Urządzenia optyczne to bardzo przydatny element wyposażenia każdego entuzjasty przyrody. Pozwalają nam na precyzyjną obserwację miejsc, zwierząt czy też obiektów lub wydarzeń bez potrzeby zbliżenia się na bardzo bliską odległość. Wybór idealnego urządzenia nie jest jednak taki prosty i to właśnie dlatego powstało dzisiejsze zestawienie.

W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem tego typu urządzeniami, postanowiliśmy stworzyć ranking lornetek 8×56 oraz krótki poradnik, dotyczący najważniejszych właściwości tego rodzaju sprzętu. Poniższy tekst dedykujemy nie tylko myśliwym, ale również osobom, które nie miały wcześniej do czynienia z lornetkami, a właśnie w tym momencie czeka ich zakup optyki.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Delta Optical Titanium

9.9

Tania


 

Steiner Nighthunter

9.8

Średnia


 

Swarovski SLC

9.7

Droga

CONDOR URC

9.6

Tania

W rankingu 2024 znalazły się produkty cenione przez wielu użytkowników, które przede wszystkim charakteryzują się doskonałym stosunkiem jakości do ceny, ale także posiadają niezbędne parametry, aby sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Profesjonaliści korzystający z różnego rodzaju lornetek bez trudu wyhaczą, że w poniższym zestawieniu znaleźli się producenci z wyższych półek. Nie zabrakło również budżetowego rozwiązania dla osób, które nie mają możliwości poczynienia dużych inwestycji w tym zakresie. Dla osób początkujących polecamy również ranking lornetek 8×42.

LORNETKA Delta Optical Titanium 8x56 ROH

lornetka delta optical titanium 8x56

Firma Delta Optical istnieje na rynku od ponad trzydziestu lat. Przez ten czas zyskali zaufanie tysięcy klientów, oddając im do użytkowania sprzęt bardzo dobrej jakości. Jeśli chodzi o model Titanium, to świetnie sprawdzi się on podczas obserwacji nocnych oraz zmierzchowych. Zastosowano w nim źrenicę wyjściową 7,0 mm, która zapewnia bardzo wysoką jasność oraz kontrast podczas nocnych obserwacji.

Skrót ROH oznacza serie urządzeń, charakteryzujących się innowacyjną konstrukcją oraz zastosowaniem pryzmatów dachowych o średnicy 56mm. W tym miejscu trzeba zaznaczyć także, że jeśli weźmie się pod uwagę zastosowanie w tej lornetce obiektywu 56mm, to jest to najlżejsza lornetka w tej klasie, bowiem osiąga ona wagę niecałego kilograma (970g).

R

Zalety

• Wybitny stosunek jakość – cena,
• Powłoki antyodblaskowe bardzo dobrej jakości,
• Dobre wyczernienie wewnątrz wpływa na komfortowe użytkowanie nawet przez dłuższy czas.
Q

Wady

• Gumowe obicie nie zapewnia mocnego i pewnego chwytu.

Nie sposób także nie podkreślić jej wyjątkowej właściwości, jaką jest ogromne pole widzenia. Ten model wyróżnia się na tle pozostałych produktów marki Delta Optical tym właśnie parametrem największej wartości. Jeśli wśród Was są użytkownicy, którzy cenią sobie nowoczesny wygląd oraz rozwiązania technologiczne, to znaczy, że będzie to propozycja skrojona na miarę Waszych potrzeb.

Na uwagę zasługuje także fakt, iż soczewki wykorzystane do budowy lornetki delta optical titanium 5×86 zostały powleczone specjalnymi powłokami przeciw-odbiciowymi, to właśnie dzięki temu zabiegowi, transmisja światła utrzymuje się na poziomie 90% (a wynik został potwierdzony przez badania poprowdzone przez instytut DEVA).

Ostatnią, ale nie najmniej istotną kwestią, jest ta, dotycząca zastosowania azotem korpusu, co wpływa na zachowanie absolutnej szczelności przez lornetkę. Z lornetki mogą bez problemów korzystać osoby noszące okulary korekcyjne, gdyż posiada ona regulowane muszle.

Lornetka Myśliwska Steiner Nighthunter 8×56

ranking lornetek 8x56

Steiner Nighthunter to kolejny produkt dedykowany do użytku nocnego. Pole widzenia w tej lornetce wynosi 135 na 1000 metrów. To bardzo wysoki wynik, biorąc pod uwagę inne produkty marki Steiner oraz propozycje konkurencji. Przyrząd został wyposażony w obiektyw 8×56, który gwarantuje tak zadowalające możliwości obserwacji.

W przypadku tego modelu z pewnością wyróżnić należy doskonale zaprojektowaną powłokę lornetki, której zawdzięcza się bardzo pewny i mocny chwyt. Technologia Nano Protection zwiększyła odporność lornetki na brudzenie się, co pozytywnie wpływa na ogólne użytkowanie tego modelu.

R

Zalety

• Długi okres gwarancji – 30 lat,
• Umiarkowana dystorsja,
• Niewielki stygmatyzm.
Q

Wady

• Brak możliwości zastosowania statywu do tego urządzenia.

Innym ciekawym rozwiązaniem, jest zastosowanie łatwo odczepianego paska do przenoszenia w technologii ClicLoc. Jest ono szczególnie przydatne, gdy zmieniamy punkty obserwacji, a droga pomiędzy nimi może być długa. Pasek pozwoli komfortowo transportować lornetkę.

Z tego modelu także mogą korzystać osoby noszące okulary, co bez wątpienia jest istotnym ułatwieniem. Jej waga należy do niskich, ponieważ nieznacznie przekracza jeden kilogram. Razem z produktem w zestawie otrzymujemy etui, osłonki obiektywu i przeciwdeszczowe, a także nowoczesny i wygodny w użytkowaniu pasek. Niestety producent w tym modelu nie przewidział możliwości zamontowania lornetki na statywie, co dla części konsumentów jest bardzo ważną kwestią w dobrych lornetkach myśliwskich 8×56.

Deskorolka Swarovski Lornetka SLC 8×56

lornetka 8x56 opinie

Swarovski to marka uznawana za ekskluzywną wśród myśliwych. Jej pole widzenia wynosi 115×1000 metrów. Wyjątkowym w tej lornetce jest wykorzystanie trzysoczewkowego obiektywu, który tworzy zespół układu optycznego. Transmisja (sprawność lornetki) wynosi 97%, co jest naprawdę imponującym wynikiem.

Jej atutem jest również genialnie wyprofilowane elementy do chwytania. Zapewnia to pewny i stabilny chwyt. Jeśli jednak dla niektórych z Was byłoby to niewystarczające, to w modelu SLC zastosowano możliwość zainstalowania go na statywie. Taka opcja zapewni stabilną obserwację zaraz po zamontowaniu jej na odpowiedniej podstawie, odciąży także ręce.

R

Zalety

• Możliwość zamontowania lornetki na statywie,
• W zestawie posiada adapter umożliwiający robienie zdjęć aparatem fotograficznym,
• Wytrzymała, metalowa obudowa.
Q

Wady

• Mało konkurencyjna cena.

W zestawie z lornetką znajduje się także booster, służący do uzyskiwania dodatkowego, dwukrotnego powiększenia. Oprócz tego nabywca otrzyma wygodny futerał wysokiej jakości, a także paski do przenoszenia urządzenia. Lornetka doskonale radzi sobie w temperaturach od -20 stopni do +55 stopni Celsjusza.

Lornetka CONDOR 8×56, URC

lornetka myśliwska 8x56

Lornetka ta posiada wszystkie niezbędne funkcje do prowadzenia obserwacji zarówno w ciągu nocy jak i dnia. Model został wyposażony w pryzmat BaK4, poprawiającą transmisję światła. Soczewki zostały w pełni powleczone wieloma warstwami antyodbiciowymi FMC. Urządzenie spodoba się użytkownikom, którzy cenią sobie możliwość dostosowania sprzętu pod swoje indywidualne potrzeby. Ten model lornetki myśliwskiej 8×65 umożliwia indywidualne ustawienie lornetki dzięki mechanizmowi korekcji dioptrycznej.

Propozycja ta dla zwiększenia wygody użytkowania posiada centralne ogniskowanie a gniazdo na gwint statywowy pozwoli zamontować ją na odpowiednim statywie, celem zwiększenia stabilności podczas obserwacji. Producent zadbał o to, aby lornetka była tak wytrzymała, jak to tylko możliwe, dlatego zdecydowano się pokryć ją solidnym obiciem gumowym, a mocowanie okularów oraz mechanizm ustawiania ostrości wykonano z wytrzymałego metalu.

Co więcej, produkty marki Condor posiadają dożywotnią gwarancję, co jest ewenementem nie tylko w naszym rankingu, ale także w obszarze tego rodzaju produktów.

R

Zalety

• Konkurencyjna cena,
• Dożywotnia gwarancja,
• Ładny kolor.
Q

Wady

• Pasek do przenoszenia mógłby być szerszy.

Lornetki 8×56 to dobry wybór, jeśli zależy Ci na tym, aby prowadzone obserwacje przynosiły Ci oczekiwane skutki

Zaproponowane w naszym rankingu lornetek 8×56 urządzenia będą doskonałym narzędziem do obserwowania przestrzeni powietrznej, czy to w poszukiwaniu samolotów, czy nocnego nieba oraz próby uchwycenia planet i spadających gwiazd. Wystarczy tylko dokładnie określić swoje potrzeby, aby wybrać najlepszy dla siebie produkt. W tym właśnie celu powstał poniższy poradnik, aby naświetlić najważniejsze cechy, które mogą być priorytetowe dla części użytkowników.

Przede wszystkim ustaliliśmy, że produkt idealny powinien być trwały i odporny na warunki atmosferyczne, a także na środowisko, w jakim będzie użytkowany. Ponadto, funkcjonalność na najwyższym poziomie także będzie kluczowym atutem. Nie możemy też zapomnieć o tym, że parametry odegrają kluczową rolę.

Oczywiście dodatkowe akcesoria i elementy wyposażenia czy też możliwość montażu lornetek na statywie będzie niezwykle istotną kwestią, szczególnie w przypadku korzystania z lornetki na naprawdę dalekich dystansach, gdzie nawet najmniejszy ruch ręki może przeszkadzać w obserwacjach. Więcej informacji na temat wyboru właściwych lornetek znajdziemy w poradniku poniżej lub w tym artykule: https://teleskopy.pl/wybieramylornetke.html

Twardy i wytrzymały pokrowiec w zestawie

To bardzo ważny element zestawu, w którym znajduje się lornetka. Kupując produkty z wyższych półek cenowych konsument oczekuje nie tylko produktu spełniającego jego wszelkie oczekiwania, ale także wszelkiego wsparcia związanego z jego użytkowaniem. Właśnie czymś takim są odpowiednio dobrane elementy dodatkowe w wyposażeniu zestawu.

Twardy pokrowiec to niezbędny element dla każdego, kto wie, że będzie się przemieszczał z lornetką, a to właśnie odpowiednie zabezpieczenie pomoże zapewnić naszemu sprzętu bezpieczeństwo, nawet podczas upadku np. plecaka, w którym będzie się znajdowała owa lornetka w pokrowcu. Właśnie w taki pokrowiec została wyposażona lornetka, która jest na pierwszym miejscu rankingu 2024.

LORNETKA Delta Optical Titanium 8x56 ROH

lornetka delta optical titanium 8x56

Lornetka Myśliwska Steiner Nighthunter 8x56

ranking lornetek 8x56

Szybki montaż i demontaż paska przy lornetce

Rozwiązania w tym zakresie będą szczególnie przydatne dla obserwatorów, którzy będą pokonywać dłuższe odległości przemieszczając się na punt obserwacyjny, po czym spędzą na nim dłuższą chwilę. Odpinając pasek w łatwy i przystępny sposób, można zaoszczędzić nie tylko trochę czasu, ale przede wszystkim zwiększyć komfort użytkowania takiej lornetki. Łatwe odpinanie i przypinanie paska może także spodobać się osobom, które działają w duetach, posiadając tylko jedną lornetkę. Ułatwi to zapewne przekazywanie sobie sprzętu.

Możliwość zamontowania lornetki na statywie

To bardzo ważna cecha, której niestety nie posiadają wszystkie lornetki. Oczywiście, nie musi być ona niezbędna dla każdego obserwatora. Z pewnością okaże się przydatna dla osób, które mogą potrzebować wykonać zdjęcie aparatem fotograficznym, do czego niezbędna jest stabilizacja. Taka cecha okaże się wygodna także dla myśliwych, którzy często wyczekują zwierzyny, obserwując ją ze swojej lornetki. Dzięki statywowi nie trzeba będzie więcej męczyć rąk.

Swarovski Lornetka SLC 8x56

lornetka 8x56 opinie

Lornetka CONDOR 8x56, URC

lornetka myśliwska 8x56

Obawiasz się o to, że sprzęt niskiej jakości może się szybko popsuć? Wybierz dożywotnią gwarancję

Dzięki dożywotniej gwarancji nie będziesz musiał obawiać się o jakiekolwiek wady fabryczne. Nawet jeśli wystąpią, producent wymieni Twój produkt na nowy, bez żadnego problemu, a Ty będziesz mógł cieszyć się dalej swoją nową lornetką. Warto też zauważyć, że producenci, którzy mogą sobie pozwolić na takie warunki gwarancyjne, produkują bezawaryjny sprzęt, który tak naprawdę rzadko kiedy ma potrzebę być wymienianym. Stąd warto zaufać takim rozwiązaniom.

 Ranking lornetek 8×56 – podsumowanie rankingu 2024

Powyżej przedstawiony ranking, jest propozycją zawierającą produkty o zbliżonych właściwościach. Każdy z nich z pewnością spełni swoje zadanie. Przed zakupem warto jednak zastanowić się nad tym, który z detali wyróżniający poszczególne z produktów, przechyli szalę zakupu na jego stronę. Zwycięzcą rankingu została LORNETKA Delta Optical Titanium 8×56 ROH z uwagi na doskonały stosunek jakość-cena, dzięki czemu na jej wybór będzie mogło pozwolić sobie wiele osób.

To doskonały produkt na początek swojej przygody z prowadzeniem wszelkiego rodzaju obserwacji, czy to zwierząt, czy kosmosu – nawet podczas kiepskich warunków oświetleniowych. Mamy nadzieję, że zdecydujecie się państwo na któryś z zaproponowanych przez nas produktów, a zawarty poradnik pomoże podjąć decyzję. A jeżeli nie polecamy również inne artykuły, np. ranking lornetek 10×42.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Ranking lornetek 8x56
Average rating:  
 0 reviews