Urządzenia treningowe dla biegacza to świetna sprawa, dzięki której nawet podczas bardzo złej pogody będziemy mogli wykonać trening i zadbać o prawidłowy rozwój ciała i kondycję. Jeśli dodatkowo nie jesteśmy początkującymi joggerami, a bardziej wprawionymi biegaczami, to możliwość wykonywania bardziej intensywnych treningów będzie dla nas sprawą kluczową. Z tego właśnie względu warto sprawdzić jaka bieżnia domowa do 2000 złotych będzie najlepsza.

Na rynku w 2024 roku jest wiele różnych ofert i każda z nich może nas czymś zaciekawić. Jedna okaże się bardzo dobrze dostosowana do wyższych użytkowników o długich nogach, a inna znowu świetnie się sprawdzi, jeśli interesuje nas zakup bieżni do małego pomieszczenia. Niestety w wielu przypadkach dobra bieżnia to taka, która nie tylko będzie idealnie dostosowana wielkościowo pod naszą osobę, ale też zaoferuje świetne parametry dodatkowe i specyfikację. A jeśli nie znamy się za bardzo na tych urządzeniach, to możemy nie wiedzieć na które atrybuty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Zipro Jogger

9.9

Drogie


 

Urbogym V520

9.8

Tania


 

FIT-NET 420 Massager

9.7

Tania


 

HRS T-280M

9.6

Średnia

Atlas Sport MARK1

9.5

Średnia

Na szczęście w dzisiejszym zestawieniu postanowiliśmy omówić najważniejsze kwestie związane z zakupem idealnej bieżni elektrycznej w kwocie do 2000 zł. Nasi eksperci mieli na uwadze takie aspekty jak silnik i jego moc, kąt nachylenia i inne regulacje, a także poszczególne parametry i bezpieczeństwo, czyli amortyzacja i jej jakość, możliwość mierzenia dodatkowych parametrów i jakość wyświetlania na wyświetlaczu.

Dzisiejszym numerem jeden została bez wątpienia najlepsza elektryczna bieżnia do 2000 złotych, czyli Zipro Jogger

Zipro Jogger

Ranking bieżni profesjonalnych

Zanim jednak zaczniemy analizę propozycji od firmy Zipro należy tutaj sprostować pewną rzecz. Ta bieżnia do domu kosztuje – w zależności od promocji i od ofert poszczególnych sprzedawców – 1900-2300 złotych, przez co nierzadko może okazać się nieco poza określonym w zestawieniu budżetem. Niemniej jednak świetne parametry, bardzo wysoka prędkość maksymalna, a także inne atrybuty sprawiają, że i tak warto dołożyć nieco więcej i cieszyć się idealnym rozwiązaniem już teraz.

Urządzenie oferuje nam wiele usprawnień pomagających w transporcie z jednego miejsca w drugie. Dobrym przykładem jest tutaj zastosowanie kółek transportowych czy też sama możliwość złożenia uchwytu tak, aby propozycja zajmowała jak najmniej miejsca. Jeśli chodzi o dodatkowe parametry, do produkt od firmy Zipro wyposażono w silnik generujący moc stałą na poziomie 1,5 KM.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie;
• Wiele funkcji ułatwiających korzystanie z urządzenia;
• Możliwość składania;
• Stosunkowo wysoka prędkość maksymalna.
Q

Wady

• Dosyć wysoka cena – może przekraczać ustalony budżet;
• Brak regulacji nachylenia pasa.

To wystarczająca wartość do uzyskania maksymalnej prędkości na poziomie 16 km/h. To więcej niż wystarczająco zarówno do treningów spokojnych jak i do szybszych i intensywnych ćwiczeń.

Producenci nie zapomnieli o funkcjonalności i dodatkach. Propozycja umożliwia pomiar czasu, dystansu, a także prędkości i spalonych kalorii. Dodatkowe sensory na uchwytach umożliwiają też zweryfikowanie pulsu. Programy treningowe są dostępne i jest ich 12, czyli całkiem sporo.

Inna bieżnia elektryczna do 2000 złotych w rankingu 2024 roku warta polecenia to Urbogym V520

Ranking bieżni składanych

Bieżnie urbogym mają to do siebie, że w stosunkowo atrakcyjnej cenie są w stanie dostarczyć nam świetne urządzenia i nie inaczej jest z modelem V520. Ta bieżnia treningowa gwarantuje bardzo mocną jednostkę, świetne parametry pracy i jednocześnie dba o to, abyśmy mogli biegać na bieżni bez martwienia się o brak jakichkolwiek funkcji dodatkowych. Co prawda urządzenie nie jest najlżejsze – jest tak naprawdę bardzo ciężkie. Nie zmienia to jednak faktu, że gwarantuje świetne parametry i umożliwia wykonanie bardzo dobrego treningu.

Zacznijmy jednak od podstaw, a więc od specyfikacji. Producent zastosował tutaj silnik o mocy 3 KM i jest to tak zwana moc maksymalna urządzenia. W przypadku bieżni nieco bardziej istotnym parametrem jest moc stała, czyli taka, którą urządzenie dysponuje przez cały czas treningu. Ta wynosi 1,5 KM. Pomimo tak dużej różnicy sprzęt umożliwia poruszanie się dosyć szybko.

R

Zalety

• Możliwość regulacji kąta nachylenia;
• Wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu dzięki amortyzacji;
• Czytelny i duży wyświetlacz LCD;
• Stosunkowo duży udźwig – 130 kg.
Q

Wady

• Dosyć niska prędkość maksymalna;
• Bardzo duża waga bieżni.

Maksymalna prędkość wynosi 15 km/h, co jest akceptowalnym wynikiem – na pewno lepszym niż w przypadku jakiejkolwiek bieżni elektrycznej do 1500 czy tym bardziej opcji budżetowej, a więc bieżni elektrycznej do 1000 złotych.

Bieżnia posiada regulację kąta nachylenia, a to funkcjonalność znacznie zwiększająca intensywność treningu i gwarantująca jeszcze lepiej spalone kalorie. Oprócz tego, warto też wspomnieć o 6 punktowym systemie amortyzacji, a także o sensorach dotykowych umożliwiających pomiar pulsu. Z innych opcji pomiarowych dosyć duży, bo 5 calowy wyświetlacz LCD, umożliwia nam sprawdzenie obecnej prędkości, pokonanego dystansu, czasu treningu czy spalonych kalorii.

Jaka bieżnia do domu będzie najlepsza? FIT-NET 420 Massager oferuje ogromny zakres regulacyjny i to może być odpowiedzią

Jaka bieżnia do 2000 zł

Jeśli dalej zastanawiasz się jaka bieżnia do domu będzie idealna, to warto w takim razie pomyśleć nad rozwiązaniem od firmy FIT-NET. Model 420 Massager charakteryzuje się bardzo dużą prędkością maksymalną, a dodatkowo maksymalne obciążenie wynosi aż 130 kg. Oprócz tego warto też pamiętać, że sprzęt jest niezwykle mocny – silnik ma aż 5 KM mocy, co daje nam 3 KM mocy stałej. Jest to więc bez wątpienia jedna z najmocniejszych opcji na rynku w 2024 roku.

Urządzenie gwarantuje nam prędkość maksymalną na poziomie 17 km/h. Oprócz tego, producenci zadbali o przygotowanie regulacji kąta nachylenia w trzech poziomach – co 5 stopni procentowych do 15%. Ponadto, propozycja gwarantuje nam amortyzację w 6 punktach sprężynowych, dzięki czemu nie musimy martwić się o nadmierne uszkodzenie stawów przy dłuższych i bardziej wymagających treningach.

Pewną wadą tej bieżni jest jej waga – ciężar na poziomie 55 kg zdecydowanie utrudni przenoszenie bieżni z jednego miejsca na drugie. Co prawda istnieje możliwość jej złożenia, a kółka transportowe mogą nieco ułatwić przenoszenie produktu. Niemniej jednak to wciąż 55 kg. Podobnie jak inne z tego zakresu cenowego, produkt oferuje nam pomiar różnych danych. Przebyty dystans, puls, czas treningu, a także spalone kalorie – to tylko niektóre z licznych informacji, jakie bieżnia zbiera podczas ćwiczeń.

R

Zalety

Bieżnia składana;
• Wiele funkcji dodatkowych, w tym regulacja kąta nachylenia;
• Duże maksymalne obciążenie;
• Bardzo mocny silnik;
• Dodatkowe akcesoria masujące i hantelki w zestawie.

Q

Wady

• Bardzo duża waga;
• Przeciętna jakość audio z wbudowanych głośników.

Duża nośność kluczowa? w takim razie sprawdź kolejną bieżnię do domu, czyli HRS T-280M

Bieżnia domowa

Ranking bieżni domowych 2024 uzupełnił też model T-280M, czyli bardzo ciekawe rozwiązanie gwarantujące najwyższą prędkość maksymalną spośród recenzowanych ofert. Ponadto, jest to też pas bieżni o najszybszym posuwie w przypadku każdej bieżni za mniej niż 2000 złotych. Jeśli więc interesuje nas uzyskanie jak najwyższej prędkości podczas treningu i pragniemy stosować interwały, to w takim razie tym wyborem bieżni będziemy zadowoleni.

Przede wszystkim warto odnotować, że silnik o mocy 3 KM pozwala na uzyskanie prędkości na poziomie 19 km/h, co jest wyśmienitym wynikiem. Stała moc silnika to 2 KM, a więc wystarczająco do sprawnego działania przez bardzo długi czas.

R

Zalety

• Bardzo wysoka nośność;
• Możliwość regulacji kąta nachylenia;
• Najwyższa prędkość spośród dostępnych w rankingu bieżni;
• Bardzo duży pas biegowy.
Q

Wady

• Niezwykle ciężka – aż 60 kg.

Co więcej, produkt wyposażony został w regulację nachylenia pasa bieżni, którą regulujemy ręcznie w trzech stopniach. Sam pas bieżni jest bardzo szeroki i długi – ma 42 cm szerokości i 115 cm długości. Przekłada się to na wysoki komfort podczas biegania nawet w przypadku osób większych i z dłuższymi nogami.

Urządzenie gwarantuje bardzo wysoką nośność – do 130 kg. To świetny wynik, dzięki któremu mamy pewność, że ćwiczenia na bieżni w przypadku ciężkiego użytkownika nie doprowadzą do uszkodzenia sprzętu. Oczywiście nie jest to opcja idealna. Niemniej jednak najważniejsze parametry są tutaj na bardzo dobrym poziomie, dzięki czemu produkt spełni się w roli bieżni domowej.

Atlas Sport MARK1 to jeszcze inna bieżnia elektryczna oferująca wysokie bezpieczeństwo i komfort!

Jak dobrze wiemy, trening na bieżni pozwala zadbać o naszą kondycję fizyczną. Co więcej, w obliczu siedzącego trybu życia czy też braku czasu na siłownię czy inną aktywność poza domową, ćwiczenia na bieżni to doskonały kompromis, który zadba o nasze samopoczucie i zdrowie. Atlas Sport MARK 1 to jedna z najciekawszych opcji z kilku powodów. Jednakże, opcja ta jest atrakcyjna przede wszystkim z uwagi na najważniejsze parametry i wysoki poziom bezpieczeństwa i dlatego dla wielu ta bieżnia będzie najlepsza.

Zacznijmy od podstawowych parametrów. Otóż sprzęt ten charakteryzuje się prędkością maksymalną na poziomie niemal 17 km/h, co jest bardzo dobrym wynikiem samym w sobie.

R

Zalety

• Stosunkowo wysoka prędkość maksymalna;
• Duże maksymalne obciążenie;
• Możliwość składania – siłownik teleskopowy gazowy;
• Komfortowa amortyzacja.
Q

Wady

  • Bardzo kiepskie funkcje audio.

Gwarantuje to silnik o mocy maksymalnej wynoszącej 3,5 KM. Moc stała natomiast wynosi 2 KM i to więcej niż wystarczająco, aby sprawnie poruszać się na pasie biegowym nawet przy prędkości zbliżonej do maksymalnej.

Sprzęt wyposażony jest w spory wyświetlacz LCD, na którym znajdziemy kluczowe informacje pomiarowe takie jak prędkość, dystans, czas, spalone kalorie, a także poziom BMI. Co więcej, urządzenie oferuje nam też sensory, dzięki czemu możliwe jest sprawdzenie pulsu. Opcję można złożyć, a siłownik do składania i rozkładania nie jest mechaniczny, tylko teleskopowy gazowy. Oznacza to, że nie musimy używać dużej siły, aby przygotować bieżnię do działania.

Dalej nie wiesz jaka bieżnia do 2000 złotych, aby biegać w domu? W takim razie oprócz rankingu 2024 sprawdź poniższe porady zakupowe!

Każda solidna bieżnia musi nam oferować dużą prędkość, odpowiednią nośność, a także pozostałe parametry na ponadprzeciętnym poziomie. Tylko wtedy mamy gwarancję, że uda nam się znaleźć bieżnię idealną do naszych potrzeb. Niemniej jednak bardzo często zdarza się, że jako początkujący biegacze czy po prostu osoby rozpoczynające treningi w domu nie wiemy czym się kierować podczas poszukiwania opcji najlepszej. Nierzadko przecież myślimy, że budżetowa bieżnia o nośności 100 kg będzie odpowiednia, bo sami ważymy mało, a dodatkowych opcji nie potrzebujemy.

Prawda jest jednak zgoła inna i bardzo często to brak tych dodatkowych funkcjonalności znacznie pogarsza doświadczenia płynące z użytkowania bieżni. Co więcej, wybieranie produktu o niskiej nośności też nie należy do rozsądnych decyzji – głównie z uwagi na brak wiedzy odnośnie wytrzymałości sprzętu i co dokładnie ta wartość oznacza. Dlatego aby wiedzieć czy mała bieżnia treningowa będzie odpowiednia czy lepiej wybrać opcję większą, warto zapoznać się z poniższymi poradami.

Wskazówki te pozwolą nam określić czy mamy do czynienia z produktem prawidłowo skonstruowanym czy też nie. Ponadto, każda świetna bieżnia będzie charakteryzować się świetnymi parametrami roboczymi, a także odpowiednią konstrukcją. Nie możemy też zapomnieć o tym, że prędkość maksymalna, z jaką będziemy poruszać się po pasie, jest też sprawą ważną. Na wiele pytań odpowiemy poniżej, ale warto też zapoznać się z tym artykułem: https://wszczecinie.pl/aktualnosci,jaka_bieznie_kupic_do_domu_5_wskazowek_jak_wybrac_najlepsza,id-35639.html

Zalety i wady bieżni – na co możemy sobie pozwolić, a na co nie?

Nie ma urządzeń idealnych – nawet bieżnie profesjonalne, których ceny dochodzą nawet do dziesięciu tysięcy złotych, ma swoje wady. Jedną z nich będzie, chociażby, bardzo wysoka cena. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie każdego urządzenia, które wydaje się choćby trochę dla nas interesujące. Następnie po zbadaniu wszystkich istotnych parametrów będziemy mogli porównać najciekawsze urządzenia do siebie i wybrać taki, który do naszych wymagań wydaje się idealny.

To natomiast oznacza znalezienie kompromisu. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie jakie kwestie są dla nas najważniejsze, a które funkcje czy dodatkowe regulacje możemy pominąć. Mając określony budżet na 2000 złotych nie musimy, na szczęście, rezygnować z wielu rzeczy. Jeśli jednak interesuje nas jak najwyższa prędkość, to wtedy może problematyczna okazać się nośność. Z drugiej strony duża wytrzymałość i maksymalne obciążenie to też nieco większa waga.

Urbogym V520

Ranking bieżni składanych

FIT-NET 420 Massager

Jaka bieżnia do 2000 zł

Bieżnia do 2000 to przede wszystkim już bieżnia do biegania i to szybkiego!

Skoro na zakup idealnej bieżni mamy aż 2 tysiące złotych, to bez problemu uda nam się znaleźć opcję idealną nie tylko do chodu, szybkiego marszu czy też lekkiego truchtu. W tej cenie powinniśmy być w stanie znaleźć propozycję umożliwiającą nam bieg – i to nie byle jaki! Szybki bieg wymaga od nas prędkości na poziomie 20 km/h lub większej. Niestety krótkie lecz intensywne sprinty na bieżniach w tym zakresie cenowym nie będą możliwe, bo wtedy prędkości mogą wynosić nawet 30-40 km/h.

Niemniej jednak nie całkowicie rezygnować z prędkości posuwu pasa biegowego, gdyż w określonym budżecie bez problemu znajdziemy całkiem satysfakcjonujące urządzenia – gwarantujące od 14-15 do nawet i 18-19 km/h. Taki zakres jak najbardziej powinien nam wystarczyć. Równie kluczowe jest też sprawdzenie minimalnej prędkości i precyzję, z jakim dokonywana jest zmiana prędkości.

Który parametr najistotniejszy? Najlepsze bieżnie to te gwarantujące świetną nośność!

Oczywiście trudno jest jednoznacznie wskazać jaki aspekt urządzenia będzie najistotniejszy dla każdego z użytkowników. Niemniej jednak wszyscy chcą, aby wybrany przez nich produkt oferował jak najdłuższą żywotność i wydajność, a także bezawaryjność. A na to bardzo duży wpływ ma maksymalne obciążenie bieżni. Jak dobrze wiemy, maksymalne obciążenie to nic innego jak najwyższa waga, z jaką bezpieczne użytkowanie sprzętu jest możliwe.

Jeśli ta nośność wynosi 120 kg, to producent deklaruje pełną sprawność w przypadku użytkowników do tej wagi. Jeśli jednak kupujący waży więcej, to ryzykuje uszkodzeniem sprzętu. Pamiętajmy jednak o tym, że nawet jeśli my sami mamy niską wagę, to i tak lepiej wybrać opcję z większą nośnością z bardzo prostego powodu – jest to dodatkowa gwarancja trwałości i wytrzymałości bieżni na uszkodzenia.

Atlas Sport MARK1

Tania bieżnia do domu

Bieżnia składana, a może lepiej ogromny pas biegowy? Kompaktowość vs komfort biegania

Następnym kryterium podczas poszukiwania rozwiązania idealnego jest wielkość bieżni. Konstrukcje o sporej powierzchni biegowej są o tyle dobre, że nawet większe osoby, których długość kroku jest większa niż u osoby niskiej, są w stanie bez najmniejszych problemów użytkować dany sprzęt. Nie muszą wtedy martwić się o to, że zabraknie im miejsca, a przecież doskonale wiemy, że im szybciej się poruszamy, tym większe kroki robimy.

Podczas standardowego, klasycznego marszu, człowiek stawia kroki o długości od 80 do nawet 95 cm. Im jest osoba wyższa, tym ma dłuższe nogi, tym kroki też będą większe. Dlatego zaleca się wybierać sprzęt oferujący nam pas biegowy nie krótszy niż 105 centymetrów.

Najlepiej jednak decydować się na urządzenia z pasem o długości 110-120 cm. Na szczęście rzadko kiedy dłuższa bieżnia zmusza nas do zakupu produktu bez możliwości składania. Dlatego istnieje możliwość wybrania opcji kompaktowej, która jednocześnie gwarantuje komfort w przechowywaniu urządzenia .

Podsumowanie rankingu bieżni elektrycznych do domu i poradnika – teraz wiesz czym się kierować, aby bieżnia elektryczna do 2000 zł sprawdziła się u ciebie!

Trudno wybrać opcję najlepszą, lecz jeśli jesteśmy w stanie nieco przekroczyć budżet, to warto pomyśleć nad Zipro Jogger. Model ten charakteryzuje się przede wszystkim świetnymi parametrami i bardzo dobrą funkcjonalnością. Trzeba, co prawda, czekać na promocję, aby udało nam się zamknąć w zamierzonym budżecie, lecz świetne wykonanie w połączeniu z ogromnymi możliwościami i trwałością jak najbardziej to rekompensuje.

Jeśli jednak wolimy propozycję nieco tańszą bądź też gwarantującą wyższą prędkość biegową, to istnieją ciekawe alternatywy na rynku. Warto też wykorzystać zebraną wiedzę i samemu ruszyć na poszukiwania idealnej propozycji. Takiej, która będzie dostosowana do naszych preferencji i wymagań.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką bieżnię elektryczną do 2000 zł wybrać
Average rating:  
 0 reviews