Odpowiednie rozwijanie mięśni dłoni czy przedramion jest kluczowe w przypadku wielu dyscyplin. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale nawet podczas ćwiczeń siłowych odpowiednio mocny chwyt może nam pomóc w szczególnie ciężkich powtórzeniach. Warto zatem rozwijać mięśnie dłoni, nadgarstków oraz przedramion.

Znalezienie jednego idealnego przyrządu do ćwiczeń dłoni nie jest proste, gdyż istnieje szereg różnych piłeczek, gum, czy ściskaczy. Czym należy się kierować wybierając odpowiednie akcesoria treningowe dla naszych rąk?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Ściskacz REGULOWANY OPÓR

9.9

Drogi

Ściskacz REGULOWANY OPÓR

9.8

Tani

Ściskacz HS

9.6

Tani

Ściskacz CROSSFIT J7G

9.5

Średnia

Ściskacz Spokey Hand

9.3

Tani


 

Wybierając właściwy ściskacz do dłoni do naszego zestawienia, kierowaliśmy się przede wszystkim jakością wykonania. Braliśmy oczywiście pod uwagę siłę uścisku, która również jest bardzo ważna. Dodatkowo pamiętaliśmy o tym, aby sam chwyt ściskacza był komfortowy oraz nie pozostawiał odcisków. Na uwagę zasługują także opinie, ceny oraz gwarancja.

Nasz wybór - ZESTAW 3 SZT ŚCISKACZ RĄK TRENING DŁONI JUST7GYM

ściskacz do dłoni cena

Jednym z najciekawszych wyborów jest produkt firmy Just7Gym, który to oferuje nam w zestawie trzy ściskacze do rąk o różnej mocy. Pozwoli nam to trenować uścisk oraz poszczególne mięśnie przez długi czas, stopniowo zwiększając obciążenie.

W zestawie do wyboru mamy wiele różnych sił uścisku, począwszy od 50 kg do nawet 160 kg. Jest to zatem zestaw akcesoriów przygotowanych dla nieco bardziej zaawansowanych osób, które trenują nie od wczoraj.

R

Zalety

• 3 sztuki ściskaczy do wyboru;
• Bardzo duży zakres obciążeń;
• Bardzo dobre wykonanie.
Q

Wady

• Bardzo drogie.

Oprócz bardzo dużej możliwości doboru siły oporu, warto także pamiętać o jakości wykonania. Firma ta znana jest na rynku sprzętów treningowych i od dłuższego czasu oferują nam szereg jakościowych produktów.

Jeśli chodzi o uchwyt, to twórcy mieli na uwadze fakt, że podczas treningu ręce się pocą. Z tego względu zastosowali chropowatą powierzchnię, poprawiając komfort użytkowania. Jeżeli chodzi o wady, to przede wszystkim jest to dosyć drogi wybór. Co prawda w zestawie otrzymamy aż 3 sztuki ściskaczy, jednak cena i tak jest dosyć wysoka.

ŚCISKACZ DO RĄK DŁONI REGULOWANY OPÓR 20-50 KG

Alternatywą dla naszego zwycięzcy będzie zakup jednego ściskacza do rąk, który jednak oferuje niezwykle ciekawą opcję, jaką jest możliwość regulacji oporu. Co więcej, jest to produkt przewidziany dla nieco mniej zaawansowanych użytkowników.

Najmniejszy opór możliwy do wyboru to 20 kilogramów i ustawienie sięga do 50 kg. Jest to bardzo atrakcyjna opcja, która pozwoli nam stopniowo zwiększać stopień trudności i jeszcze lepiej trenować. Co ciekawe, nie musimy martwić się o zakup szeregu różnych ściskaczy, kiedy jedno urządzenie oferuje taką regulację.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Komfortowy chwyt;
• Dosyć długa gwarancja;
• Regulacja oporu.
Q

Wady

• Mechanizm oporu może trzeszczeć po czasie;
• Mały opór maksymalny.

Zaletą jest również zastosowanie antypoślizgowego materiału na rączce. Komfortowy i stabilny chwyt gwarantuje nam przyjemne ćwiczenia na mięśnie nadgarstka i przedramienia. Idealnym uzupełnieniem urządzenia jest jego gwarancja. 2 lata na produkt o tak niskiej cenie to zdecydowany faworyt, jeśli chodzi o akcesoria z tej kategorii.

Należy jednak mieć na uwadze fakt, że sprężyna i mechanizm odpowiadające za opór nie pracują najwydajniej na najniższym stopniu, a po czasie sprężyna może zacząć trzeszczeć.

Budżetowym, aczkolwiek ciekawym wyjściem dla amatorów będzie Ściskacz Regulowany do rąk dłoni opór 10-40kg HS

Jeżeli zależy nam na jeszcze mniejszym oporu, to zachęcamy do zapoznania się z produktem firmy Hop-Sport. Jest to bardzo dobrze wykonany oraz tani ściskacz z regulacją oporu, który przystosowany został dla mniej wymagających osób.

Każda osoba, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze sportem, powinna skorzystać ze ściskacza. Szczególnie dobrym rozwiązaniem będzie ściskacz z niskim oporem. To, na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę, to oczywiście możliwość regulacji oporu. W przeciwieństwie jednak do poprzedniego urządzenia, ten oferuje nam zakres zaczynający się nieco niżej. Mamy tutaj do dyspozycji moc od 10 do 40kg.

R

Zalety

• Regulacja oporu;
• Bardzo ciekawy design;
• Antypoślizgowy, ergonomiczny uchwyt;
• Niska cena.
Q

Wady

• Bardzo mały opór maksymalny.

Podobnie jednak jak poprzednik, tak i w przypadku tego urządzenia autorzy zdecydowali się pokryć rączki gumą termoplastyczną. Dzięki temu nie będziemy narzekać na niepewny uchwyt podczas ćwiczeń. Co więcej, ergonomia rączki obniża szansę otarcia sobie skóry.

Bardzo ciekawym pozytywem oferty od firmy Hop-Sport jest kolorystyka. Możemy zatem wybrać czarno czerwone bądź szare urządzenie. Gwarancja dostępna jest na dwa lata, a cena bardzo przystępna. Jednakże, bardzo niski opór maksymalny sprawia, że nie będzie to właściwe urządzenie dla bardziej wymagających użytkowników.

Mocniejszym wyborem okaże się ŚCISKACZ DO RĄK TRENING DŁONI 70 KG CROSSFIT J7G

J7G oferuje nam niezwykle jakościowy produkt, który nie tylko zagwarantuje efektywny trening dłoni, ale również zadba o nasz komfort oraz zredukuje szansę na powstawanie odcisków. Warto zapamiętać, że mamy tutaj do czynienia ze ściskaczem o nieco wysokim oporze.

Podobnie jak w przypadku zwycięzcy rankingu, oferowany ściskacz jest najwyższej jakości i oferuje nam wytrzymałą konstrukcję. Potwierdzeniem tego jest oczywiście dwuletnia gwarancja, która potwierdza solidne wykonanie.

R

Zalety

• Pozłacany uchwyt;
• Bardzo wytrzymałe wykonanie;
• 2 lata gwarancji;
• Duże obciążenie – możliwość doboru innego.
Q

Wady

• Bardzo drogi;
• Brak regulacji oporu.

Warto zauważyć, że jest to specjalna, pozłacana edycja ściskaczy, które oprócz bardzo trwałego wykonania oferują również nietuzinkowy wygląd. Renomowany producent to także pewność, że nawet po wielu latach korzystania ze ściskacza nie będziemy narzekać na źle działającą sprężynę czy mechanizm oporowy. Wciąż jest to jednak dosyć drogi wybór.

Ściskacz do rąk dłoni KOMPLET Spokey Hand 3szt to kolejny niezwykle ciekawy wybór

Jest to z pewnością nietuzinkowe rozwiązanie, gdyż zamiast typowego ściskacza do rąk, otrzymujemy okrągłe ściskacze typu Spokey Hand. Ich kształt pozwala nam na jeszcze lepszy chwyt. W zestawie otrzymamy trzy różne ściskacze do dłoni, które różnią się twardością.

Aby ułatwić nam rozróżnienie ściskaczy, twórcy oferują nam trzy różne kolory, które odzwierciedlają opór ścisku. Samo wykonanie to jedna z kilku zalet tego produktu. Przede wszystkim jest on miły w dotyku i nie powoduje odcisków.

R

Zalety

• Trzy ściskacze w zestawie;
• Kolory pozwalające odróżnić ściskacze o różnym oporze;
• 2 lata gwarancji;
• Niska cena.
Q

Wady

• Brak regulacji.

Producent przewidział 2 lata gwarancji na wszystkie ściskacze, co tylko potwierdza pewne wykonanie oraz solidność. Na naszą uwagę zasługuje również ergonomia chwytu. Brak łuszczenia się materiału nawet przy bardzo intensywnym używaniu sprawia, że oferowane Spokey Handy są zdecydowanie bardzo ciekawym rozwiązaniem.

Mając na uwadze fakt, że w zestawie znajdują się aż 3 ściskacze, ich cena jest kolejną zaletą, czyniąc ten przyrząd do ćwiczeń dłoni jednym z najlepszych dostępnych na rynku w tym zakresie cenowym. Wadą tego urządzenia jest jednak nieco niski opór maksymalny oraz fakt, że nie mamy kontroli nam naszym progresem.

Dobry ściskacz do rąk – o czym należy pamiętać?

Ściskacze do rąk to prosty, aczkolwiek bardzo ważny element wielu treningów. Rozwinięcie mięśni odpowiedzialnych za mocny chwyt jest niezwykle ważne w wielu dyscyplinach sportowych oraz na siłowni. Warto zatem wybrać dobry ściskacz do rąk, który pozwoli nam zadbać o prawidłowy rozwój.

Z tego względu powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na siłę oporu ściskacza. Dodatkowo ważne jest również wykonanie oraz producent urządzenia. Nie możemy także zapomnieć o dodatkowych funkcjonalnościach. Opinie ściskaczy do rąk, tak samo jak i cena będą kolejnymi atrybutami, o których należy pamiętać. Więcej informacji na temat odpowiedniego doboru narzędzia do ćwiczeń nadgarstka oraz mięśni dłoni i przedramion znajdziesz na: http://bypoznan.pl/lifestyle/byqm/jakie-wybrac-sciskacze-do-rak.html.

Siła ściskacza

Obciążenie w przypadku ściskaczy różnić się może od 10 do nawet 200 kg. Oznacza to, że ściskacze to tak naprawdę uniwersalne urządzenie przewidziane dla każdego sportowca – od początkujących, przez średniozaawansowanych, a skończywszy na profesjonalistach. To właśnie od oporu ściskacza zależy efektywność treningu.

Oczywiście jeśli dopiero zaczynamy przygodę, to najlepszym rozwiązaniem będzie zacząć od najmniejszej siły oporu, jaka jest możliwa. W takiej sytuacji bardzo dobrym wyborem będą ściskacze o sile oporu od 10 do 40 kg. Osoby nieco bardziej wytrenowane mogą pokusić się o większy opór – nawet do 100 kg.

ZESTAW 3 SZT ŚCISKACZ RĄK TRENING DŁONI JUST7GYM

ściskacz do dłoni cena

Ściskacz CROSSFIT J7G

ściskacz do dłoni opinie

Producent oraz wykonanie

W przypadku ściskaczy producent odgrywa bardzo ważną rolę. Najlepiej wybrać przyrząd wyprodukowany przez renomowaną firmę oferującą sprzęty treningowe od wielu lat. W takiej sytuacji będziemy mieć pewność, że zakupione przez nas ściskacze będą oferowały trwałość oraz niezmienną moc.

Jeżeli mowa o wykonaniu, to chodzi tutaj głównie o jakość sprężyny, która nie powinna skrzypieć przy powtórzeniach, oraz oczywiście rękojeści. Ta druga musi oferować ergonomię oraz komfortowy chwyt, aby przy dłuższych seriach nie pojawiały się odciski oraz żebyśmy nie odczuwali niepotrzebnego dyskomfortu.

Regulator oporu oraz inne funkcje dodatkowe

Najważniejszą funkcją, w jaką ściskacz do rąk może być wyposażony, to regulator oporu. Istnieje szereg różnych producentów, którzy swoje urządzenia do trenowania dłoni wyposażają w specjalne regulatory. Dzięki nim możliwe jest wybranie odpowiedniego dla nas poziomu oporu.

Oprócz tego, istnieją także ściskacze, w których dodatkowo zainstalowano licznik powtórzeń, jakie do tej pory udało nam się zrobić. Jest to bardzo ważna opcja, szczególnie jeśli chcemy być na bieżąco z naszymi postępami, nawet jeśli miałoby to być tylko kilka powtórzeń więcej co jakiś czas.

ŚCISKACZ DO RĄK DŁONI REGULOWANY OPÓR

Ściskacz do rąk dłoni ranking

Ściskacz do rąk dłoni KOMPLET Spokey Hand 3szt

Ściskacz do rąk dłoni

Ściskacz do rąk opinie

Komentarze oraz oceny innych osób dotyczące konkretnych modeli będą z pewnością bardzo przydatne podczas wybierania ściskacza. To właśnie doświadczenie użytkowników podczas korzystania ze ściskacza pomoże nam zrozumieć czy rzeczywiście urządzenie jest tak dobre, jak deklaruje producent.

Należy nie zapominać, że opinie nie są obiektywne. Innymi słowy, każdy z nas może mieć inne zdanie na temat konkretnego modelu. Jeśli jednak jeden produkt otrzymuje same pozytywne opinie, to jest to dla nas znak. Znak, że wybrany przez nas produkt będzie bardzo dobrym urządzeniem do trenowania dłoni oraz przedramion.

Podsumowanie – teraz już wiesz jaki ściskacz do rąk wybrać w 2023 roku!

Ściskaczem, który zdecydowanie wygrał w naszym zestawieniu, jest ZESTAW 3 SZT ŚCISKACZ RĄK TRENING DŁONI JUST7GYM. Opór ściskaczy zaczyna się na dosyć wysokim pułapie. Jednakże, dzięki niezwykle wytrzymałej konstrukcji oraz możliwości wybrania trzech różnych produktów o innej sile oporu, ta oferta jest zdecydowanie jedną z najlepszych.

Jeśli jednak wolicie na własną ręką znaleźć interesujące was modele i wybrać swój własny ściskacz, to wykorzystaj przygotowany przez nas poradnik! Pomoże wam on w znalezieniu najwydajniejszego urządzenia w przystępnej cenie!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki ściskacz do rąk
Average rating:  
 1 reviews
 by Pomocny

Miałem już sporo tych sprzętów i zdecydowanie najlepiej mi się ćwiczy takimi co mają piankowe uchwyty. Te z regulacją są też dobre ale mogą łatwiej się uszkodzić. Te z tworzywa znowu hałasują i bolą dłonie. Najlepsze jak mają piankowe uchwyty i samą sprężynę.