Spis Treści
Najlepsze orbitreki magnetyczne- ranking 2024
Czy zdarzyło Ci się kiedyś zrobić postanowienia noworoczne, których dotrzymanie bardzo szybko zaczęło sprawiać problemy? No właśnie! Wraz z nastaniem nowego roku, wiele osób założyło, że będzie realizowało nowe cele. Bardzo popularne – nie tylko wśród młodych jest angażowanie się w regularną aktywność fizyczną. Nie wszyscy jednak chcą decydować się na zakup karnetu na siłownię i woli ćwiczyć w domowym zaciszu. Równie dobrym pomysłem, jak zapisanie się na zorganizowane zajęcia fitness jest zakup orbitreka magnetycznego do domu.
Sprawa nie jest jednak tak prosta, jak mogłaby się wydawać. Wybór sprzętów na rynku jest ogromny, a poszczególne urządzenia różnią się od siebie zarówno oferowanymi możliwościami, jak i ceną. Jeżeli jednak zwrócimy uwagę na kilka kluczowych kwestii, z pewnością będziemy zadowoleni z wyboru.
W niniejszym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę, jeśli chcesz kupić dobry orbitrek magnetyczny oraz jakie są opinie na temat poszczególnych orbitreków. W innych artykułach oprócz najlepszego orbitreka znajdziesz m.in. najlepszy rower stacjonarny do 500 zł.
Poniżej przedstawiamy kilka propozycji orbitreków wartych uwagi. Zobaczcie, jakie urządzenia zyskały zaufanie konsumentów w 2024 roku!
Nasz wybór - Orbitrek magnetyczny CODEN CF95
Obraz | Nazwa | Ocena 0-10 | Cena | Sprawdź Cenę |
---|---|---|---|---|
Orbitrek CODEN CF95 | 9.9 | Tani | ||
Orbitrek Hulk RS | 9.8 | Średnia | ||
Orbitrek HS-050C Frost | 9.8 | Drogi | ||
Orbitrek Xterra FS3.9 | 9.7 | Drogi | ||
Orbitrek SAPPHIRE PULSAR | 9.6 | Średnia |
Innowacyjny orbitrek z wbudowanym wyświetlaczem LCD dzięki któremu dowiemy się, jaką odległość przebyliśmy, ile spaliliśmy kalorii oraz jaką utrzymywaliśmy średnią prędkość. Czujniki ruchu pozwolą monitorować na bieżąco intensywność pracy. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość regulowania oporu, dzięki czemu dopasujemy poziom trudności do naszego poziomu zaawansowania. Nie zajmie dużo miejsca w mieszkaniu, a dzięki obrotowym kółkom z przodu orbitreka nie będziemy mieli problemu, aby przestawić go w inne miejsce. Dzięki nakładkom poziomującym nie musimy się także martwić, że nierówności podłogi uniemożliwią na rozstawienie orbitreka i wykonanie treningu. Wytrzymuje obciążenie do 120 kg.
Zalety
– regulowany poziom oporu – aż osiem stopni obciążenia, które możemy dowolnie regulować,
– wyraźny wyświetlacz LCD przekaże nam podstawowe informacje na temat czasu trwania, intensywności i innych parametrów dotyczących treningu
Wady
Orbitrek magnetyczny trenażer Hulk RS
Nowa odsłona kultowego sprzętu do fitness firmy Zipro oferuje jeszcze więcej rozwiązań. Duży, czytelny wyświetlacz LCD przekaże nam najważniejsze informacje dotyczące treningu, a dzięki funkcji nie będziemy musieli używać do tego przycisków. Ośmiostopniowy, regulowany manualnie opór pozwoli nam dopasować intensywność ćwiczeń do celów treningowych, a dzięki wbudowanemu czujnikowi pulsu oraz sygnałowi dźwiękowemu będziemy wiedzieli, kiedy osiągnęliśmy nasze tętno maksymalne. Wygodna półka na smartfona z przodu, jak również uchwyt na bidon pozwoli zachować pełen komfort podczas treningu. Ten niezbędny element każdej nowoczesnej, domowej siłowni pozwoli na kompleksowe ćwiczenie wszystkich partii ciała i redukcję zbędnych kilogramów. Bardzo istotną zaletą orbitreka jest to, że utrzymywana przez ciało stabilna pozycja nie powoduje obciążeń kręgosłupa. Ten orbitrek magnetyczny zyskał doskonałe opinie konsumentów. Jeżeli chcesz kupić zwykły trenażer rowerowy, lepiej zainwestuj w orbitrek-trenażer.
Zalety
– możliwość regulowania oporu w aż ośmiostopniowym zakresie,
– solidna, wytrzymała konstrukcja – wytrzymuje obciążenie do 150 kg
Wady
Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-050C Frost
Ten orbitrek jest tak cichy, że nawet nie zauważysz, kiedy będzie działał. Dzięki doskonałemu dopasowaniu części chodzi niezwykle płynnie nawet na najwyższych oporach. Wbudowany komputer treningowy oferuje kilka gotowych programów treningowych, jak również daje możliwość spersonalizowania własnych ustawień. Specjalne rączki dokładnie monitorują nasz puls, a szerokie i wygodne antypoślizgowe pedały zapewnią komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Urządzenie jest wyposażone w uchwyt na smartfona. System stabilizacji zapobiega przesuwaniu się urządzenia podczas ćwiczeń. Podobnie, jak poprzednik oferuje wytrzymałą, bardzo mocną konstrukcję, która wytrzyma do 150 kg obciążenia.
Zalety
– niezwykła lekka, płynna i cicha praca urządzenia,
– oferuje pomiar sprawności, wydolności, mierzy także zawartość tkanki tłuszczowej.
– świetna jakość wykonania
Wady
Orbitrek magnetyczny Xterra FS3.9
Ten orbitrek eliptyczny to nowa wersja kultowego już modelu FS 4.0e, który zdobywał bardzo dobre opinie użytkowników. Nowa wersja oferuje znacznie więcej programów i możliwości konfiguracji oraz intuicyjną obsługę. Dodatkową opcją jest także możliwość nawiązania bezprzewodowej łączności z pasem telemetrycznym do pomiaru pulsu. Dzięki temu możemy śledzić na bieżąco intensywność swojego treningu. Konstrukcja tego urządzenia jest równie solidna, jak u poprzednika. Pomimo niewielkich gabarytów, orbitrek jest bardzo stabilny dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości oraz szerokim stabilizatorom. Dzięki małemu rozstawowi platformy, podczas ćwiczeń nie będziemy także bujali ciałem na boki dzięki czemu możemy bardziej skupić się na wykonywanej pracy i jeszcze silniej zaangażować trenowane mięśnie.
Zalety
– niezwykle dokładny pomiar pulsu z dwóch źródeł – nie tylko uchwyty, ale także pas telemetryczny,
– umożliwia podłączenie do sieci – dzięki temu już nigdy nie będziesz martwił się o to, że nie dokończysz treningu, bo rozładował się akumulator lub wyczerpała bateria
– aż 15 gotowych programów treningowych, jak również możliwość konfiguracji własnego planu ćwiczeń
Wady
Orbitrek magnetyczny SAPPHIRE PULSAR
Ten orbitrek doskonale nada się na początek naszej przygody z fitnessem. Wyraźny, czytelny wyświetlacz przekaże nam najważniejsze informacje i dane dotyczące treningu. Ośmiostopniowe pokrętło oporu pozwoli na dopasowanie treningu do naszych założeń. Dzięki półce na smartfona, tablet lub inne urządzenie mobilne już nigdy nie będziemy się nudzili podczas robienia cardio. Szerokie, solidne stabilizatory oraz bardzo wytrzymała gwarantują dają uczucie pełnego bezpieczeństwa i komfortu podczas ćwiczeń. Rolki umożliwiają sprawne przemieszczanie urządzenia, a specjalne nakładki pozwolą nam wypoziomować sprzęt na każdej płaszczyźnie. Osobisty trener wbudowany w komputer dzięki funkcji SCAN monitoruje w regularnych odstępach czasu długość wykonywania ćwiczeń, przebyty dystans, prędkość puls i inne przydatne informacje. Dzięki pełnemu zautomatyzowaniu nie będziemy musieli odrywać rąk od uchwytów, gdyż informacje pojawiają się na wyświetlaczu same.
Zalety
– niezwykle cicha praca pomimo masywnego koła zamachowego i dużej możliwości regulacji intensywności ćwiczeń,
– rozbudowany, wielofunkcyjny komputer treningowy oferujący wiele różnych ustawień
Wady
Kiedy warto kupić orbitrek?
Regularna aktywność fizyczna na stałe zagościła w życiu wielu osób i z biegiem lat staje się coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu. Niestety nie każdy z nas ma możliwości i czas, aby pojechać na profesjonalną, w pełni wyposażoną siłownię czy do studia fitness. Zła pogoda dla wielu także będzie przeszkodą nie do pokonania. Wcale jednak nie trzeba wtedy rezygnować z aktywności fizycznej! Wystarczy zaopatrzyć się na własność w orbitrek i cieszyć ćwiczeniami wykonywanymi w domowym zaciszu. Ćwiczenia warto również rozpocząć od przygotowania ciała – rąk i nóg. Niezawodnym pomocnikiem będzie ściskacz do rąk, dzięki któremu długi trening nie da się we znaki.
Co to jest i jak działa orbitrek?
Orbitrek – a właściwie trenażer eliptyczny – to urządzenie, które stanowi połączenie steppera, rowera eliptycznego i bieżni. Dzięki temu, ruchy, jakie na nim wykonujemy najbardziej przypominają chód, bieg lub górską wspinaczkę. Takie rozwiązanie pozwala na wykonywanie treningów, które kompleksowo rozwiną nasze ciało, pomogą spalić zbędne kalorie, wzmocnią kondycję i wyrzeźbią mięśnie. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że solidny trening na orbitreku aktywuje do 80% mięśni naszego ciała. Przede wszystkim, na orbitreku wzmocnimy:
- nogi – stanowią główną siłę napędową, a dzięki wykonywaniu pełnych ruchów wyrzeźbimy nie tylko uda, ale także pośladki i łydki,
- ramiona – konstrukcja orbitreka zakłada, że poruszająca się część dolna urządzenia automatycznie aktywuje część górną. Dzięki temu wzmocnimy barki oraz ręce,
- brzuch – wiele orbitreków oprócz dużych, ruchomych uchwytów posiada także środkowe – małe. Trzymając je i wyłączając pracę ramion, akcentujemy prace nóg i mięśni brzucha.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie – opinie ekspertów na temat orbitreków
Decydując się na orbitrek, przede wszystkim zwróćmy uwagę na:
- parametry,
- konstrukcję i materiał, z jakiego sprzęt jest wykonany,
- dodatkowe funkcje,
Parametry – czyli co będzie nam potrzebne
Przede wszystkim zwróćmy uwagę na koło zamachowe i generowany przez nie opór. Im koło bardziej masywne, tym opór powinien być większy. Ważna jest także możliwość regulacji obciążenia. Kiedy zaczynamy regularnie ćwiczyć, w zupełności wystarczy nam kilka poziomów oporu, ale w miarę tego, jak nasza kondycja będzie się poprawiała, będziemy szukali większego wyzwania. Dla początkujących dobrym rozwiązaniem będzie Orbitrek magnetyczny SAPPHIRE PULSAR, ale osoby zaawansowane powinny sięgnąć po Orbitrek magnetyczny Xterra FS3.9.
Konstrukcja orbitreka
Większość orbitreków z wyższej półki oferuje bardzo solidną ramę tolerując obciążenie nawet do 180 kg. Tańsze urządzenia wytrzymują na ogół do 100 kg. Z drugiej strony, im konstrukcja jest bardziej solidna, tym sam sprzęt jest cięższy. Decydując się na zakup bierzmy pod uwagę nie tylko naszą masę ciała, ale także miejsce, gdzie stawiamy orbitrek. Jeżeli w mieszkaniu mamy podłogę drewnianą kupmy coś lżejszego albo podłóżmy warstwę ochronną pod spód. Dla osób szukających czegoś lekkiego, dobrym rozwiązaniem będzie Orbitrek magnetyczny CODEN CF95.
Dodatkowe funkcje
Wiele zaawansowanych orbitreków magnetycznych oferuje pomiar pulsu, który pozwala na bieżące monitorowanie aktywności treningowej. Przede wszystkim jednak, warto zwrócić uwagę na zainstalowany komputer treningowy i możliwość jego konfiguracji. W zaawansowanych sprzętach odnajdziemy kilkanaście gotowych programów treningowych, jak również możliwość konfiguracji manualnej.
Przydatnym udogodnieniem są także półki na smartfon lub tablet dzięki którym zawsze będziemy mieli pod ręką naszą ulubioną play listę albo seriale. Przy intensywnych treningach przyda się także uchwyt na bidon. Spośród przedstawionych urządzeń, najlepiej w tym zakresie sprawdzą się Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-050C Frost lub Orbitrek magnetyczny Xterra FS3.9.
Podsumowanie rankingu orbitreków magnetycznych
Jeżeli szukamy rozbudowanych funkcji i prawdziwego wyzwania dla swojego ciała, w 2024 roku zdecydujmy się na Orbitrek magnetyczny Xterra FS3.9. Ten orbitrek posiada ogromne możliwości konfiguracji ustawień i wiele gotowych programów treningowych. Oferuje także możliwość pomiaru pulsu dwóch źródeł, dzięki czemu odczyt jest bardzo dokładny. Nie bez znaczenia pozostaje także możliwość podłączenia urządzenia do sieci. Dzięki niezwykle solidnej budowie, sprzęt doskonale nada się także dla osób, które walczą ze zbędnymi kilogramami. Pomimo ogromnej mocy został bardzo precyzyjnie zaprojektowany. Żadna z ruchomych części nie wystaje poza podstawę urządzenia. Zamień swój dom w profesjonalne studio fitness razem z Orbitrekiem magnetycznym Xterra FS3.9!
Submit your review | |