Zakup roweru miejskiego jest bardzo prosty. Jednakże, znalezienie idealnego, który będzie bardzo komfortowy, solidnie wykonany oraz funkcjonalny to inna para kaloszy. Rowery miejskie muszą przecież nie tylko gwarantować nam odpowiednią trwałość, ale również urok oraz uniwersalność. Rodzice chcieliby również możliwość dołączenia przyczepki rowerowej dla dziecka.
Jak zatem wybrać bardzo dobry rower miejski, skoro jest aż tyle różnych producentów na rynku w 2024 roku? Lepiej kierować się popularnością i skupić się na najczęściej kupowanych rowerach miejskich? A może warto wziąć pod uwagę szereg innych czynników?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

GOETZE MOOD

9.9

Średnia


DALLAS BIKE

9.6

Tani


MALTRACK DREAMER

9.5

Tani

ROMET ANGEL

9.5

Tani

DAWSTAR RETRO

9.5

Tani

DALLAS CRUISER

9.2

Drogi


W dzisiejszym rankingu przestawimy kilka bardzo atrakcyjnych produktów, które dostosowane zostały do wymagań niemalże każdego użytkownika. Mieliśmy na uwadze szereg istotnych parametrów, jak na przykład materiał, z jakiego wykonana została rama, liczba biegów, rodzaj hamulców, wyposażenie dodatkowe oraz rozmiar ramy i kół. Trzeba przecież pamiętać też o opiniach rowerów miejskich!

Damski rower miejski GOETZE 28 Mood 6b

Model Mood 28 od Goetze to bardzo atrakcyjny rower damski oraz bogato wyposażony rower miejski dla kobiet. Ważny on 16 kilogramów i oferuje rozmiar ramy oraz kół adekwatny dla kobiet dorosłych, a dzięki regulowanemu siodełku jest to idealne rozwiązanie dla każdej osoby o wzroście 160-180 cm.

Opisywany model oferuje nam 6 biegów. Na uwagę zasługuje wykorzystanie osprzętu firmy SHIMANO. Mowa tutaj o manetce zmiany biegów, przerzutce oraz wolnobiegu. Rower miejski charakteryzuje się ponadprzeciętnym designem, który wyróżnia się na tle pozostałych rowerów swoją w miarę prostą, aczkolwiek charakteryzującą kolorystyką.

Produkt wyposażony jest w 18 calową ramę stalową, która ustawiona została na 28 calowych kołach. Pamiętajmy, że jest to bardzo trwałe, aczkolwiek nieco ciężkie urządzenie. Wykorzystano tutaj hamulce typu V-brake, a więc typowe i często spotykane hamulce szczękowe.

Zaletą roweru jest bogate wyposażenie dodatkowe. Znajdziemy w nim nie tylko kosz wiklinowy lub siatkowy (do wyboru), ale również bagażnik, błotniki, oświetlenie, oraz osłona łańcucha i oświetlenie. Jest to jednak dosyć kosztowna opcja o dużej wadze.

R

Zalety

• Bardzo trwałe wykonanie; • Wysokiej jakości osprzęt roweru; • Bardzo ciekawa kolorystyka do wyboru; • Bogate wyposażenie dodatkowe.
Q

Wady

• Dosyć wysoka cena; • Duża waga.

Rower Miejski CARISMO Gracja 28″

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jeżeli ciekawi nas o wiele bardziej rzucająca się w oczy kolorystyka, to warto pomyśleć o damskim roweru miejskim od firmy NEEXT. Model Carismo gwarantuje nam równie bogate wyposażenie oraz bardzo trwałą budowę, co poprzednik. Bez problemu możemy dołączyć do niego mała przyczepka dla psa lub dziecka. 

Po raz kolejny mamy tutaj do czynienia z ciężkim rowerem – waży on 17 kilogramów. Spowodowane jest to wykorzystaniem stali do produkcji. Rama oferuje nam wielkość na poziomie 18 cali. Spasowana została z kołami 28 calowymi.

Jeśli chodzi o osprzęt, to otrzymujemy tutaj 7 biegową przekładnię SHIMANO razem z przerzutkami oraz całym osprzętem. Pamiętajmy również o tym, że model Carismo może pochwalić się wzmocnionymi obręczami kół.

Z wyposażenia dodatkowego warto wymienić energooszczędne LEDy zamontowane z przodu i z tyłu. Jest to oświetlenie bateryjne. Oprócz tego, rower gwarantuje nam szereg innych atrakcyjnych dodatków, w tym błotniki, bagażnik, dzwonek oraz koszyk.

Kolorystyka to zdecydowana zaleta opisywanego roweru. Mamy do wyboru kilka stylistyk. Pamiętajmy jednak, że jest to bardzo ciężki rower, który waży około 17 kilogramów. Dodatkowo jego cena jest dosyć wysoka.

R

Zalety

• Bardzo trwałe wykonanie; • 7 biegów z tyłu; • Bogate wyposażenie dodatkowe; • Wyróżniająca się stylistyka.
Q

Wady

• Nieco wysoka cena; • Duża waga.

Miejski rower damski DALLAS 26

Nieco tańszym, aczkolwiek dalej solidnie wykonanym oraz niezwykle często polecanym rowerem miejskim jest model Dallas. Jest to ciekawa oferta, która gwarantuje nam bardzo dużą możliwość konfiguracyjną pod względem wielkości ramy, kół oraz pod względem dodatków stylistycznych.

Jeśli jednak chodzi o parametry, to jest to bardzo przeciętny rower. W opisywanej ofercie dostajemy 18 calową ramę wykonaną ze stali, która stoi na 28 calowym kołach. Podobnie jak poprzednie produkty, jest to rower typu damka.

Otrzymujemy tutaj 6 biegowy osprzęt. Niestety, nie jest to żadna renomowana marka, a więc nie możemy mieć pewności, że przerzutki nie ulegną przedwczesnemu uszkodzeniu. Oprócz tego, sam mechanizm pozostawia też sporo do życzenia.

Jest to jednak ciekawa opcja ze względu na ciekawą kolorystykę oraz bogate wyposażenie dodatkowe na czele z oświetleniem LEDowym – bardzo mocnym oraz oszczędnym. W połączeniu z dużą konfiguracją roweru, jest to bardzo ciekawy wybór.

R

Zalety

• Możliwość wyboru większej lub mniejszej ramy; • Koła 26 lub 28 calowe do wyboru; • Bogate wyposażenie dodatkowe; • W miarę niska waga jak na stalową ramę • Szereg pozytywnych opinii.
Q

Wady

• Osprzęt mało znanej firmy.

Rower DAWSTAR Retro Moly S1B

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Inną opcją, która zaskakująco gwarantuje nam taką samą ponadprzeciętną wytrzymałość jest rower DAWSTAR. Otrzymujemy tutaj bardzo trwałe wykonanie ora w miarę niską wagę jak na zastosowanie ramy stalowej. Zaletą tego wyboru jest jednak niska cena.

Podobnie jak inne produkty w zestawieniu, tak i tutaj otrzymujemy stalową ramę w rowerze typu damka. Jest to 18 calowa rama, która ustawiona została na 28 calowych kołach. Produkt, podobnie jak poprzednie rowery, cechuje się bogatym wyposażeniem.

W dodatkowym wyposażeniu znajdziemy bagażnik, błotniki, osłonę łańcucha, stopkę oraz oczywiście LEDowe oświetlenie. Niestety, wadą modelu Retro Moly S1B jest brak osprzętu biegowego. Oznacza to, że otrzymujemy tutaj tylko 1 bieg.

W tej cenie jest to jednak bardzo ciekawa propozycja, którą powinny rozważyć wszystkie osoby szukające budżetowego, aczkolwiek dobrze wykonanego roweru.

R

Zalety

• Niska cena; • Mało waży; • Bogate wyposażenie; • Trwałe wykonanie.
Q

Wady

• Tylko 1 bieg.

Rower MĘSKI Miejski 28 CRUISER Dallas

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Ostatni polecany produkt jest najdroższy, lecz oferuje nam jedną z najciekawszych stylistyk. Jest to także najlżejszy i jednocześnie największy rower, który recenzujemy w zestawieniu 2024. Co ciekawe, oferuje on najniższą wagę, co spowodowane jest głównie materiałem, z jakiego wykonana została rama.

Otrzymujemy to bardzo dobrze uposażony rower miejski. W zestawie znajdziemy błotniki, bagażnik, osłonę łańcucha oraz dzwonek. Oprócz tego, możemy także liczyć na LEDowe oświetlenie. To, co jednak wyróżnia ten produkt od pozostałych, to materiał wykonania.

R

Zalety

• Trwałe wykonanie; • Niska waga; • Duża rama; • Bogate wyposażenie dodatkowe.
Q

Wady

• Wysoka cena.

Otrzymujemy tutaj 19 calową ramę, która wykonana została z aluminium. Oznacza to, że rower jest lżejszy od pozostałych a przy tym oferuje tak samo trwałą konstrukcję. Warto zaznaczyć, że oprócz ramy z aluminium wykonane zostały także obręcze kół. Aby jednak wzmocnić budowę i upewnić się, że będzie ona tak samo trwała jak wszystkie inne rowery, to do produkcji kierownicy oraz wspornika i piasty z przodu wykorzystano stal.

Jeśli chodzi o osprzęt, to jest to oryginalny osprzęt firmy SHIMANO – nie otrzymujemy tutaj co prawda 7 biegową wersję, lecz podstawową 6 biegową. Rowerek jest bardzo komfortowy i lekki, a na dodatek niezwykle wytrzymały. Sprawdza się jako dobry rower turystyczny. Jednakże, jest to bardzo droga oferta.

Najlepsze rowery miejskie – sprawdź jak znaleźć ten idealny

Wiele osób decyduje się sprawdzić jakie są najczęściej kupowane rowery miejskie i według tych opinii zakupić jeden z polecanych produktów. Warto jednak przed zakupem sprawdzić ranking rowerów miejskich z 2024 roku, porównać parametry i dowiedzieć się co nieco o samych rowerach, aby mieć pojęcie na co tak naprawdę wydajemy pieniądze.

Aby zatem wiedzieć jakie są najlepsze rowery miejskie, przygotowaliśmy dla was poradnik, w którym omówimy kilka istotnych punktów. Mają one wpływ nie tylko na komfort poruszania się czy na cenę konkretnego modelu, ale również na trwałość oraz funkcjonalność.

Zwróciliśmy szczególną uwagę na ramę oraz materiał, z jakiej została wykonana. Oprócz tego, pamiętaliśmy o jej rozmiarze oraz o kołach. Szczególnie istotna okazała się kwestia wyposażenia dodatkowego, a także osprzętu. Bardzo dobry rower miejski oferuje opinie pozytywne oraz szereg innych udogodnień. Więcej informacji natomiast znajdziecie także w poniższym artykule: https://itiq.pl/sport/na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie-roweru-miejskiego/.

Dobry rower miejski jest trwały i lekki

Na wytrzymałość oraz niezawodność produktu wpływa przede wszystkim materiał, z jakiego został stworzony. W przypadku rowerów materiał jest niezwykle istotny. Najczęściej stosowanymi materiałami w rowerach jest stal oraz aluminium. Te najdroższe rowery przygotowywane są także z karbonu. Jednakże, jest to bardzo drogi materiał i zdecydowanie nieużywany w przypadku produkcji rowerów miejskich. Stal i aluminium oferują bardzo trwałe wykończenie. Stal jest jednak tańsza oraz lepiej tłumi drgania, co w przypadku rowerów miejskich nie posiadających amortyzatorów może być istotne. Oczywiście jest to bardzo ciężki materiał, a więc komfort będzie obniżony. Aluminiowe rowery miejskie ważą do 15-16 kilogramów, a więc nie są aż tak problematyczne. Wytrzymałością nie odbiega od stali, co jest także zaletą. Faktem jednak jest, że rowery z ramą aluminiową są droższe.
Nasz wybór -Rower MĘSKI Miejski 28 CRUISER Dallas

rower miejski męski

Damski rower miejski GOETZE 28 Mood 6b

Damski rower miejski

Wyposażenie dodatkowe jest istotne

Oświetlenie LED, bagażnik, błotniki, koszyk, dzwonek. Wszystkie te dodatki do wyposażenie, choć brzmi to trywialnie, są niezwykle ważne. Rower miejski powinien przede wszystkim być dostosowany do bezpiecznego poruszania się w mieście. Oprócz tego, musi także spełniać nasze oczekiwania i być bezpieczny.

Pomimo, że większość z tych elementów można bez problemu dokupić samemu, to ich łączna kwota może okazać się bardzo duża. Dodatkowo po zakupie „gołej” wersji roweru, niewielu z nas znajdzie czas na uposażenie swojego zakupu. Warto zatem pomyśleć o wyposażeniu dodatkowym oraz o tym jak bardzo może to poprawić funkcjonalność. Chcąc zabrać rower na wypad za miasto warto zaopatrzyć się w dobry bagażnik rowerowy na dach.

Osprzęt Shimano, czyli jakie przerzutki

Shimano to firma japońska, która w 2021 roku obchodzić będzie stulecie założenia. Jest to zdecydowanie jeden z największych i najlepszych producentów części rowerowych na całym świecie. Ich jakość jest nie do zastąpienia, a nowoczesne technologie oraz sprawdzone rozwiązania gwarantują trwałość oraz pewność korzystania.

Warto zatem wybierać rowery miejskie, których osprzęt jest właśnie firmy Shimano. W przypadku rowerów miejskich, możemy zdecydować się na mało biegowe modele. Te 6-7 biegów zdecydowanie pomoże nam podczas miejskich podróży.

Rower Miejski CARISMO Gracja 28"

rower miejski opinie

Miejski rower damski DALLAS 26

ranking rowerów miejskich

Rowery miejskie opinie – też są ważne

Większość rankingów rowerów miejskich opiera się także na ocenach oraz opiniach innych użytkowników, którzy poprzez długi czas użytkowania zaoferowali nam wgląd na trwałość oraz niezawodność na przestrzeni wielu lat.

Pamiętajmy jednak, że lepiej unikać komentarzy niepewnego pochodzenia, które nie zostały potwierdzone zdjęciem zakupionego roweru czy weryfikacją strony.

Ranking rowerów miejskich

W dzisiejszym rankingu rowerów miejskich przedstawiliśmy pięć bardzo ciekawych ofert. Zwycięzcą jednak został Damski rower miejski GOETZE 28 Mood 6b, który oprócz w miarę niskiej wagi jak na rower wyposażony w stalową ramę, oferował także bardzo dobrą trwałość oraz porządny osprzęt.

Jeśli jednak szukacie innego roweru, to warto przeczytać poradnik zakupowy i samemu zdecydować nad tym jaki będzie wasz własny wybór. Im większą wiedzę zdobędziecie na temat rowerów miejskich, tym będziecie się cieszyć trafniejszym zakupem. Ciekawym rozwiązanie do miasta są rowery składane, więcej znajdziesz pod linkiem: https://poranaruch.pl/rowery-skladane-opinie-ranking/

Recent Posts

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki rower miejski wybrać
Average rating:  
 0 reviews