Nasz świat pędzi cały czas do przodu. A co za tym idzie, my sami również się bardzo zmieniamy. Jakby nie patrzeć jeszcze nie tak dawno, praca kojarzyła się głównie z pracą fizyczną, a wspólnie spędzony czas ze znajomymi, z wychodzeniem do knajpy, czy baru.

Aktualnie jednak trendy te się zmieniają i my sami w 2024 roku coraz częściej siedzimy w jednym miejscu wlepiając swoje oczy w komputer. Z pewnością nie raz przytrafiła Ci się sytuacja, w której po całym dniu (w sumie siedzenia w miejscu) strasznie bolały cię plecy, a ty sam miałeś/miałaś dość swojego ciała i tego dziwnego zmęczenia? To normalne, gdyż przez cały ten czas, Twój kręgosłup nie pracował. Na szczęście możesz temu zaradzić – wystarczy do tego piłka sensoryczna, taka jak np. QMED Poduszka sensoryczna jeżyk do ćwiczeń dysk lub wałek do masażu. Rzecz jasna musisz wiedzieć jaki model wybrać, a co za tym idzie, na co zwrócić uwagę. Z tego też powodu, specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking poduszek sensorycznych 2024.

Nasz wybór - QMED Poduszka sensoryczna jeżyk

poduszka sensomotoryczna do siedzenia

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Poduszka sensoryczna QMED

9.9

Średnia

BERET dysk Dynapad

9.8

Średnia

Poduszka SENSOMOTORYCZNA SP99

9.7

Tania


 

Półkule rehabilitacyjne sensoryczne

9.5

Średnia

QMED Poduszka sensoryczna jeżyk do ćwiczeń dysk to jeden z pierwszych modeli, jakie prezentujemy w dzisiejszym zestawieniu. Znakomicie sprawdzi się on jako zastosowanie podczas rehabilitacji po różnego rodzaju urazach, czy też ćwiczenia balansu, jak i masażu i ćwiczenia koordynacji. Pod kątem technicznym spotykamy się tutaj ze stosunkowo niewielkim, bo mającym 35 cm średnicy produktem, który w całości wykonany jest z PvC w kolorze czerwonym. Co ciekawe, jedną z dodatkowych zalet tego rozwiązania jest bardzo duża wytrzymałość, pozwalająca na uniesienie, aż do 200 kg. Ponadto, produkt ten posiada zawór do regulacji ciśnienia, dzięki czemu bez problemu można dopasować twardość do aktualnych potrzeb. Jej zastosowanie skutecznie odciąży lędźwiowy odcinek kręgosłupa.
R

Zalety

-jakość wykonania;
-wygląd;
-korzystny stosunek jakości do ceny;
-trwałość;
Q

Wady

-brak informacji od strony klientów;

BERET dysk korekcyjny sensomotoryczny SENSORYCZNY

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy
BERET dysk korekcyjny sensomotoryczny SENSORYCZNY to idealny wybór©, który pomoże Ci w korygowaniu wad postawy, jak i wzmocni Twoje mięśnie grzbietu podczas siedzenia. Całość posiada średnicę na poziomie 33 cm oraz wysokość maksymalną na poziomie 6cm. Co więcej pozwala ona na utrzymanie obciążenia, aż do 200 kg. Jej niewątpliwą zaletą jest dwustronność, z jednej płaski i wygodny materiał, z drugiej specjalne kolce, które zwiększają zdolności percepcyjne ciała. Same kolce mają długość około 5 mm. Zadaniem tego rozwiązania jest stymulowanie mikro ruchów krążków między kręgowych, by tym samym stymulować pracę kręgosłupa.
R

Zalety

-ciekawy design;
-jakość wykonania;
-duża skuteczność;
Q

Wady

-kolce są nieco niewygodne;

SP99 Poduszka SENSOMOTORYCZNA rehabilitacyjna

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

By zadbać o swój kręgosłup podczas długiej i żmudnej pracy biurowej nie trzeba wydawać ogromnej ilości pieniędzy, czy też katować się na siłowni. Zrobi to za nas bardzo tani i wygodny produkt jakim jest SP99 Poduszka SENSOMOTORYCZNA rehabilitacyjna pomp. Dostajemy tutaj bardzo ciekawe i łatwe w użyciu rozwiązanie, które posiada dwustronną powierzchnie użytkową stymulującą mikro ruchy kręgów. W efekcie znakomicie leczą i niwelują ból kręgosłupa. Ostatecznie produkt ten jest niezwykle podobny do nieco droższej konkurencji. Dostajemy tutaj średnicę na poziomie 34 cm i maksymalne obciążenie na poziomie ponad 100 kg.

R

Zalety

-korzystny stosunek jakości do ceny;
-wygląd;
-korzystny wpływ na zdrowie;
Q

Wady

-niższa wytrzymałość niż konkurencja

Półkule rehabilitacyjne sensoryczne masujące 2 szt

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Półkule rehabilitacyjne sensoryczne masujące 2 szt to ciekawe rozwiązanie pozwalające na maksymalne obciążenie do 100 kg. Znakomicie nadają się do masażu stóp, jak i licznych gier i zabaw ruchowych. Półkule dostępne są w kolorze niebieskim i mają średnice 16 cm, zaś ich wysokość to 8 cm. W całości wykonane są one z tworzywa sztucznego. Posiadają także specjalne kolce, zwiększające ich skuteczność działania.

R

Zalety

-jakość wykonania;
-idealne do ćwiczeń;
-łatwe w nadmuchaniu;
Q

Wady

-nadają się tylko do masażu stóp;

Poduszka sensomotoryczna, czyli poduszka do siedzenia

Czym są poduszki sensomotoryczne? To aktualnie najnowsze rozwiązanie i krok milowy w stronę poprawy komfortu życia, jak i radzenia sobie z bólem pleców i nóg. Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów, które wypełniane są powietrzem niczym balon. W efekcie, dzięki takiemu prostemu mechanizmowi bez problemu możemy je dostosować do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Co więcej.

Tego typu rozwiązania są proste i bardzo łatwe w użyciu. Choć nazwa może być myląca, gdyż często określane są one mianem przyrządem rehabilitacyjnym, to jednak niejednokrotnie znakomicie sprawdzą się dla osób, które wykonują swoją pracę na siedząco.

Tego typu rozwiązanie działa na kręgosłup i dba jego zdrowie. Działa to w ten sposób, że podczas siedzenia na dysku sensomotorycznym, nasz kręgosłup, jak i mięśnie pleców non stop dosłownie zmuszane są do ruchu. W efekcie tego działania wymuszana jest prawidłowa postawa, co przekłada się na mniejsze obciążenie naszych pleców,a w efekcie mniejszy ból i zmęczenie (dowiedz się więcej tutaj: https://www.sklep-presto.pl/wiadomosc/jak-wybrac-poduszke-sensoryczna-ktora-bedzie-najlepsza/5516/).

Poduszka ortopedyczna cena

W praktyce ceny tych produktów mieszczą się w granicach od kilku 1do kilkudziesięciu. Istotne jest jednak zwrócenie uwagi na to, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy. W efekcie kluczowe znaczenie dla samej funkcjonalności będzie tutaj miało między innymi jej wymiar, jak i dopuszczalne obciążenie. Ponadto nie da się nie zauważyć, że dla wszystkich poduszek na rynku, częścią wspólną będzie jej powierzchnia.

Z jednej strony uzyskujemy się z dość miękką i płaską stroną bardziej wygodna siedzeniu (takie możliwości oferuje m.in. QMED Poduszka sensoryczna jeżyk do ćwiczeń dysk).

Zaś z drugiej z rozwiązaniem nieco bardziej wymagającym to jest kolcami, które o wiele korzystnie wpłyną na pracę naszego kręgosłupa. Ponadto należy pamiętać, że poduszka, która będzie wykorzystana jako podkładka lędźwiowa pod plecy, powinna naturalnie być nieco mniejsza. Jeśli posiada ona dodatkowe wypustki, to zapewni masaż tego rejonu ciała. Warto być także być świadomym, że tego typu rozwiązanie dostępne jest też dla naszych pociech. Oczywiście poduszka sensoryczna dla dzieci powinna być przede wszystkim nieco mniejsza przez wzgląd na ich wymiary.

Nasz wybór - QMED jeżyk do ćwiczeń dysk

poduszka sensomotoryczna do siedzenia

 

Choć niektóre maluchy i tak z powodzeniem będą w stanie korzystać z produktów dla dorosłych. ostatecznie to czy będzie duża, czy też mała poduszka nie ma wpływu na efekt, a raczej na wygodę samego użytkowania.

WŁAŚCIWOŚCI PODUSZKI

WPŁYW NA ZDROWIE

Płaska powierzchnia

Pobudzanie pracy kręgosłupa

Kolce

Możliwość pobudzania mikrokrążenia

Duża powierzchnia

Wpływ na pracę mięśni całego ciała – rehabilitacja

 

Podsumowanie rankingu najlepszych poduszek sensomotorycznych

Tak naprawdę bardzo ciężko jest wskazać, który z proponowanych przez nas rozwiązań jest najlepszym w 2024 roku. Ostatecznie każda z nich posiada swoje unikalne cechy i właściwości.

Jeżeli jednak patrzymy tylko i wyłącznie pod kątem możliwości dbania o swój kręgosłup i poszukujemy tutaj wysokiej jakości materiału, a także dość duże możliwości obciążenia, to nie sposób przejść obojętnie wobec produktu, jakim jest QMED Poduszka sensoryczna jeżyk do ćwiczeń dysk.

Dostajemy tutaj wysoką jakością wykonania, a także niezłą cenę, która z pewnością zadowoli każdego z nas. Oprócz tego produkt ten jest przyjazny dla alergików. Jest także łatwy w obsłudze, jak i w dostosowaniu go do naszych indywidualnych potrzeb, a także korzystnie wpływa na nasze plecy.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką poduszkę sensomotoryczną wybrać
Average rating:  
 7 reviews
 by blondi

Jak dla mnie produkt qmed dysk sensoryczny jest świetnym wyborem. Idealny do ćwiczeń , poprawia stabilnośc a co najważniejszy zmniejsza występowanie bólu pleców, wynikające z długotrwałej pozycji siedzącej.

 by sensor

No to jestem wam dłużny kawę. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest, a ćwiczeniami, czy rehabilitacjami to ja się na okrągło zajmuję. Muszę sprawdzić, co tam w ogóle wychodzi najlepiej właśnie, co polecacie i kupić, co będzie konieczne. 

 by zodrus

Fajna sprawa, muszę powiedzieć. Dużo siedzę przed komputerem, to kto wie, czy to nie będzie potem mi się to dawało w kość. Skoro mówicie, że to może pomóc, to ja chętnie sobie coś takiego kupię. Kto wie, czy akurat nie będzie to dla mnie idealne wyjście. 

 by polis05

Ten jeżyk do ćwiczeń wygląda naprawdę dobrze, myślę, że mogę się na niego skusić przy najbliższej okazji. Zobaczę, czy ma tak świetne rekomendacje na innych stronach, a jeśli tak, to będzie mój, na pewno. Nie, żebym jakoś lubiła porównywanie treści, ale lubię czytać rankingi.

 by jankar.

Kurczę i pomyśleć, że ja nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego właśnie na moje problemy z kręgosłupem, a dużo przed kompem siedzę. Kupię to sobie, może akurat to wyda mi się dobre i będę w stanie po wielu godzinach wstać i normalnie się ruszać 😉 . 

 by kusyta

SP99 miałam i nie wiem, co mam o niej powiedzieć. Wydaje się, że nie jest najgorsza, ale też jakość nie powala, to trzeba powiedzieć. Sama o tym nie myślałam, ale wydaje mi się, że jak raz na jakiś czas, to na pewno takie coś wystarczy. 

 by dergenowa

No to ja nie wiem, muszę pomyśleć, co mi się najbardziej przyda. Bo i masażer stóp jest w porządku i ten na plecy. Duże odciążenie, to dla mnie może będzie sposób na to, żeby dobrze rozmasować zmęczone plecy i i je jednocześnie nie nadwyrężać za bardzo.