Dobre opony rowerowe to podstawa przy każdym jednośladzie. Właściwy wybór jest tak samo istotny jak buty dla człowieka. Gwarantują one wysoki komfort, bezpieczeństwo, a przy okazji trwałość i niezawodność. Z uwagi na to, że na rynku mamy od zatrzęsienia różnorakich rowerów, które to wykorzystywane są w różnych sytuacjach, właściwa opona rowerowa także się różni.

Jak więc wybrać ogumienie tak, aby później nie żałować i podróżować naszym jednośladem szybko, pewnie i bez najmniejszych przeszkód? Aby mieć gwarancję właściwego wyboru i odpowiedniego dostosowania opony do roweru, przygotowaliśmy dziś zestawienie najciekawszych ofert, które dostępne są w tym momencie na rynku.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BLACK1

9.9

Tania


 

MITAS OCELOT

9.8

Tania


 

KENDA K898

9.7

Tania


 

Continental RACE KING

9.6

Średnia


 

BLACKSTONE

9.4

Tania


 

SCHWALBE LAND CRUISER

9.3

Średnia


 

TUFO Gravel Speedero

9.2

Droga

Aby oczywiście mieć pewność, że przeglądamy bardzo dobre opony rowerowe, nasi specjaliści przygotowali wiele produktów, które dostosowane zostały do różnych rowerów i, oczywiście, do różnego przeznaczenia. Znajdziemy tu więc opony do roweru crossowego, ogumienie dostosowane do podróży zimą, czy też różne rozmiary i wielkości. To, co jednak w każdym przypadku było na najwyższym poziomie, to parametry odpowiadające za trwałość opony i bezpieczeństwo. Patrzyliśmy też na wagę i na typ konstrukcji.

Opona rowerowa BLACK1 26x1,95 52-559+antyprzebicie

rozmiar opon rowerowych

Opona rowerowa marki BLACK1 to idealny sprzęt dla osób, dla których liczy się wysoka jakość. Ogromną zaletą jest także przy tym przystępna cena tego produktu. Opony rowerowe tej marki sprawdzą się w każdych warunkach, dzięki doskonałemu bieżnikowi, zapewniającemu przyczepność czy to na twardym, czy miękkim terenie.

Opony rowerowe zostały wykonane w tak zwanej technologii PUNCTURE DEFENCE, dzięki której ryzyko przebicia dętki znacząco się zmniejsza. Produkt posiada specjalną wkładkę 1mm antyprzebiciową. Jest to z pewnością bardzo duża zaleta produktów marki BLACK1.

Przedmiot ten jest uniwersalny, w związku z tym pasuje do każdego typu roweru. Opona rowerowa jest czarna i została wykonana z bardzo mocnej gumy. Rozmiar opony jest następujący 26×1,95 (52-559). Do ogumienia rowerowego marki BLACK1 zaleca się ciśnienie od 40 do 65 P. S. I. (2,76 – 4,48 BAR).

R

Zalety

• Uniwersalna (do każdego typu roweru);
• Posiada wkładkę antyprzebiciową;
• Ma przystępną cenę.
Q

Wady

• Bez wyróżniającego się designu.

OPONA MITAS OCELOT 26×2,10 / 54-559 MTB XC

opony rowerowe 28

Opona marki MITAS OCELOT to produkt, który idealnie nadaje się do każdych warunków, dzięki temu, że posiada niski profil bieżnika. Opona gwarantuje przyczepność nie tylko na prostych drogach, ale również na zawiłych zakrętach.

Produkt, który został wyprodukowany w Czechach, to przede wszystkim idealna równowaga pomiędzy wagą, żywotnością bieżnika a wytrzymałością. Opony te sprawdzą się zarówno dla zawodnika XC czy maratonu rowerowego.

R

Zalety

• Dobra przyczepność do podłoża;
• Mieszanka Basic Coumpund;
• Przystępna cena.
Q

Wady

• Bieżnik przystosowany wyłącznie do podróży po gładkiej nawierzchni.

Dzięki temu, że zastosowano mieszankę Basic Coumpund (BC), czeskie opony marki MITAS OCELOT gwarantują nie tylko długie użytkowanie produduktu, ale także dobre właściwości jezdne, a to jest najważniejsze.

Ogumienie charakteryzuje się dużymi i dobrze wydzielonymi klockami. To wszystko składa się na niebywałą przyczepność do podłoża. Rozmiar wskazanej opony rowerowej to 26 x 2,10. Dozwolone maksymalne obciążenie dla produktu to 116 kilogramów. Z kolei zalecane ciśnienie wynosi 33-55 PSI / 230-380 kPa.

OPONA KENDA 26×1,95 K898 GÓRSKA MTB ROWEROWA RED

opona rowerowa 26

Opona marki KENDA to klasyczna i bardzo popularna tak zwana terenowa opona do rowerów młodzieżowych. Charakteryzuje ją między innymi czerwony pasek po boku. Sprawdza się w każdych warunkach, gdyż posiada doskonałą przyczepność do terenu.

Produkt ten jest to po porstu oponą drutowa, standardowa, której rozmiar koła to 26”.  Opona ta sprawdzi się doskonale w warunkach zarówno suchych, jak i mokrych. Gwarantuje idealną jazdę po ubitych drogach, szutrach, ale również po cięższych terenach. Jeżeli szukasz opon do jazdy trekkingowej, zobacz nasz ranking opon rowerowych trekkingowych.

R

Zalety

• Znaczna trwałość bieżnika;
• Dobra przyczepność do terenu;
• Przystępna cena;
• Czerwony pasek po boku.
Q

Wady

• Dosyć hałasują przy wyższych prędkościach.

Opona marki KENDO charakteryzuje się umiarkowanymi oporami toczenia, dzięki temu gwarantuje dobrą przyczepność w terenie. I to również w zakrętach czy na zjazdach, co jest niezwykle istotne dla młodych ludzi, którzy nierzadko uprawiają różne sporty rowerowe albo wybierają się na dłuższe wycieczki po trudnych terenach leśnych.

Opisywany produkt charakteryzuje się znaczną trwałością bieżnika. Opona ta jest popularna wśród producentów rowerów, którzy często zakładają ją fabrycznie do swojego sprzętu. Zalecane ciśnienie to 40-65 PSI, 2,8-4,6 bar.

Continental DRUTOWANA Opona RACE KING 26×2.2 MTB

opony do roweru crossowego

Opony rowerowe continental model Race King to przede wszystkim szybkość oraz większe bezpieczeństwo na zakrętach. Dodatkowo charakteryzuje ją to, że znacznie lepiej czyści się z błota. Jest to model opony, który sprawdziła dwukrotna Mistrzyni Świata w Cross Country – Irina Kalentieva.

Opisywany produkt posiada nisko profilowany wzór, dzięki temu opona znacznie szybciej się toczy, a przede wszystkim radzi sobie we wszystkich warunkach. Jest to już legendarna opona MTB, opisywany produkt to wersja 26”. Opona ta jest szybka na szutrach, ale stabilna na zakrętach, co jest jej niebywałą zaletą.

R

Zalety

• Niebywała przyczepność podczas jazdy po nieutwardzonej nawierzchni;
• Szybko czyści się z błota;
• Zapewnia szybkość.
Q

Wady

• Stosunkowo wysoka cena.

Ogumienie to sprawdzi się nie tylko podczas zwykłej jazdy w terenie, ale również podczas maratonu rowerowego. Dzięki temu, że posiada drobny i gęsto ustawiony bieżnik, gwarantuje lekkie toczenie oraz doskonałą trakcję na suchych i niezwykle szybkich trasach.

Bieżnik jest nieco wyższy na bokach, co sprawia, że koła mają niezwykłą przyczepność do terenu, co jest szczególnie istotne na zakrętach czy trudniejszych trasach. Opona marki Continental nadaje się także do rowerów elektrycznych.

Opona rowerowa BLACKSTONE 28×1,75 47-622 + 1mm

Opona rowerowa marki BLACK1 model BLACKSTONE to świetny wybór dla każdego, kto szuka nie tylko doskonałej jakości, ale również sprzętu w przystępnej cenie. Polski produkt gwarantuje szybkość, bezpieczeństwo i świetne wykonanie, a przy tym odpowiednie dostosowanie opony do terenu.

Opona została wykonana w technologii PUNCTURE DEFENCE, która w znacznej mierze minimalizuje ryzyko przebicia. Jest to możliwe dzięki temu, że produkt posiada wkładkę 1mm antyprzebiciową. To sprawia, że ryzyko przebicia dętki jest minimalizowane.

R

Zalety

• Przystępna cena;
• Dobra przyczepność do podłoża na szosie;
• Wkłada antyprzebiciowa.
Q

Wady

• Przeciętna jakość jazdy w terenie.

Czarna opona rowerowa model BLACKSTONE jest to produkt uniwersalny. Zatem nadaje się do każdego typu roweru. Bieżnik z kolei gwarantuje doskonałą przyczepność we wszystkich warunkach. Ogumienie zostało wykonane z bardzo mocnej gumy. Rozmiar opony to 28 x 1,75. Daje to świetne warunki do jazdy szosowej, lecz opona szosowa gorzej poradzi sobie w terenie. Zalecane ciśnienie wynosi od 30 do 50 P.S.I.

SCHWALBE LAND CRUISER PLUS 28×1,60 700x40c REFLEX

Opona rowerowa Schwalbe Land Cruiser to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się we wszystkich warunkach. Nie tylko do jazdy po asfalcie ale również na eskapady w teren. Nowy model Schwalbe Land Cruiser Plus jest specjalną wersją opony rowerowej. Został on wzmocniony o jeszcze lepszą wkładkę antyprzebiciową Puncture Guard, która zbudowana jest z aż 3-milimetrowej warstwy twardej i wytrzymałej gumy.

Opisywany produkt doskonale zatem sprawdzi się jako opona zarówno turystyczna, jak i terenowa. Dzięki temu, że opona posiada całkowicie gładkie czoło bieżnika, może ona bardzo lekko toczyć się po asfalcie, tym samym zapewniając dobrą szybkość.

R

Zalety

• Posiada wkładkę antyprzebiciową;
• Uniwersalna;
• Bardzo dobra przyczepność do podłoża.
Q

Wady

• Stosunkowo wysoka cena.

Z kolei wyraźne nacięcia bocznej części bieżnika poprawiają znacząco przyczepność w błocie czy na mokrych nawierzchniach. To gwarantuje znacznie większe bezpieczeństwo. Warto również wspomnieć o nowych ściankach bocznych TwinSkin, które zapewniają mocniejszą konstrukcję dla ochrony przed rozcięciem koła. Jest to opona uniwersalna, idealna do jazdy po mieście, ale także w terenie.

TUFO opona Gravel Speedero TR 40×700 transparentna

Opona rowerowa TUFO model Gravel Speedero została stworzona z myślą o szybkości. Jest to wybór dla każdej osoby, która uwielbia jeździć po asfalcie, ale także po bruku, leśnych ścieżkach, piasku, trawie, a nawet żwirze. Opona marki TUFO doskonale sprawdzi się we wszystkich tych warunkach.

Model Speedero charakteryzuje się bezkompromisowym przyspieszeniem oraz łatwością jazdy. To także niebywała przyczepność i bezpieczeństwo na zakrętach, nawet tych najbardziej zawiłych.

R

Zalety

• Warstwa antyprzebiciowa;
• Duża przyczepność do podłoża;
• Uniwersalność.
Q

Wady

• Stosunkowo wysoka cena.

Dzięki temu, że opona posiada szeroki bieżnik i wytrzymałą oraz elastyczną warstwę, która pokrywa ściany boczne koła, jest ona odporna na negatywne działanie kamieni. Dodatkowo warto wspomnieć, że ogumienie TUFO posiada specjalną dodatkową warstwę antyprzebiciową, którą znacząco minimalizuje ryzyko przebicia dętki.

Model ten oferuje konstrukcję splotu o wysokiej wartości TPI. To w połączeniu z miękką mieszanką bieżnika sprawia, że każda nawierzchnia zostaje wygładzona, a to z kolei zapobiega podskakiwaniu opony na powierzchniach, które są nie do końca równe.

Jakie opony do roweru crossowego, a jakie do szosówki? Sprawdź poradnik zakupowy 2022 i wybierz właściwą opcję!

Szosówki czy crossówki rządzą się własnymi prawami. Te dwa rodzaje jednośladów są tak różne, że w żadnym wypadku nie odnalazłyby się w niesprzyjających im warunkach. Szosówki są lekkie, nie mają amortyzatorów ani też hydrauliki, natomiast crossówki czy też trekkingówki są ociężałe, ale przy okazji amortyzowane i wykorzystują inne hamulce o nieco bardziej rozbudowanej strukturze. Wszystkie te różnice są spowodowane charakterystyką podłoża, po jakim się one najczęściej poruszają. to samo jest z oponami rowerowymi.

Musimy mieć na uwadze ogromną liczbę zmiennych, a także atrybutów. Przecież opony zimowe do roweru będą różnić się pod względem bieżnika, szerokości i ogólnie wykonania od standardowej opony letniej. Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym kryterium jest rozmiar opon rowerowych. Gdy już ustalimy wielkość kół, to będziemy wiedzieć czy potrzebować będziemy oponę rowerową 26 cali, 28 cali czy może mniejszą lub większą.

Oczywiście niezwykle istotny jest splot, a więc samo wykonanie ogumienia. Dodatkowo warto też uwzględnić szerokość, która to inna będzie w przypadku szosówki, a inna w rowerze MTB. Uwzględnijmy też czy będzie to opona druciana czy może zwijana. Innym kryterium jest też typ bieżnika, co jest mocno powiązane ze sposobem użytkowania sprzętu. Więcej informacji na temat wyboru właściwego ogumienia znajdziecie w artykule poniżej lub w tym linku: https://rowertak.pl/pl/info/jak-wybrac-opony-rowerowe-18.html

Opony rowerowe Continental, Schwalbe, Kenda, a może innej markowej firmy?

Z pewnością renoma nie jest najważniejsza, to warto przyjrzeć się dostępnej ofercie właśnie od prestiżu firmy. Choć bardzo często musimy dopłacić nieco więcej za produkty znanej i popularnej marki, to nierzadko jest to podyktowane po prostu jakością oferowanego produktu. Istnieje wiele firm skupiających się na produkcji ogumienia – czy to ogólnie do pojazdów jedno czy dwuśladowych czy też do produkcji opon rowerowych.

Pozwala nam to wybrać spośród ogromnej liczby opon, które to zdecydowanie nas nie zawiodą. Warto też wspomnieć o tym, że renomowani producenci bardzo często dołączają długoletnią gwarancję, co jest dodatkowym potwierdzeniem jakości i trwałości danego sprzętu.

Continental DRUTOWANA Opona RACE KING 26x2.2 MTB

opony do roweru crossowego

OPONA KENDA 26x1,95 K898 GÓRSKA MTB ROWEROWA RED

opona rowerowa 26

Sprawdź też rozmiar opon rowerowych i dobierz właściwą szerokość

Choć dla wielu jest to oczywiste, to bardzo często niektóre osoby zapominają sprawdzić, czy upatrzona opona spełnia wymogi pod względem wymiarów. Choć średnicę koła każdy z nas zna lub może sprawdzić, to problem pojawia się w przypadku szerokości.

Nieważne czy myślimy nad oponą rowerową 26 cali czy też większą. Szerokości mogą być bardzo zróżnicowane i tak opony rowerowe 28” mogą mieć szerokość mniejszą niż 22 czy 24”. A to wszystko dlatego, że różną szerokość stosuje się w różnych przypadkach. Opony szosowe, które muszą mieć jak najmniejszy opór toczenia i zazwyczaj wykorzystywane są na dalekich trasach po gładkiej nawierzchni, mają bardzo małą szerokość wynoszącą nie więcej niż 30 mm.

Z kolei rowery MTB potrzebują szerszych opon, które są zazwyczaj bardzo głośne na prostych, utwardzonych drogach. Jednakże, dzięki odpowiedniemu bieżnikowi, są w stanie bezproblemowo poradzić sobie z jazdą w terenie, gdzie szosówka najnormalniej w świecie by ugrzęzła.

Druciak czy zwijana?

Kolejnym kryterium podczas wyboru opony rowerowej jest typ konstrukcji. Wyróżniamy dwa bardzo popularne i często stosowane, a mianowicie druciane i zwijany. Kolokwialnie zwane druciakami, opony te mają wewnątrz specjalny drut, który ma za zadanie nadać oponie odpowiedni kształt oponie. W przypadku zwijanych, zamiast druta stosuje się droższe, lecz lżejsze materiały. Może to być na przykład nić kevlarowa.

Druciaki są bardzo powszechne i często stosowane. Choć są cięższe i łatwiej jest je uszkodzić (albo przynajmniej odkształcić), to znacząca różnica w cenie dalej odgrywa kluczową rolę przy ich wyborze. Zwijane są jednak o wiele lżejsze i do tego trwalsze, więc osoby pragnące “odchudzić” swój jednoślad przy zachowaniu, a nawet i poprawieniu trwałości, powinny wybrać opony zwijane.

TUFO opona Gravel Speedero TR 40x700

opona rowerowa opinie

OPONA MITAS OCELOT 26x2,10 / 54-559 MTB XC

opony rowerowe 28

Splot, czyli materiał wykonania gumy

Kolejnym istotnym elementem podczas wyboru właściwej opony jest oczywiście jej wykonanie. Chodzi tutaj przede wszystkim o splot, a więc o zaprojektowanie ogumienia i ilość warstw, jakie oferuje. Co ciekawe, coraz częściej producenci decydują się na dodanie milimetrowych wzmocnień antyprzebiciowych, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia daną oponę.

Oczywiście naszym głównym zadaniem będzie znalezienie produktu, który oprócz wyżej wymienionej wkładki antyprzebiciowej, jest także wystarczająco trwały, aby poradzić sobie z każdym wyzwaniem na drodze. Dlatego zweryfikujmy technologię, jaką wykorzystano do wyprodukowania opony, a także ogólną trwałość rozwiązania bazując na informacjach użytkowników.

Zimowa, letnia, a może całoroczna?

Bardzo często zastanawiamy się nad tym czy opony zimowe do roweru jest w ogóle sens kupować. Bardzo często przecież w zimne dni nie poruszamy się po drodze jednośladem. A to duży błąd, bo wystarczy tylko cieplej się ubrać i właśnie wyposażyć się w lepiej dostosowane do mroźnego klimatu ogumienie. Pozwoli nam to na bezproblemowe śmiganie i pokonywanie kolejnych kilometrów – nawet w największe mrozy.

W tym celu musimy znaleźć produkt, którego bieżnik pozwoli nam na bezpieczne poruszanie się. To oznacza oczywiście wybór sprzętu z odpowiednimi wyżłobieniami – czy to na przedzie opony czy na jej bokach. Oprócz tego, sama guma musi być bardziej wytrzymała na niskie temperatury, aby nie twardniała tak szybko, jak standardowe opony letnie.

SCHWALBE LAND CRUISER PLUS 28x1,60 700x40c REFLEX

opona rowerowa ranking

Podsumowanie rankingu opon rowerowych 2022

Choć z pewnością trudno jest wskazać te najlepsze opony, bo spośród wielu dostępnych na rynku produktów każda ma w sobie coś ciekawego – czy ponadprzeciętną trwałość, dodatkowe wzmocnienie antyprzebiciowe, większą uniwersalność i możliwość użytkowania podczas mroźnych sezonów czy po prostu idealne dostosowanie do jazd szosowych (rowery szosowe) lub szutrowych. Pewne jest jednak jedno – jeśli podejmiemy wybór bazując na zdobytym doświadczeniu, to z pewnością będziemy mogli cieszyć się świetnym produktem.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie chcemy poświęcać czasu na własne poszukiwania lub po prostu nie jesteśmy pewni co do swojego wyboru, to zawsze pozostaje możliwość wybrania jednej z dzisiejszych rekomendacji. Szczególnie atrakcyjną opcją wydaje się Opona rowerowa BLACK1 26×1,95 52-559+antyprzebicie. Choć nie jest to opony rowerowa 28 cali, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby po kontakcie z firmą znaleźć idealny produkt, bo ten model z pewnością zasługuje na uznanie.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Ranking opon rowerowych
Average rating:  
 5 reviews
 by TK.7

Continental jest na prawdę niezły. Sprawdza się w mieście i w terenie.

 by zych

Zamówiłem ostatnio blackstone dla żony. Nie narzeka jak na razie (jeździ tylko po mieście).

 by fabel

Kumpel od napraw rowerów też poleca black1. Podobno barzdo trudno ją przebić.

 by sylka

Chciałam kupić mtasa, ale po waszym artykule nie zamówie, bo jest przystosowany tylko do gładkiej powierzchni.

 by rowerowy mistrz

Dobry ranking! Szczegółowe opisy, super.