Oglądając filmy o tematyce sportowej, często naszym oczom ukazują się postaci, które skaczą na skakance. Jest to doskonały przedmiot wspomagający spalanie tkanki tłuszczowej, ale także umożliwiający podniesienie wytrzymałości kondycyjnej.

Jakie przyniesie efekty skakanie na skakance? Dzięki ćwiczeniom na skakance można poprawić wygląd całych nóg a także ramion. Rzetelna praca na skakance przez trzydzieści minut, pozwala spalić od 300 do 400 kalorii (w zależności od intensywności wykonywanego ćwiczenia). Nie sposób także nie wspomnieć o pozytywnym wpływie tego rodzaju ćwiczeń, na poprawienie komunikacji układu nerwowego oraz metabolizm – dzięki czemu łatwiej utrzymać prawidłową masę ciała.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

SKAKANKA ProFitness

9.9

Średnia

SKAKANKA Z LICZNIKIEM

9.8

Tania

SKAKANKA HMS SK98

9.7

Średnia


 

Hop-Sport Crossfit aluminiowa

9.6

Droga


 

Jump Rope stalowa

9.5

Tania


 

Skakanka to element, który może być uzupełnieniem treningu, bądź wchodzić w skład rozgrzewki. Używając skakanki do ćwiczeń z powodzeniem można słuchać muzyki, czy oglądać ulubione programy w telewizji, co pozwala jeszcze przyjemniej spędzić czas. Ranking 2024 oraz poradnik przygotowaliśmy dla osób, które mają w planach zakupić skakankę. Mamy nadzieję, że pomoże on podjąć decyzję a w późniejszym czasie cieszyć się z dokonanego wyboru.

ProFitness SKAKANKA Z OBCIĄŻENIEM CROSSFIT 2x330g

skakanka ćwiczenia

Jest to oferta, która w zestawie zawiera dodatkowe elementy jakimi są obciążniki. Została ona stworzona w taki sposób, aby dawać użytkownikowi możliwość wielofunkcyjnego jej wykorzystania, na przykład bez nylonowego sznura. Trzeba zaznaczyć, że dzięki solidnym materiałom, z jakich został wykonany sznur tej skakanki, ze skakanki będzie można korzystać przez długie lata, bez obawy o jej szybkie zużycie.

Kolejną zaletą są jej niewielkie rozmiary, pozwalające spakować ją w skompresowany sposób. Dzięki temu zajmie ona niewiele miejsca, będąc idealnym kompanem w podróży. Ciężarki mają możliwość zamontowania do uchwytów skakanki, osobno mogą służyć jako lekkie hantle do ćwiczeń fitness, gdyż ważą 330g każdy, a w zestawie znajdują się dwa.

R

Zalety

• W cenie skakanki, otrzymujemy przydatne akcesoria,
• Doskonały produkt dla początkujących, do nauki,
• Kompaktowy, łatwy do spakowania produkt.
Q

Wady

• Gwint od dokręcania linki mógłby być lepszej jakości, gdyż szybko się wyrabia.

Ciekawym elementem wyposażenia są piłeczki na linkach, które można dokręcić do uchwytów. Będą one rewelacyjnym narzędziem w początkowej fazie nauki skakania na skakance, gdyż imitują one ruch linki. Dzięki temu nie będzie istniało ryzyko, że linka będzie plątać się wokół nóg, a osoba, która stawia swoje pierwsze kroki w tym obszarze, będzie mogła poczuć się pewniej i płynnie przejść do skakania na skakance z linką.

Z tą skakanką fitness szybko pozbędziesz się niechcianej tkanki tłuszczowej, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej systematyczności.
Produkt występuje w kolorze niebieskim z szarymi wstawkami, uchwyty zostały wyprofilowane tak, aby można było z nich korzystać w komfortowy sposób.

Kolejny numer w naszym rankingu to SKAKANKA Z LICZNIKIEM FITNESS CROSSFIT REGULACJA

skakanka do ćwiczeń

Skakanka ta, znalazła się na drugim miejscu z uwagi na ciekawą innowację, która została w niej zamontowana. Chodzi o licznik, który podaję liczbę wykonanych skoków. To rozwiązanie pozwala monitorować na przykład czynione postępy, bowiem treningi na skakance mogą być prowadzone na czas oraz na ilość powtórzeń.

Ten egzemplarz skakanki jest nieco prostszy, nie posiada dodatkowych akcesoriów i ulepszeń, oprócz wymienionego wyżej licznika wykonanych powtórzeń. Została wyposażona w dość prosty sznur łączący uchwyty, posiadający możliwość regulacji długości, dzięki czemu skakanka z powodzeniem może być używana przez osoby o różnych długościach rąk.

Wykonywane na tej skakance ćwiczenia, pozwolą wyrobić sobie smukłą i atrakcyjną sylwetkę. Atrakcyjnym elementem tego egzemplarza, jest to, że występuje on w wielu kolorach, zarówno uchwytów, jak również sznura łączącego. Dzięki temu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Tworzywo sztuczne, z którego zostały wykonane uchwyty układają się dobrze w dłoniach, gdyż zostały wyposażone w neoprenowe wstawki – zapobiegające wyślizgnięciu się uchwytu z rąk.

R

Zalety

• Produkt jest dostępny w szerokiej gamie kolorów,
• Posiada licznik wykonanych podskoków,
• Prosta konstrukcja.
Q

Wady

• Licznikowi zdarzają się zacięcia.

Skakanka znajduje się w dosyć niskim przedziale cenowym, jest produktem doskonałym na początek przygody z ćwiczeniami fitness. Zastosowane w niej rozwiązania pozwolą wyznaczać sobie co raz to bardziej ambitne cele treningowe. Lekki sznurek pozwoli bez większych trudności zacząć przygodę ze skakaniem na skakance każdej osobie, bez względu na jej umiejętności.

SKAKANKA CROSSFIT FITNESS BOKSERSKA 275 CM to jeszcze inna propozycja

skakanka z obciążeniem

Skakanka renomowanej, popularnej firmy HMS, która przez lata istnienia na polskim rynku, zyskała sobie wielu sympatyków. Produkty tej marki kojarzą się przede wszystkim z wysoką jakością ich wykonania oraz świetną ergonomią użytkowania.

Linka została wykonana z gumy, natomiast uchwyty z plastiku, jednak nie należy martwić się o jej wytrzymałość, ponieważ komponenty te są z powodzeniem montowane w skakankach od wielu lat, sprawdzając się bardzo dobrze za każdym razem. Długość skakanki to 275cm, a długość raczki to 13cm.

Model tej skakanki jest używany przez sportowców na całym świecie od wielu lat. Od początku jej powstania zostały w niej zmienione tylko niektóre elementy, co świadczy o jej właściwym i trafnym zaprojektowaniu. Korzystają z niej nie tylko doświadczone i długo trenujące osoby, ale także Ci, którzy swoją przygodę z treningami dopiero rozpoczynają.

Linka łącząca tej skakanki bokserskiej wykonana została w kolorze żółtym, natomiast uchwyty, w kolorze czarnym. Przy odrobinie pomysłowości, można skrócić jej długość, zawiązując supełki w okolicach rękojeści.

Cena tej skakanki również należy do atrakcyjnych, będzie to zatem świetny wybór dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę ze skakaniem na skakance, gdyż w razie stwierdzenia, że nie jest to sport dla nich, wydana kwota nie będzie bolesna.

R

Zalety

• Skakanka renomowanej firmy,
• Lekka,
• Dobrej jakości komponenty – wytrzymały produkt.
Q

Wady

• Ograniczona regulacja.

Ponadto, Aluminiowa Skakanka Crossfit Stalowa Linka 3m HS to skakanka do ćwiczeń dla wymagających

skakanka opinie

Na czwartym miejscu znalazł się produkt wysokiej jakości, jednak z wyższej półki cenowej. Wybierany przez zawodowców oraz osoby trenujące crossfit. Dostępna jest w kolorystyce czerwono-czarnej lub czarno-czerwonej. W skakance Hop-Sport została zastosowana innowacyjna technologia wykorzystująca podwójny system łożysk oraz metalowej linki. Przekłada się to na wygodę użytkowania, ale także na wysoką wytrzymałość produktu.

Metalowa linka przyczyni się do długiego okresu użytkowania. Jej długość to aż trzysta centymetrów, więc bez problemu mogą z niej korzystać nawet najwyższe osoby. Skakanka posiada możliwość regulowania długości linki w bardzo wygodny i szybki sposób, zatem może stanowić element treningu dla wielu osób. Komfortowe uchwyty, wykonane z aluminium pozwolą korzystać ze skakanki przez długie lata. Uchwyty posiadają antypoślizgową strukturę oraz ergonomiczny kształt – co z kolei sprawi, że nie wyślizgną się one z dłoni podczas ćwiczenia.

Trzeba nadmienić, iż metalowa linka w skakance pozwala jej osiągnąć większą prędkość obrotową, dzięki czemu ćwiczenie staje się bardziej intensywne. Większa prędkość przekłada się także na zwiększenie gamy możliwych ćwiczeń na skakance.

Opisywany w tym miejscu egzemplarz jest oferowany w komplecie ze specjalnym woreczkiem do przenoszenia skakanki, który oprócz niej pomieści jeszcze inne sportowe akcesoria.

R

Zalety

• Komponenty wysokiej jakości – wytrzymała konstrukcja,
• Woreczek w zestawie,
• Metalowa linka pozwalająca na osiągnięcie szybszych obrotów.
Q

Wady

• Najmniej atrakcyjna cenowo propozycja w tym rankingu.

SKAKANKA CROSSFIT STALOWA Z ŁOŻYSKAMI REGULACJA to skakanka ze świetnymi opiniami na piątym miejscu rankingu 2024

Skakanka z wbudowanymi łożyskami, egzemplarz technologicznie zbliżony do tego, który został opisany jedną pozycję wyżej. Zamontowanie łożysk kulkowych pozwala skakance pracować przez cały czas wykonywania treningu, bez ryzyka poplątania się linki. To ważna kwestia, szczególnie dla zaawansowanych osób, które cenią sobie zaawansowane rozwiązania.

Jej długość to także 300 centymetrów, jednak linka zbudowana jest z tworzywa sztucznego, które posiada nieco mniejszą odporność na uszkodzenia. Uchwyty wykonano z plastiku oraz wyprofilowano w taki sposób, aby korzystało się z nich wygodnie podczas treningu.

Ten model to dobra alternatywa dla skakanki z obciążeniem, ponieważ jej niska waga wynosi jedynie około 100 gramów. Będzie to dobry model na początek, chociażby z powodu swojej atrakcyjnej ceny – pozwoli zaznajomić się z zasadą działania oraz wprowadzi w pierwsze ćwiczenia.

R

Zalety

• Bardzo atrakcyjna cena,
• Lekka,
• Najprostsza konstrukcja.
Q

Wady

• Jakość łożyska kulkowego pozostawia wiele do życzenia.

Tyle różnych propozycji skakanek – która z nich będzie najlepsza?

Nie da się odpowiedzieć bezpośrednio na to pytanie, ponieważ zależy to od indywidualnych preferencji użytkownika, od jego doświadczenia oraz rodzaju wykonywanego treningu. Każdy z tych modeli posiada charakterystyczne dla siebie rozwiązania, dlatego warto posłużyć się szerszą analizą tych produktów.

To, że skakanie na skakance przynosi efekty jest pewne, zatem pozostaje jedynie wybrać model odpowiedni dla siebie i można ruszać na pierwsze, bądź kolejne treningi z nowym sprzętem. Musimy natomiast wiedzieć która opcja okaże się najlepsza, a do tego przyda nam się poradnik zakupowy informujący o najważniejszych elementach związanych z takimi produktami.

Przede wszystkim warto sprawdzić czy jedna z propozycji oferuje skakankę z obciążeniem. Oprócz tego, powinniśmy uwzględnić funkcjonalność. Oczywiście sama konstrukcja i budowa przedmiotu odegra istotną rolę podczas wyboru. Nie inaczej jest z regulacjami. Więcej informacji znajdziemy też tutaj: https://testoria.pl/poradniki/poradniki-hobby/sport-na-swiezym-powietrzu-skakanka/

Skakanka z dodatkowym obciążeniem

Jeśli znudziło Ci się skakanie na zwykłej skakance, a wykonywane ćwiczenia nie przynoszą Ci większej trudności, być może warto skusić się na rozwiązanie tego typu. Pozwoli to w łatwy sposób nieco podnieść poziom treningu, wprowadzając utrudnienie w postaci dodatkowej wagi w uchwytach. Skutkiem takiego rozwiązania może być szybsze osiągnięcie efektów treningowych.

Z jednej strony, to rozwiązanie dedykowane dla zaawansowanych treningowo osób, jednak są zestawy, takie jak ten proponowany w tym rankingu, które posiadają akcesoria ułatwiające trening, a montowanie ciężarków jest opcjonalne. Więc być może warto skusić się na produkt, który z czasem umożliwi rozwój treningowy.

ProFitness SKAKANKA Z OBCIĄŻENIEM CROSSFIT 2x330g

skakanka ćwiczenia

SKAKANKA Z LICZNIKIEM FITNESS CROSSFIT REGULACJA

skakanka do ćwiczeń

Nie lubisz odliczać wykonanych powtórzeń?

Na to też mamy rozwiązanie! Skorzystanie ze skakanki z wbudowanym licznikiem wykonanych powtórzeń, z pewnością przyczyni się do odczuwania większej satysfakcji po wykonanym treningu. Stosując takie rozwiązanie, można nawet pokusić się o prowadzenie dziennika ewidencji wykonywanych powtórzeń, który pozwoli cieszyć się każdym, nawet najmniejszym progresem w treningu. Licznik ma możliwość zarejestrowania trzycyfrowej liczby podskoków.

Takie funkcjonalne rozwiązania są idealnym udoskonaleniem standardowych skakanek. Pozwoli to jeszcze bardziej uprzyjemnić ćwiczenie i przygotować nam idealny produkt do stosowania przez tak długi czas jak tylko chcemy.

Klasyczna budowa i tradycyjne rozwiązania

Skakanki wyposażone w linki z tworzywa sztucznego, to klasyka będąca na rynku od długich lat. To skakanki, na jakich zazwyczaj skaczą dzieci na podwórkach. Dobre i tanie rozwiązanie, dedykowane głównie początkującym osobom. Przy korzystaniu z tego typu skakanek, trzeba tylko zwrócić większą uwagę na to, aby dokładnie ją rozłożyć, ponieważ ma tendencję do plątania się.

SKAKANKA CROSSFIT FITNESS BOKSERSKA 275 CM

skakanka z obciążeniem

Aluminiowa Skakanka Crossfit Stalowa Linka 3m HS

skakanka opinie

Ze skakanką radzisz już sobie dobrze i potrzebujesz większych wyzwań?

Skakanki z metalowymi linkami, zazwyczaj dedykowane do treningów typu cross-fit charakteryzują się większym ciężarem linki, a co za tym idzie – możliwością wykonywania szybszych obrotów. W efekcie można wykonywać bardziej skomplikowane ćwiczenia (takie jak szybsze podskoki czy wyskoki o wysokiej intensywności, w tym zakresie ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia).

Większa długość linki pomiędzy uchwytami daje również szansę na ćwiczenie dla wysokich osób, które często muszą borykać się z problemem zbyt krótkich skakanek. Musimy też pamiętać o tym, że takie rozwiązania nie są dla każdego i trzeba uwzględnić potencjalne przeciwskazania.

SKAKANKA CROSSFIT STALOWA Z ŁOŻYSKAMI REGULACJA

skakanką fitness

Regulacja długości to parametr konieczny do treningów realizowanych przez wiele osób

Dzięki regulowanej długości linki w skakance, możemy z powodzeniem realizować kilkuosobowe treningi, bowiem każda z biorących udział w treningu osób, będzie mogła dostosować długość przyrządu pod swoje potrzeby. Regulowanie odbywa się za pomocą łatwego przykręcania śrubek, a odstający fragment skakanki nie przeszkadza podczas treningu, ponieważ porusza się, dzięki specjalnemu systemowi wbudowanych łożysk.

Podsumowując własne doświadczenia oraz opinie o skakankach

Można powiedzieć, że w obecnym czasie rynek dostarcza użytkownikowi całą masę rozwiązań w zakresie użytkowanego sprzętu. Przedstawione w tym rankingu produkty, powinny spełniać wymagania osób uprawiających sport na różnym poziomie. Zestawienie to, zostało stworzone w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć produkt, leżący jak najbliżej jego potrzeb. Jak widać, mamy tutaj skakanki z tworzyw, metali, długie, krótkie, regulowane, czy z wbudowanym licznikiem podskoków. Ideą rankingu i poradnika jest to, aby były one pomocne w etapie wyboru skakanki dla siebie, która będzie towarzyszyć podczas wszelkiego rodzaju treningów.

Niekwestionowanym zwycięzcą jest zdecydowanie ProFitness SKAKANKA Z OBCIĄŻENIEM CROSSFIT 2x330g, czyli propozycja o bardzo ciekawym designie i o dodatkowym obciążeniu. Pochlebne opinie i świetne oceny to tylko potwierdzenie świetnego wykonania.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Dobra skakanka do ćwiczeń
Average rating:  
 0 reviews