość, opcję monitorowania głębokości snu czy możliwość sprawdzenia ciśnienia.
Standardowo znajdziemy tutaj stoper i budzik, a dodatkowo specjalną aplikację, która przypomina nam o najważniejszych wydarzeniach – pod warunkiem, że powiążemy Smartwatcha z telefonem za pomocą Bluetooth.
Podobnie jak w poprzednim produkcie, istnieje możliwość zarządzania smartwatchem za pomocą naszego smartfona. Bateria 250 mAh sprawi, że będziemy mogli korzystać z gadżetu przez minimum 7 dni, bez przerwy. Niestety, wysoka cena może sprawić, że wybór tego urządzenia nie będzie aż tak oczywisty.

R

Zalety

• Wielofunkcyjność;
• Możliwość spersonalizowania wyglądu i interfejsu zegarka;
• Cztery wersje smartwatcha do wyboru;
• Wiele przełomowych technologii i innowacyjne funkcje statystyczno-treningowe.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena;
• Brak wodoszczelności.

SMARTWATCH zegarek SMARTBAND PULSOMETR KROKOMIERZ

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Ten futurystyczny smartwatch charakteryzuje się przede wszystkim niecodziennym designem. Warto odnotować, że tak jak pozostałe smartwatche, oferuje on wszelkie niezbędne funkcje i czujniki, które odpowiedzialne są za pilnowanie naszego stanu zdrowia oraz tężyzny fizycznej podczas treningów.
Koperta zegarka jest prostokątna i ma wymiary 20x47x10 mm. W porównaniu do innych prostokątnych smartwatchów, jest to optymalny rozmiar, który zagwarantuje nam odpowiednią widoczność podczas treningu oraz kompaktowość i mobilność.
Warto przede wszystkim zauważyć, że znajdziemy tutaj ekran dotykowy typu OLED, który pozwoli nam rejestrować szereg różnych danych biegowych – począwszy od przebiegniętego dystansu i ilości zrobionych kroków, przez rejestrację tętna oraz jego zmian, a skończywszy na liczniku kalorii czy rejestracji danych ruchu.
Dodatkowo znajdziemy tutaj kalendarz z dokładną datą, stoper i budzik, a połączenie urządzenia przez nowoczesny Bluetooth 4.0 pozwoli nam odbierać wiadomości i wyświetlać powiadomienia na ekranie smartwatcha.
Pomimo wodoszczelności na poziomie wr 30m, nie zaleca się testowania tego urządzenia w wodzie. Ponadto, należy również pamiętać o dosyć krótkim czasie pracy na baterii. Zaletą jest jednak możliwość ładowania smartwatcha bezpośrednio go podłączając do portu USB w komputerze czy laptopie.

R

Zalety

• Ładowanie bezpośrednio z USB (bez kabla);
• Nowoczesny design;
• Bardzo prosta obsługa;
• Kompatybilność z telefonami iOS oraz Android.
Q

Wady

• Niski czas pracy;
• Funkcjonalność ograniczona do prostych opcji.

SMART BAND OPASKA SPORT PULSOMETR KROKOMIERZ QW18

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jeżeli zależy nam na tym, aby cena za pulsometr nie była wygórowana, to warto pomyśleć o wyborze tego modelu. Jest to bardzo standardowy pulsometr (opaska fitness), który oferuje nam dosyć ograniczony, jednakże bardzo dobrze działający zakres funkcjonalności.
Tak jak w przypadku poprzednich urządzeń, połączenie z telefonem odbywa się przy pomocy nowoczesnego Bluetootha 4.0, który ogranicza zużycie baterii. Ta ma natomiast pojemność 90 mAh. Jest to zdecydowanie mniejsza liczba, niż w przypadku poprzednio opisywanych urządzeń. Warto jednak zauważyć, że ograniczona ilość funkcji oraz prosta budowa tej opaski inteligentnej sprawia, że bateria oferuje przyzwoity czas pracy.
Producent dostarcza nam do wyboru cztery warianty kolorystyczne. Należy o tym pamiętać, gdyż pasek jest niewymienialny, co w przyszłości może sprawić problem. Pamiętajmy jednak, że biorąc pod uwagę cenę urządzenia, Smartwatch wyposażony został w bardzo dużą ilość funkcji. Oprócz krokomierza oraz opcji pomiaru snu, opaska ta pozwoli nam monitorować pracę serca czy sprawdzić ciśnienie krwi.
Z innych funkcji warto również wymienić aktywację poprzez uniesienie ręki czy specjalne alarmy, które przypomną nam o tym, aby pić wodę czy o braku ruchu od dłuższego czasu. Warto połączyć recenzowaną opaskę z telefonem, gdyż otrzymamy dostęp do wielu dodatkowych opcji oraz możliwości odczytywania powiadomień o smsie, wiadomości na platformie społecznościowej czy nawet informacji o nieodebranym połączeniu.
Wadą urządzenia jest z pewnością bardzo krótki czas gwarancyjny, który wynosi jedynie 6 miesięcy. Dodatkowo jakość wykonania opaski pozostawia wiele do życzenia.

R

Zalety

• Bardzo tani;
• Dużo funkcji dodatkowych;
• Wiele trybów sportowych;
• Ładowanie bezpośrednio przez gniazdo USB (bez kabla);
• Zajmuje bardzo mało miejsca na ręce.
Q

Wady

• Krótki okres gwarancyjny;
• Krótki czas pracy (jednie 2-5 dni).

Na co zwrócić uwagę podczas szukania właściwego pulsometra?

W prawie każdej sytuacji aktywni użytkownicy decydują się na pulsometr w formie zegarka inteligentnego. Nieco rzadziej wybieramy inteligentne opaski. Na co jednak zwrócić uwagę, aby zakupić właściwy pulsometr i cieszyć się dobrą jakością oraz funkcjonalnością?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ilość dostępnych funkcji w pulsometrze. Oprócz tego, wartym odnotowania jest również czas działania. Nie możemy zapomnieć także o wykonaniu oraz wielkości zegarka bądź opaski. Oczywiście cena oraz opinie pulsometru również wpływają na wybór urządzenia. Więcej informacji jak znaleźć właściwe urządzenie znajdziecie tutaj: http://waszsklep.com.pl/na-co-zwrocic-uwage-kupujac-pulsometr_ylke.a.

Przede wszystkim pamiętajmy o funkcjach

Odpowiedni pulsometr to ten, który pozwoli nam nie tylko weryfikować nasz puls, ale również wyposaży nas we wszystkie dodatkowe dane, które pomogą nam właściwie ćwiczyć i utrzymać odpowiedni wysiłek fizyczny. Dlatego warto również pamiętać o tym, że pulsometry mogą być wyposażone w funkcję pomiaru ciśnienia krwi czy pomiaru EKG.

Wszelkie dodatkowe funkcje pomiarowe, jak na przykład krokomierz czy pomiar spalonych kalorii bądź przebytej trasy sprawi, że będziemy w stanie dopasować długość treningu i intensywność do naszych możliwości. Pamiętajmy także o tym, że wiele inteligentnych zegarków czy opasek oferuje specjalne przypomnienia, które po nawiązaniu łączności ze smartfonem gwarantują nawet wyświetlanie powiadomień z telefonu na naszym gadżecie.

pulsometr cena

SMARTWATCH EXON EKG PULS CIŚNIENIOMIERZ

 

pulsometr do biegania ranking

SMARTWATCH zegarek SMARTBAND PULSOMETR KROKOMIERZ

Czas pracy na baterii

Im większa pojemność baterii oraz im nowocześniejsza technologia zastosowana podczas tworzenia produktu, tym dłuższy czas pracy na baterii. Tutaj należy pamiętać o podziale intensywnej pracy bądź pracy urządzenia typu smartwatch czy smartband w trybie biernym. Najlepsze gadżety na rynku oferują nam czas aktywnej pracy wynoszący nieco ponad tydzień. Jest to bardzo dobry wynik i każde urządzenie charakteryzujące się taką żywotnością baterii będzie dobrym wyborem.

Oczywiście im mniej funkcji dodatkowych oraz czujników oferujących dodatkowe parametry, tym dłuższa praca na baterii. Warto jednak pamiętać, że smartwatch powinien oferować nam podstawowe funkcje oraz możliwość sprawdzenia dodatkowych informacji. Dodatkowo pamiętajmy o tym, aby wybrany przez nas pulsometr był łatwy i szybki w ładowaniu.

Wielkość zegarka lub opaski

Jeżeli chodzi o wielkość smartwatcha bądź smartbanda, to przede wszystkim należy pamiętać o tym, że mowa tutaj o wielkości koperty bądź wyświetlacza. Czy wybierzemy większe urządzenie czy mniejsze zależy przede wszystkim od naszych preferencji. Zwróćmy uwagę, że im mniejszy wyświetlacz, tym ciężej będzie nam obserwować informacje, które się tam pojawiają. Warto wybrać taką kopertę, która dobrze będzie leżeć nam na ręce, nie będzie przeszkadzać podczas treningów, a na dodatek wyświetlacz okaże się wystarczająco duży i przejrzysty.

pulsometry ranking

SMARTWATCH Zegarek SMARTBAND bluetooth PULSOMETR

Pulsometr opinie

Przeglądając przez ranking monitorów pracy serca, bardzo łatwo zauważyć, że każdy z recenzowanych produktów może pochwalić się pozytywnymi komentarzami. Nic dziwnego – jest to kolejna rzecz, o której pamiętaliśmy tworząc to zestawienie. Należy zwracać uwagę na opinie, gdyż bardzo dużo ona zmienia, jeśli chodzi o wybranie właściwego urządzenia. Sprawdźmy zatem czy wybrany przez nas produkt został wcześniej zakupiony i czy osoba miała o nim pochlebne zdanie.

Należy przestrzegać się komentarzy niepotwierdzonych w żaden sposób. Nie zwracajmy uwagi na opinie, które nie zostały potwierdzone zdjęciem czy zweryfikowane przez sklep internetowy, gdyż nie mamy wtedy pewności czy komentarz w rzeczywistości odzwierciedla prawdziwy stan pulsometru.

Podsumowanie rankingu najlepszych pulsometrów

To wszystko, co znajdziesz w dzisiejszym rankingu monitorów pracy serca, pulsometrów. Wiemy, że wybór właściwego urządzenia nie jest prosty. Z tego powodu warto najpierw dowiedzieć się co nieco o najważniejszych parametrach tych urządzeń i dopiero po zapoznaniu się z ich zaletami i wadami podjąć decyzję co do zakupu.
Jeśli nie masz czasu na to, żeby zapoznać się ze wszystkimi informacjami dotyczącymi odpowiedniego doboru urządzenia do monitorowania pulsu, zaufaj rankingowi pulsometrów z gps i wybierz zwycięzcę zestawienia 2024, czyli SMARTWATCH Zegarek SMARTBAND bluetooth PULSOMETR!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki pulsometr wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by lodzia

Tak sobie myślałam o pulsometrze ostatnio, ale jakoś finalnie się nie zdecydowałam, nie wiem dlaczego. Teraz widzę, że są produkty w naprawdę dobrej cenie, a to mi się właśnie podoba i pod tym kątem na  pewno będę szukała. Dzięki wielkie za ten ranking. 

 by krzesimir2

O, to to jest temat dla mnie, bo muszę zdecydowanie pomyśleć o tym, jaki pulsometr sobie kupię na następne 2-3 tygodnie. Mam zacząć intensywniejsze biegi, a wiem, że muszę też starać się pilnować pulsu ze względu na mój cukier. Dlatego przyda mi się to, dzięki wielkie.

 by deona45

Ten SmartWatch zegarek KALORIE CIŚNIENIE PULS EKG wygląda nieźle, ale ja bym jednak za taką cenę tą wodoszczelność wrzucił w produkt. Tak naprawdę to wydaje mi sę, że to powinien być raczej standard, a nie tam jakieś takie widzimisię producenta. No to dobrze nie wpływa na ocenę zegarka. 

 by klerynawita

Exon nie psuje się raczej, mój narzeczony go miał i wszystko sie zgadzało, no ale wiadomo, jak jest, nie każdy przecież trafi na dobry produkt, a jednak to, że nie jest taki długo gwarantowany, wielu osobom może przeszkadzać. Nam to nie przeszkadzało, sprawdzał się. 

 by braniec1000

Problem z tymi produktami jest taki, że czasem zakłamują, a jak się człowiek napoci, to mogą też na przykład niedobrze wskazywać poziom pulsu. Ja tak miałem ze sprzętem z niższej półki cenowej, nie wiem, jak jest z tym teraz. Jednak wydaje mi się, że warto o tym pod tym kątem pomyśleć. 

 by chleryk99

No, a ja myślałem, że ten pulsometr, jaki macie w ofercie, to jest, wiecie, jakiś lepszej marki, a to zwykły HERTZ. No, ale nie ma co demonizować, skoro są najlepsze, to ja chętnie sprawdzę, co proponują i czy naprawdę są dla wymagających.