Coraz więcej osób przekonuje się, że regularne uprawianie aktywności fizycznej sprzyja zachowaniu zdrowia – zarówno tego fizycznego, ale także psychicznego. Niekiedy jednak trudno samemu zmotywować się, aby wyjść na trening. Nie jest łatwo także ułożyć jednostki treningowe tak, abyśmy czerpali z nich jak najwięcej korzyści. Aby ułatwić sportowcom – bez względu na poziom ich zaawansowania – zbieranie i analizę danych treningowych producenci prześcigają się w opracowywaniu jak najbardziej zaawansowanych modeli zegarków sportowych. Wiele z nich umożliwia pomiar pulsu, śledzenia śladu GPS, a nawet pomiar ciśnienia. Wybór jest spory, dlatego jeśli nie wiesz na który z modeli warto się zdecydować, czytaj dalej!

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Garmin Fenix 6Xpro

9.9

Super Drogi

Sprawdź Cenę

Samsung Galaxy Watch 3

9.8

Super Drogi

Sprawdź Cenę

Apple Watch 6

9.8

Super Drogi

Sprawdź Cenę

Garett Naomi

9.7

Tani

Sprawdź Cenę

Garmin Forerunner

9.7

Drogi

Sprawdź Cenę

Xiomii Mi Watch

9.7

Średni

Sprawdź Cenę

Zegarki dla sportowców oferują bardzo zróżnicowane funkcje i każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma znaczenia, czy preferujesz bieganie, uprawiasz triathlon czy kolarstwo znajdziesz co dla siebie. Ceny poszczególnych modeli znacząco różnią się od siebie, skąd zatem wynika ta różnica? Przyjrzyjmy się modelom, które rozbudzają największe zainteresowanie użytkowników.

Nasz wybór - Garmin Fenix 6X Pro

jaki zegarek z ciśnieniomierzem

Czarny Zegarek sportowy Garmin Fenix 6X Pro to jeden z topowych modeli amerykańskiego producenta urządzeń nawigacyjnych. Tym razem otrzymujemy jeszcze trwalszą konstrukcję – stalową kopertę uzbrojoną w hartowane szkło Gorilla Glass 3. Producent oferuje wsparcie dla map topograficznych terenu, które możemy wgrywać do pamięci wewnętrznej zegarka, a także świetną jakość odbioru sygnału GPS. Dzięki temu już nigdy nie zabłądzimy w nieznanym terenie.
Oczywiście to nie wszystko – nowy Garmin Fenix to także kompleksowe wsparcie dla sportowców. Otrzymujemy pomiar tętna z nadgarstka oraz pulsoksymetr, który na bieżąco monitoruje aklimatyzację wysokościową, a także zaawansowane parametry biegowe, jak oscylacja pionowa, pozioma, moc wysiłkowa czy kadencja.
Nowością jest tryb ekspedycyjny, który pozwala na wydłużenie czasu działania baterii do kilku tygodni przy jednoczesnym zachowaniu śledzenia sygnału GPS.
Nowy zegarek od firmy Garmin pozwala obyć się bez gotówki. Dzięki funkcji GarminPay zapłacimy bezgotówkowo przy użyciu zegarka u wybranych dostawców.
Garmin Fenix 6X Pro to prawdziwy kombajn treningowy, który zapewni wystarczająco precyzyjne pomiary dla najbardziej wymagających sportowców. Być może nie należy do najtańszych sprzętów tego typu, ale przy świadomym wykorzystaniu sprzętu zwróci się każda złotówka. Po inne bardzo dobre propozycje w segmencie zegarków sportowych zapraszamy CLICK.

R

Zalety

– wsparcie dla Open Street Map
– opcja GarminPay,
– wbudowany precyzyjny pulsometr oraz pulsoksymetr,
– wytrzymała konstrukcja.
Q

Wady

– wysoka cena,
– ilość dostępnych opcji może być zbyt duża dla osób początkujących.

Zegarek do biegania Garmin Forerunner 945

Seria zegarków Forerunner od samego początku była dedykowana biegaczom oraz miłośnikom innych dyscyplin sportowych. Kolejna edycja tego modelu nie pozostawia złudzeń co do tego, że nadal jest to jeden z najbardziej zaawansowanych produktów tego typu dostępnych na rynku.
Dużym plusem jest pełne wsparcie dla mapy topograficznej Polski w systemie Open Street Map.Dzięki temu bez trudu możemy nawigować nawet w nieznanym terenie, a stałe wsparcie użytkowników dla systemu OSM gwarantuje dokładność wyższą niż wiele produktów komercyjnych. To także darmowa aktualizacja, obszerna baza POI oraz klasyfikacja dróg.
Forerunner 945 pozwala na wgranie do pamięci wewnętrznej zegarka kilkuset utworów muzycznych i słuchanie ich w trakcie treningu. Opcja GarminPay umożliwia także na dokonywanie za pomocą zegarka płatności bezstykowych. Nie musimy już więcej martwić się o brak portfela w kieszeni.
Rozbudowane opcje dla sportowców ułatwiają wykonanie jeszcze bardziej skutecznego treningu. Monitoring pulsu oraz natlenienia organizmu na bieżąco informuje nas, czy nie trenujemy zbyt ciężko uwzględniając w podpowiedziach nasz pułap tlenowy, wysokość, a nawet temperaturę otoczenia – inne propozycje zegarków z pulsometrem TUTAJ.
Model Forerunner 945 posiada także bardzo rozbudowane opcje dotyczące biegania. Zegarek mierzy nie tylko długość kroku i czas kontaktu z podłożem, ale także odchylenie pionowe i poziome.To narzędzie dla tych, którzy swoje treningi traktują naprawdę poważnie.

R

Zalety

– niezwykle rozbudowane opcje sportowe,
– funkcja GarminPay,
– pełne wsparcie dla map topograficznych OSM,
Q

Wady

– wysoka cena,
– możliwości konfiguracja sprzętu potrafią przytłoczyć.

SMARTBAND SMARTWATCH Fit Band P12

Połączenie smartwatcha oraz smartbandu dla początkujących. Producent oferuje podstawowe opcje,jakich moglibyśmy spodziewać się po opasce dla aktywnych. Za bardzo przystępną cenę otrzymujemy monitor aktywności fizycznej z wbudowanym licznikiem kroków, pomiarem tętna oraz natlenienia organizmu i ciśnienia krwi.
Kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1.3 cala cieszy oko, a sam smartband jest bardzo lekki i wygodny w użyciu. Opaska komunikuje się z aplikacją w telefonie poprzez bluetooth. Oprogramowanie działa sprawnie i oferuje całą gamę opcji do konfiguracji. Możemy wybrać w niej kilka trybów sportowych w zależności od tego, jaką aktywność preferujemy (np. bieganie, spacer, skakanka, rower).
Oprócz funkcji sportowych, zegarek P12 oferuje rozwiązania, jak typowy smartwatch. Możemy zatem liczyć na monitoring jakości i długości snu, otrzymywanie powiadomień o nadchodzących połączeniach i wiadomościach, a nawet powiadomienia o braku aktywności, które powinny nas zmotywować do ruszenia się z miejsca. Więcej podobnych opasek zanajdziedz TUTAJ.

R

Zalety

– niska cena,
– doskonały wybór dla początkujących,
– połączenie funkcji smartwatcha oraz smartbandu,
– pomiar pulsu oraz natlenienia krwi.
Q

Wady

– zbyt prosty dla zaawansowanych użytkowników,
– słaba bateria.

SMARTBAND Smartwatch Sky1 pulsometr, ciśnieniomierz

Zegarek Sky1 to innowacyjne połączenie tradycyjnego czasomierza z zaawansowanym smartwatchem. Za przystępną cenę otrzymujemy nie tylko elegancki design, ale także całkiem zaawansowane możliwości. O sprawną obsługę dba czytelny, jasny, dotykowy wyświetlacz. Ekran LCD TFT oferuje bogate nasycenie kolorów oraz szeroki kąt widzenia. Dzięki temu bez problemu skorzystamy z niego nawet w pełnym słońcu.
Zegarek komunikuje się z telefonem za pośrednictwem interface’u bluetooth przekazując dane o nadchodzących połączeniach (wraz z identyfikacją numeru) oraz treści otrzymanych powiadomień i wiadomości. Dedykowana aplikacja WearFit współpracuje zarówno z systemem Android, jak i iOS.
Model Sky1 docenia przede wszystkim te osoby, które na co dzień dbają o swój stan zdrowia. Dzięki wbudowanym czujnikom, urządzenie na bieżąco monitoruje nasze tętno, puls oraz stopień natlenienia krwi. To jednak nie wszystko. Producent zadbał o to, abyśmy otrzymywali także informacje dotyczące czas spędzonego na treningu, przebytego dystansu oraz ilości kalorii, jakie spaliliśmy podczas aktywności fizycznej.
Zegarek Sky1 posiada wbudowane przypominanie o bezczynności,a  także kilka trybów sportowych, jak bieganie, kolarstwo i trekking. Jak większość smartwatchy, także i ten monitoruje długość i jakość snu użytkownika.

R

Zalety

– wbudowany pulsometr oraz pulsoksymetr,
– prosty w obsłudze,
– atrakcyjna cena,
– elegancki, nowoczesny design.
Q

Wady

– krótki czas działania naładowanej baterii,
– niedokładne pomiary ciśnienia i pulsu.

Smartwatch wodoodporny IP68

To udane połączenie nowoczesnych rozwiązań z tradycyjnym wyglądem. Przede wszystkim docenią go osoby dbające o zdrowie i szczupłą sylwetkę. Koperta zegarka została wykonana ze stali nierdzewnej, zaś szkło pokrywa warstwa ochronna Gorilla Glass.
Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wbudowany całodobowy pomiar tętna, ciśnienia oraz rytmu zatokowego serca i wydolności układu żylnego. Jest to idealny pulsometr do pływania. Tak kompleksowe dane dostępne są w dedykowanej aplikacji, która pozwala na przeglądanie wykresów, ich analizę i wyciągnięcie wniosków dotyczących stanu zdrowia.
Ten model dobrze sprawdza się w roli personalnego trenera monitorując naszą aktywność fizyczną, spalone kalorie, czas spędzony a aktywności fizycznej, a także prędkość i cas.Do dyspozycji mamy aż osiem trybów sportowych, jak bieganie, jazda na rowerze, wspinaczka czy koszykówka. Dzięki temu możemy dobrać mierzone parametry do uprawianej przez nas dyscypliny.
Dostęp do historii aktywności w jednym miejscu pozwala na monitorowanie progresu treningowego, a także dba o zachowanie poziomu motywacji do dalszych ćwiczeń.
Zegarek informuje nas o długości i jakości snu monitorując poszczególne jego fazy. Dodatkowo został wyposażony w szereg przydatnych rozwiązań, jak kompas, stoper, sensor grawitacyjny i wytrzymałą baterię z tego powodu panuje opinia iż są to doskonałe wybory dla seniorów.

R

Zalety

– klasa wodoodporności IP68,
– monitor snu,
– kompleksowy monitoring pracy serca,
– możliwość przeglądania historii treningów i wykresów zdrowotnych w aplikacji.
Q

Wady

– mało dokładne pomiary pracy serca.

Co powinien posiadać dobry zegarek z ciśnieniomierzem?

Wybór zegarka dla siebie powinniśmy rozpocząć od zadania sobie pytania, czym dla nas jest aktywność fizyczna. Czy jest jedynie miłym dodatkiem, który wybieramy raz na jakiś czas? A może trenujemy regularnie, przygotowując się do ważnych zawodów? W każdym z tych przypadków wybór będzie inny.

Jeśli szukamy rozwiązania dla dojrzałych sportowców, zdecydujmy się na jeden z zegarków firmy Garmin. To świetne urządzenia treningowe, które oferują kompleksowy wgląd w parametry treningowe i umożliwiają bardzo zaawansowane i precyzyjne kontrolowanie aktywności fizycznej. Dużą zaletą są precyzyjne pomiary, dokładne nadajniki GPS oraz opcja korzystania z wbudowanej mapy topograficznej. Oczywiście nowoczesne i precyzyjne rozwiązania sporo kosztują.

Jeżeli szukamy typowo lifestylowego zegarka, lepszym wyborem będzie Sky1, IP68 lub FitBand P12. Za stosunkowo niską cenę otrzymujemy dostęp do względnie dokładnego pulsometru, możliwości planowania treningów. Niewykluczone, że taki zakup z czasem zmotywuje nas do zakupu bardziej zaawansowanego sprzętu. 

Zegarek z ciśnieniomierzem 2023 – cena, a jakość

Nie ma co ukrywać – jeżeli chodzi o sprzęt dla sportowców, na ogół sprawdza się zasada, że im jest on droższy, tym jest lepszy. Co oznacza „lepszy” w kontekście zegarków sportowych? Modele takie, jak Garmin Fenix czy Forerunner są bardzo dokładne. W ich przypadku odchylenie przy pomiarze tętna czy położenia geograficznego to odsetek promila, kilka uderzeń serca. Dla sportowców wysokiej klasy to bardzo istotne. Im pomiary z treningu są dokładniejsze, tym bardziej świadomie mogą oni wykonywać treningi. Gdy plusy tak drogich zegarków cię nie zadowalają to polecamy ranking zegarków/smartwatch do 1000

Z tańszym sprzętem bywa różnie. Niekiedy bywa on dokładny, niekiedy jednak pomiary znacząco różnią się od rzeczywistych wartości. Oczywiście nadal możemy traktować wartości podawane przez takie urządzenia, jako punkt odniesienia i kierunek, ale trudno oprzeć na nich założenia treningowe. To dlatego takie zegarki, jak Sky1, IP68 czy FitBand P12 polecane są osobom początkującym, które nie skorzystają aż tak bardzo na dokładnych pomiarach.

Czy istnieje najlepszy zegarek z ciśnieniomierzem?

Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć jedynie – „To zależy, czego oczekujesz”. Najlepszym będzie taki zegarek, który daje nam to, czego się po nim spodziewamy. Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę ze sportem, nie ma większego sensu inwestować znaczne kwoty w sprzęt, którego najprawdopodobniej nie będziemy w stanie wykorzystać. Dlatego na początek świetnym wyborem jest jeden z tańszych modeli – Sky1, IP68 czy FitBand P12. Jeśli jednak trenujemy już jakiś czas i wiemy, jak świadomie ułożyć jednostkę treningową, a także potrafimy prawidłowo zinterpretować wyniki pomiarów, być może pora rozważyć zakup jednego z bardziej zaawansowanych modeli, jak Garmin Fenix 6X Pro czy Garmin Foreruner 945.

Jeżeli nadal nie jesteś pewny (lub pewna), jak wybrać zegarek dla osoby aktywnej fizycznie, zajrzyj tutaj: https://www.komputronik.pl/informacje/jaki-zegarek-sportowy-wybrac/

A oto podstawowe cechy omawianych zegarków przedstawione w czytelnej tabeli.

Fenix 6X Pro

Forerunner 945

FitBand 12

Sky1

Smartband IP68

Dokładność pomiarów sportowych

Bardzo duża

Bardzo duża

Niska

Niska

Umiarkowana

Wytrzymałość baterii

Do 21 dni

Do 14 dni

Do 10 godzin

Do 10 godzin

Do 7 dni

Wodoodporność

Pełna do 100 metrów

Do 5 ATM

Poniżej 20 metrów

Brak danych

IP68

Cena

Wysoka

Wysoka

Niska

Niska

Średnia

 

khttps://poranaruch.pl/nerka-do-biegania-opinie-ranking/Jaki zegarek z ciśnieniomierzem wybrać w 2023 roku?

Przede wszystkim, nie przepłacaj. Jeżeli uważasz, że Twoje potrzeby zaspokoi prosty smartwatch z podstawowymi opcjami sportowymi, wybierz Sky1 lub FitBand P12. Smartband IP68 oferuje już nieco bardziej zaawansowany wgląd w dane zdrowotne.

Jeżeli traktujesz swoje treningi bardzo poważnie, chcesz czuć się bezpiecznie w nieznanym terenie lub po prostu lubisz analizować skomplikowane wykresy, warto rozważyć zakup modelu Garmin Fenix 6X Pro lub Garmin Foreruner 945. To wielofunkcyjne, bardzo rozbudowane maszyny treningowe warte swojej ceny. 

Zegarek to jeden z naważniejszych akcesoriów podczas biegania, ale jeżeli chcemy zabrać ze sobą smartfon, pieniądze, czy dokumenty warto również wyposażyć się w coś do przechowywania. Sprawdź nasz ranking nerek do biegania.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki zegarek z ciśnieniomierzem wybrać w 2020
Average rating:  
 6 reviews
 by koza

Skąd wiedzieliście jaki zegarek z ciśnieniomierzem wybrać i dlaczego? Bo ja jakoś nie potrafię nic fajnego i nowoczesnego wybrać. Dlatego też jak znalazłam taki ranking to mam nadzieję, że uda mi się coś w końcu fajnego wybrać.

 by eggs

Coraz więcej osób przekonuje się do takich właśnie gadżetów. Sama bym taki kupiła lecz nie wiem jaki model wybrać, bo jest ich aż tyle do wyboru. Więc jak dowiedziałam się, że jest taki ranking to natychmiast usiadłam do jego poznania. Teraz już wiem, jaki wybiorę.

 by Olif

Nawet nie wiedziałam, że jest taki zegarek który mierzy ciśnienie krwi a co dopiero posiadanie go. To też chciałabym kupić jak najlepszej marki taki zegarek. I tak dowiedziałam się, że taki ranking świetnie mi w tym pomoże.

 by piłka

Jaki zegarek z tymi wszystkimi gadżetami wybrać skoro coraz to więcej ich jest dostępnych na naszym rynku? Dlatego też mam zamiar kupić taki najlepszy ale jaki wybrać? Więc jak znalazłam ten ranking dzięki któremu dowiem się wiele ciekawych informacji.

 by tarach

Słyszałam, że taki zegarem z ciśnieniomierzem jest bardzo przydatnym gadżetem dla każdego kto uprawia sport. Więc ja bardzo chętnie taki kupię lecz nie znam się na tym i nie wiem jaki wybrać. Mam nadzieję, że po zapoznaniu się z tym rankingiem wszystko stanie się dla mnie jasne.

 by głóg

Różnych gadżetów teraz jest bardzo wiele. To też trudno jest nam się zdecydować na jakiś jeden konkretny. I w takim wyborze może nam pomóc stworzony ranking. Uważam, że czasami warto jest z takiego rozwiązania jakie daje nam ranking skorzystać.