Czy zdarzyło Ci się kiedyś zrobić postanowienia noworoczne, których dotrzymanie bardzo szybko zaczęło sprawiać problemy? No właśnie! Wraz z nastaniem nowego roku, wiele osób założyło, że będzie realizowało nowe cele. Bardzo popularne – nie tylko wśród młodych jest angażowanie się w regularną aktywność fizyczną. Nie wszyscy jednak chcą decydować się na zakup karnetu na siłownię i woli ćwiczyć w domowym zaciszu. Równie dobrym pomysłem, jak zapisanie się na zorganizowane zajęcia fitness jest zakup orbitreka magnetycznego do domu.

Sprawa nie jest jednak tak prosta, jak mogłaby się wydawać. Wybór sprzętów na rynku jest ogromny, a poszczególne urządzenia różnią się od siebie zarówno oferowanymi możliwościami, jak i ceną. Jeżeli jednak zwrócimy uwagę na kilka kluczowych kwestii, z pewnością będziemy zadowoleni z wyboru.

W niniejszym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę, jeśli chcesz kupić dobry orbitrek magnetyczny oraz jakie są opinie na temat poszczególnych orbitreków.

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji orbitreków wartych uwagi. Zobaczcie, jakie urządzenia zyskały zaufanie konsumentów w 2024 roku!

Nasz wybór - Orbitrek magnetyczny CODEN CF95

orbitrek magnetyczny ranking

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Zipro Shox

9.9

Tani


Urbogym FLOW BLUE

9.8

Tani


SAPPHIRE PULSAR

9.7

Średnia

Hulk RS

9.7

Średnia


a>

HS-050C Frost

9.6

Drogi


Xterra FS3.9

9.6

Drogi

CODEN CF95

9.6

Tani


Innowacyjny orbitrek z wbudowanym wyświetlaczem LCD dzięki któremu dowiemy się, jaką odległość przebyliśmy, ile spaliliśmy kalorii oraz jaką utrzymywaliśmy średnią prędkość. Czujniki ruchu pozwolą monitorować na bieżąco intensywność pracy. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość regulowania oporu, dzięki czemu dopasujemy poziom trudności do naszego poziomu zaawansowania. Nie zajmie dużo miejsca w mieszkaniu, a dzięki obrotowym kółkom z przodu orbitreka nie będziemy mieli problemu, aby przestawić go w inne miejsce. Dzięki nakładkom poziomującym nie musimy się także martwić, że nierówności podłogi uniemożliwią na rozstawienie orbitreka i wykonanie treningu. Wytrzymuje obciążenie do 120 kg.

R

Zalety

– czujniki mierzące puls pozwolą nam ustalić, z jaką intensywność odbywamy trening,
– regulowany poziom oporu – aż osiem stopni obciążenia, które możemy dowolnie regulować,
– wyraźny wyświetlacz LCD przekaże nam podstawowe informacje na temat czasu trwania, intensywności i innych parametrów dotyczących treningu
Q

Wady

– dla osób szczególnie wysokich problemem może być to, że uchwyty urządzenia nie umożliwiają wyprostu ramion w pełnym zakresie

Orbitrek magnetyczny trenażer Hulk RS

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Nowa odsłona kultowego sprzętu do fitness firmy Zipro oferuje jeszcze więcej rozwiązań. Duży, czytelny wyświetlacz LCD przekaże nam najważniejsze informacje dotyczące treningu, a dzięki funkcji nie będziemy musieli używać do tego przycisków. Ośmiostopniowy, regulowany manualnie opór pozwoli nam dopasować intensywność ćwiczeń do celów treningowych, a dzięki wbudowanemu czujnikowi pulsu oraz sygnałowi dźwiękowemu będziemy wiedzieli, kiedy osiągnęliśmy nasze tętno maksymalne. Wygodna półka na smartfona z przodu, jak również uchwyt na bidon pozwoli zachować pełen komfort podczas treningu. Ten niezbędny element każdej nowoczesnej, domowej siłowni pozwoli na kompleksowe ćwiczenie wszystkich partii ciała i redukcję zbędnych kilogramów. Bardzo istotną zaletą orbitreka jest to, że utrzymywana przez ciało stabilna pozycja nie powoduje obciążeń kręgosłupa. Ten orbitrek magnetyczny zyskał doskonałe opinie konsumentów.

R

Zalety

– dokładny pomiar danych z wykorzystaniem komputera – monitoruj wszystkie elementy swojej aktywności,
– możliwość regulowania oporu w aż ośmiostopniowym zakresie,
– solidna, wytrzymała konstrukcja – wytrzymuje obciążenie do 150 kg
Q

Wady

– dosyć ciężki – waży niemal 40 kg, dlatego nie nada się na każdą podłogę.

Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-050C Frost

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Ten orbitrek jest tak cichy, że nawet nie zauważysz, kiedy będzie działał. Dzięki doskonałemu dopasowaniu części chodzi niezwykle płynnie nawet na najwyższych oporach. Wbudowany komputer treningowy oferuje kilka gotowych programów treningowych, jak również daje możliwość spersonalizowania własnych ustawień. Specjalne rączki dokładnie monitorują nasz puls, a szerokie i wygodne antypoślizgowe pedały zapewnią komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Urządzenie jest wyposażone w uchwyt na smartfona. System stabilizacji zapobiega przesuwaniu się urządzenia podczas ćwiczeń. Podobnie, jak poprzednik oferuje wytrzymałą, bardzo mocną konstrukcję, która wytrzyma do 150 kg obciążenia.

R

Zalety

– zaawansowany komputer treningowy z wieloma opcjami, które umożliwiają skonfigurowanie treningu,
– niezwykła lekka, płynna i cicha praca urządzenia,
– oferuje pomiar sprawności, wydolności, mierzy także zawartość tkanki tłuszczowej.
– świetna jakość wykonania
Q

Wady

– w niektórych miejscach, instrukcja obsługi może budzić wątpliwości

Orbitrek magnetyczny Xterra FS3.9

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Ten orbitrek eliptyczny to nowa wersja kultowego już modelu FS 4.0e, który zdobywał bardzo dobre opinie użytkowników. Nowa wersja oferuje znacznie więcej programów i możliwości konfiguracji oraz intuicyjną obsługę. Dodatkową opcją jest także możliwość nawiązania bezprzewodowej łączności z pasem telemetrycznym do pomiaru pulsu. Dzięki temu możemy śledzić na bieżąco intensywność swojego treningu. Konstrukcja tego urządzenia jest równie solidna, jak u poprzednika. Pomimo niewielkich gabarytów, orbitrek jest bardzo stabilny dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości oraz szerokim stabilizatorom. Dzięki małemu rozstawowi platformy, podczas ćwiczeń nie będziemy także bujali ciałem na boki dzięki czemu możemy bardziej skupić się na wykonywanej pracy i jeszcze silniej zaangażować trenowane mięśnie.

R

Zalety

– aż 16 poziomów regulacji oporu – wyzwanie nawet dla najbardziej zaawansowanych miłośników fitness,
– niezwykle dokładny pomiar pulsu z dwóch źródeł – nie tylko uchwyty, ale także pas telemetryczny,
– umożliwia podłączenie do sieci – dzięki temu już nigdy nie będziesz martwił się o to, że nie dokończysz treningu, bo rozładował się akumulator lub wyczerpała bateria
– aż 15 gotowych programów treningowych, jak również możliwość konfiguracji własnego planu ćwiczeń
Q

Wady

– może być zbyt wymagający dla początkujących użytkowników

Orbitrek magnetyczny SAPPHIRE PULSAR

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Ten orbitrek doskonale nada się na początek naszej przygody z fitnessem. Wyraźny, czytelny wyświetlacz przekaże nam najważniejsze informacje i dane dotyczące treningu. Ośmiostopniowe pokrętło oporu pozwoli na dopasowanie treningu do naszych założeń. Dzięki półce na smartfona, tablet lub inne urządzenie mobilne już nigdy nie będziemy się nudzili podczas robienia cardio. Szerokie, solidne stabilizatory oraz bardzo wytrzymała gwarantują dają uczucie pełnego bezpieczeństwa i komfortu podczas ćwiczeń. Rolki umożliwiają sprawne przemieszczanie urządzenia, a specjalne nakładki pozwolą nam wypoziomować sprzęt na każdej płaszczyźnie. Osobisty trener wbudowany w komputer dzięki funkcji SCAN monitoruje w regularnych odstępach czasu długość wykonywania ćwiczeń, przebyty dystans, prędkość puls i inne przydatne informacje. Dzięki pełnemu zautomatyzowaniu nie będziemy musieli odrywać rąk od uchwytów, gdyż informacje pojawiają się na wyświetlaczu same.

R

Zalety

– nowoczesny, modny design – utrzymane w czarno-srebrnej kolorystyce, ostre kształty nadają wrażenia dynamiki, ale także elegancji,
– niezwykle cicha praca pomimo masywnego koła zamachowego i dużej możliwości regulacji intensywności ćwiczeń,
– rozbudowany, wielofunkcyjny komputer treningowy oferujący wiele różnych ustawień
Q

Wady

-Ze względu na mały „skok” oporu osoby zaawansowane szybko będą chciały sięgnąć po coś więcej.

Kiedy warto kupić orbitrek?

Regularna aktywność fizyczna na stałe zagościła w życiu wielu osób i z biegiem lat staje się coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu. Niestety nie każdy z nas ma możliwości i czas, aby pojechać na profesjonalną, w pełni wyposażoną siłownię czy do studia fitness. Zła pogoda dla wielu także będzie przeszkodą nie do pokonania. Wcale jednak nie trzeba wtedy rezygnować z aktywności fizycznej! Wystarczy zaopatrzyć się na własność w orbitrek i cieszyć ćwiczeniami wykonywanymi w domowym zaciszu. Ciekawym rozwiązaniem są też mini rowery treningowe, dają bardzo zbliżone efekty do orbitreka, ale zajmują mniej miejsca.

Co to jest i jak działa orbitrek?

Orbitrek – a właściwie trenażer eliptyczny – to urządzenie, które stanowi połączenie domowego steppera, rowerka i bieżni. Dzięki temu, ruchy, jakie na nim wykonujemy najbardziej przypominają chód, bieg lub górską wspinaczkę. Takie rozwiązanie pozwala na wykonywanie treningów, które kompleksowo rozwiną nasze ciało, pomogą spalić zbędne kalorie, wzmocnią kondycję i wyrzeźbią mięśnie. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że solidny trening na orbitreku aktywuje do 80% mięśni naszego ciała. Przede wszystkim, na orbitreku wzmocnimy:

  • nogi – stanowią główną siłę napędową, a dzięki wykonywaniu pełnych ruchów wyrzeźbimy nie tylko uda, ale także pośladki i łydki,
  • ramiona – konstrukcja orbitreka zakłada, że poruszająca się część dolna urządzenia automatycznie aktywuje część górną. Dzięki temu wzmocnimy barki oraz ręce,
  • brzuch – wiele orbitreków oprócz dużych, ruchomych uchwytów posiada także środkowe – małe. Trzymając je i wyłączając pracę ramion, akcentujemy prace nóg i mięśni brzucha.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie  – opinie ekspertów na temat orbitreków

Decydując się na orbitrek, przede wszystkim zwróćmy uwagę na:

  •  parametry,
  • konstrukcję i materiał, z jakiego sprzęt jest wykonany,
  • dodatkowe funkcje,

Parametry – czyli co będzie nam potrzebne

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na koło zamachowe i generowany przez nie opór. Im koło bardziej masywne, tym opór powinien być większy. Ważna jest także możliwość regulacji obciążenia. Kiedy zaczynamy regularnie ćwiczyć, w zupełności wystarczy nam kilka poziomów oporu, ale w miarę tego, jak nasza kondycja będzie się poprawiała, będziemy szukali większego wyzwania. Dla początkujących dobrym rozwiązaniem będzie Orbitrek magnetyczny SAPPHIRE PULSAR, ale osoby zaawansowane powinny sięgnąć po Orbitrek magnetyczny Xterra FS3.9. Warto również zerknąć na ranking rowerów eliptycznych.

Konstrukcja orbitreka

Większość orbitreków z wyższej półki oferuje bardzo solidną ramę tolerując obciążenie nawet do 180 kg. Tańsze urządzenia wytrzymują na ogół do 100 kg. Z drugiej strony, im konstrukcja jest bardziej solidna, tym sam sprzęt jest cięższy. Decydując się na zakup bierzmy pod uwagę nie tylko naszą masę ciała, ale także miejsce, gdzie stawiamy orbitrek. Jeżeli w mieszkaniu mamy podłogę drewnianą kupmy coś lżejszego albo podłóżmy warstwę ochronną pod spód. Dla osób szukających czegoś lekkiego, dobrym rozwiązaniem będzie Orbitrek magnetyczny CODEN CF95.

Dodatkowe funkcje

Wiele zaawansowanych orbitreków magnetycznych oferuje pomiar pulsu, który pozwala na bieżące monitorowanie aktywności treningowej. Przede wszystkim jednak, warto zwrócić uwagę na zainstalowany komputer treningowy i możliwość jego konfiguracji. W zaawansowanych sprzętach odnajdziemy kilkanaście gotowych programów treningowych, jak również możliwość konfiguracji manualnej.

Przydatnym udogodnieniem są także półki na smartfon lub tablet dzięki którym zawsze będziemy mieli pod ręką naszą ulubioną play listę albo seriale. Przy intensywnych treningach przyda się także uchwyt na bidon. Spośród przedstawionych urządzeń, najlepiej w tym zakresie sprawdzą się Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-050C Frost lub Orbitrek magnetyczny Xterra FS3.9. A jeżeli orbitreki nie przypadły ci do gustu, polecamy ranking wioślarzy magnetycznych.

Podsumowanie rankingu orbitreków magnetycznych

Jeżeli szukamy rozbudowanych funkcji i prawdziwego wyzwania dla swojego ciała, w 2024 roku zdecydujmy się na Orbitrek magnetyczny Xterra FS3.9. Ten orbitrek posiada ogromne możliwości konfiguracji ustawień i wiele gotowych programów treningowych. Oferuje także możliwość pomiaru pulsu dwóch źródeł, dzięki czemu odczyt jest bardzo dokładny. Nie bez znaczenia pozostaje także możliwość podłączenia urządzenia do sieci. Dzięki niezwykle solidnej budowie, sprzęt doskonale nada się także dla osób, które walczą ze zbędnymi kilogramami. Pomimo ogromnej mocy został bardzo precyzyjnie zaprojektowany. Żadna z ruchomych części nie wystaje poza podstawę urządzenia. Zamień swój dom w profesjonalne studio fitness razem z Orbitrekiem magnetycznym Xterra FS3.9! Latem zachęcamy do uprawiania sportów na zewnątrz. W tym celu przygotowaliśmy szereg artykułów, m.in. ranking rolek męskich.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki orbitrek magnetyczny wybrać
Average rating:  
 12 reviews
 by raku95

W końcu dzięki waszemu filmikowi wiem, jak w ogóle działa takie urządzenie 😉 . Nie, żebym się nie znał, ale nie wiedziałem wcześniej, co i jak i jak to w ogóle będzie wyglądało. Dlatego jestem przekonany, że teraz na siłowni spróbuję.

 by lucy

Nie miałam przyjemności na tym ćwiczyć, ale widać, że można się napocić, dlatego dla mnie jest to fajna sprawa. Chętnie przy następnej wizycie na siłowni sprawdzę możliwości tamtejszego sprzętu. Nie wiem, jakie mają orbitreki, ale z chęcią przetestuję ich moc! 

 by madzia

Postanowienie noworoczne to ze zacznę ćwiczyć. A że znalazłam super orbitrek magnetyczny to go kupię. Ale najpierw wolę upewnić się, że dobrze wybrałam. I w tym ma mi pomóc taki ranking stworzony właśnie po to by znaleźć w jednym miejscu wiele modeli.

 by debara77

No to już wiem, czym mój brat się tak zachwycał ostatnio. Dla mnie to te sprzęty są za bardzo zaawansowane i nie wiem, czy bym sobie na takim poradziła, ale wiem, że są osoby, które właśnie mogą na nich ćwiczyć. I jestem zdania, że to jest w porządku.

 by rajska

Zakup orbitreka magnetycznego do domu to całkiem fajny pomysł. Szczególnie dla tych co nie lubią tłumów na siłowniach. Jednak wybór takich sprzętów jest ogromny więc jak tu wybrać ten jedyny? W takim wypadku może pomóc nam taki ranking jak ten.

 by parole

No właśnie czy taki orbitrek magnetyczny to dobre rozwiązanie w domu? Bo moja koleżanka kupiła sobie taki i za długo się nim nie nacieszyła. Więc nie chcąc popełnić jej błędów wole najpierw zapoznać się z tym rankingiem by poznać plusy i minusy takie sprzętu.

 by kwiatek

Jaki orbitrek magnetyczny wybrać? Takie pytanie zapewne zadaje sobie każdy kto ma zamiar taki sprzęt zakupić. Dlatego też warto jest poznać wady i zalety każdego z modeli. W każdym bądź razie ja mam takie zdanie na ten temat.

 by czarnula99

No ja też nie wiedziałam, jak to działa. Myślałam, że to taki rowerek bez siedzenia, a to bardziej stepper przypomina, bardziej zaawansowany. Na pewno aktywuje wiele partii mięśni. Muszę spróbować, może sobie kupię ten polecany przez was. 

 by sardell

Jak dla mnie, za mało orbitreków porównaliście, mogło być lepiej i większy przedział cenowy. Bo przecież nie każdego stać na najlepsze modele na allegro. Ale macie plus za bardzo dużo informacji. Na pewno wielu osobom to się bardzo przyda. 

 by Euro

Na siłownię nie mam ochoty chodzić ale zrobić coś ze sobą powinnam. I tak znalazłam ten ranking odnośnie orbitreku magnetycznego. Nawet nie wiedziałam, że jest ich tak duży wybór. I jak tu zdecydować się na jakiś jeden? W podjęciu decyzji może pomóc taki ranking.

 by Kawa

Czy zakup takiego orbitreka magnetycznego do domu to dobry pomysł? Ja uważam, że tak tym bardziej że teraz jest wiele modeli ich dostępnych. Więc może warto zapoznać się z kilkoma modelami i skusić się na zakup.

 by orti20

Orbitrek to ja polubiłem od samego początku. Można powiedzieć, że była to miłość od pierwszego wejrzenia, ze względu na to, że miałem coś w końcu, na czym mogłem się maksymalnie zmęczyć i jednocześnie wiele partii mięśni aktywować 😉