Nie każdy można zdawać sobie z tego sprawę, ale latarki to tak naprawdę produkty niemalże codziennego użytku. Posłużyć nam mogą zarówno za dnia (w ciemnych miejscach) jak i w nocy. Latarka taktyczna to nieco droższa, aczkolwiek o wiele mocniejsza opcja przygotowana dla najbardziej wymagających użytkowników. Dlatego tak istotne jest wiedzieć czym się kierować, aby zakupić właściwą latarkę taktyczną wojskową.

W przypadku wyboru urządzenia do użytku domowego, wystarczy tylko kierować się mocą i będziemy zadowoleni. W przypadku latarki taktycznej, mamy cięższy orzech do zgryzienia. Przecież zakupiony gadżet będzie musiał sprawdzić się w każdej sytuacji, co może okazać się bardzo wymagające w przypadku długich wędrówek górskich.

Przydatna może okazać się również dobra latarka czołowa, której nie musimy trzymać w rękach.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

LATARKA VAYOX XHP50

9.9

Średnia


 

LATARKA CREE ZOOM

9.8

Tania


 

LATARKA BAILONG XM-L3-U3

9.7

Tania

LATARKA Cree XHP90

9.6

Droga

Latarka cree xml-t6

9.5

Tania


 

Dlatego stworzyliśmy zestawienie 2024, w którym przedstawiamy bardzo mocne latarki taktyczne o świetnym zasięgu świecenia oraz o wielu funkcjonalnościach. Pamiętaliśmy także o ich wykonaniu, a także o dodatkowych sposobach montażu czy też sposobie zasilania.

LATARKA TAKTYCZNA MOCNA LED XHP50 ZOOM USB VAYOX

latarki taktyczne ranking

Zwycięzcą została latarka polskiej marki Vayox. Wykonano ją z wysokiej jakości materiałów, a zasilana jest przez akumulator ładowany kablem USB. W zestawie znajdują się również dwa akumulatory 26650, kabel (bez ładowarki) oraz praktyczna smycz na rękę.

Producent daje 24-miesięczną gwarancję. Urządzenie zebrało dużo pozytywnych ocen od zadowolonych użytkowników. Co ciekawe, ta latarka taktyczna akumulatorowa charakteryzuje się bardzo trwałą obudową. Została ona wykonana z mocnego aluminium lotniczego oraz dodatkowo pokryta anodyzowaną powłoką.

Korpus jest antypoślizgowy dzięki chropowatej powierzchni. Latarka jest również wąska, dobrze leży w dłoni (mała latarka szperacz). Model ma 24,7 cm, po wysunięciu zooma długość wynosi 27 cm. Nad korpusem znajduje się intuicyjny przycisk włączający/wyłączający urządzenie oraz zmieniający tryby.

Do dyspozycji są trzy tryby świecenia: pełna moc (2000 lumenów), średnia moc i pulsacyjny. Maksymalny zasięg promienia wynosi 1500 metrów. Jest to zatem jedna z mocniejszych ofert w tym zakresie cenowym.

Nad korpusem jest również wejście na kabel. Czas ładowania wynosi około 4 godziny, natomiast czas pracy latarki to 5 godzin. Nad przyciskiem znajdują się cztery diody wskazujące poziom naładowania akumulatora. Gadżet posiada funkcję zoom, którą steruje się obrotowo. Urządzenie jest wodoodporne, sprawdza się podczas deszczowej pogody oraz podczas wymagających wędrówek.

R

Zalety

• Solidna konstrukcja;
• Możliwość ustawienia trzech trybów świecenia;
• Antypoślizgowy korpus;
• Wiele sposobów montażu;
• Szybki czas ładowania.
Q

Wady

• Mocno się nagrzewa w trakcie pracy;
• Dosyć krótki czas pracy na ładowaniu.

LATARKA TAKTYCZNA LED CREE ZOOM XML T6 WODOODPORNA na baterie 

latarka taktyczna akumulatorowa

Alternatywą dla zwycięzcy jest wygodna latarka led marki Libox. Jest to mały, kieszonkowy model zasilany bateriami lub akumulatorem. W skład zestawu wchodzą akumulator 18650 3,7v, koszyczek na baterie (3 x AAA) oraz smycz na rękę. W tym przypadku gwarancja również obejmuje okres 24 miesięcy. Model także dostał większość pozytywnych recenzji.

Latarkę zrobiono z aluminium i pokryto anodyzowaną powłoką odporną na zarysowania oraz wstrząsy. Jest bardzo szczelna, woda i kurz nie stanowią dla niej zagrożenia. Dół urządzenia cechuje się wyżłobioną powierzchnią, co gwarantuje pewny chwyt, nawet jeśli dłoń jest mokra.

Wspólny przycisk włączający/wyłączający i zmieniający tryby znajduje się na spodzie korpusu. Wysuwana funkcja zoom oferuje pięć trybów: pełna i średnia moc, oszczędny, pulsacyjny oraz SOS. Maksymalny zasięg promienia to 800 metrów.

Akumulator ładuje się 8 godzin, latarka pracuje do 4 godzin. Najmocniejsze światło ma moc 1000 lumenów. Długość gadżetu wynosi 13,5 cm, z wyciągniętym zoomem zaś 15,5 cm. Atutem produktu jest jego niska cena w stosunku do dobrej jakości.

Niestety, długi czas ładowania w połączeniu z przeciętnym czasem pracy oraz niską mocą może negatywnie wpłynąć na odbiór urządzenia. Tutaj z pomocą może przyjść latarka czołowa akumulatorowa. Sprawdź!

R

Zalety

• Bardzo mały rozmiar;
• Dwie możliwości zasilania;
• Niska waga;
• Bardzo niska cena. 
Q

Wady

• Długi czas ładowania;
• Krótki czas pracy na baterii.

BAILONG LATARKA TAKTYCZNA LED CREE ZOOM XM-L3-U3

latarka taktyczna opinie

W rankingu 2024 znalazło się również miejsce na latarkę wyglądem przypominającą poprzedniczkę, jednak różni się nieco parametrami. Na cały zestaw składają się jeszcze koszyczek na baterie (3 x AAA), akumulator 18650 4,2v, stacja ładująca, ładowarka samochodowa i sieciowa oraz nakładka sygnalizacyjna. Ten model posiada roczną gwarancję, a szereg pochlebnych opinii potwierdza jego dobre wykonanie i przydatność.

To kolejna opcja dla osób szukających kompaktowego rozmiaru. Długość latarki wynosi 13,5 cm, po wysunięciu zooma – 15,5 cm. Jest lekka, waży 120 gramów. Maksymalny zasięg promienia to 600 metrów, dostępnych jest pięć trybów świecenia: 100%, 50%, 25% mocy, stroboskop oraz SOS.

Dodatkowym atutem jest dołączona nakładka w pomarańczowym kolorze, która przydaje się podczas survivalowych przygód lub na drodze. Obudowa aluminiowa została pokryta anodyzowaną powłoką z antypoślizgowymi żłobieniami.

Wyłącznik/włącznik oraz przełącznik trybów znajduje się w dolnej części korpusu. Czas potrzebny do pełnego naładowania akumulatora to 8 godzin, natomiast czas pracy wynosi 15 godzin. Latarka została wzmocniona systemem uszczelek typu o-ring, dzięki czemu jest wodo- i pyłoszczelna. Dobrze sprawdza się w trudnych warunkach atmosferycznych.

R

Zalety

• Nakładka sygnalizacyjna;
• Długi czas pracy;
• Wysoka jakość wykonania – aluminium lotnicze;
• System uszczelek o-ring gwarantujący wodo- i pyłoszczelność;
• Bardzo niska waga.
Q

Wady

• Mały zasięg świecenia;
• Krótki okres gwarancyjny.

NAJMOCNIEJSZA LATARKA TAKTYCZNA Cree XHP 90 ZESTAW 

latarka taktyczna wojskowa

W zestawieniu pojawia się także bardzo droga, najdroższa latarka spośród wszystkich dziś oferowanych i jest ona marki Shustar. W zestawie znajdują się dwa duże akumulatory 26650 o wysokiej pojemności, kabel USB, smycz oraz specjalny, mocny case. Opinie są w głównej mierze pozytywne, choć cena mogłaby być niższa. Gwarancja obejmuje rok czasu.

Urządzenie posiada wysuwany zoom i trzy tryby świecenia: mocny, słaby oraz stroboskop. Latarka jest duża, mierzy 16,6 cm, po rozsunięciu 25 cm i waży 416 gramów (bez akumulatora). Tak duży ciężar może być sporym utrudnieniem dla niejednego użytkującego.

Stworzona z aluminium typu lotniczego, korpus ma pokryty antypoślizgową powłoką, która jest chropowata. Nad korpusem znajduje się wspólny przycisk włączający, wyłączający i zmieniający tryby, nad nim zaś są cztery diody wskazujące stan naładowania akumulatora. Z boku jest zamykane wejście mini USB. Zasięg promienia sięga do 1000 metrów i charakteryzuje się mocą 6000 lumenów.

Latarka jest wodoodporna i pyłoszczelna. Atutem jest dodatkowa, solidna szkatułka z pianką, dzięki której gadżet jest bezpieczny podczas transportu. Dołączona smycz jest na tyle duża, że można przewiesić ją przez szyję lub ramię.

R

Zalety

• Case w zestawie;
• Bogate wyposażenie dodatkowe;
• Duży zasięg świecenia;
• Szereg funkcjonalności;
• Bardzo duża ilość strumieni.
Q

Wady

• Bardzo droga;
• Duża waga i rozmiar.

Latarka Taktyczna led cree xml-t6 zoom SUPER WHITE

latarka taktyczna

Ranking uzupełnia także produkt, który przyciągnął wielu zainteresowanych i zebrał pozytywne oceny. Zestaw składa się z akumulatora 18650, koszyczka na 3 baterie (AAA), ładowarki sieciowej, koszyka do ładowania akumulatora, smyczy na nadgarstek oraz praktycznego pudełka z tworzywa sztucznego. Cena jest przeciętna, nie odbiega od innych urządzeń o takiej specyfikacji.

Obudowa została stworzona przy użyciu aluminium lotniczego i powleczona tworzywem antypoślizgowym, na którym znajdują się dwa pasy z wyżłobieniami. Latarka jest wodoszczelna i odporna na wstrząsy, dzięki wzmocnieniu systemem uszczelek typu o-ring.

Posiada wysuwaną funkcję zoom oraz pięć trybów świecenia: 100%, 50%, 25% mocy, stroboskop i SOS. Maksymalny zasięg światła wynosi 800 metrów i ma moc 140 000 lumenów, choć liczbę tę z pewnością należy potwierdzić testami użytkowników. Wspólny przycisk służący do włączania, wyłączania oraz zmiany trybów znajduje się w spodzie korpusu.

Dołączona szkatułka sprawdza się w transporcie, dobrze zabezpiecza zestaw przed zniszczeniem i pozwala na trzymanie wszystkich elementów w jednym miejscu. Ponadto posiada przegródki umożliwiające organizację przedmiotów.

Bardzo duża liczba trybów świecenia, w połączeniu z niską wagą i ogromną mocą sprawia, że to świetna opcja w przystępnej cenie.

R

Zalety

• Praktyczne pudełko w zestawie;
• Bardzo duża moc świecenia;
• Aż pięć trybów pracy;
• Wysoka jakość wykonania.
Q

Wady

  • Bardzo przeciętna wodo- i pyłoszczelność.

Kupowanie latarki taktycznej w 2024 roku- na co zwrócić uwagę, aby wybrać sprawdzony produkt?

Latarki taktyczne to urządzenia, które z uwagi na swoją cenę oraz cel wykonania mają posłużyć nam w nawet najbardziej wymagającym terenie. Niezwykle istotne jest jednak znalezienie takiego urządzenia, którego parametry przełożą się na długotrwałe działanie w najmniej przyjaznych warunkach i w sposób taki, aby korzystanie z gadżetu było przyjemnością.

Dlatego zanim podejmiemy ostateczną decyzję, to warto dowiedzieć się o tym sprzęcie nieco więcej i wybrać latarkę taktyczną, która gwarantuje wystarczająco dużą moc świecenia oraz zasięg. Na to natomiast istotny wpływ ma rodzaj zainstalowanej diody. Zanim jednak to zrobimy, sprawdźmy rodzaj zasilania latarki.

Oprócz tego, kluczowe jest wykonanie produktu – w szczególności obudowy. Nie możemy też zapomnieć o klasie odporności, gdyż trudne warunki to, między innymi, wilgoć i pył. Na dodatek można zweryfikować wyposażenie dodatkowe i akcesoria, jakie wraz z zakupem otrzymamy. Ciekawych informacji udzieli nam ten artykuł: https://www.latarkowy.pl/2019/09/10/na-co-zwrocic-uwage-kupuja-latarke-taktyczna/

Czy jest to latarka akumulatorowa czy na baterie?

Jednym z kluczowych elementów podczas wyboru jest decyzja pomiędzy zakupem latarki akumulatorowej lub tej na baterie. Obie mają swoje wady i zalety i to tak naprawdę od naszego podejścia zależy ostateczna decyzja.

Akumulatorowe latarki bardzo często charakteryzują się dłuższą pracą na jednym ładowaniu, co jest znaczące w przypadku dalekich podróży lub przedłużających się wypadów. Tego typu zasilanie jest jednak ciężkie, co przełoży się na zwiększoną wagę urządzenia oraz problematyczne ładowanie, kiedy po rozładowaniu znajdziemy się w kompletnej dziczy.

LATARKA CREE ZOOM XML T6 WODOODPORNA

latarka taktyczna akumulatorowa

Innym wyborem będzie latarka na baterie, która pomimo ograniczonej pracy na baterii (czas jest ograniczony nawet do 3-4 godzin w porównaniu do 15 godzin u latarek akumulatorowych), można łatwo wymienić i kontynuować podróż. Oprócz tego, są one też lżejsze.

Ciekawym wyborem jest tak zwana hybryda, czyli zdecydowanie się na zakup produktu oferującego możliwość podłączenia akumulatora oraz, w przypadku jego rozładowania, montażu koszyczka na baterię.

Sprawdź rodzaj diody

Dioda to istota każdej latarki – to właśnie ona emituje światło. Odpowiednia ilość komórek emitujących przekłada się na jasność diody oraz oczywiście jej moc. O ile podstawowym parametrem odpowiadającym za moc świecenia są lumeny, tak wartości te mogą być mocno zwodnicze.

Najlepszym przykładem są producenci, którzy potrafią przedstawiać moc swoich latarek wynoszącą ponad 140 000 lumenów. Jest to nieco nierealistyczne, gdyż światło słoneczne dostarcza nam około 90 000 lumenów na metr kwadratowy. Tak horrendalnie wysokie wartości uzyskiwane są podczas testów laboratoryjnych i bardzo często nie odzwierciedlają prawdziwej mocy latarki.

Należy dlatego wiedzieć jaka dioda została zamontowana do urządzenia, gdyż w ten sposób będziemy w stanie określić jej prawdziwą moc. Bardzo często stosuje się diody z serii XHP, które, w zależności od oznaczenia, potrafią emitować od 1500 lm do nawet 5000 lm.

Oczywiście każda dioda oferująca realną moc świetlną wynoszącą powyżej 1000 lm będzie wystarczająca, szczególnie kiedy standardowe latarki oferują moc na poziomie 150-600 lm.

Latarka cree xml-t6 zoom SUPER WHITE

latarka taktyczna

LATARKA Cree XHP 90 ZESTAW

latarka taktyczna wojskowa

Zestaw, czyli co dodatkowo otrzymamy?

Latarki taktyczne to bez wątpienia drogi sprzęt. Warto zatem upewnić się, że jesteśmy wyposażeni w odpowiednie pokrowce bądź futerały czy inne case'y gwarantujące bezpieczny transport z miejsca na miejsce. Dodatkowo, musimy upewnić się, że sposób montażu jest na tyle zróżnicowany, że będziemy mogli w każdej chwili bezpiecznie nosić latarkę przy sobie.

Oprócz tego, warto też mieć na uwadze dodatkowe akumulatory, które pozwolą na wymianę podczas podróży i kontynuowanie wycieczki. W połączeniu ze specjalnymi linkami do zawieszenia na ramę oraz kabel USB do ładowania, to wszystko pozwoli nam uniknąć późniejszych dodatkowych wydatków.

Klasa odporności także ważna

Podróżowanie po mokrym, błotnistym i pylnym środowisku może bardzo szybko uszkodzić latarkę, szczególnie kiedy nie jest ta odpowiednio zabezpieczona. To właśnie dlatego musimy upewnić się, że wybrany sprzęt oferuje odpowiednią klasę ochrony – przed pyłem, wodą oraz przed wstrząsami.

IP to najczęściej stosowana klasyfikacja. Dwie cyfry znajdujące się po tych literach określają stopień ochrony przed pyłem oraz przed wodą. Nas najbardziej interesuje zabezpieczenie typu IP 67 bądź IP 68, co gwarantuje pełną ochronę przed pyłem oraz częściową (67) bądź pełną ochronę przed wodą.

LATARKA XHP50 ZOOM USB VAYOX

latarki taktyczne ranking

BAILONG CREE ZOOM XM-L3-U3

latarka taktyczna opinie

Obudowa i jej wykonanie

Najczęściej stosowanym materiałem do produkcji latarek taktycznych jest specjalny stop aluminium stosowany w wojskowości oraz w lotnictwie. Jest to lekki, ale niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne materiał. W połączeniu z antypoślizgowym pokryciem, gwarantuje to wstrząsoodporność oraz pewny chwyt.

Oczywiście ciekawą alternatywą jest standardowe aluminium, które jest dodatkowo pokryte anodyzowaną powłoką oraz potem antypoślizgowym, gumo-podobnym materiałem. Takie zabezpieczenie także jest trwałe i przekłada się na niezawodność.

Okres gwarancyjny konkretnego produktu to kolejny sposób na określenie sprawności oraz niezawodności wybranej latarki. Jeśli mamy do czynienia z marką pewną swoich produkcji, to są oni w stanie dać nam gwarancję nawet na 3 lata. Standardowo natomiast czas ochrony trwa 24 miesiące.

Najlepsza latarka taktyczna – Podsumowanie rankingu 2024

W dzisiejszym rankingu na miejscu pierwszym stanęła LATARKA TAKTYCZNA MOCNA LED XHP50 ZOOM USB VAYOX. Jest to stosunkowo tania oferta, która gwarantuje bardzo dużą moc świetlną oraz wysoką klasę ochronną. To przekłada się na bezpieczeństwo i niezawodność produktu.

Musimy natomiast pamiętać, że katalog dostępnych ofert jest o wiele bardziej zróżnicowany i pełny ciekawymi opcjami. Warto więc zapoznać się ze wszystkimi i korzystając ze wskazówek udzielonych w poradniku wybrać taki przedmiot, który spełni wszystkie nasze wymagania. Pamiętajmy również, że wybierając się na wybrawę surwiwalową niezbędną będzie również lornetka. Na początek warto zopatrzyć się w dobrą lornetkę 8×42

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką latarkę taktyczną wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by Adam

Od kilku lat, z racji zawodu, interesuje się latarkami taktycznymi. Latarki zamieszczone w rankingu są naprawdę dobre. Na uwagę zasługuje stosunek ceny do jakości oraz pokazanie szerokiego wachlarza produktów. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 by Basia

Zastanawiałam się nad prezentem dla męża. Już od jakiegoś czasu mówił o latarce taktycznej. Zupełenie nie wiedziałam jaką wybrać. Po przeczytaniu rankingu już wiem na co zwrócić uwagę i czego szukać. Dzięki za pomoc 😉

 by Maciej

Przedstawiliście ciekawe produkty. Przystępne ceny, dobra jakość. Na pewno kupię którąś latarkę z rankingu.

 by Tomek

Świetny ranking! Wybrałem latarkę Lee Cree Zoom XML T6. Sprawdza się w pracy w terenie. Dzięki niewielkim rozmiarom mogę zabrać ją wszedzie (w kieszeni). Latarka działa w trakcie deszczu - za co ma u mnie ogromnego plusa!

 by Iwo

Posiadam model VAYOX XHP50. Latarka daje mocne, wyraźne światło na ponad 1000 m. W dodatku jest odporna na zniszczenie, np. upadek z wysokości. Użytkuje ją już kilka miesięcy i jestem zadowolony.