W celu ochrony naszych rąk przed zimnem, bardzo często zakładamy grube rękawice, a czasami wykorzystujemy ciepłotę naszego ciała. Co jednak w przypadku, kiedy jesteśmy entuzjastami zimowych sportów i nasze ręce wykorzystujemy do, na przykład, trzymania wyposażenia bądź nawet broni?

Ogrzewacze do rąk to małe, aczkolwiek bardzo poręczne i przydatne gadżety, dzięki którym utrzymamy właściwą temperaturę rąk, co przełoży się oczywiście na zwiększony komfort podczas najzimniejszych dni, ale także i zagwarantuje odpowiednią sprawność manualną. Niestety, znalezienie tego idealnego ogrzewacza rąk jest dosyć trudne z uwagi na ich różnorodność, a także pamiętając ich inną wydajność.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

OGRZEWACZ RĄK SERDUSZKO

9.9

Średnia


 

Only HotHand Warmer

9.8

Tani


 

GRZEJKI Ogrzewacze Rąk

9.7

Tani

Ogrzewacz rąk zippo

9.6

Drogi

OGRZEWACZ MIL-TEC

9.5

Średnia


 

Dlatego w rankingu 2024 pojawił się ogrzewacz chemiczny do rąk, urządzenie zasilane paliwem, a także żelowy ogrzewacz do rąk oraz kilka innych atrakcyjnych rozwiązań. W każdym przypadku nasi specjaliści kierowali się maksymalną temperaturą ogrzewania, wydajnością, ilością użyć oraz komfortem użycia, a także funkcjonalnością i trwałością. Dodatkowo sprawdziliśmy stosunek jakości do ceny, a także jakie są opinie ogrzewaczy do rąk.

OGRZEWACZ RĄK SERDUSZKO

ogrzewacz rąk

Ten model w kształcie serca to praktyczny podręczny ogrzewacz do rąk. Czas grzania wynosi 30 minut, co jest stosunkowo krótkim okresem jak na tego typu produkty. Ogrzewacz działa na zasadzie krystalizacji płynu obojętnego i jest całkowicie bezpieczny zarówno dla człowieka, jak i środowiska. Produkt przeznaczony do spacerów w zimną pogodę.

Rozmiar jest idealnie dopasowany do dłoni dorosłego człowieka. Kształt serca oraz czerwony kolor czynią z gadżetu atrakcyjny dodatek. Aby akcesorium zaczęło grzać, należy najpierw gotować je w wodzie około 5 – 10 minut. Przygotowany ogrzewacz można schować np. do kieszeni i wykorzystać w razie potrzeby, ponieważ ciepło uwalnia się dopiero po przełamaniu blaszki, która znajduje się w środku gadżetu. Oznacza to, że wielokrotne korzystanie z urządzenia wydaje się nieco żmudne.

Po wyczerpaniu się, serce staje się białe i twarde – jest to znak, że należy je ponownie ugotować oraz powtórzyć całą procedurę. Produkt nagrzewa się do maksymalnie 55 stopni Celsjusza i jest wtedy bardzo miękki, można go ściskać i dopasowywać do kształtu swojej dłoni. Żywotność ogrzewacza to około 1000 użyć. Tani gadżet dobrej jakości.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest oczywiście łatwość przygotowania, a także bardzo niska cena. W połączeniu z atrakcyjnym designem, produkt spełni swoją rolę jako świetny prezent dla naszego partnera bądź partnerki.

R

Zalety

• Atrakcyjny design;
• Kieszonkowy wymiar;
• Bardzo niska cena;
• Łatwe przygotowanie;.
Q

Wady

• Czasem ciężko złamać blaszkę wewnątrz serduszka.

Ogrzewacz Only Hot Hand Warmer

ogrzewacz chemiczny do rąk

Skuteczny ogrzewacz przeznaczony do dłoni wyprodukowany został w Japonii. Bardzo długo działa (10 godzin), sprawdza się podczas dłuższych zimowych wypraw, np. na stok narciarski, na spacer oraz jako gadżet survivalowy.

Co prawda brakuje tej ofercie atrakcyjnego wyglądu – jest to zestaw dwóch saszetek przypominających torebki z herbatą, o wymiarach 9 x 7 cm. Nie możemy jednak zapomnieć o ty, że idealnie mieści się w kieszeni oraz w dłoni. Wkładki są ultra cienkie, zmieszczą się nawet w rękawiczce. Średnia temperatura grzania wynosi 57 stopni Celsjusza, maksymalnie sięga do 69 stopni Celsjusza.

Aby rozpocząć działanie ogrzewacza, należy otworzyć opakowanie i odczekać kilka minut aż gadżet się nagrzeje. Istnieje możliwość przechowania go przez maksymalnie trzy dni w foliowym woreczku strunowym, jest to jednak produkt jednorazowy – po wykorzystaniu 10 godzin grzania nie można odnowić efektu. Odcięcie dopływu powietrza zatrzymuje działanie saszetek.

Zawartość grzejąca jest w formie żelu. Produkt spełnia swoją rolę i zbiera pozytywne oceny. Cena jest bardzo atrakcyjna jak na tego typu gadżet oraz wysoką jakość wykonania i działania. Niestety, musimy pamiętać o tym, że w większości przypadków jest to jednorazowy gadżet grzejący, a więc należy wyposażyć się w wiele takich dodatkowych ogrzewaczy.

R

Zalety

• Długi czas działania;
• Możliwość przechowywania do 3 dni;
• Bardzo niska cena zakupu;
• Wysoka temperatura;
Q

Wady

• Brak atrakcyjnego designu;
• Jednorazowe użycie.

GRZEJKI Ogrzewacze do Rąk

ogrzewacze do rąk cena

Zestaw podręcznych ogrzewaczy do ciała, głównie do dłoni to zestaw, w którym znajdziemy aż 10 par nietoksycznych ogrzewaczy chemicznych o wymiarach 95 x 55 mm. Średnia temperatura grzania wynosi 55 stopni Celsjusza, lecz produkt maksymalnie nagrzewa się do 68 stopni Celsjusza.

Gadżet stworzono z myślą o podróżach survivalowych, wyprawach wędkarskich oraz sportach zimowych. Istnieje możliwość stosowania w stanach chorobowych, np. przy reumatyzmie. Saszetki należy wyjąć z opakowania i odczekać chwilę, aby się rozgrzały.

Czas działania jednej pary to ponad 10 godzin. Dla najlepszych efektów należy umieścić ogrzewacze w rękawiczkach, kieszeni lub butach. Po zużyciu można wyrzucić je do zwykłego kosza na śmieci, ponieważ skład jest zupełnie nietoksyczny – żelazo, wermikulit, woda, węgiel aktywowany oraz sól.

Niewątpliwą zaletą produktu jest jego niska cena w przeliczeniu na jedną parę saszetek. Jakość wykonania jest wysoka, ogrzewacz spełnia swoją rolę zgodnie z opisem. Gadżet jest jednorazowy, nie nadaje się do ponownego użycia po skończonym grzaniu. Jeden zestaw gwarantuje 10 użyć.

R

Zalety

• Cena;
• Kieszonkowy wymiar;
• Wysoka skuteczność;
• Duży zestaw.
Q

Wady

• Saszetki są jednorazowe;

Ogrzewacz do rąk zippo

ogrzewacze do rąk opinie

Profesjonalny i solidny ogrzewacz do rąk na benzynę jest o wiele wydajniejszą opcją niż poprzednio opisane produkty. Taka zaawansowana konstrukcja wiąże się jednak z o wiele wyższą ceną. Grzałka przypomina kształtem dużą zapalniczkę.

Kolor jest czarny, wykończenie matowe. W skład zestawu wchodzi grzałka, plastikowy lejek z miarką, pojemnik z benzyną o pojemności 125 ml oraz welurowy pokrowiec w formie woreczka. Produkt przeznaczony do używania na zewnątrz zimą: turystyka, survival, sporty zimowe, wędkarstwo, wspinaczka górska, spanie w warunkach polowych.Ogrzewacz nadaje się również do stosowania w domu.

Ogrzewacz jest wielokrotnego użytku. Po wyczerpaniu należy dolać benzyny, którą dodatkowo otrzymujemy w zestawie. Na jednym wlewie gadżet działa około 12 godzin. Nie wolno używać go bez dołączonego pokrowca, ponieważ grozi to bardzo mocnym rozgrzaniem i spowodowaniem ciężkich oparzeń na skórze. Welurowy worek reguluje dopływ tlenu, w efekcie temperatura utrzymuje się na stałym poziomie.

Design jest elegancki, klasyczny i prosty. Czarny kolor pasuje do wszystkiego, również do maskującej odzieży. Produkt jest objęty dwuletnią gwarancją. Pomimo dosyć dużego rozmiaru ogrzewacz dobrze leży w dłoniach i mieści się do kieszeni kurtki lub bluzy.

R

Zalety

• Produkt wielokrotnego użytku;
• Długi czas działania;
• Osiąga bardzo wysoką temperaturę;
• Klasyczny design;
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena.

OGRZEWACZ MIL-TEC BENZYNOWY KATALITYCZNY DO RĄK

ogrzewacz rąk ranking

Kolejna ciekawa oferta przygotowana została przez firmę Mil-Tec. Oferuje nam praktyczny ogrzewacz katalityczny o oryginalnym designie. Srebrna obudowa na pokrywce ma wydziurkowane gwiazdy po obu stronach. Dołączony welurowy woreczek jest ciemno zielony z białym ściągaczem. Dużą zaletą tego modelu jest jego niska cena jak na gadżet tego typu. Korpus ogrzewacza został stworzony ze stali nierdzewnej i jest chromowany.

Produkt charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa – jest wydajny. Wymiary gadżetu bez worka to 90 x 55 mm. Ciepło uzyskiwane jest poprzez bezpłomieniowe spalanie oparów benzyny. Gazy, które powstają, są całkowicie niwelowane przez katalizator, dlatego model jest bezpieczny.

Zbiornik wypełniono chłonnymi włóknami zabezpieczającymi ciecz przed rozlaniem. Nie ma znaczenia, w jakiej pozycji znajduje się ogrzewacz – nie musi być przechowywany pionowo, aby działał prawidłowo.

Gadżet mieści się w kieszeni lub w dłoniach. Idealnie sprawdza się podczas aktywności na zewnątrz, w trakcie spacerów, zimowych wycieczek, uprawiania sportu oraz jako ogrzewacz do snu. Niewątpliwą wadą jest brak gwarancji. Produkt zebrał większość pozytywnych ocen oraz recenzji od użytkowników.

Produkt jest przede wszystkim bardzo tani, co jest niewątpliwą zaletą. Należy natomiast pamiętać, że żarnik ma bardzo ograniczoną żywotność.

R

Zalety

• Ciekawy design;
• Bezpieczny;
• Niska cena;
Q

Wady

• Bardzo krótki czas pracy żarnika.

Ogrzewacze do dłoni – dowiedz się czym kierowaliśmy się podczas wyboru produktów do rankingu 2024!

W zestawieniu mieliśmy do wyboru aż pięć bardzo ciekawych i diametralnie różniących się od siebie produktów. Największą zaletą wszystkich przedstawionych tutaj ogrzewaczy była ich skuteczność oraz świetny stosunek ceny do ilości oferowanego ciepła. Co jednak zrobić, kiedy żadna oferta nie przykuwa naszej uwagi na dłużej?

Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym elementem, jeśli chodzi o zakup ogrzewaczy do rąk, jest oczywiście wybranie takiego rodzaju ogrzewacza, który spełni nasze najśmielsze oczekiwania. Później sprawdzimy jaka jest wydajność. Następnie musimy upewnić się, że oferta jest uniwersalna i komfortowa w użytkowaniu.

Cena oraz opinie gadżetu to kolejny sposób na jego pomyślną weryfikację. Musimy dodatkowo pamiętać o tym, że w zależności od rodzaju ogrzewacza, jego maksymalna i średnia temperatura również się zmienia. Więcej informacji odnośnie ogrzewaczy znajdziemy tutaj: https://hobbyhouse.pl/Ogrzewacze-dloni-jak-dzialaja-Porownanie-5-technologii-blog-pol-1570625305.html

Rodzaj ogrzewacza

Żelowy, chemiczny, zasilany benzyną – na rynku mamy do wyboru ogromną liczbę ogrzewaczy. W większości ich rozmiary są bardzo podobne, aczkolwiek różnią się one sposobem wytwarzania ciepła oraz długością pracy czy też ich ceną.

Najdroższym rozwiązaniem są ogrzewacze benzynowe – szczególnie te dostosowane do dolewania benzyny za każdym razem, kiedy paliwo się wyczerpie. Gwarantują one świetną jakość i wydajność, lecz ich startowa cena przekracza kilkukrotnie cenę pozostałych ogrzewaczy. Dla zmarzluchów polecamy również ranking bielizny termoaktywnej, która zapewni komfort termiczny.

OGRZEWACZ RĄK SERDUSZKO

ogrzewacz rąk

Najtańsze wydają się ogrzewacze żelowe i chemiczne. W większości przypadków mamy tutaj do czynienia z jednorazowymi ogrzewaczami, które mogą gwarantować ciepło od pół godziny do nawet i 10 godzin.

Bardzo rzadko zdarzają się ogrzewacze żelowe wielokrotnego użytku. Co prawda nie są one tak wydajne, lecz możliwość wielorazowego korzystania z produktu przez wiele miesięcy jest zdecydowaną zaletą, o której warto pamiętać.

Czas ogrzewania, czyli wydajność

Nieważne czy mamy do czynienia z bardzo tanimi czy z drogimi ogrzewaczami – każdy wybrany przez nas produkt powinien oferować bardzo długie oddawanie ciepła. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby po nagrzaniu się, ogrzewacz oddawał ciepło w mniej więcej takiej samej temperaturze.

Czas ogrzewania jest bardzo zróżnicowany i zależy przede wszystkim od konstrukcji oraz od jakości wykonania. Może wynosić jedynie pół godziny w przypadku bardzo prostych ogrzewaczy wielorazowego użytku czy, jeśli zdecydujemy się na jednorazówkę, nawet do 10 godzin ciepła).

Najdłużej działające ogrzewacze do rąk to te zasilane benzyną, gdyż tutaj możemy regulować ilość dostającego się do urządzenia ciepła, a więc ogrzewanie możemy wydłużyć do nawet 12-13 godzin.

Ogrzewacz do rąk zippo

ogrzewacze do rąk opinie

OGRZEWACZ MIL-TEC BENZYNOWY KATALITYCZNY DO RĄK

ogrzewacz rąk ranking

Maksymalna i średnia temperatura

Kolejny kluczowy element to upewnienie się, że mamy do czynienia z urządzeniem oferującym bardzo wysoką temperaturę maksymalną oraz, co równie istotne, średnią. Tutaj także rodzaj zastosowanego ogrzewacza ma bardzo istotny wpływ.

Standardowo ogrzewacze osiągają temperaturę średnią na poziomie 50-60 stopni. Maksymalna wynosić może nawet i 70-80 stopni Celsjusza, a w przypadku nieostrożnego korzystania z ogrzewaczy benzynowych, możemy nawet i doprowadzić do poważnych oparzeń.

Minimalna temperatura średnia, jaka nas powinna interesować, to 55 stopni. Temperatura maksymalna, choć nie tak istotna, także odgrywa ważną rolę i powinna wynosić przynajmniej 60 stopni Celsjusza.

Ogrzewacze do rąk opinie 2024

Z uwagi na bardzo dużą liczbę ciekawych produktów, trudno jest znaleźć potencjalnie najlepszy produkt. W bardzo wielu sytuacjach parametry poszczególnych modeli są zbliżone, a dodatkowo ich ceny także znajdują się w tym samym zakresie. Wtedy właśnie dobrze jest sprawdzić feedback.

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie w takiej chwili zweryfikowanie deklarowanych danych i parametrów za pomocą opinii. To tam użytkownicy, którzy wcześniej zakupili produkt, mogą podzielić się swoim doświadczeniem. Co prawda są to subiektywne informacje, lecz ich zalety czy też wady pomogą w ostatecznej ocenie.

Ogrzewacz Only Hot Hand Warmer

ogrzewacz chemiczny do rąk

Najlepszy ogrzewacze do rąk – Podsumowanie rankingu 2024

Bezprecedensowym zwycięzcą w rankingu 2024 jest z pewnością OGRZEWACZ RĄK SERDUSZKO. To produkt oferujący najprzyjemniejszy design ze wszystkich produktów. Jest to zatem idealny prezent, a jego uniwersalność oraz możliwość wykorzystania aż nawet tysiąc razy gwarantuje najlepszy stosunek ilości oddawanego ciepła do ceny.

Oczywiście na rynku dostępne są nieco skuteczniejsze i nieco mniejsze produkty, co także może być znaczące podczas finalnego wyboru. Dlatego zanim podejmiemy ostateczną decyzję, sprawdźcie poradnik zakupowy oraz wszystkie podane tam wskazówki. Skutecznie pomogą nam w zakupie idealnego dla nas przedmiotu.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki ogrzewacz do rąk wybrać
Average rating:  
 0 reviews