Chcąc ćwiczyć nie zawsze mam na to czas i sposobność, by dostać się po pracy na przykład na siłownię, czy też wyjść na dwór pobiegać. Jeżeli więc dalej odczuwamy potrzebę, aby zacząć się nieco więcej ruszać to warto zainteresować się rozwiązaniami, które mogą nam to zapewnić. Jednym z takich przykładów jest Orbitrek – dość popularne urządzenie, które jeśli dobrze się je dobierze do naszych potrzeb, może nam bardzo dużo zaoferować. Przykładem takiego rozwiązania jest ORBITREK ELEKTROMAGNETYCZNY HS-60C BLAZE HOP-SPORT będący aktualnie jednym z lepszych rozwiązań na rynku. Oczywiście nim przejdziemy do szczegółów warto poznać także innych konkurentów i to, co oni oferują, a także przyjrzeć się bliżej temu na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając tego typu produkty. Zapraszamy do lektury.

Poniżej specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking kilku wybranych przez nas produktów z 2024 roku, które naszym zdaniem stanowią idealne rozwiązanie w obecnym momencie. Oczywiście ranking może również posłużyć jako punkt wyjścia przy dalszym poszukiwaniu tego typu rozwiązań.

Nasz wybór - SAPPHIRE GALAXY 2 orbitrek eliptyczny

orbitrek cena

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

ORBITREK SAPPHIRE GALAXY

9.9

Tani

Orbitrek Zipro

9.8

Tani


 

Orbitrek HopSport Frost

9.8

Średnia


 

Orbitrek HopSport Trance

9.7

Średnia

Orbitrek HopSport Blaze

9.5

Drogi


 

SAPPHIRE GALAXY 2 orbitrek eliptyczny to znakomite rozwiązanie, które sprawdzi się dla każdego, kto pragnie ćwiczyć. Prezentowany model jest najwyższym pod kątem technologii, jak i możliwości ze wszystkich dostępnych w ramach tej marki. Stykamy się tutaj z masywnym rozwiązanie zaprojektowanym zgodnie z aktualnymi standardami. Jego największą zaletą jest obecność przystosowania samego urządzenia do potrzeb dzisiejszych ludzi. Samo rozwiązanie oferuje regulacja oporu, a także aż 21 programów treningowych. Ponadto znajdziemy tu bardzo cichą pracę, jak i stylowy, i nowoczesny design. Dostajemy tutaj także bardzo rozbudowany komputer treningowy, który pozwala na analizowanie poszczególnych parametrów naszego ciała, w tym: pomiar pulsu, czy też obliczanie prędkości, jak i przebytej odległości. Znajdziemy tutaj także antypoślizgowe podstawy dla stóp, czy też specjalne rolki transportowe wbudowane w przedni stabilizator pozwalające na jego łatwe umiejscowienie w dowolnej części naszego domu. Istotne jest to, że całość została odpowiednio wyciszona tak, aby móc ćwiczyć o każdej porze bez ryzyka, że przeszkodzimy innym domownikom. Jego dodatkową interesującą cechą jest możliwość regulacji długości kroku poprzez zamontowanie podstaw bliżej lub dalej od ramion urządzenia. Jeżeli więc poszukujesz czegoś do ćwiczeń, to warto zastanowić się nad tym produktem.

R

Zalety

-jakość wykonania;
-wygląd;
-funkcjonalność;
Q

Wady

-niekorzystny stosunek jakości do ceny;

ORBITREK eliptyczny Neon sensor pulsu LCD – Zipro

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

ORBITREK eliptyczny Neon sensor pulsu LCD – Zipro to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują uniwersalnych sposobów ćwiczeń. Dostajemy tutaj profesjonalny orbitrek magnetyczny oferujący aż 8 poziomów obciążenia i posiadający szereg dodatkowych funkcji. Jego niewątpliwą zaletą jest magnetyczny system oporu, a także specjalne sensory pulsu na kierownicy pozwalające na ciągłą analizę zmian w naszym ciele. Oprócz tego znajdziemy tutaj między innymi antypoślizgowe podstawy pod stopy, czy też specjalne rolki transportowe pozwalające na jego łatwe przemieszczanie. Ma on też wbudowany komputer, który posiada takie funkcje jak pomiar czasu, prędkości, dystansu, kalorii, pulsu, a także pomiar poszczególnych elementów naszego ciała z wyświetlaniem ich automatycznie. Całość sterowana jest dotykowo. urządzenie jest stylowe i wygodne w obsłudze. Zerknij też na nasz ranking bieżni Zipro.

R

Zalety

– korzystny stosunek jakości do ceny:
– jakość wykonania:
– łatwość obsługi;
Q

Wady

– mała stabilność;

Orbitrek eliptyczny HS-050C Frost

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Orbitrek eliptyczny HS-050C Frost to idealne rozwiązanie, które wkomponowuje się w potrzeby XXI wieku. Dostajemy tutaj orbitrek, który posiada szereg funkcji usprawniających jego pracę i przydających się obecnym ludziom. Jest to połączenie wysokiej jakości i funkcjonalności, jak i prostoty obsługi. Sam sprzęt posiada bardzo duże koło zamachowe oraz stabilną konstrukcję, jak i wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. W efekcie dostajemy tutaj gwarancję, że posłuży nam on przez wiele lat. Zastosowano w nim system oporu elektrycznego magnetycznego, dzięki czemu z łatwością dostosujemy obciążenie do naszych potrzeb, jak i same ćwiczenia będą dość ciche, gdyż urządzenia nie będzie generował zbyt dużej ilości hałasu. W zestawie znajduje się także funkcjonalne i nowoczesne komputer, który prezentuje najważniejsze parametry treningu. Oprócz tego znajdziemy tutaj uchwyt na bidon, czy też tablet lub telefon, które pozwolą nam o wiele przyjemniej spędzać czas podczas ćwiczeń.

R

Zalety

– wygląd;
– jakość wykonania;
– stabilność;
– funkcjonalność;
Q

Wady

– brak informacji od strony klientów;

Orbitrek treningowy HS 200C Trance IOS Android

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Orbitrek treningowy HS 200C Trance IOS Android to produkt, który należy do rozwiązań ze znaczenie wyższej półki cenowej. Niemniej jednak oferuje bardzo dużo pod każdym kątem. Jego niewątpliwą zaletą jest duża waga będąca na poziomie 90 kg pozwalająca na uzyskanie ogromnej stabilności podczas ćwiczeń. Nie należy się jednak martwić o problemy z jego przemieszczaniem, gdyż został on wyposażony w unikatowy system transportu poprzez zamontowanie specjalnych kółek transportowych, które przy minimalnym wysiłku umożliwiają przemieszczanie produktu. Dodatkowo znajdujemy tutaj także wygodny system poziomowania nóżek, jak i specjalny system pozwalający na uzyskanie dwa razy większego oporu przy zastosowaniu tej samej wagi koła zamachowego. Oczywiście jego największą zaletą jest pełny — dotykowy i funkcjonalny komputer oparty na systemie Android, który zapewnia szeroki wybór funkcji i programów treningowych. W efekcie nie tylko poprowadzi nam on cały trening, ale może na urozmaicić pod wieloma katami poprzez na przykład poprzez dostęp do popularnych aplikacji mobilnych. Znajdziemy tutaj także specjalny system obrotowych rolek, czy też wentylator z funkcją nawiewu. Tutaj nie stykamy się z potrzebą trzymania rączek tak, aby móc mierzyć puls. W zamian za to dostajemy specjalny pas telemetryczny, który będzie analizował nasze ciało i to, co się z nim dzieje podczas ćwiczeń. Ponadto w zestawie znajduje się także mata amortyzująca wyciszająca pracę samego urządzenia.

R

Zalety

– wysoka jakość wykonania;
– bardzo duża funkcjonalność;
– liczne możliwości treningu;
– wygląd;
Q

Wady

– produkt ze znacznie wyższej półki cenowej;

ORBITREK ELEKTROMAGNETYCZNY HS-60C BLAZE HOP-SPORT

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

ORBITREK ELEKTROMAGNETYCZNY HS-60C BLAZE HOP-SPORT to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce ćwiczyć, a warunki pogodowe mu na to nie pozwalają. Dostajemy tutaj nowoczesny sprzęt treningowy do użytku domowego, który poprawi waszą kondycję i ukształtuje sylwetkę. Niewątpliwą zaletą samego urządzenia jest bardzo bogaty komputer treningowy, który przy pomocy Bluetooth łączy się z telefonem przekazując mu wszystkie istotne informacje. Oprócz tego znajdziemy tutaj dotykowe sensory pulsu, czy też specjalne stopki poziomujące pozwalające na uzyskanie idealnego pionu. Samo urządzenie jest również wyposażone w rolki transportowe dzięki, którym z łatwością je przemieścimy, a także ma szereg dodatkowych funkcjonalności. Mowa tutaj w szczególności o uchwycie na bidon, czy też specjalnej macie ochronnej pod sprzęt, która wyciszy jego pracę. Magnetyczny system oporu oferuje obciążenie do 17 i pół kg.

R

Zalety

– interesując wygląd;
– funkcjonalność;
– możliwość łączenia się z telefonem;
– łatwość obsługi;
Q

Wady

– brak informacji od strony klientów;

ORBITREK ELIPTYCZNY MAGNETYCZNY PODIUM OP13

ORBITREK ELIPTYCZNY MAGNETYCZNY PODIUM OP13 to rozwiązanie oferujące wszystko to, co powinien oferować dobry Orbitrek za rozsądną cenę. Dostajemy tutaj urządzenie, które znakomicie sprawdzi się dla osób ćwiczących fitness i dbających o swoją sylwetkę. Jest ono ergonomiczne i wygodne. Posiada komputer pokładowy z możliwością pomiaru czasu, prędkości, dystansów, kalorii i pulsu. Istnieje możliwość modyfikacji z 8 stopniowym oporem. Zaś samo koło zamachowe ma wagę do 3 kg. Urządzenie waży około 27 kg i pozwala na użytkowanie go przez użytkownika o masie do 100 kg. Wyróżnia się On także dość interesującym designem, jak i kompaktowymi wymiarami, które idealnie wpasują się do każdego mieszkania.

R

Zalety

– wygląd;
– korzystny stosunek jakości do ceny;
– stylistyka;
– funkcjonalność;
Q

Wady

– jakość wykonania;
– obciążenie;

Orbitrek, czyli rower eliptyczny

Orbitrek eliptyczny to bardzo interesujące urządzenie, które pozwala na ćwiczenie wielu partii ciała przy użyciu wyłącznie jednego produktu. Jego największą zaletą jest to, że daje efektywniejsze spalanie kalorii w stosunku do biegania, czy też treningowego roweru, a także w mniejszym stopniu obciąża ścięgna i stawy. Ma to o tyle istotne znaczenie, gdyż przy dużym obciążeniu bardzo często dochodzi do mikro-urazów, które powodują, że gdy planujemy ćwiczyć regularnie, wyłączają nas z treningu na kilka dni. A co za tym idzie, nie możemy zachować optymalnej równowagi i wyrobić sobie nawyk w ćwiczeniu. Urządzenie to jest także bardzo proste w obsłudze i pomocne nie tylko dla osób na tych ćwiczyć, ale także dla osób starszych, czy też przewodzących rehabilitację, podobnie jak domowy rotor rehabilitacyjny. Oczywiście te wszystkie zalety mają swoją wadę, a mianowicie zajmują dużo miejsca. Lecz jeśli znajdzie się ono na naszych powierzchniach domowych to z pewnością będziemy z niego zadowoleni – oczywiście jeżeli będziemy wiedzieli jaki Orbitrek wybrać (zobacz więcej na ten temat: https://prosportowy.pl/blog/jaki-orbitrek-wybrac-n6).

Rower eliptyczny opinie – na co zwrócić uwagę?

W praktyce stykamy się z trzema rodzajami tego typu urządzeń. Pierwszym z nich jest najbardziej popularny Orbitrek mechaniczny. Tutaj obciążenie generowany jest za sprawą hamulca, który wytwarza tarcie utrudniające rozpędzenie koła zamachowego. Pod kątem pokrętła będziemy dostosowali pozycję hamulca, tym samym zwiększając sobie ciężar pracy naszego urządzenia. Jednakże choć urządzenie to jest proste i stosunkowo tanie, to generuje dużo hałasu. Niemniej jednak jeśli nam to nie przeszkadza, a i naszym domownikom też nie, to jak najbardziej możemy zainteresować się tym rozwiązaniem na sam początek.

Drugim rodzajem jest Orbitrek magnetyczny, który bardzo często można spotkać na siłowniach. Tutaj opór generowany jest przez pole magnetyczne dzięki czemu urządzenie jest dłużej funkcjonalne i pracuję znacznie ciszej. Istnieje możliwość również generowania obciążenia poprzez pokrętło, jak i poprzez metody elektroniczne.
orbitrek cena

SAPPHIRE GALAXY 2

rowerek eliptyczny

ORBITREK ELEKTROMAGNETYCZNY HS-60C BLAZE HOP-SPORT

 

Trzeci rodzaj to Orbitrek elektromagnetyczny będący najbardziej zaawansowanym rozwiązaniom opartym o działaniu pola elektromagnetycznego. Tutaj zakresami obciążenia sterujemy poprzez pracę komputera, zaś jego największą zaletą jest szeroki zakres obsługiwanych programów treningowych.

RODZAJ

CENA

GŁOŚNOŚĆ PRACY

FUNKCJONALNOŚĆ

MECHANICZNY

NISKA

WYSOKA

PODSTAWOWA

MAGNETYCZNY

ŚREDNIA

ŚREDNIA

DUŻA

ELEKTROMAGNETYCZNY

WYSOKA

NISKA

DUŻA

 

Rower eliptyczny Orbitrek – poszczególne parametry

Ostatecznie nawet jeśli zdecydujemy się na któreś z proponowanych wcześniej rozwiązań, wciąż musimy zwrócić uwagę na poszczególne parametry. Tutaj należy zwrócić uwagę w szczególności na rozmiar koła. Będzie to się przekładało na możliwości zastosowania obciążenia. Innymi słowy, im większe i masywniejszy koło, tym bardziej zróżnicowany trening.

Ponadto obciążenie. Oczywiście będzie to się odnosiło z równowagi dopuszczalnej przez użytkownika, ale również do samej stabilności naszego produktu. Powinniśmy również zwrócić uwagę na programy i dodatkowe funkcje. Ciągłe bieganie w miejscu może być dość trudne, stąd też istotne jest to, aby je sobie nieco urozmaicić. W tym przypadku dobrze jest zwrócić uwagę na różne dodatkowe funkcje i programy, które mogą mam to ułatwić. W szczególności w droższych modelach może być to bardziej dostrzegalne. Na samym końcu należy zwrócić uwagę na materiał, którego dane urządzenie jest wykonane. Powinniśmy także pamiętać, że im głośniejsze jest urządzenie, tym jest ono gorszej jakości, stąd też również takim parametrem powinniśmy się sugerować.

Kilka słów podsumowania – rower eliptyczny 2024

Tak naprawdę bardzo ciężko jest wskazać jeden dobry rower eliptyczny zaproponowanych przez nas, gdyż każdy z nich ma swoje wady i zalety. Niemniej jednak jeżeli szukamy czegoś solidnego i będziemy w stanie przeznaczyć więcej niż kilkaset złotych to warto zainteresować się rozwiązaniem i jakim jest ORBITREK ELEKTROMAGNETYCZNY HS-60C BLAZE HOP-SPORT. Zostajemy tutaj dość duże pole popisu pod kątem dopuszczalny przez niego możliwości, jak i rozsądny stosunek jakości do ceny. Całości wykonana jest też bardzo interesująco i jest dość kompaktowa. Dlatego też jeżeli chcemy ćwiczyć w domu, to faktycznie warto zainteresować się tym produktem. Jeśli jednak woli ćwiczyć na zewnątrz, dobrym rozwiązaniem będą wygodne rolki męskie lub damskie. 

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki rower eliptyczny wybrać
Average rating:  
 7 reviews
 by patrycja

Slyszalam o tych sprzetach pozytywne opinie ale mimo wszystko wygral sprzed z Decathlon bo tam mam gwarancje z serwisem ktory nigdy mnie chyba do tej pory nie zawiodl.

 by romek78

To o takim rowerze myślałem, jak kiedyś oglądałem te, wiecie, sporty w mango czy jakoś tak. Tam pokazywano podobny sprzęt, ale dużo większy i z możliwością huśtawki. Dla mnie to dobra sprawa, zwłaszcza kiedy ktoś lubi takie kondycyjne ćwiczenia. 

 by rocktrow200

I znów Wasz ranking wygrywa marka Sapphire, to znaczy, że musi być naprawdę dobra. Rozważałem zakup takiego sprzętu, wiec wasze porównanie, ranking, mi się akurat przyda. Ale nie wiem, czy na model HS się nie zdecyduję, to też jest bardzo dobry produkt. 

 by lilianka

Prawda jest taka, że ja po półgodzinie na takim eliptyku jestem wypompowana, nie mam siły na nic, ale też się napocę, jak trzeba. I to m się bardzo podoba, bo jednak o to chodzi w diecie. I ja to mam można powiedzieć, dużo takich sprzętów, ale to najbardziej sobie cenię i lubię. 

 by schudłam

Faktycznie, taki sprzęt bardzo pomaga w gubieniu kilogramów. Sama jestem na to przykładem, schudłam z czymś takim 20 kg i mam się naprawdę dobrze. Nie wiem, co mieliśmy na siłowni, ale podpytam i dam znać. Może też coś dobrego. 

 by michalska

Ten HS 200C wygląda całkiem dobrze, chyba się na niego zdecyduję. To dla mnie coś nowego, zdecydowanie lepszego, ze względu na to, że tak naprawdę miałam już sprzęt z niskiej półki cenowej i nie za bardzo mi odpowiadał. Wolę więcej zapłacić i tyle. 

 by rattdar

Zipro jest producentem dobrej jakości, ale zdarzają mu się niedociągnięcia, to trzeba powiedzieć. Ja miałem od nich orbitreki na siłowni, ale niektóre wymieniłem. No nie jest prosto o dobry sprzęt dziś, bo wybór jest zbyt duży.